GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

poruka: 15.736
|
čitano: 1.353.775
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

hummer,

Jesi je opteretio u Furmarku,na koliko ti naraste temperatura?

Ili uzmi neku grafički zathjevnu igru tipa zadnji Battlefield.

Znam da si na nju mislio.

Mislim da ima i nju al generalno meni su te gaming X mnogo ružne grafulje.

Ja volim samo nek je više fan-ova.

Problem je što znam da su te grafulje njegove sve rudarile to sam siguran.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Zelja kaže...

hummer,

Jesi je opteretio u Furmarku,na koliko ti naraste temperatura?

Ili uzmi neku grafički zathjevnu igru tipa zadnji Battlefield.

Znam da si na nju mislio.

Mislim da ima i nju al generalno meni su te gaming X mnogo ružne grafulje.

Ja volim samo nek je više fan-ova.

Problem je što znam da su te grafulje njegove sve rudarile to sam siguran.

 

 Zelja

Evo odvrtio sam ga. 67 C

http://www.ozone3d.net/gpudb/score.php?which=705324

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.3.2019 19:05 (hummer0).
15 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Pa da,ipak je viša...al nije to toliko ni bitno tu je ona sa strix-icom koji stepen hladnija.

ali opet se vraćam na zaključak jača kartica-144Hz monitor,a ja to ne planiram kupovati...jer su ovi 2k preskupi.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.3.2019 19:06 (Zelja).
Moj PC  
0 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Zelja kaže...

Pa da,ipak je viša...al nije to toliko ni bitno tu je ona sa strix-icom koji stepen hladnija.

ali opet se vraćam na zaključak jača kartica-144Hz monitor,a ja to ne planiram kupovati...jer su ovi 2k preskupi.

 

 opet tupis po svom kao i prije par mjeseci... ostavi si tu 390tku, smanji neki detalj i igraj na 60 fpsa...

11 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Zelja kaže...

Pa da,ipak je viša...al nije to toliko ni bitno tu je ona sa strix-icom koji stepen hladnija.

ali opet se vraćam na zaključak jača kartica-144Hz monitor,a ja to ne planiram kupovati...jer su ovi 2k preskupi.

 

 ali je msi kvalitetnija, kod tih strixica asus je fušao hladnjak pa neki memorijski moduli ostaju bez hlađenja

također, asus nabija premium cijenu, a ugrađuje šugave sleeve ventilatore - a upravo je to kritična točka kad uzimaš polovne grafe, jer ti ventovi mogu prosvirati i upitno je hoće li ti to priznati za reklamaciju ako se još vrte, bez obzira što više neće biti tihi

 

msi ima daleko kvalitetnije double ball bearing ventove s kojima nemaš brige oko trajnosti, msi ističe i japanske kondenzatore kakvi se inače stavljaju u vrhunska napajanja 

asus mudro prešućuje, dakle isto kao kod ventilatora kad koriste jeftine za pretpostaviti je da isto tako i kod kondenzatora - jer pojam "japanski" itekako ističe bilo koja firma koja tu odluči ugraditi kvalitetnije komponente

 

dakle asusove grafe su malo previše precijenjene po mojem mišljenju, jer ne koriste baš tako premium komponente kakva im je premium cijena

11 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
picajzla0707 kaže...
Zelja kaže...

Pa da,ipak je viša...al nije to toliko ni bitno tu je ona sa strix-icom koji stepen hladnija.

ali opet se vraćam na zaključak jača kartica-144Hz monitor,a ja to ne planiram kupovati...jer su ovi 2k preskupi.

 

 ali je msi kvalitetnija, kod tih strixica asus je fušao hladnjak pa neki memorijski moduli ostaju bez hlađenja

također, asus nabija premium cijenu, a ugrađuje šugave sleeve ventilatore - a upravo je to kritična točka kad uzimaš polovne grafe, jer ti ventovi mogu prosvirati i upitno je hoće li ti to priznati za reklamaciju ako se još vrte, bez obzira što više neće biti tihi

 

msi ima daleko kvalitetnije double ball bearing ventove s kojima nemaš brige oko trajnosti, msi ističe i japanske kondenzatore kakvi se inače stavljaju u vrhunska napajanja 

asus mudro prešućuje, dakle isto kao kod ventilatora kad koriste jeftine za pretpostaviti je da isto tako i kod kondenzatora - jer pojam "japanski" itekako ističe bilo koja firma koja tu odluči ugraditi kvalitetnije komponente

 

dakle asusove grafe su malo previše precijenjene po mojem mišljenju, jer ne koriste baš tako premium komponente kakva im je premium cijena

 

asus s razlogom nabija premium cijenu svojih grafickih jer i dalje imaju jedno od najboljih hladjenja na grafickima (u svim testovima su uvijek u top3 najtise i najhladnije kartice)

 

ako te zanima koje komponente koriste za graficke, pogledaj:

 

15 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Poslao mi je lik slike gtx 1070 Ti strix.Navodno tvrdi da je nova kartica i daje je bez garancije za samo 370 eur.

Meni tu nešto itekako smrdi.Prejeftino i sumnjivo zar ne?

Ako kome šta znači da li je kartica zaista nova prema kutiji mogu postaviti slike,ali meni je ovo suviše jeftino da bi bilo stvarno.

Ja sam zainteresiran kupiti ali bojim se da ću nasjesti da je eventualno kartica korištena.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Fanu kaže...

 

asus s razlogom nabija premium cijenu svojih grafickih jer i dalje imaju jedno od najboljih hladjenja na grafickima (u svim testovima su uvijek u top3 najtise i najhladnije kartice)

 

ako te zanima koje komponente koriste za graficke, pogledaj:

 

 nemam sad vremena gledati cijeli video i tražiti gdje govori o kvaliteti i proizvođačima pojedinih komponenti - pogotovo kondenzatora, no činjenica jest da svi u toj industriji ističu kad investiraju u japanezere

no, zanemarimo čak i to - činjenica je da koriste šuftaste sleeve bearing ventove i da fušaju s hlađenjem memorije

na 1080 strix ugrade 5 heatpiepsa, od kojih 2 uopće ne dodiruju čip, a obzirom da nema ploče kao kod 1070ti te dvije cijevi kurcu svire

8 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
hummer0 kaže...
Zelja kaže...

hummer,

Jesi je opteretio u Furmarku,na koliko ti naraste temperatura?

Ili uzmi neku grafički zathjevnu igru tipa zadnji Battlefield.

Znam da si na nju mislio.

Mislim da ima i nju al generalno meni su te gaming X mnogo ružne grafulje.

Ja volim samo nek je više fan-ova.

Problem je što znam da su te grafulje njegove sve rudarile to sam siguran.

 

 Zelja

Evo odvrtio sam ga. 67 C

http://www.ozone3d.net/gpudb/score.php?which=705324

 ta kartica umire od dosade uz taj cpu

13 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Glavas_ZG kaže...
hummer0 kaže...
Zelja kaže...

hummer,

Jesi je opteretio u Furmarku,na koliko ti naraste temperatura?

Ili uzmi neku grafički zathjevnu igru tipa zadnji Battlefield.

Znam da si na nju mislio.

Mislim da ima i nju al generalno meni su te gaming X mnogo ružne grafulje.

Ja volim samo nek je više fan-ova.

Problem je što znam da su te grafulje njegove sve rudarile to sam siguran.

 

 Zelja

Evo odvrtio sam ga. 67 C

http://www.ozone3d.net/gpudb/score.php?which=705324

 ta kartica umire od dosade uz taj cpu

 Glavas_ZG

He he pa već sam ti negdje na forumu odgovorio da sam toga svjestan i da ću napraviti upgrade procesora kad skupim lovu.

Problem je što bi i sin novi procesor, a i ja ga trebam.

8 godina
odjavljen
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

daj njenu 8350, to će za njega biti novi

 
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Glavas_ZG kaže...

daj njenu 8350, to će za njega biti novi

 7. razred nije više tako naivan, a i on ima GTX 1070 samo AERO. koju sam sebi kupio/ dobio zamjenom, ali sam ipak uzeo sebi Gaming X verziju. 

11 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Ne znam jel ti mali cita forum, ali ako ga naviknes da mu treba vec bolje od tvog proca, ne znam kako ce imati smisla buduci napredak.....

 

Ne zelim zvucat kao da se mjesam u odgoj, mozda je mladi entuzijast i voli tehnologiju. Samo sam htio reci, ako je taj proc bio dosta tebi(imao sam ga i ja), valjda je okej i za osnovnoskolca!? Pozz

 

Edit/ontopic: simpaticno je sto imate istu grafu, igrate li sto zajedno?

coffe,coffe,coffe.....
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.3.2019 19:59 (metallic).
13 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
metallic kaže...

Ne znam jel ti mali cita forum, ali ako ga naviknes da mu treba vec bolje od tvog proca, ne znam kako ce imati smisla buduci napredak.....

 

Ne zelim zvucat kao da se mjesam u odgoj, mozda je mladi entuzijast i voli tehnologiju. Samo sam htio reci, ako je taj proc bio dosta tebi(imao sam ga i ja), valjda je okej i za osnovnoskolca!? Pozz

 

Edit/ontopic: simpaticno je sto imate istu grafu, igrate li sto zajedno?

metallic

 Ma ne zbog toga mene su opet uhvatili tenkovi WOT pa mi i ne treba bolji proc. , a on igra ove ozbiljnije ( zahtjevnije) igre gdje bi novi procesor bio bolja opcija trenutno ima X4 960T na kojem Apex Legends ne radi zbog SSS3 instrukcija. 

Nagovara me na CS:GO da igramo zajedno, al ja se ne dam.

Al zato me pobjeđuje u NBA2K Playgrounds na PS4.

Opet ja sam bolji u PES 2019 PS4

Uglavnom ne sviđaju mu se igre koje ja igram. Nego one koje igraju njegovi prijatelji.

P.S. ne čita forum.

Srry ljudi na offtopic-u.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.3.2019 20:21 (hummer0).
13 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Jutros palim komp i pokrenem TF2 i komp se crasha nakon 2 min. Znaci no display na monitoru, fan na 100% na obe grafe. Resetiram, pokrenem komp, u idleu opet ista stvar. Resetiram opet pri bootu opet ista stvar. KOliko pratim temperature sve je ok. Svi ventovi rade na kucistu, pumpa se cuje.

Posumnjam na grafe ili pcie slot. Izvadim gornju i pokrenem komp, ude u winse, pokrenem Aidu da vidim ne resetira, ali u afterburneru ne postoji grafa, Geforece se ne pokrece sam od sebe. Probam TF2 igra steka na veliko.

 

Jeli to grafa crkla i onda mi sve radi preko intelove grafe?

 

 

p.s Device menager vidi 1070 u slotu, msi ne vidi, ge force uvjek oce pokrenit instalaciju drivera iako su instalirani. Grafa u oba slota isto reagira.

 

Zbog neceg nemogu stavljat slike na forum.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.3.2019 13:20 (Zajeb).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Zajeb kaže...

Jutros palim komp i pokrenem TF2 i komp se crasha nakon 2 min. Znaci no display na monitoru, fan na 100% na obe grafe. Resetiram, pokrenem komp, u idleu opet ista stvar. Resetiram opet pri bootu opet ista stvar. KOliko pratim temperature sve je ok. Svi ventovi rade na kucistu, pumpa se cuje.

Posumnjam na grafe ili pcie slot. Izvadim gornju i pokrenem komp, ude u winse, pokrenem Aidu da vidim ne resetira, ali u afterburneru ne postoji grafa, Geforece se ne pokrece sam od sebe. Probam TF2 igra steka na veliko.

 

Jeli to grafa crkla i onda mi sve radi preko intelove grafe?

 

 

p.s Device menager vidi 1070 u slotu, msi ne vidi, ge force uvjek oce pokrenit instalaciju drivera iako su instalirani. Grafa u oba slota isto reagira.

 

Zbog neceg nemogu stavljat slike na forum.

 

 Msi ab ti nece prepoznati karticu u drugom pcie slotu dok ga ne restartas, njega ili cijeli sistem

13 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Gasim komp svaki put kad bilo sta radim s hardverom.

Evo stavio sad i drugu karticu da vidim sto je s njim. Isti problem, s tim da sada ima usklicinik u device menageru kraj kartice (Windows has stopped this device because it has reported problems. (Code 43)) . Probao i drivere reinstalirat i msi AF. Nije valjda da su obe kartice prnile ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Zajeb kaže...

Gasim komp svaki put kad bilo sta radim s hardverom.

Evo stavio sad i drugu karticu da vidim sto je s njim. Isti problem, s tim da sada ima usklicinik u device menageru kraj kartice (Windows has stopped this device because it has reported problems. (Code 43)) . Probao i drivere reinstalirat i msi AF. Nije valjda da su obe kartice prnile ?

Nisam ni mislio da na upaljen komp malo saras po pcie x16 portovima sa karticama, nego nakon prvog paljenja svejedno treba restart ponovo da sve proradi kako spada. 

13 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Preko DDUa izbrisa drivere, ponovo ih instalira i sad nekim cudom sve radi.


Case closed.

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Kakav je brand Inno3D,jel ima neko iskustva s njima,konkretno ovaj model:

https://www.olx.ba/artikal/22837413/inno3d-gtx-1070-8gb-gddr5-ichill-x4/

Moj PC  
0 3 hvala 0
10 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Zelja kaže...

Kakav je brand Inno3D,jel ima neko iskustva s njima,konkretno ovaj model:

https://www.olx.ba/artikal/22837413/inno3d-gtx-1070-8gb-gddr5-ichill-x4/

 volim pomagat, ali ti si vec stvarno jako dosadan... uzmi najjeftiniju gtx 1070 sa najvise garancije, ak ti bude velika temperature onda si napravis fan curve i GO TO VO... raspitujes se oko toga vec par mjeseci, kao da kupujes auto a ne graficku od parsto eura....

15 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Šta tebi smeta što se ja raspitujem,koji je tvoj problem?

Moj PC  
0 10 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Zelja kaže...

Šta tebi smeta što se ja raspitujem,koji je tvoj problem?

Nije samo njegov, svaka tvoja tema/pitanje se pretvori u travestiju, naporan si ko kuga...

14 godina
neaktivan
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Zelja kaže...

Kakav je brand Inno3D,jel ima neko iskustva s njima,konkretno ovaj model:

https://www.olx.ba/artikal/22837413/inno3d-gtx-1070-8gb-gddr5-ichill-x4/

 Odlična kartica, ja imam X3 model i top je.

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.3.2019 21:14 (PlayMaker10).
13 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Zelja kaže...

Šta tebi smeta što se ja raspitujem,koji je tvoj problem?

 Ma nije njegov problem stalno otvaraš teme sa pitanjima za savjet i kad ti ljudi odgovore ti njima dijeliš savjete meni si iskreno dopizdio.

UDAV

Al svako ima pravo pitati što hoće i to je to. 

 

P.S. osam godina sam tu na forumu i nisam nikad ni pomislio stisnuti ignor za nekoga, ti bi mogao imati tu čast.

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.3.2019 23:04 (hummer0).
10 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Vidim da je u trgovine dosla i GTX 1650, 1300kn a jos uvijek je losija od RX 570 ... Jos jedan fail od ngreedije..

Moj PC  
13 1 hvala 0
5 godina
online
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Čime vi overclockate grafe, btw ? Jel MSI Afterburner siguran ? Ovaj Palitov ThunderMaster je očajan.

Apoc
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Apocalypso722 kaže...

Čime vi overclockate grafe, btw ? Jel MSI Afterburner siguran ? Ovaj Palitov ThunderMaster je očajan.

 Bolji od njega ne postoji, siguran? pa nije to sexlp

Intel Core™ i7 Forever
11 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Nabavio sam nedavno 1070Ti Palit Dual, i hlađenje je kriminalno loše (cak ni open side panel ne mijenja temperaturu). E sad mislio sam ili nabavit Accelero Twin Turbo III ili seljacki x2 120mm gore nakeljit umjesto stock ventilatora. Iako bi rađe volio prvu opciju, malo me frka, ne samog instaliravanja coolera nego znam da bi trebalo kupit i nadodat VRAM i mosfet coolere, pa me eto taj dio strah da ne spojim nes, ima li tko kakvih savjeta ili mudrih mišljenja oko ovog slucaja?

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.5.2019 14:17 (CroAtTheTop).
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
CroAtTheTop kaže...

Nabavio sam nedavno 1070Ti Palit Dual, i hlađenje je kriminalno loše (cak ni open side panel ne mijenja temperaturu). E sad mislio sam ili nabavit Accelero Twin Turbo III ili seljacki x2 120mm gore nakeljit umjesto stock ventilatora. Iako bi rađe volio prvu opciju, malo me frka, ne samog instaliravanja coolera nego znam da bi trebalo kupit i nadodat VRAM i mosfet coolere, pa me eto taj dio strah da ne spojim nes, ima li tko kakvih savjeta ili mudrih mišljenja oko ovog slucaja?

 Jesi probao namjestat fan curve preko msi afterburnera ? Ilis i tip koji voli tiho kuciste ?

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice