Dupla graficka?!

poruka: 5
|
čitano: 3.196
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Dupla graficka?!
pitanje

 Kako ocitati na grafickoj da ju je moguce kombinirati sa jos jednom? Dali moraju biti iste?

Dali je potrebna i posebna maticna za to? Te kolika poboljsanja u performansama mogu ocekivati?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Dupla graficka?!

Ovaj forum je postao replika filma glup i gluplji. Ja ne znam jel ima tko normalan ovdi? Pa koja je fora postati za informacije o nekim banalnim stvarima koje svi znaju. Use the fucking google. ;)

 

 


P35 DS3P, E6700, 2x1Gb ZuperTalent C4 OC, Club3D 8800GT, barica 320GB+500GB, Raidmax Scorpio big tower, SilverStone Strider ST75F, BenQ FP93GX, Canon pixma 4300
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Dupla graficka?!
Nevar kaže...

 Kako ocitati na grafickoj da ju je moguce kombinirati sa jos jednom? Dali moraju biti iste?

Dali je potrebna i posebna maticna za to? Te kolika poboljsanja u performansama mogu ocekivati?

 Ako kosristis Nvidia graficku, graficka i maticna treba podrzavat SLI tehnologiju.
Ako koristis ATI graficku, graficka i maticna treba podrzavat Crossfire tehnologiju.

Naravno kolko ti maticna ima PCIe 16x slotova tolko grafickih mozes stavit (max 4 graficke).

Takodjer pazi da ti je power supply dosta velik za dve il vise grafickih.

Performanse ce biti nekih 30% bolje.

AMD Athlon X2 6000+ @3Ghz
HD3850 512 Mb OC
2Gb DDR2 Dual Channel 800 Mhz
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dupla graficka?!
Psiho246 kaže...
 Ako kosristis Nvidia graficku, graficka i maticna treba podrzavat SLI tehnologiju.
Ako koristis ATI graficku, graficka i maticna treba podrzavat Crossfire tehnologiju.

Naravno kolko ti maticna ima PCIe 16x slotova tolko grafickih mozes stavit (max 4 graficke).

Takodjer pazi da ti je power supply dosta velik za dve il vise grafickih.

Performanse ce biti nekih 30% bolje.

 

16X  propusnost uopce nije bitna za CF ili SLI. Imaš i 4x/8X/PCI-E 2.0 slotove ;)

PSU dovoljno velik? Ono, kaj mora biti metar s metar? Ili je snaga ipak bitnija...+12V rail možda?

30%? Apsolutno netocno, može biti gubitak na performansama...a može biti cak do 100% dobitaka...ovisno o softveru, procesoru itd..

P35 DS3P, E6700, 2x1Gb ZuperTalent C4 OC, Club3D 8800GT, barica 320GB+500GB, Raidmax Scorpio big tower, SilverStone Strider ST75F, BenQ FP93GX, Canon pixma 4300
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dupla graficka?!


 

16X  propusnost uopce nije bitna za CF ili SLI. Imaš i 4x/8X/PCI-E 2.0 slotove ;)

PSU dovoljno velik? Ono, kaj mora biti metar s metar? Ili je snaga ipak bitnija...+12V rail možda?

30%? Apsolutno netocno, može biti gubitak na performansama...a može biti cak do 100% dobitaka...ovisno o softveru, procesoru itd..

Ovome  se  malošto  može  dodati.
Ovisi  naprimjer  i  o  driverima,  igrama(kod  nekih  više  posto  dobitaka  kod  nekih  manje)(gubitak  moguc  kolko  sam  cuo  u  Crysisu)
 

C2D@3360mhz@1,35V,GA-P35-DS4,2GB DDR2 Kingmax@960mhz@2,2V
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice