Flashanje mrtve graficke kartice

poruka: 14
|
čitano: 3.917
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Flashanje mrtve graficke kartice

Znaci, imam odredjenu graficku(6770) koja je lose flashana i frend mi je savjetovao ovo  samo bas previse ne kuzim jer nema previse detalja o samom tom flashanju "mrtve" graficke, ona je trenutacno u mom kompu paralelno radi sa mojom 7770(mislim ne radi, samo je u kompu, jer sam mislio to flashat a bas nisam skuzio previse), moze pomoc, neko ko ima iskustva ili nes?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Flashanje mrtve graficke kartice
ramzocro-HCR kaže...

..jer sam mislio to flashat a bas nisam skuzio previse), moze pomoc, neko ko ima iskustva ili nes?

 nisi skužio. -> Ne diraj. Preduvijet za svaki popravak je znanje-razumijevanje, inače je velika šansa za još više štete..

- na googleu se može nači bezbroj uputa-howto, ali ne znači da je svaka uputa točna ili upotrebljiva za tvoju kombinaciju. Zato to prvo moraš znati-razumjeti, pa tek onda možeš koristiti. S druge strane, ako ti rizik gubitka neke druge komponente (ispravne VGA) ne zanči nešto puno, tad možeš pokušati ućiti pokušaj-pogreška sistemom. Obično se na svojim greškama uči... savjet, nemoj.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Re: Flashanje mrtve graficke kartice
pa zato i ocu upute na hrvatskom..xD
12 godina
offline
Re: Flashanje mrtve graficke kartice

ja sam kod sebe spasio mrtvu hd 4890 koje je prekinulo winflash na 50%, objasnit cu ti kako to ide:

1.treba ti bar jedna ispravna grafa, integrirana sto god

2.usb koji je bootabilan i ima stock bios.rom

ako ai flesho prije onda znas kako ide procedura u dos comandama, naime jedina razlike u tome je sto kad fleshas moras pazit  na brojku -0, -1 jer ti ovi brojevi ovise o pci-e utoru, da nebi flesho ispravnu karticu, i nemoj forsat fleshanje jedino ako nisi 100% siguran, znaci bootas prek usb-a i pises atiflash -p -1 stock.rom

15 godina
offline
Re: Flashanje mrtve graficke kartice
ramzocro-HCR kaže...
pa zato i ocu upute na hrvatskom..xD

 -upravo to te eliminira kao ozbiljnog kandidata... nauči engleski jer je to uvijet. Ako je stvar prijevoda, imaš google translate.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Flashanje mrtve graficke kartice
Obavezno izvadit "zdravu" karticu, a mrtvu stavit u 1. slot
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
12 godina
offline
Re: Flashanje mrtve graficke kartice
Mitch kaže...
Obavezno izvadit "zdravu" karticu, a mrtvu stavit u 1. slot

pametno, hvala, probat cu veceras. Neka moderator ne locka jos temu, prvo da vidim dal ce radit.

12 godina
offline
Re: Flashanje mrtve graficke kartice
Mitch kaže...
Obavezno izvadit "zdravu" karticu, a mrtvu stavit u 1. slot

 nije potrebno dovoljno je umjesto -0 staviti -1 jer je pci-e najgornji -1 donji itd, i iako imas drugu karticu flashanjem biosa 6670 nemoze se staviti na 7770 jer nije isti id kartice.mozes jedino forsanjem

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.4.2013 12:04 (antimon95).
13 godina
offline
Re: Flashanje mrtve graficke kartice
Ma ovako je sigurno da neće moći flashati krivu karticu
robimarko@gmail.com
12 godina
offline
Flashanje mrtve graficke kartice

No valid adapter could be found! Video BIOS not updated!

Nemogu rec da nisam probao.... Svi PCIe utori su ispravni, RIP graficka... Ako neko ima jos kakav savjet spreman sam ga prihvatit.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Flashanje mrtve graficke kartice

moze informacija o modelu graficke, dali imas originalni bios spremljen,maticna ploca,dali je graficka mozda pregorila kad se fleshalo(ako je napon previsok) i dali si iz zagreba mogao bih je ja pogledati ako neuspijes rijesiti...

12 godina
offline
Re: Flashanje mrtve graficke kartice
antimon95 kaže...

moze informacija o modelu graficke, dali imas originalni bios spremljen,maticna ploca,dali je graficka mozda pregorila kad se fleshalo(ako je napon previsok) i dali si iz zagreba mogao bih je ja pogledati ako neuspijes rijesiti...

1. MSI
2. Ne(nazalost) nisam je ja flashao
2. 990xa-ud3
4. Sumljam(jer jezgra i memorija se zagrijavaju normalno)
5. Iz Rijeke sam. 

12 godina
offline
Re: Flashanje mrtve graficke kartice

ako je to ova kartica onda skini ovaj bios na usb koji je bootabilan, jer sve to moras radit is MS-dos ili freedos ako neznas kako napravit bootabilan usb imas ovaj program, znaci napravis uredjaj bootabilnim zatim kopiras bios na usb nazoves ga bios.rom zatim ugasis pc. Zatim izvadis obje grafeNEISPRAVNU STAVIS skroz gore, ISPRAVNU odmah ispod. Palis pc i bootas sa usb, pali se freedos ili ms-dos "sustav" utipkas atiflash, zatim dobijes informacije o komandama, onda mozes utipkavat recimo atiflash -i dobijes informacije o grafickim karticama, zatim ukucaj ono najbitnije atiflash -p 0 bios.rom, a mozes i forsat fleshanje onda je -f -p 0.rom ali samo ako znas sto radis, jer moze ti se dogoditi da i ovu ispravnu reflashas. mozes iz windowsa to radit ali ti onda treba win 32 bitni ako radis preko atiflash ili preko winflasha koji radi i na 64 bitni, naime njega ne savjetujem jer je meni upropastio graficku medjutim ja sam je spasio tako da sam preko integrirane dobio sliku i onda sam sigurno "forso" flashanje.AKO to sve ne uspije probaj na nekom pc-u koji ima integriranu tako sigurnije mozes forsat fleshanje.

12 godina
offline
Flashanje mrtve graficke kartice

Hvala na trudu, skužio sam cijelo proces, samo je problem sto samo 7770 prepoznaje. Hvala još jednom!

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice