ATI Radeon - flashanje biosa [VODIČ]

poruka: 127
|
čitano: 76.339
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
protjeran
offline
RE: ATI Radeon - flashanje biosa [VODIČ]
Hyperion kaže...

To je vjerujem powercolorova PCS verzija, nereferentna.

 

Sigurno su disableali čitanje tu mogućnost. To mi se desilo na x1650 pro od asusa.

I jesi nekako bio riješio to? Ili mi preostaje da bios stavim novi gore pa da spremim?

ako neznate zašto sam tako zaheban eto zašto BOSANAC SAM!
15 godina
offline
ATI Radeon - flashanje biosa [VODIČ]

Nisam ni pokušavao rješit. Ostavio sam kak je.


Možda bi se backup dao napravit kada se boota sa sticka.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail - drazen018@email.t-com.hr | FAN of Neon Genesis Evangelion and Star Trek | Downloading High Definiton Video
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
RE: ATI Radeon - flashanje biosa [VODIČ]
Hyperion kaže...

Nisam ni pokušavao rješit. Ostavio sam kak je.


Možda bi se backup dao napravit kada se boota sa sticka.

Uspio sam spremit,kako da omogučim mjenjanje voltaže preko MSI Afterburnera?

 

 

Kupujem ploču SOC754,PCIe x16,SATA II 3gb/s Nesmije biti lošija od ASRock K8N68PV-GLAN.

ako neznate zašto sam tako zaheban eto zašto BOSANAC SAM!
14 godina
neaktivan
offline
ATI Radeon - flashanje biosa [VODIČ]

Ljudi, može pomoć?

Namjeravam na 5850 staviti 5870 BIOS pa sad nisam siguran oko nekoliko stvari. Dakle ovako: Imam ovu karticu i namjeravam staviti neki od ovih BIOSa. Toxic, Vapor-X itd otpadaju pa je sad pitanje koji od ponuđenih BIOS-a da stavim?

Odlučio sam se na to jer mi se kartica dosta loše ponaša pri overclocku i jer ne mogu dizat napon zbog nereferentnog PCB-a. I sad da li bi BIOS od 5870 digao napon na razinu stock 5870 ili ne bi?

Hyperione, ti čini se imaš iskustva s time pa ako bi ti ili bilo tko drugi znao odgovoriti, bio bih zahvalan.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
ATI Radeon - flashanje biosa [VODIČ]

Možeš i sam probat bez straha da češ nešto sjebat a da nečeš moči popraviti, fleshaj iz windowsa, ako se nešto uje... kartica adi samo ne kako treba .. na sedmici koliko sam primjetio mi se samo aero makno i pislo da imam 64 mb od 512 rama na kartici, ljepo vratiš na staro i opet radi normalno.. tako da se igraj

Budući Microsoftov Bill Gates...ili Applov Steve Jobs!
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
ATI Radeon - flashanje biosa [VODIČ]

E hebiga neću se igrat ako ne znam jel paše taj BIOS. Dosta kartica je otišlo u vječna lovišta ovako. Ne bi mi baš bilo ugodno da se to mojoj dogodi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: ATI Radeon - flashanje biosa [VODIČ]
ATiGamer kaže...

Ljudi, može pomoć?

Namjeravam na 5850 staviti 5870 BIOS pa sad nisam siguran oko nekoliko stvari. Dakle ovako: Imam ovu karticu i namjeravam staviti neki od ovih BIOSa. Toxic, Vapor-X itd otpadaju pa je sad pitanje koji od ponuđenih BIOS-a da stavim?

Odlučio sam se na to jer mi se kartica dosta loše ponaša pri overclocku i jer ne mogu dizat napon zbog nereferentnog PCB-a. I sad da li bi BIOS od 5870 digao napon na razinu stock 5870 ili ne bi?

Hyperione, ti čini se imaš iskustva s time pa ako bi ti ili bilo tko drugi znao odgovoriti, bio bih zahvalan.

Neznam dal paše vidi na google-u, zato i napominjem "REFERENTNE" za njih ima biosa ko pljeve em od ati-a em od proizvođača, a za npr. vapor-x ti izdaje samo sapphire i to imaš samo 1-2 biosa samo za tu karticu.

 

Neće kartica otić u vječna lovišta samo trebaš bios stari vratit i opet će proradit, ja bih se držao RBE-a s tim nemoš pogriješit kod nereferentnih kartica jer modificiraš defaultni bios.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail - drazen018@email.t-com.hr | FAN of Neon Genesis Evangelion and Star Trek | Downloading High Definiton Video
15 godina
neaktivan
offline
ATI Radeon - flashanje biosa [VODIČ]

pozdrav kak da riješim ovaj problem... imam saphire HD3650(AGP)- noviji CCC mi ju prepozna kao 2600 XT

[img]http://www.danasoft.com/sig/229143.jpg[/img]
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: ATI Radeon - flashanje biosa [VODIČ]
juky kaže...

pozdrav kak da riješim ovaj problem... imam saphire HD3650(AGP)- noviji CCC mi ju prepozna kao 2600 XT

što nije podrška za AGP završila s 9.3 driverima?

Nema na čemu! --| Google is your friend |--
13 godina
protjeran
offline
RE: ATI Radeon - flashanje biosa [VODIČ]
Zura kaže...
juky kaže...

pozdrav kak da riješim ovaj problem... imam saphire HD3650(AGP)- noviji CCC mi ju prepozna kao 2600 XT

što nije podrška za AGP završila s 9.3 driverima?

Ne! 10.5 Driveri rade na staroj AGP 9600PRO.

ako neznate zašto sam tako zaheban eto zašto BOSANAC SAM!
15 godina
neaktivan
offline
RE: ATI Radeon - flashanje biosa [VODIČ]
Svjetleci Ventilator kaže...
Zura kaže...

što nije podrška za AGP završila s 9.3 driverima?

Ne! 10.5 Driveri rade na staroj AGP 9600PRO.

ajd baš ću probati.. imam jedan stari komp sa ATI 9600XT AGP.

 

Jeli treba neki hotfix puknut ili ide samo s instalacijom full catalyst suite?

Nema na čemu! --| Google is your friend |--
13 godina
protjeran
offline
RE: ATI Radeon - flashanje biosa [VODIČ]
Zura kaže...
Svjetleci Ventilator kaže...
Zura kaže...

što nije podrška za AGP završila s 9.3 driverima?

Ne! 10.5 Driveri rade na staroj AGP 9600PRO.

ajd baš ću probati.. imam jedan stari komp sa ATI 9600XT AGP.

 

Jeli treba neki hotfix puknut ili ide samo s instalacijom full catalyst suite?

Samo sa instalacijom full catalyst suitea.

ako neznate zašto sam tako zaheban eto zašto BOSANAC SAM!
14 godina
offline
ATI Radeon - flashanje biosa [VODIČ]

flashao sam svoju xfx 5870 na 900 \ 1250 i sada mi ne spušta takt u 2d modu na 157 \300 nego na 400 \ 1200 jel to normalno? vidim na netu da gigabyteova 5870 soc isto tako na 400 \ 1200 mhz spušta

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
ATI Radeon - flashanje biosa [VODIČ]

Malo visoko ipak za DDR5 VRAM 24/7.

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali [One to all Units Let's toast us some russians ]
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.8.2010 11:05 (Weky).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
ATI Radeon - flashanje biosa [VODIČ]

testirao sam sada 10 minuta u furmarku temperatura nije prešla 88 stupnjeva

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
ATI Radeon - flashanje biosa [VODIČ]

A cooler? Na koliko % okretaja?

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali [One to all Units Let's toast us some russians ]
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
ATI Radeon - flashanje biosa [VODIČ]

cooler je na default okretaja

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
ATI Radeon - flashanje biosa [VODIČ]

Digni to, puno je skoro 90C za 40nm čip.

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali [One to all Units Let's toast us some russians ]
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
ATI Radeon - flashanje biosa [VODIČ]

stavio 10.3 drivere sada mi spušta na 157 \ 300 u 2d modu, @ weky 88 stupnjeva u furmarku, a s default frekvencijom je 86 stupnjeva pa neče joj nijedan vrag biti za 2 stupnja više

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: ATI Radeon - flashanje biosa [VODIČ]
superJozo kaže...

stavio 10.3 drivere sada mi spušta na 157 \ 300 u 2d modu, @ weky 88 stupnjeva u furmarku, a s default frekvencijom je 86 stupnjeva pa neče joj nijedan vrag biti za 2 stupnja više

verzija 10.4 također pravilno spušta taktove

16 godina
offline
ATI Radeon - flashanje biosa [VODIČ]

Pozdrav, imam safirku 5850 nereferentnu, stavil sam bios iz prvog posta od 5870 koja radi na 850 i povišenom voltažom, flešal sam ju i baci mi BSOD..Nazad se vratil na oriđiđi bios..

Ima ko od vas bios od 5870 a da radi ok na 5850?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
ATI Radeon - flashanje biosa [VODIČ]

Ako se šta uyebe s ovim fleshanjem kartice i ako je odnesem na servis jer ima garanciju mogu li oni skužiti da sam stavio drugi bios

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
ATI Radeon - flashanje biosa [VODIČ]

evo trebam malo pomoci imam ati saphire 5570 512mb gddr5 e sada neznam dali je referenta ili ne
i dali mogu flashat s biosom od 5670 jer to su po meni iste grafe samo sta ova 5570 ima spustene clokove
pa malo pomoci :)

evo trebam malo pomoci imam ati saphire 5570 512mb gddr5 e sada neznam dali je referenta ili ne
i dali mogu flashat s biosom od 5670 jer to su po meni iste grafe samo sta ova 5570 ima spustene clokove
pa malo pomoci :)

 

link na moju grafu

http://www.sapphiretech.com/presentation/product/?leg=&psn=000101&pid=351

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.12.2010 0:22 (Lacko).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
RE: ATI Radeon - flashanje biosa [VODIČ]
0000 kaže...

Ako se šta uyebe s ovim fleshanjem kartice i ako je odnesem na servis jer ima garanciju mogu li oni skužiti da sam stavio drugi bios

Mogu, dovoljno je da pokrenu GPU-Z.

http://ad-infinitum.biz.hr/index.php Hrvatska Star Trek Online Flota
15 godina
offline
RE: ATI Radeon - flashanje biosa [VODIČ]
TomoR kaže...
0000 kaže...

Ako se šta uyebe s ovim fleshanjem kartice i ako je odnesem na servis jer ima garanciju mogu li oni skužiti da sam stavio drugi bios

Mogu, dovoljno je da pokrenu GPU-Z.

Da, ali ako kartica neradi i nepoprave je nemogu skužit, opet ako je reflashaju da bi radila flashat će sa referentnim biosom i tak će opet na njoj biti referentni bios, tako da nema šanse da te skuže.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail - drazen018@email.t-com.hr | Battlestar Galactica 75 -The Bucket- and Battlestar Pegasus 62 -The Beast-
14 godina
neaktivan
offline
ATI Radeon - flashanje biosa [VODIČ]
a da je flashaju ili ce turnitu neku PCI karticu unutra da mogu radit ljepo iz winsa i skuziti ce da si mjenjo xD
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
RE: ATI Radeon - flashanje biosa [VODIČ]
zvonac kaže...

Pozdrav, imam safirku 5850 nereferentnu, stavil sam bios iz prvog posta od 5870 koja radi na 850 i povišenom voltažom, flešal sam ju i baci mi BSOD..Nazad se vratil na oriđiđi bios..

Ima ko od vas bios od 5870 a da radi ok na 5850?

Problem je u tome da imaš nereferentnu 5850.

 

Ako ti je do fleshanja, prvo vidi koje stabilne vrijednosti možeš dobiti sa Afterburnerom, "izvadiš" joj njen BIOS, u njemu postaviš OC postavke sa Radeon BIOS editorom pa si naflešaš natrag taj svoj uređeni BIOS.

http://ad-infinitum.biz.hr/index.php Hrvatska Star Trek Online Flota
14 godina
neaktivan
offline
ATI Radeon - flashanje biosa [VODIČ]
a imam li ja referentnu ili ne bas ono neznam. jer znam da je 5570 izasla puno prije vremena a ja je tek kupio prije mjesec dva pa zna ko xD
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
ATI Radeon - flashanje biosa [VODIČ]

Ma to s fleshanjem se nije dogodilo meni već prijatelju. Stavljao je na svoju referentnu 4890 neki bios za vapor-x verziju. Sad uopće nemože pokreniti komp odnosno samo mu stoji crna slika kao kad je komp u stand byu

I uz sve to budala nema backup originalnog biosa, ali mu garancija još nije istekla tako da je mislio poslati na servis...

 

Vi govorite da mu mogu skužiti da nema original bios pomoću druge PCI kartice. Nije mi jasno kako je windowsi mogu prepoznati ako ona jednostavno ne radi (pretpostavljam da ako se neće boota da je windowsi nebi trebali niti prepoznati)

 

I još jedno pitanje. Mogu li mu ja tu kako pomoći a da ne syebem svoju grafičku jer na matičnoj imam dva pci-e utora?

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.12.2010 17:50 (0000).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
ATI Radeon - flashanje biosa [VODIČ]
grafa ne radi jer je krivi bios unutra. e sada ili je spalio grafu totalno ako ju ej spalio na servis pomaze. a moze biti da samo ne radi kako je krivi bios
trebo bi probat vratit bios preko usb stick. znaci metoda iz dosa.
ti kako imas dva pci utora u jednu bis mogo stavit svoju a u drugu njegovu. i onda flashat ali nezz kako kada su dvije grafe unutra. to neka neko drugi pojasni
Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice