HD 7870 modeli

poruka: 331
|
čitano: 49.530
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
HD 7870 modeli

Nadam se jednom primjerku u skoroj budućnosti.

Koju uzeti?

 

XFX Double Dissipation - ASUS DirectCu II v2 - Sapphire Dual Fan - Gigabyte Windforce - MSi Twin Frozr III - MSi Twin Frozr IV

 

Postoji li još koja razlika osim hladnjaka? Jesu li oni svi "tu negdje"? Razlike u cijenama su max 350kn.

Klokao bi ju na 1100MHz.

Toni
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: HD 7870 modeli

Ja bih isao na MSI Twin Frozr IV ! Uz vrlodobro hlađenje tu je i najduze jamstvo - 36 mj. !

Music As A Weapon !!
13 godina
neaktivan
offline
HD 7870 modeli
MSI Twin Frozr IV imam i onaj je tvornicki clockana na 1100MHz i nemam nikoh problema s njome, stvarno sam prezadovoljan i preporucio bi je svakome, btw sve nove naslove bez problema vrti na 65-90fps uz visoke postavke i veliku rezu, a poneke zna dotjerat i preko 120
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
HD 7870 modeli

350 kn je skuplji 7870 pa ti sad vidi, a clocka se zvjerski!

Moj PC  
0 3 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
HD 7870 modeli

Ja bih uzeo MSI RAdeon 7870 HAWK, ima dobar cooler, dulje jamstvo i dobro se clocka.

Kalko1212 ingame
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: HD 7870 modeli
kalko1212 kaže...

Ja bih uzeo MSI RAdeon 7870 HAWK, ima dobar cooler, dulje jamstvo i dobro se clocka.

Kakav je cooler kod ove kartice kada se overclocka i digne napon? Postane li bucan?

13 godina
neaktivan
offline
HD 7870 modeli
cooler je odlican postane bucan jedino ako ga postavis na svoje custom postavke
Moj PC  
0 0 hvala 2
11 godina
neaktivan
offline
HD 7870 modeli

Dvoumio sam se između TF IV i DCII v2. Izgleda onda da će biti Hawk.

Toni
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: HD 7870 modeli
odlican izbor neces sigurno pogrijesiti, ja isto sam bio pomalo skeptican ali kad mi je dosla promjenio sam potpuno misljenje
11 godina
neaktivan
offline
HD 7870 modeli

Čak će mi ići i uz plavu temu kompa. A ona je jedina i OC-ana na 1100MHz?

Toni
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: HD 7870 modeli

meni takoder ide isto uz komp pa je to isto jedan od razloga zasto sam ju uzeo, a i ispod fenova ima ledice koje svijetle plavo

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.12.2012 14:22 (bgojic).
11 godina
neaktivan
offline
HD 7870 modeli

Ima ledice? Nisam to ni znao, onda će ići još bolje jer imam jedan led vent od 200mm i moguće da ću uzeti još jedan ako mi ostane išta para nakon grafičke {#}

Toni
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: HD 7870 modeli
rapture686 kaže...

Ima ledice? Nisam to ni znao, onda će ići još bolje jer imam jedan led vent od 200mm i moguće da ću uzeti još jedan ako mi ostane išta para nakon grafičke {#}

Ima i GPU reactor na pozadini koji svjetli plavo...:P

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
11 godina
neaktivan
offline
HD 7870 modeli

Vidim ima i backplate koji sam dosad vidio na grafama ranga 6990.

Pa ta grafička je izgleda bolja nego što sam i mislio.

Toni
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
HD 7870 modeli

I jedna od najvaznijih stvari - 36 mj. jamstva !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
HD 7870 modeli

Onda ću još potegnit do 2000 i uzet Hawkicu {#}

Toni
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: HD 7870 modeli
Haf932 kaže...

I jedna od najvaznijih stvari - 36 mj. jamstva !

Al si ti opasno zapeo za jamstvo, nije mi jasno, nije sada slucaj, ali si prije ljudima preporucivao losije karte samo zato sto imaju duze jamstvo.

 

Failure rate opste nije tako velik koliko prosjecni balkanac misli.

13 godina
offline
Re: HD 7870 modeli
Leopard_st kaže...

Al si ti opasno zapeo za jamstvo, nije mi jasno, nije sada slucaj, ali si prije ljudima preporucivao losije karte samo zato sto imaju duze jamstvo.

 

Failure rate opste nije tako velik koliko prosjecni balkanac misli.

Gle , ja ne mijenjam grafu svake godine i stoga mi je bitno da jamstvo traje sto duze !

 

Tu se  nebih slozio ! Uvijek sam gledao da dam preporuku grafe s sto boljim hlađenjem za određeni budget ( jer imam referentnu 3 god. i vise nebih takvu kupio ) Ako se moglo protegnut koju kunu vise za bolju grafu , zasto ne Twin Frozr ?!

Music As A Weapon !!
13 godina
neaktivan
offline
HD 7870 modeli

Pola mojih starih grafa su kupili moji frendovi s kojima sam i sad u kontaktu i ni jedna nije riknula, a sve su high end modeli sa relativno visokom TDP-om(veca sansa da nesto rikne na njoj), ali svakom svoje.

 

Meni je licno 24 mjeseca sasvim dovoljna gara.

 

12 mjeseci vec nije prihvatljivo.

 

 

Da budemo kristalo jasni, ja ne govorim da grafa ne moze da rikne, daleko od toga, sve elektronsko moze da crkne, samo sto se kroz godine procenat rikavanja komponenti smanjio.

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.12.2012 18:07 (Leopard_st).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
HD 7870 modeli

Dulja garancija na neki način pokazuje koliko proizvođač smatra svoj proizvod kvalitetnim, tako da naprimjer Corsair napajanje koje imam ima garanciju od 6 godina.

Toni
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.12.2012 18:12 (rapture686).
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: HD 7870 modeli
Leopard_st kaže...

Da budemo kristalo jasni, ja ne govorim da grafa ne moze da rikne, daleko od toga, sve elektronsko moze da crkne, samo sto se kroz godine procenat rikavanja komponenti smanjio.

S druge strane , grafa koja ima duze jamstvo ce se lakse i prodati !

Music As A Weapon !!
13 godina
offline
Re: HD 7870 modeli

 Its simple. Ako nisi pri pari, uzmi bilo koju najjeftiniju sa dual vent hlađenjem ( jel nisu bitno skuplje od baš najpovoljnije, a ipak je tiše i bolje hladi). Ako imaš para onda uzmi MSI Twin Frozer IV radi 3 godine garancije što dobro đođe, a imaš i odličan cooler te je ta grafa bolja od referentne i za clockanje ( bar bi trebala biti ). Inače kad makneš cijenu i hladnjake iz jednadžbe, to ti je sve slično kao jaje jajetu.

11 godina
neaktivan
offline
HD 7870 modeli

Pa u biti to i je moje pitanje, hladnjaci itd, znam ja da je 7870 ispod bilo koje haube idalje 7870.

Toni
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
HD 7870 modeli

Evo  da ne otvaram novu temu, možda mogu zamjeniti svoju karticu uz nadoplatu za XFX 7950 CORE Edition, jel bi to bila dobra odluka ili da ipak  idem na Hawk?

Toni
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
HD 7870 modeli

Gledaj sta je tebi bitnije : bolje performanse kod HD7950 ili bolje hlađenje i duze jamstvo kod HD7870 !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
HD 7870 modeli

Kakva su vasa iskustva sa Gigabyte HD7870 WF3? ja sam citao da je vrhunska karta bar sto se tice HD7870 kartica.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
HD 7870 modeli

I jedno od najboljih rijesenja kaj se tice hlađenja !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
HD 7870 modeli

Definitivno najbolje hlađenje, skoro identično je i na HD6870 WF3, uživo sam svjedočio da to  puše kao nenormalno a nije bučno nimalo.

Toni
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
HD 7870 modeli

zanima me koliko trosi ova kartica posto imam napajanje od 480w tj kad se zbroji daje punih 440w dali je dovoljno za ovu karticu 7870!!LP

Rasturam na i7-920@3.8ghz + ArticCooling Freezer 13 + ASUS P6T Deluxe Ver.2 + MSI Radeon R6850 Cyclone OC Power Edition 1GB 1010/4880mhz
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: HD 7870 modeli

 Je, HD 7870 je grafa nove generacije i spada u red grafa sa niskom potrošnjom. HD 7870 troši oko 110W pa do možda 130W u gamingu. Nije daleko od HD 6850 koju imaš a sad pogotovo ako usporediš ovu tvoju clockanu i stock HD 7870 možda imanje troši HD 7870. Uglavnom, imaš dovoljno snage ziher.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice