ATI HD4870X2 Quad CF-Da li se isplati?

poruka: 39
|
čitano: 7.515
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
ATI HD4870X2 Quad CF-Da li se isplati?

Pozdrav svima!

 

Evo u dogledno vrijeme otkad sam kupio novi ekran u 9. mj. p.g. novije igre mi trokiraju i hajmo reći, "preskaču" pokoji frame, ne u tolikoj mjeri, ali dovoljno da iritira.

E sad, gledao sam oglasnike i za oko 2400kn mogu nabaviti rabljenu i staviti ih u CF. Pitanje je jednostavno-je li to isplativo? Uzmite u obzir garanciju(ako je uopće ima), moguće mijenjanje napajanja i dobitak na performansama.

I bonus pitanje: Da li će na obje stati AC Accelero Xtreme 4870x2, tj. ako ih stavim u CF?

 

Unaprijed se zahvaljujem!

Filip

"Toliko ne znam njemački da mi je neki dan profesorica rekla na njemačkom naravno da otvorim udžbenik na 38. stranicu i rješim 5. zadatak , a ja sam se ustao i otišao baciti žvaku u koš. XD"
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
ATI HD4870X2 Quad CF-Da li se isplati?

Probaj ti prodat svoju HD4870x2 i kupit HD5970 ili 2xHD5850

 
3 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
RE: ATI HD4870X2 Quad CF-Da li se isplati?
Batista kaže...

Probaj ti prodat svoju HD4870x2 i kupit HD5970 ili 2xHD5850

Lako za to, ali ništa od malo većeg "remonta" do 9. mj. Dolaze u obzir samo manje stvari, poput neonki, ventova za grafu, cpu i kućište itd.

Ali hej, svejedno hvala na savjetu! Smijeh

"Toliko ne znam njemački da mi je neki dan profesorica rekla na njemačkom naravno da otvorim udžbenik na 38. stranicu i rješim 5. zadatak , a ja sam se ustao i otišao baciti žvaku u koš. XD"
15 godina
offline
ATI HD4870X2 Quad CF-Da li se isplati?

Sumnjam da ce ti jos jedna previse pomoci.

Na rezoluciji tvog monitora je i jedna HD4870x2 vise nego dovoljno snazna jer iako starija, to je jos uvijek izuzetno snazna kartica.

 

Meni ta ponekad trzanja vise djeluju kao driver problem ili takvo nesto, a ne da bi ti kartica bila nedovoljno jaka.

Moj PC  
3 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
RE: ATI HD4870X2 Quad CF-Da li se isplati?
AlienWare1 kaže...

Pozdrav svima!

 

Evo u dogledno vrijeme otkad sam kupio novi ekran u 9. mj. p.g. novije igre mi trokiraju i hajmo reći, "preskaču" pokoji frame, ne u tolikoj mjeri, ali dovoljno da iritira.

E sad, gledao sam oglasnike i za oko 2400kn mogu nabaviti rabljenu i staviti ih u CF. Pitanje je jednostavno-je li to isplativo? Uzmite u obzir garanciju(ako je uopće ima), moguće mijenjanje napajanja i dobitak na performansama.

I bonus pitanje: Da li će na obje stati AC Accelero Xtreme 4870x2, tj. ako ih stavim u CF?

 

Unaprijed se zahvaljujem!

Filip

To ti je zbog same prirode Crossfirea, odnosno optimizacije pojedini igre za multi GPU sustave... Najme VSync dosta pomaže u takvim situacijama (vidi 4870 vs 4870CF jedan mali test s Crysisom na dnu prvog posta)

 

Čuj iskreno, ja ti nisam za Quad GPU sustave... Dual GPU u nekim situacijama može zadati dosta problema također.

Through every dark night, theres a bright day after that. So no matter how hard it get, stick your chest out, keep ya head up.... and handle it
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.3.2010 22:23 (Oly_E3).
16 godina
offline
ATI HD4870X2 Quad CF-Da li se isplati?

Bolje štedi lovu pa kad skupiš dovoljno prodaš tu svoju i kupiš si onda neku pilu od grafe, ovako mi je totalno nepotrebno osim ako imaš neki 24"+ monitor.

...Borba za mir je kao jebanje za nevinost...
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
RE: ATI HD4870X2 Quad CF-Da li se isplati?
AlienWare1 kaže...

Pozdrav svima!

 

Evo u dogledno vrijeme otkad sam kupio novi ekran u 9. mj. p.g. novije igre mi trokiraju i hajmo reći, "preskaču" pokoji frame, ne u tolikoj mjeri, ali dovoljno da iritira.

E sad, gledao sam oglasnike i za oko 2400kn mogu nabaviti rabljenu i staviti ih u CF. Pitanje je jednostavno-je li to isplativo? Uzmite u obzir garanciju(ako je uopće ima), moguće mijenjanje napajanja i dobitak na performansama.

I bonus pitanje: Da li će na obje stati AC Accelero Xtreme 4870x2, tj. ako ih stavim u CF?

 

Unaprijed se zahvaljujem!

Filip

Poz i tebi Filipe

 

Samo radi znatiželje, koje su to igre? Imam 4870 običnu pa još nisam zamjetio da trokira negdi. Pitam jer oprobat ću sam, pa me zanima u kojim igrama si to zamjetio?

A što se tiče tvoga pitanja, ako namjeravaš zamjenit onda idi na 5870 jer 4870x2 nije nejaka kartica, tako da sve ispod 5870 ja nebi minja za 4870x2... jedino ako ti dx11 treba onda je to druga stvar (ulaganje u budućnost, ja bi rađe pričeka 6xxx seriju nego sad minja).  :)

Za dom - vjera, ljubav i domovina
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.3.2010 22:27 (Vakaka).
15 godina
neaktivan
offline
ATI HD4870X2 Quad CF-Da li se isplati?

slazem se sa ostatkom...nema smisla to raditi a sumnjam da bi i accelero uspio ohladit ta 4 gpu-a...

VITIS NEMO SINE NASCITUR - Nitko nije rodjen da ne pogrjesi.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: ATI HD4870X2 Quad CF-Da li se isplati?
Oly_E3 kaže...

To ti je zbog same prirode Crossfirea, odnosno optimizacije pojedini igre za multi GPU sustave... Najme VSync dosta pomaže u takvim situacijama (vidi 4870 vs 4870CF jedan mali test s Crysisom na dnu prvog posta)

 

Čuj iskreno, ja ti nisam za Quad GPU sustave... Dual GPU u nekim situacijama može zadati dosta problema također.

Da, VSync pomaže dosta, preventira tearanje ekrana.

Vakaka kaže...

 Samo radi znatiželje, koje su to igre? Imam 4870 običnu pa još nisam zamjetio da trokira negdi. Pitam jer oprobat ću sam, pa me zanima u kojim igrama si to zamjetio?

A što se tiče tvoga pitanja, ako namjeravaš zamjenit onda idi na 5870 jer 4870x2 nije nejaka kartica, tako da sve ispod 5870 ja nebi minja za 4870x2... jedino ako ti dx11 treba onda je to druga stvar.

Recimo, u Far Cry 2: Dok sam pješke ide fenomenalno, ali kad uđem u auto kao da mi svakih 2-3 framea preskoči, tj. ne prikaže ih, a da to kompenzira svako malo ubrza igru.

Ista stvar je u Bad Company 2:  Potpuno ista priča kao gore.

 

Hvala svima na savjetima. Dakle, ili da kupim 5970 ili 5870 CF ili jednu 5870. Ok, got it.

"Toliko ne znam njemački da mi je neki dan profesorica rekla na njemačkom naravno da otvorim udžbenik na 38. stranicu i rješim 5. zadatak , a ja sam se ustao i otišao baciti žvaku u koš. XD"
15 godina
neaktivan
offline
RE: ATI HD4870X2 Quad CF-Da li se isplati?
Vakaka kaže...

Poz i tebi Filipe

 

Samo radi znatiželje, koje su to igre? Imam 4870 običnu pa još nisam zamjetio da trokira negdi. Pitam jer oprobat ću sam, pa me zanima u kojim igrama si to zamjetio?

A što se tiče tvoga pitanja, ako namjeravaš zamjenit onda idi na 5870 jer 4870x2 nije nejaka kartica, tako da sve ispod 5870 ja nebi minja za 4870x2... jedino ako ti dx11 treba onda je to druga stvar (ulaganje u budućnost, ja bi rađe pričeka 6xxx seriju nego sad minja).  :)

Čuj velika je razlika između jedne i dvije 4870 kartice, jer Crossfire daje ubrzanje, ali sve ovisi o igri, tj. koliko je dobro optimizirana za MGPU sustav... On vjerojatno ima više FPS-a nego što imaš ti, ali nema toliko stabilan frame rate i ovo zapinjanje je sasvim oubičajena pojava (imam i ja te probleme, doduše s 4870+4870, a trenutno na 4870+4830 gotovo da niti nemam, što mi je jako čudno)

Through every dark night, theres a bright day after that. So no matter how hard it get, stick your chest out, keep ya head up.... and handle it
15 godina
neaktivan
offline
RE: ATI HD4870X2 Quad CF-Da li se isplati?
AlienWare1 kaže...

Recimo, u Far Cry 2: Dok sam pješke ide fenomenalno, ali kad uđem u auto kao da mi svakih 2-3 framea preskoči, tj. ne prikaže ih, a da to kompenzira svako malo ubrza igru.

Ista stvar je u Bad Company 2:  Potpuno ista priča kao gore.

 

Hvala svima na savjetima. Dakle, ili da kupim 5970 ili 5870 CF ili jednu 5870. Ok, got it.

Ovo za Far Cry 2 dešava se i kod mene, dok s jednom 4870 grafom ide ko po loju (10.2 driveri su malo to sredili u mom slučaju, ali javi se to tu i tamo)

 

Od ovog ja ti savjetujem 5870 Crossfire

Through every dark night, theres a bright day after that. So no matter how hard it get, stick your chest out, keep ya head up.... and handle it
16 godina
offline
RE: ATI HD4870X2 Quad CF-Da li se isplati?
AlienWare1 kaže...
Vakaka kaže...

 Samo radi znatiželje, koje su to igre? Imam 4870 običnu pa još nisam zamjetio da trokira negdi. Pitam jer oprobat ću sam, pa me zanima u kojim igrama si to zamjetio?

A što se tiče tvoga pitanja, ako namjeravaš zamjenit onda idi na 5870 jer 4870x2 nije nejaka kartica, tako da sve ispod 5870 ja nebi minja za 4870x2... jedino ako ti dx11 treba onda je to druga stvar.

Recimo, u Far Cry 2: Dok sam pješke ide fenomenalno, ali kad uđem u auto kao da mi svakih 2-3 framea preskoči, tj. ne prikaže ih, a da to kompenzira svako malo ubrza igru.

Ista stvar je u Bad Company 2:  Potpuno ista priča kao gore.

 

Hvala svima na savjetima. Dakle, ili da kupim 5970 ili 5870 CF ili jednu 5870. Ok, got it.

 Neznam sad imali ti to veze sa gf karticom ili samom igrom, nisam istraživa (čitaj googla) o tome ali ako može Crysis bez beda pogonit onda nebi smio ni FC 2 bit problem. Što se tiče BC 2 to još nisam probao pa ti nemogu ni reć ništa.

Uglavnom dobro si rekao ako se odlučiš minjat onda 5870 i na više.

Za dom - vjera, ljubav i domovina
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.3.2010 22:37 (Vakaka).
15 godina
neaktivan
offline
RE: ATI HD4870X2 Quad CF-Da li se isplati?
GeForce kaže...

slazem se sa ostatkom...nema smisla to raditi a sumnjam da bi i accelero uspio ohladit ta 4 gpu-a...

Accelero itekako uspije ohladiti grafu, spušta je čak 50°c niže od stock coolera, samo što je papren, za cijenu ta dva kupiš neki pakleni cpu cooler.

Accelero

 

EDIT: Da li se isplati kupiti taj cooler ako ću tek u 9. mjesecu mijenjati grafu i da li on povisuje cijenu kod prodaje? Temp. su mi kritične(load oko 90c) čak i dok je u HAF-u..

"Toliko ne znam njemački da mi je neki dan profesorica rekla na njemačkom naravno da otvorim udžbenik na 38. stranicu i rješim 5. zadatak , a ja sam se ustao i otišao baciti žvaku u koš. XD"
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.3.2010 22:40 (AlienWare1).
16 godina
offline
ATI HD4870X2 Quad CF-Da li se isplati?

A sad... ako imaš love, kupi si ga. I naravno da bi trebao povisiti cijenu kad budeš prodavao grafu, ipak nisi ga platio 50 krznenih Namigiva

Sad će i ljeto, iako trenutno ne izgleda tako ali kažu da će u 6.mj hehe, a s njime i veće temperature tako da će ti se temperatura grafe sigurno još povećati...

...Borba za mir je kao jebanje za nevinost...
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: ATI HD4870X2 Quad CF-Da li se isplati?
AlienWare1 kaže...
GeForce kaže...

slazem se sa ostatkom...nema smisla to raditi a sumnjam da bi i accelero uspio ohladit ta 4 gpu-a...

Accelero itekako uspije ohladiti grafu, spušta je čak 50°c niže od stock coolera, samo što je papren, za cijenu ta dva kupiš neki pakleni cpu cooler.

Accelero

 

EDIT: Da li se isplati kupiti taj cooler ako ću tek u 9. mjesecu mijenjati grafu i da li on povisuje cijenu kod prodaje? Temp. su mi kritične(load oko 90c) čak i dok je u HAF-u..

istina, ja ga imam i zadovoljan sam al to opravdava cijena...

VITIS NEMO SINE NASCITUR - Nitko nije rodjen da ne pogrjesi.
16 godina
neaktivan
offline
RE: ATI HD4870X2 Quad CF-Da li se isplati?
AlienWare1 kaže...

Pozdrav svima!

 

Evo u dogledno vrijeme otkad sam kupio novi ekran u 9. mj. p.g. novije igre mi trokiraju i hajmo reći, "preskaču" pokoji frame, ne u tolikoj mjeri, ali dovoljno da iritira.

E sad, gledao sam oglasnike i za oko 2400kn mogu nabaviti rabljenu i staviti ih u CF. Pitanje je jednostavno-je li to isplativo? Uzmite u obzir garanciju(ako je uopće ima), moguće mijenjanje napajanja i dobitak na performansama.

I bonus pitanje: Da li će na obje stati AC Accelero Xtreme 4870x2, tj. ako ih stavim u CF?

 

Unaprijed se zahvaljujem!

Filip

 

Uzevsi u obzir planiranu nadogradnju u 9. mjesecu, neoptimiziranost drivera za quad GPU itd itd nikako ti se ne isplati kupovati jos jednu 4870x2

Every time two people have sex, an angel gets a boner
15 godina
offline
ATI HD4870X2 Quad CF-Da li se isplati?

ja ne razumijem... imas hd 4870x2 i ti bi jace?

danas za nista ne treba jace na 1920*1200

za 2400 kn mozes dobit jos jednu? radije prodaj svoju za 2400kn i kupi 2* hd 5850 ili hd 5870 ili hd 5890 ili sta vec

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
ATI HD4870X2 Quad CF-Da li se isplati?

Ma 90 celzija ti je normalna load temperatura za HD 4870 X2... Osmijeh

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
ATI HD4870X2 Quad CF-Da li se isplati?

Ajmo ovako:

 

- daj ti lijepo izbrisi te drivere, ocisti komp sa nekim driver cleanerom i stavi najnovije drivere

- u nikakvom farcay2, crysis 2 ili 8 ne preskace nikakav frame samo tako, narocito ne sa 4870x2...

- 90 ti je normalna temp u loadu, ako ne i 105 :D

- cemu kupovat karticu koja je vec starija serija ako je vec izasla nova koja je slicne cijene?

- imam 4870x2 i 5870 i 5870 ima 10frama vise u benchu

- arctic cooler ti nece stat na gornju graficku ako stavljas u CF

- CF se trenutno financijski ne isplati a s njime nista ni ne dobivas jer to ispadanje framova nije do graficke nego neces drugog

- prodaj 4870x2 i kupi 5870 ili ako si freak pa mislis da i sa 5870 "preskace" framove kupi si 5970, pa ako onda nije dobro, prijavi se u neku ustanovu ... :D jer si totalno puko ako mislis da grafa nevalja... ili je daj na garanciju :D

potpis :D
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
ATI HD4870X2 Quad CF-Da li se isplati?

Ja mislim da on ima predobar komp i da sad traži dlaku u jajetu. Evo ja na svom igram sve, pa ne vidim zašto on ne bi mogao.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
ATI HD4870X2 Quad CF-Da li se isplati?

Far Cry 2 je imao taj problem kod dosta ljudi sa Ati karticama, kod mene takodjer..osobno sam ga rjesio stavivsi max broj FPS-a u konzolu (npr. 45), BFBC2 sam takodjer imao taj problem(frameskip) ali samo na SP i samo na ''darkside'' verziji dok sam cekao origigi..nemoj odmah pripisivati kartici..slazem se s ljudima ovdje, mislim da te 4870x2 gura jos cijelu godinu bez problema(pod gura mislim na bezobrazno nabijanje detalja hehe)

Nobody expects the Spanish inquisition!
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
ATI HD4870X2 Quad CF-Da li se isplati?

meni je zanimljivo da igre mogu "trokati" na HD 4870X2

Treba li operirati i vaše računalo?
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
ATI HD4870X2 Quad CF-Da li se isplati?

s hd4780x2 si miram barem još 1god tako da je to totalno neisplativo

Neznam di se ide za to .
 
1 0 hvala 1
15 godina
protjeran
offline
RE: ATI HD4870X2 Quad CF-Da li se isplati?

Najbolje po meni bi ti bilo da ju prodaš. Koliko je već koristiš? Ako dobiš za nju i ispod 2000 opet dobro jer ti se sada na tvojoj konfi ne isplati ništa nego upgrade na seriju HD5000. Tako da imaš isto jaku karticu, a najnoviju i ništa ne potrošiš. Uzmi novu HD5850 single GPU karticu best-buy

she caught me off my guard amazes me the will of instinct
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.3.2010 11:25 (stoncin3).
14 godina
protjeran
offline
ATI HD4870X2 Quad CF-Da li se isplati?

quad cf je 4 grafe

kad bi imao Crossfire HD 4870 X2 trebalo bi ti minimalno 1200w napajanje jer samo jedna HD 4870 X2 u full loadu dostiže i 500w a tek 2+ostalo 1300w ti ne gine

Moj PC  
0 6 hvala 0
16 godina
offline
RE: ATI HD4870X2 Quad CF-Da li se isplati?
windows_7 kaže...

quad cf je 4 grafe

kad bi imao Crossfire HD 4870 X2 trebalo bi ti minimalno 1200w napajanje jer samo jedna HD 4870 X2 u full loadu dostiže i 500w a tek 2+ostalo 1300w ti ne gine

Ajde ti ne melji bezveze ! Trosi oko 300 watta, sistem s takve 2 grafe jedan HX850 drzi bez problema, a i pitanje je kolko dugo i kada ce te grafe bit pod full loadom...

15 godina
offline
ATI HD4870X2 Quad CF-Da li se isplati?

za dvije je kao sto je kolega rekao dovoljno 800-900W, takoder je prema bug-u HD4870X2 jaca od HD5870 u svemu osim Batman-u AA i to dosta, a dvije bi mogle parirafi u vecini slucajeva jednoj HD5970,

 

dok sam ih imao dvije su imale na stocku slicne rezultate ko stack HD5970 (smrad06) u Tropicsu: smrad06-198fps

                                                                                                                                                             zaki-192fps

 

a vjerujem da bi slicni rezultati bili u vecini igara i benchova.

 

a sto se tice navodne ne kompatibilnosti, jedine igra koje se vuku su: GTA Iv- 1900X1200- Very High, View distance 38 - dobivam oko 30-35fps-a

                                                                                                               Crysis- 1900X1200- Very High, AAX8, AFX16        - dobivam oko 25     fps-a

 

Sve drugo radi bez zastajkivanja i problema na max iznad 50fps-a

Bolje ispasti kreten nego iz aviona
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
RE: ATI HD4870X2 Quad CF-Da li se isplati?
Batista kaže...
windows_7 kaže...

quad cf je 4 grafe

kad bi imao Crossfire HD 4870 X2 trebalo bi ti minimalno 1200w napajanje jer samo jedna HD 4870 X2 u full loadu dostiže i 500w a tek 2+ostalo 1300w ti ne gine

Ajde ti ne melji bezveze ! Trosi oko 300 watta, sistem s takve 2 grafe jedan HX850 drzi bez problema, a i pitanje je kolko dugo i kada ce te grafe bit pod full loadom...

ima na youtubeu neki test u full loadu troši oko 420w zato ne bi trebalo štedjeti na napajanju jedan HX850 ili HX950 bi to trebali držati pošto je Corsair Brand ime Smijeh

14 godina
offline
RE: ATI HD4870X2 Quad CF-Da li se isplati?
windows_7 kaže...

HX950 bi to trebali držati pošto je Corsair Brand ime Smijeh

Odakle si sad izvukao HX950?? Lupetaš samo bzv!! Takvo napajanje ne postoji!!

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.3.2010 13:45 (zabranjeniples).
15 godina
neaktivan
offline
ATI HD4870X2 Quad CF-Da li se isplati?

Ok, ljudi. Shvatio sam. Ali nisam mislio ništa krivo, samo sam pitao da li se isplati, nisam rekao da ću uzeti.

 

@Hacker-RI: Driveri su najnoviji, 10.2

 

"Toliko ne znam njemački da mi je neki dan profesorica rekla na njemačkom naravno da otvorim udžbenik na 38. stranicu i rješim 5. zadatak , a ja sam se ustao i otišao baciti žvaku u koš. XD"
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.3.2010 14:06 (AlienWare1).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice