Ati eyfinity 6870

poruka: 32
|
čitano: 4.813
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Ati eyfinity 6870

Ljudi pozdrav

 

Ovako imam problem, želim postaviti Ati eyfinity na grafičkoj 6870, ona posjeduje 2x DVI na koje su spojeni 2 samsung monitora i na display port mi je spojen treći monitor ali kako i na koji monitor skopčam bilo koji kabel dobivam sliku samo na dva dok na trećam namam ništa, bilo da spojim 2x dvi ili 1 dvi 1 dp...kada uđem u postavke za eyfiniti onda mi i tamo daje samo opcije za konfiguriranje samo dva monitora...

 

...MOLIM POMOĆ!

 

E DA I SVA TRI MONITORA SU SA ISTOM REZOLUCIJOM TAKO DA TO NE PREDSTAVLJA PROBLEM!

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Ati eyfinity 6870

Možda trebaš Hydravision software...

 

Dali taj monitor koji spajaš na Displayport ima Displayport na sebi ili spajaš sa adapterom koji prebacuje DP na DVi/HDMI?

Ako je adapter provjeri dali je aktivni.

 

Budi siguran da ti ništa nije spojeno na HDMI na grafi jer onda ti nemogu radit oba DVI porta odjednom.

Nadam se da češ riješiti problem.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Ati eyfinity 6870

Ta karta nema snage za eyefinity, treba ti min HD 7970.

Moj PC  
0 5 hvala 0
16 godina
offline
Ati eyfinity 6870

Na koja dva imaš sliku? Hydravision je, mislim, ugrađen u novije drivere i ne treba ga dodatno skidati.

 

EDIT: Koji je tačan model grafičke?

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.7.2012 22:45 (Ivan(4)).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Ati eyfinity 6870

Evo ovako, u grafičkoj mi je uključen kabelom u DP a u monitor u DVI takav je kabl...

 

...kako nema snagu za eyefinity kad je 5770 radila sa 3 monitora bez problema evo pogledajte video na ovaj isti način sam spojio monitore:

 

http://www.hardocp.com/article/2009/09/28/amds_ati_eyefinity_technology_review

 

Uvijek imam na dva monitora dali u duplikejt, dali u extendet ili u ati eyefiniti i to na bilo koja dva to mogu svaki gasiti i paliti u driverima ali nemam treći to je problem!

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ati eyfinity 6870
Ivan(4) kaže...

Na koja dva imaš sliku? Hydravision je, mislim, ugrađen u novije drivere i ne treba ga dodatno skidati.

 

EDIT: Koji je tačan model grafičke?

Stvarno mislis da HD 6870 ima snage da se izbori sa tri monitra i novim igrama. HD 7970 se muci koja je pa skoro duplo brza

Jedino ako nece igrati Cod 2.

zmegati moze se spojiti, ali moze li dati prihvatiljivi fps na tim rezolucijama, racunaj da HD 6870 zafali Vrama i na FHD rezi, a kamoli kada imas nekih 3-4 miliona pixela. A kad zafali Vrama, onda se swappa sa diska, a to uzrokuje ogroman lag.

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.7.2012 23:30 (Leopard_st).
12 godina
neaktivan
offline
Ati eyfinity 6870

Ma ne govorim ja ovdje sada i igrici...nego ja nemam SLIKU NITI U WIN NA TREĆEM MONITORU!!!!

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Ati eyfinity 6870

Ovisi šta igraš...

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ati eyfinity 6870
zmegati kaže...

Ma ne govorim ja ovdje sada i igrici...nego ja nemam SLIKU NITI U WIN NA TREĆEM MONITORU!!!!

Ja sam govorio opcenito za HD 6870 i Eyefinity, sto se tice tvoga problema, probaj slijedece:

Drugi kabl, druge drivere, novi OS reinstall i drugi monitor(to je ono samo da se on otpise kao problem).

Ako nish to ne pomogne, onda imas falican port na grafi.

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.7.2012 23:33 (Leopard_st).
12 godina
offline
Ati eyfinity 6870

Ja bi reko ta te hebe taj Displayport kabel... koliko si ga platio?

 

Koliko sam čitao Displayport adapter MORA bit aktivni.

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Ati eyfinity 6870

evo ovo je problem koji mi se dešava:

 

http://img526.imageshack.us/img526/1527/atirg.jpg

 

i taj monitor nemogu enejblati...da je kabl u pitanju ja nebi imao onda uopće sliku...driveri su već treći stavljeni...a da je nešto sa OS ... hhhh to nitko ne zna šta bi onda bilo :D

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Ati eyfinity 6870

Moguče je da sam u krivu ali koliko čitam na netu Aktivni DP mora imat i USB da mu da još struje ...

 

Evo ti primjer na Dellovoj stranici na Adapter DP na Dual link DVi

 

http://accessories.us.dell.com/sna/productdetail.aspx?c=us&l=en&s=dhs&cs=19&sku=330-5521

 

Inače to je mana Eyefinitya šta su skupi ti adapteri ovaj je 100 dolara to mi baš nepaše sa cijenom tvog kabela a i tvoj kabel nema USB.

 

 

 
1 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Ati eyfinity 6870
Leopard_st kaže...

Ta karta nema snage za eyefinity, treba ti min HD 7970.

Ima ako su u pitanju manje zahtjevne igre.

clock2much
12 godina
neaktivan
offline
Ati eyfinity 6870

Da ali po tome ja nebi imao sliku uopće preko DP-a a meni kabel nije upitan jel ja imam sliku dali sa jednim DVI-om i DP-om ili sa dva DVI-a i kada prebacujem da mi je slika preko DP-a a mjenjem DVI-e bez problema...već sam lud ... do sada sam imao dva monitora i igrao cijelo vrijeme sa eyefinitiom i sve je ferceralo ali treći nemogu upogoniti da ga hebeš!

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Ati eyfinity 6870

a pogledaj si max rezoluciju na linku koji si ti dao za taj kabel ...

 

Max. resolution 1920 x 1080 a ti peglaš 3x monitora koji imaju daleko više od toga.

 

Još jedan primjer adaptera...

 

Naravno da češ dobit sliku sa samo Dp kabelom kad je reza od jednog monitora, al kad spojiš 3x monitor nije više 1920x1080 nego 5760 x 3240.

 

 

Pa nekoštaju valjda bezveze 100 dolara adapter {#}

 

No opet možda sam u krivu

Ja sam na jednom 16:10 1680x1050 22 inča i meni ko Bog.

 

EDIT: Pročaćko sam još malo po netu i naletio na ovaj članak sad ga čitam ...

 

http://www.neoseeker.com/Articles/Hardware/Reviews/ATI_Eyefinity_Adapter/

 

UGL za sad sam vidio ovo: The new adapter, like the older and more expensive versions, uses an active design, but these latest dongles do not require power be provided via a USB connection. Additionally, at $29.99 per dongle the new adapter only costs a fraction of the price of those currently on the market.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.7.2012 0:10 (Streetpunk).
 
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Ati eyfinity 6870

A zašto ja dobijem bez problema eyefiniti na 2 monitora sa rezolucijom 3840x1080 ... ili zašto nemogu na sva tri monitora dobiti barem opciju duplicate?

 

pa onda bi na svakom monitoru bila 1820x1080!

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ati eyfinity 6870
zmegati kaže...

Da ali po tome ja nebi imao sliku uopće preko DP-a a meni kabel nije upitan jel ja imam sliku dali sa jednim DVI-om i DP-om ili sa dva DVI-a i kada prebacujem da mi je slika preko DP-a a mjenjem DVI-e bez problema...već sam lud ... do sada sam imao dva monitora i igrao cijelo vrijeme sa eyefinitiom i sve je ferceralo ali treći nemogu upogoniti da ga hebeš!

  Ovako, googlao sam i izgleda da je do adaptera, koji je pasivan. Nisam do kraja razumeo ovog čoveka, ali imao je isti problem kao ti i rešio ga je aktivnim adapterom. Koliko sam shvatio, kartice podržavaju do dva starija tipa konekcije (u šta spadaju DVI, VGA i pasivni adapteri DP na DVI). Ako hoćeš više od dve slike, moraš imati bar jednu pravu DP konekciju ili koristiti aktivan DP na DVI adapter.

12 godina
offline
Ati eyfinity 6870

Kladim se da je do kabela koji nije aktivni.

 

EDIT:

Čak ti ni na službenoj stranici od Delocka nepiše da je aktivni kabel, a na tipa Sapphire adapteru piše.

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.7.2012 0:30 (Streetpunk).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Ati eyfinity 6870

Hhhh samo mi je sada debilno bacati pare za aktivni adapter ako nije u tome stvar...budem obišao sutra kompjuter shopove ako imaju slučajno koji viška barem da probam ili ako ima netko tko je dobio uz grafičku a ne koristi i ne treba mu p aneka se javi na pp da se dogovorimo!

 

Iskreno prije par mj sam grafiču slao na servis i dali su mi novu otišli kontroleri ventilatora i ja konj spakovo sve kablove u kutiju između ostalog i taj mali adapter DP-DVI a dobio sam nazad u nekoj maloj kutiji sa mostićem za crosfire i još neke gluposti ali bez adaptera...sad bi si naj rađe kosu počupo!!!!

 

Škola za sljedeći puta!

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Ati eyfinity 6870

To bio onda ovo trebalo biti:

 

http://www.portio.hr/index.php?page=artikl&id=200000007547

 

Ima li tko kakva iskustava kupovanja sa njima?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ati eyfinity 6870
Streetpunk kaže...
al kad spojiš 3x monitor nije više 1920x1080 nego 5760 x 3240

 

? Nije nego je 5.076x1.080 pixela, visina ostaje ista.

 

 

The Dark Knight
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ati eyfinity 6870
zmegati kaže...

To bio onda ovo trebalo biti:

 

http://www.portio.hr/index.php?page=artikl&id=200000007547

 

Ima li tko kakva iskustava kupovanja sa njima?

Nisu losa trgovina.

 

 

clock2much
12 godina
neaktivan
offline
Ati eyfinity 6870

Da rezolucija je 3x1920 širina a visina je ista 1080 ako se ide 1x3 monitora ali ako se slaže 3x1 onda je širina 1x1920 3x1080 ...u pravilu ovisi koliko i kako se slažu monitori te koja im je rezolucija...

 

...došao sam danas kod mene u provinciju u trgovinu i pitam lika dali ima aktivni adapter DP-DVI ...prvo me je bljedo gledao a nakon što sam ponovio pitanje on mene pita ovo:

 

Jel ti mene z.......š, šta oćeš reći da ima aktivini i pasivni adapter?!

 

i lik malo proguglao okrenuo par brojeva i našao mi za 170 isto od SAPPHIRE kao u portiu :D samo moram čekati do utorka :S

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Ati eyfinity 6870

Haha, treba da ti da popust što si ga poučio.  {#} Makar nije bio lenj, a ni cena nije loša. :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Ati eyfinity 6870

Evo kabel je već danas stigao i to Ati sapphire...došao sam doma ukopčao ga i skontao je treći monitor a ostalo pogledajte ovdje:

 

http://img99.imageshack.us/img99/7850/imag1355f.jpg

 

Središnji monitor je malo drugačiji jel su mi bočni od 23 inca a središnji je od 24 ali s obziro m da sam ga posudio za probu ok je je za par dana dolazi pravi :D

 

Ovo što ja trenutno igram GPU podržava bez problema a za Crysis i zahtjevnije igre biti će još neko vrijeme dovoljan jedan monitor dok u kućište nebude išla neka beštija...grafička je pokazival amalo veće temp ali kroz 10 dana dolazi Zalman RESERATOR 1 V2 sa hlađenjem za grafičkui procesor :D

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Ati eyfinity 6870

To je vest koja se čekala!  {#} Drago mi je da smo našli šta je u pitanju u da je sve proradilo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Ati eyfinity 6870

E da i ovo je jako bezobrazno od mene što nisam ovo rekao ranije HVALA SVIMA! {#}

Poruka je uređivana zadnji put uto 31.7.2012 0:51 (zmegati).
 
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Ati eyfinity 6870

Aj super drago mi je da si to riješio.

Vidiš da je ipak bilo do kabela {#}

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Ati eyefinity 6870

Imam još jedan problemnčić pa neću otvarati novu temu jel može i tu...eyefinity radi savršeno čak ni grafulja tera određene stvari koje ja igram bez pol muke na rezoluciji 5780x1080 ali mi se na nekim igrama kao što su COD da kad stavim tu rezoluciju slika bude ful razvučena i spljoštena preko 3 ekrana a rezolucija je prava...našao sam na netu da je netko riješio problem sa Widescreen Fixer ali meni ne radi...U ČEMU JE FORA

 

Na Prototype 2 čak mi se dešava da kod pokretanja igre mi se resitira komp i dobijem izvještaj o BLUE SCREENU a kod mi očitava grešku sa driverima od gpu-a koje sam već 3 puta mjenjo bili su ovi zadnji 12.6  pa onda 12,4 pa sam stavio čak 11.8 iz fore

 

MOLIM OPET SAVJETE...HVALA

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.8.2012 13:41 (zmegati).
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice