ATI Radeon - flashanje biosa [VODIČ]

poruka: 127
|
čitano: 76.308
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
RE: ATI Radeon - flashanje biosa [VODIČ]
N0000 kaže...

Ma to s fleshanjem se nije dogodilo meni već prijatelju. Stavljao je na svoju referentnu 4870 neki bios za vapor-x verziju. Sad uopće nemože pokreniti komp odnosno samo mu stoji crna slika kao kad je komp u stand byu

I uz sve to budala nema backup originalnog biosa, ali mu garancija još nije istekla tako da je mislio poslati na servis...

 

Vi govorite da mu mogu skužiti da nema original bios pomoću druge PCI kartice. Nije mi jasno kako je windowsi mogu prepoznati ako ona jednostavno ne radi (pretpostavljam da ako se neće boota da je windowsi nebi trebali niti prepoznati)

 

I još jedno pitanje. Mogu li mu ja tu kako pomoći a da ne syebem svoju grafičku jer na matičnoj imam dva pci-e utora?

Na Techpowerup imaš biose od vga za skinut i neka flasha ponovno.Ti mu napravi botabilni stick sa biosom gore  i neka flasha.Uvjek prije nego šta se ide flešat bios od gpu teba provjeriti radi li taj bios na toj grafičkoj,ja sam dok sam imao 5770 vapor-x stavio sam asusov bios gore i radila je 9mj. bez greške i još uvjek radi.

Ako ne pronađete org bios neka flasha asusov.

13 godina
protjeran
offline
RE: ATI Radeon - flashanje biosa [VODIČ]
Anti-fa kaže...
N0000 kaže...

Ma to s fleshanjem se nije dogodilo meni već prijatelju. Stavljao je na svoju referentnu 4870 neki bios za vapor-x verziju. Sad uopće nemože pokreniti komp odnosno samo mu stoji crna slika kao kad je komp u stand byu

I uz sve to budala nema backup originalnog biosa, ali mu garancija još nije istekla tako da je mislio poslati na servis...

 

Vi govorite da mu mogu skužiti da nema original bios pomoću druge PCI kartice. Nije mi jasno kako je windowsi mogu prepoznati ako ona jednostavno ne radi (pretpostavljam da ako se neće boota da je windowsi nebi trebali niti prepoznati)

 

I još jedno pitanje. Mogu li mu ja tu kako pomoći a da ne syebem svoju grafičku jer na matičnoj imam dva pci-e utora?

Na Techpowerup imaš biose od vga za skinut i neka flasha ponovno.Ti mu napravi botabilni stick sa biosom gore  i neka flasha.Uvjek prije nego šta se ide flešat bios od gpu teba provjeriti radi li taj bios na toj grafičkoj,ja sam dok sam imao 5770 vapor-x stavio sam asusov bios gore i radila je 9mj. bez greške i još uvjek radi.

Ako ne pronađete org bios neka flasha asusov.

On ne može sa svog kompa flashati nikakav bios jer nema sliku, znači niti mu se prokreće BIOS matične niti išta. Stoji mu samo crni ekran kad upali komp

13 godina
protjeran
offline
RE: ATI Radeon - flashanje biosa [VODIČ]
Lacko kaže...
grafa ne radi jer je krivi bios unutra. e sada ili je spalio grafu totalno ako ju ej spalio na servis pomaze. a moze biti da samo ne radi kako je krivi bios
trebo bi probat vratit bios preko usb stick. znaci metoda iz dosa.
ti kako imas dva pci utora u jednu bis mogo stavit svoju a u drugu njegovu. i onda flashat ali nezz kako kada su dvije grafe unutra. to neka neko drugi pojasni

Lacko pokušali smo to s dvi kartice o čemu si pričao. Našli smo neku staru GT 9500 jer ne želim syebati svoju GTX 460 staru dva miseca...

 

Prvo smo isprobali ovu GT 9500 i ona je ispravna 100% i s njom se windowsi normalno bootaju

 

Kad smo stavili 4890 u drugi PCI-E utor boota se samo BIOS matične, windowsi se neće podignu. Evo stavit ću sliku kako to izgleda

Meni se po tome čini da ovi na servisu ne mogu viditi da je on dirao po originalnom biosu grafičke jer se niti s drugom karticom windowsi neće bootaju.

Ili oni u servisu imaju kakav drugi način kako provjeravaju bios grafičke jer iz windowsa očito ne mogu????

15 godina
offline
RE: ATI Radeon - flashanje biosa [VODIČ]
Lacko kaže...
grafa ne radi jer je krivi bios unutra. e sada ili je spalio grafu totalno ako ju ej spalio na servis pomaze. a moze biti da samo ne radi kako je krivi bios
trebo bi probat vratit bios preko usb stick. znaci metoda iz dosa.
ti kako imas dva pci utora u jednu bis mogo stavit svoju a u drugu njegovu. i onda flashat ali nezz kako kada su dvije grafe unutra. to neka neko drugi pojasni

Uglavnom druga kartica bi ti trebala samo davati sliku na monitoru samo da vidiš  šta radiš.


Postupak flashanja je isti samo trebaš navesti komandu da neflasha karticu u prvom pci-e x16 utoru nego u drugom.

 

Znači sada si flashao ovako:

 

atiflash -f -p 0 BIOS.bin   ,a sada trebaš ovako

 

atiflash -f -p 1  BIOS.bin

 

Trebaš promjenit broj pci-e utora, a sada koji ti je prvi, a koji drugi vidi u uputama matične da nebi i 9500GT shebali.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail - drazen018@email.t-com.hr | Battlestar Galactica 75 -The Bucket- and Battlestar Pegasus 62 -The Beast-
14 godina
neaktivan
offline
ATI Radeon - flashanje biosa [VODIČ]
e to nisam znao. zato reko da ti se javi malo jos iskusniji no mene jos brine za moju dali mogu turnut od 5670 unutra bios xD
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: ATI Radeon - flashanje biosa [VODIČ]
Hyperion kaže...
 nađite odgovarajući bios i na vlastitu odgovornost flashajte grafičku karticu i tim činom karticu otključavate u vjerovatno neki jači model.(npr. GTX460->GTX470) To nefukcionira ako nisu softwareski onemogućili dio čipa nego ga laserski odrezali.

 

 

nisam bas dobro shvatio ovo podebljano,htio si reci da flashanjem biosa mozes od NVIDIA gtx460 dobit gtx470???

skocit sa 336 cuda cores na 448 ??? i umjesto 1024 mb memorije imati 1280 MB???

13 godina
neaktivan
offline
RE: ATI Radeon - flashanje biosa [VODIČ]
Hyperion kaže...
 nađite odgovarajući bios i na vlastitu odgovornost flashajte grafičku karticu i tim činom karticu otključavate u vjerovatno neki jači model.(npr. GTX460->GTX470) To nefukcionira ako nisu softwareski onemogućili dio čipa nego ga laserski odrezali.

 

 

nisam bas dobro shvatio ovo podebljano,htio si reci da flashanjem biosa mozes od NVIDIA gtx460 dobit gtx470???

skocit sa 336 cuda cores na 448 ??? i umjesto 1024 mb memorije imati 1280 MB???

13 godina
neaktivan
offline
RE: ATI Radeon - flashanje biosa [VODIČ]
Hyperion kaže...
 nađite odgovarajući bios i na vlastitu odgovornost flashajte grafičku karticu i tim činom karticu otključavate u vjerovatno neki jači model.(npr. GTX460->GTX470) To nefukcionira ako nisu softwareski onemogućili dio čipa nego ga laserski odrezali.

 

 

nisam bas dobro shvatio ovo podebljano,htio si reci da flashanjem biosa mozes od NVIDIA gtx460 dobit gtx470???

skocit sa 336 cuda cores na 448 ??? i umjesto 1024 mb memorije imati 1280 MB???

13 godina
neaktivan
offline
ATI Radeon - flashanje biosa [VODIČ]

SOOORRRYYYY nesto mi zastekalo pa mi poslo 3 odgovora {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
ATI Radeon - flashanje biosa [VODIČ]

GTX465 se uglavnom da "otključati" na GTX470; ali GTX460 nikako -  s obzirom da se ipak radi o modificiranoj arhitekturi.

http://ad-infinitum.biz.hr/index.php Hrvatska Star Trek Online Flota
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
ATI Radeon - flashanje biosa [VODIČ]

Da mislio sam na GTX465, pisao sam taj tekst nedavno nakon što je GTX465 izašla mislim.

 

Sry idem ispravit.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail - drazen018@email.t-com.hr | Battlestar Galactica 75 -The Bucket- and Battlestar Pegasus 62 -The Beast-
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
RE: ATI Radeon - flashanje biosa [VODIČ]
Hyperion kaže...
Lacko kaže...
grafa ne radi jer je krivi bios unutra. e sada ili je spalio grafu totalno ako ju ej spalio na servis pomaze. a moze biti da samo ne radi kako je krivi bios
trebo bi probat vratit bios preko usb stick. znaci metoda iz dosa.
ti kako imas dva pci utora u jednu bis mogo stavit svoju a u drugu njegovu. i onda flashat ali nezz kako kada su dvije grafe unutra. to neka neko drugi pojasni

Uglavnom druga kartica bi ti trebala samo davati sliku na monitoru samo da vidiš šta radiš.


Postupak flashanja je isti samo trebaš navesti komandu da neflasha karticu u prvom pci-e x16 utoru nego u drugom.

 

Znači sada si flashao ovako:

 

atiflash -f -p 0 BIOS.bin   ,a sada trebaš ovako

 

atiflash -f -p 1  BIOS.bin

 

Trebaš promjenit broj pci-e utora, a sada koji ti je prvi, a koji drugi vidi u uputama matične da nebi i 9500GT shebali.

Probao sam ovo ali ne djeluje. Kad upišem atiflash -f -p 1 bios.bin izbacuje mi error da nema adaptera

Sad neznam jel grafička riknila skroz pa je ne prepoznaje ili 1 nije broj ovog utora?????

 

Gledao sam u manualu matične ali nigdje ne piše koji je broj za koji utor. Evo stavit ću sliku pci-e utora na matičnoj pa ako tko može pomoći...

15 godina
offline
ATI Radeon - flashanje biosa [VODIČ]

Probaj ovako:

 

Since the dead card will not POST anymore you have to use another graphics card as your primary VGA adapter to boot from it.
Then go into DOS and find out which adapter number your dead HD 4870 has using Atiflash (download): atiflash -i. Now flash the BIOS using: atiflash -f -newbios -p [index] 4870.bin. Replace [index] with the number of your graphics card from the -i command.
Another way is using ATI Winflash (download) from Windows. Start Winflash, select the correct card and flash away.
After the flash is done, remove the second card and boot from your now working HD 4870.

Please note: RBE 1.11 works fine for these 128K BIOSes, just make sure you do not work with a broken 64K BIOS in the first place (check the file size). The HD 4850 does not have a 128K BIOS, only the HD 4870.

Thanks for helping to make this possible go out to: Dave Baumann, Golden Tiger and xMrBunglex.

 

http://www.techpowerup.com/articles/overclocking/vidcard/152

 

Probaj iz windowsa sa winflashom flashat mrtvu karticu to mi se čini jednostavnije, a nemožeš je shebat, jer je ionako već mrtva. (Velim to zato jer WinFlash nije preporučljiv baš, ali ja sam ~2-3 puta bez problema s njim flashao i jednom sa problemima)

MSN - drazen016@net.hr , e-mail - drazen018@email.t-com.hr | Battlestar Galactica 75 -The Bucket- and Battlestar Pegasus 62 -The Beast-
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.12.2010 18:59 (Hyperion).
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
ATI Radeon - flashanje biosa [VODIČ]

ima ovdje

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.12.2010 19:11 (mata968).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
ATI Radeon - flashanje biosa [VODIČ]
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.12.2010 20:21 (mata968).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
ATI Radeon - flashanje biosa [VODIČ]

WTF?{#}

MSN - drazen016@net.hr , e-mail - drazen018@email.t-com.hr | Battlestar Galactica 75 -The Bucket- and Battlestar Pegasus 62 -The Beast-
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.12.2010 15:14 (Hyperion).
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
RE: ATI Radeon - flashanje biosa [VODIČ]
Hyperion kaže...

Probaj ovako:

 

Since the dead card will not POST anymore you have to use another graphics card as your primary VGA adapter to boot from it.
Then go into DOS and find out which adapter number your dead HD 4870 has using Atiflash (download): atiflash -i. Now flash the BIOS using: atiflash -f -newbios -p [index] 4870.bin. Replace [index] with the number of your graphics card from the -i command.
Another way is using ATI Winflash (download) from Windows. Start Winflash, select the correct card and flash away.
After the flash is done, remove the second card and boot from your now working HD 4870.

Please note: RBE 1.11 works fine for these 128K BIOSes, just make sure you do not work with a broken 64K BIOS in the first place (check the file size). The HD 4850 does not have a 128K BIOS, only the HD 4870.

Thanks for helping to make this possible go out to: Dave Baumann, Golden Tiger and xMrBunglex.

 

http://www.techpowerup.com/articles/overclocking/vidcard/152

 

Probaj iz windowsa sa winflashom flashat mrtvu karticu to mi se čini jednostavnije, a nemožeš je shebat, jer je ionako već mrtva. (Velim to zato jer WinFlash nije preporučljiv baš, ali ja sam ~2-3 puta bez problema s njim flashao i jednom sa problemima)

Stari puno hvala na trudu i pomoći ali ništa od ovoga ne djeluje. Šaljemo je na servis pa šta bude...

14 godina
neaktivan
offline
ATI Radeon - flashanje biosa [VODIČ]
ah jbg sretno i da ako pitaj jesi OC jesi ej flasho STA JE TO pravi se glup
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
ATI Radeon - flashanje biosa [VODIČ]

pozdrav ljudi, znima li me jeli mogu na svoju gts 450(palit) stavit neki drugi bios, npr od gtx 460..?

ne smatrajte pitanje glupim, samo me zanima.

hvala

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: ATI Radeon - flashanje biosa [VODIČ]
MARKOZD15 kaže...

pozdrav ljudi, znima li me jeli mogu na svoju gts 450(palit) stavit neki drugi bios, npr od gtx 460..?

ne smatrajte pitanje glupim, samo me zanima.

hvala

ne, biosi moraju odgovarati grafičkoj kartici

13 godina
odjavljen
offline
Re: ATI Radeon - flashanje biosa [VODIČ]
igy kaže...
MARKOZD15 kaže...

pozdrav ljudi, znima li me jeli mogu na svoju gts 450(palit) stavit neki drugi bios, npr od gtx 460..?

ne smatrajte pitanje glupim, samo me zanima.

hvala

ne, biosi moraju odgovarati grafičkoj kartici

aha, vidio sam iznad da se mogu otključavati dodatni shaderi.itd.. jeli to slučaj s mojom grafom? postoji li ikakav bios kojim to mogu napraviti?

tnx

16 godina
offline
Re: ATI Radeon - flashanje biosa [VODIČ]
MARKOZD15 kaže...

aha, vidio sam iznad da se mogu otključavati dodatni shaderi.itd.. jeli to slučaj s mojom grafom? postoji li ikakav bios kojim to mogu napraviti?

tnx

može se otključati ako je biosom zaključano.

ako su shaderi fizički isključeni ili ne postoje, ne može ih bios otključati

13 godina
odjavljen
offline
Re: ATI Radeon - flashanje biosa [VODIČ]
igy kaže...
MARKOZD15 kaže...

aha, vidio sam iznad da se mogu otključavati dodatni shaderi.itd.. jeli to slučaj s mojom grafom? postoji li ikakav bios kojim to mogu napraviti?

tnx

može se otključati ako je biosom zaključano.

ako su shaderi fizički isključeni ili ne postoje, ne može ih bios otključati

kojim programom mogu to probati? jeli dobar CoolBits?

hvala što mi odgovaraš na moja dosadna pitanja:)

16 godina
offline
Re: ATI Radeon - flashanje biosa [VODIČ]
MARKOZD15 kaže...

kojim programom mogu to probati? jeli dobar CoolBits?

hvala što mi odgovaraš na moja dosadna pitanja:)

nema tu što probati, GTS 450 i GTX 460 nisu isti grafički procesori

to je moguće samo kod istih grafičkih procesora koji su biosom ograničeni

15 godina
offline
Re: ATI Radeon - flashanje biosa [VODIČ]
igy kaže...
MARKOZD15 kaže...

kojim programom mogu to probati? jeli dobar CoolBits?

hvala što mi odgovaraš na moja dosadna pitanja:)

nema tu što probati, GTS 450 i GTX 460 nisu isti grafički procesori

to je moguće samo kod istih grafičkih procesora koji su biosom ograničeni

U GTx 4xx seriji koliko ja znam jedino se GTX465 moglo otključati u GTX470. Ostale ne.

 

I BTW, ovo je tema za flashanje ATI grafa.

http://ad-infinitum.com.hr/ Hrvatska Star Trek Online Flota
16 godina
offline
Re: ATI Radeon - flashanje biosa [VODIČ]
TomoR kaže...

U GTx 4xx seriji koliko ja znam jedino se GTX465 moglo otključati u GTX470. Ostale ne.

 

I BTW, ovo je tema za flashanje ATI grafa.

da zato što su to kod nekih grafa isti graf procesori samo je kod GTX 465 ograničen bioso, isto kao i šema s nekim HD 6950 na HD 6970

12 godina
neaktivan
offline
Re: ATI Radeon - flashanje biosa [VODIČ]

Pitanje:" Da li bi bilo opasno stavit BIOS od 6870, ako sad imam 6850 i da li je bitno koji je proizvodac?

Ja imam Gigabyte a koliko vidim 6870 nema niti jedna od istog proizvodaca. Kolicina memorije je znam, bitna.

 

15 godina
offline
Re: ATI Radeon - flashanje biosa [VODIČ]
Kule_zg kaže...

Pitanje:" Da li bi bilo opasno stavit BIOS od 6870, ako sad imam 6850 i da li je bitno koji je proizvodac?

Ja imam Gigabyte a koliko vidim 6870 nema niti jedna od istog proizvodaca. Kolicina memorije je znam, bitna.

 

Izgleda da možeš, ali svakako provjeri za točno svoj model grafičke:

http://hardforum.com/showthread.php?t=1562148

http://www.guru3d.com/news/radeon-6850-could-run-fine-with-6870-bios/

 

No izgleda da ćeš dobiti samo viši osnovni napon i brzinu. Shadere vjerojatno nećeš nikakve dodatne otključati.

http://ad-infinitum.com.hr/ Hrvatska Star Trek Online Flota
16 godina
offline
Re: ATI Radeon - flashanje biosa [VODIČ]
Kule_zg kaže...

Pitanje:" Da li bi bilo opasno stavit BIOS od 6870, ako sad imam 6850 i da li je bitno koji je proizvodac?

Ja imam Gigabyte a koliko vidim 6870 nema niti jedna od istog proizvodaca. Kolicina memorije je znam, bitna.

 

za dobiti veće napone i brzinu možeš korisiti neki tool za oveclocking...

takvo flashanje ce samo jamciti nekontrolirano visoke temperature

12 godina
neaktivan
offline
Re: ATI Radeon - flashanje biosa [VODIČ]

Da, to sam bas procito malo prije.

Uglavnom idem na vlastiti rizik, a za frekv se mislim nebi trebo bojati jer sam probo do 920/1150

i sve je radilo najnormalnije.

BTW ima Gigabyte 6870 od 1GB

I ako je netko slucajno probao ovako nesto, nek javi...

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice