ATI RV770...za dva mjeseca :)

poruka: 15
|
čitano: 2.279
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
ATI RV770...za dva mjeseca :)

RV770 će imati gpu na 1ghz i 1GB GDDR5, a potrošnja na idle <10W i sve to za nepunih 300$ ??

 

ovdje nešto ili gadno smrdi ili preljepo miriše...

ako je istina, svaka čast ATi...


There are 10 kinds of people in the world: those who understand binary and those who don't.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: ATI RV770...za dva mjeseca :)

Kao što stoji i u članku, izgleda da ATi ide na uloženo dobiveno, a ne na čistu snagu bez obzira na cijenu. To smatram odličnim potezom!


Entrepreneurs are simply those who understand that there is little difference between obstacle and opportunity and are able to turn both to their advantage.
16 godina
offline
ATI RV770...za dva mjeseca :)

Jedva cekam.


AMD Athlon X2 6000+ @3Ghz
HD3850 512 Mb OC
2Gb DDR2 Dual Channel 800 Mhz
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
ATI RV770...za dva mjeseca :)

Po svemu je odlična, samo ne vjerujem da će koštati manje od 1500kn.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: ATI RV770...za dva mjeseca :)

Nema se tu što vjerovati: 4870X2 do 500 dolara, 4870 do 300 dolara, ... itd... :) Imaš na onom linku.

 

To za cijenu u nas pomnoži sa 1.2-1.5.. tj. 4870X2 će koštati kao i 3870X2.... najmanje oko 2800kn. 3870 vjerovatno najmanje 1200kn... znači iste cijene za novu generaciju.

 

Entrepreneurs are simply those who understand that there is little difference between obstacle and opportunity and are able to turn both to their advantage.
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.3.2008 15:56 (naxeem).
16 godina
neaktivan
offline
ATI RV770...za dva mjeseca :)

Tamo piše da će 4870 koštati 300 larado, tečaj dolara je nešto ispod 5 kuna za 1 dolar, pomnožiš i dobiješ nešto ispod 1500 kuna, što je jako povoljno, ali je više od 1200kuna, ispravi me ako griješim.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: ATI RV770...za dva mjeseca :)

I sada imaš 3870X2 od 2700-3800 kn, kao što imaš 3870 od 1100 do 2100 kn! :)

 

Tečaj je 4.62 za efektivu i 4.66 za devize u ovom trenutku. :) A u nas na cijene ponekad dodaj i marže i poreze...

 

Entrepreneurs are simply those who understand that there is little difference between obstacle and opportunity and are able to turn both to their advantage.
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.3.2008 16:14 (naxeem).
16 godina
neaktivan
offline
RE: ATI RV770...za dva mjeseca :)

Znaš li šta znači za efektivu, a šta za devize? I zašto je za efektivu manji tečaj? Uvijek treba todati maržu i poreze, ja nisam čuo da neki trgovac ne uzima proviziju a država poreze, a toje preporučena cijena a ne zadana.

16 godina
offline
ATI RV770...za dva mjeseca :)

Super. :) Samo, neće to baš tako brzo, članak (iz sredine februara) na početku kaže kraj drugog kvartala, a na kraju piše da do lansiranja imamo još 4 meseca (tj još 3, s obzirom na proteklo vreme). Mada, ako je yield onako visok, a već u to vreme su imali gotove primerke finalne revizije, možda to bude i malo ranije.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: ATI RV770...za dva mjeseca :)

Bilo bi zaista predugo i offtopic da ti to tumačim, ali ukratko devizni srednji tečaj je onaj po kojem trguju banke, a efektivni onaj koji tebe zanima najviše. U svakom slučaju preporučena cijena je često i realna na stranom tržištu. S vremenom pada, a kod nas trgovci uglavnom cijelo vrijeme drže najviše cijene.

 


Entrepreneurs are simply those who understand that there is little difference between obstacle and opportunity and are able to turn both to their advantage.
16 godina
neaktivan
offline
RE: ATI RV770...za dva mjeseca :)

Ako budu cijene koje si naveo to će bi jako povoljno, ne želim nagađati, u biti volio bi da bude tako, ali i da budu više to bio opet bilo super, mislim da su sada važnije perfomanse i nadam se po onome što pišeu da će biti odlične. Smijeh

A ovo oko tečaja malo se zezam, da vidim znaš li šta pišeš, jer dosta ih ne zna, misle da su pametni ako koriste neke termini i sl. Ukratko efektivni je za papirni i kovani strani novac, a devizni su potraživanja na računima u bankama , figurira samo na računim, kad ih podigneš s banke postaju strani novac. Niži je za efektive jer banka ima troškove osigurnja,skladištenja i sl., pa ih kroz tečaj naplaćuje. Uglavnom ne zanimaju samo banke, jer u Njemačkoj, Francuskoj i još nekim zemljama dev. tržište je organizurano (innstitu.) u sklopu deviznih burzi, a u SAD i GB je međubankarsko tržište. Šutim

16 godina
neaktivan
offline
ATI RV770...za dva mjeseca :)

Zivi bili pa vidjeli Namigiva


May The Force be With You DuDe!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: ATI RV770...za dva mjeseca :)

Detalje ne znam o deviznom poslovanju jer nisam ekonomist, ali kao što vidiš nije da se samo razbacujem terminima :)

 

Što se cijena tiče, bit će vjerojatno takve. Mene samo brine cijena 9800GX2..


Entrepreneurs are simply those who understand that there is little difference between obstacle and opportunity and are able to turn both to their advantage.
16 godina
neaktivan
offline
ATI RV770...za dva mjeseca :)

Kažu da neće biti ništa novo u odnosu na HD 3800 seriju, osi veće frekvencije i više memorije, ako sam ja to dobro pročitao.

http://en.expreview.com/

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice