Kriza grafičkih kartica - Crysis of the GPUs

poruka: 22
|
čitano: 2.258
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kriza grafičkih kartica - Crysis of the GPUs

ATI CATALYST 8.1 drivers were used on all the Radeon HD graphics card

 

LOL na verziju drivera. Mala napomena je da 8.2 diže performanse u Crysisu dodatno i popravlja bug, a 8.3 nad 8.2 diže dodatnih 15%.

 

-

 

No, u svakom slučaju jako lijepa kartica. Ipak nVidia nije podbacila i kartica je ispala OK.

Mene samo brine jedna stvar - cijena:

 

The XFX GeForce 9800 GX2 was able to perform slightly better then the ATI Radeon HD 3870 X2 when compared to each other. The ATI Radeon HD 3870 in triple or quad CrossFireX proved to be the fastest...

 

E sad. Kartica 3870X2 košta $400, a 9800GX2 $600 (uzeo sam najniže cijene). To je doslovno 50% više. Performanse su "slightly better", a cijena 50% viša.

Ovako je 3870X2 isplativiji odabir za neznatno slabije performanse.

Ako AMD-u padne na pamet čak i spustiti cijenu, nVidia je u problemima.

 

Nekako mi se čini da će 9800GX kao i 8800GTX u ono vrijeme biti rjeđi odabir i gost samo u mašinama hardware-junkiea.

 

Zanima me još nekoliko testova s novijim driverima za obje kartice, ali nekako mi se čini da nVidia opet cilja na prednost bez obzira na cijenu.

 

Entrepreneurs are simply those who understand that there is little difference between obstacle and opportunity and are able to turn both to their advantage.
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.3.2008 18:50 (naxeem).
16 godina
offline
RE: Kriza grafičkih kartica - Crysis of the GPUs
naxeem kaže...

ATI CATALYST 8.1 drivers were used on all the Radeon HD graphics card

 

LOL


Ovdje se ne radi o ati vs nvidia... neee... kartice obaju proizvođača pale su na koljena pred ovom igrom... nazalost...  9800 GX2 uspijeva potjerati je na 45fps... ccc

It may be that your whole purpose in life is simply to serve as a warning to others!!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kriza grafičkih kartica - Crysis of the GPUs

Ma baš zbog te igre je problem. 8.1 su katastrofalni driveri koji službeno nisu ni podržavali 3870X2. Crysis s tim driverima ima ogromnih problema na toj kartici.

Da, obje kartice su popušile, ali to je očekivano. Niti jedna nije revolucija niti se očekivalo da igru vrte u 2560 i VERY HIGH.

 

9800GX2 je vjerojatno nova kraljica, ali cijena u odnosu na ogromnih 50% jeftiniji radeon me smeta.

 

Edit: njihova računica je još gora:


With an MSRP this high it will cause many to consider the ATI Radeon HD 3870 X2 as companies like Diamond Multimedia are selling the Radeon HD 3870 X2 video card for $419.99 plus shipping.  That makes a $649.99 GeForce 9800 GX2 cost 54% more than a Radeon HD 3870 X2!

 

Ouch!

 

Moram reći da mi je i nVidia ljepša. Moćnije čak i izgleda. :)

 

Entrepreneurs are simply those who understand that there is little difference between obstacle and opportunity and are able to turn both to their advantage.
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.3.2008 18:54 (naxeem).
16 godina
offline
RE: Kriza grafičkih kartica - Crysis of the GPUs

Eh sad si me naveo da si stavim Crysis na visti te da ga odvrtim na svom kompu...Cool

 

Evo upravo radim na tome da ga instaliram pa ću još ubaciti i patch...javim ti rezultate


AMD Athlon64 X2 6000+, oc 6400, Sapphire HD3870 512MB DDR4, 4 x 2Gb Kingmax, 800Mhz, Asus M2R32-MVP, HDD Segate 250Gb, 16Mb, Chieftec power supply 650W Turbo Series
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kriza grafičkih kartica - Crysis of the GPUs

Koju mašinu imaš?


Entrepreneurs are simply those who understand that there is little difference between obstacle and opportunity and are able to turn both to their advantage.
16 godina
offline
Kriza grafičkih kartica - Crysis of the GPUs

Crysis=nema veze s brzinom,kvalitetom,broju jezgara, memorijom ili icim toj igri je samo vazno da radi s Nvidia karticom tako da je smijesno usporedjivat kartice s benchmarkom crysisa. Ne samo to nego kako Naxeem kaze koristeni su stari driveri jer u Catalystu 8.3 performanse u igri su poboljsane za 15% ako se ne varam.

 

Edit: ovo je sve sad vec receno. -_-

Pa sta vi pisete 7 poruka u sekundi? Smijeh

Bile su sam dve kad sam krenuo pisat.

AMD Athlon X2 6000+ @3Ghz
HD3850 512 Mb OC
2Gb DDR2 Dual Channel 800 Mhz
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.3.2008 18:59 (Psiho246).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Kriza grafičkih kartica - Crysis of the GPUs

pa piše u potpisu

 


AMD Athlon64 X2 6000+, oc 6400, Sapphire HD3870 512MB DDR4, 4 x 2Gb Kingmax, 800Mhz, Asus M2R32-MVP, HDD Segate 250Gb, 16Mb, Chieftec power supply 650W Turbo Series
16 godina
offline
RE: Kriza grafičkih kartica - Crysis of the GPUs

@Branimir -- nemoj,  plakat ćeš. instaliraš li Crysis mogao bi se razočarati ;)  džabe ti DDR4 i ostale brojkice

 

@naxeem  -- kako mi se cini da pratis tematiku preporucam sljedeci link, bas sam nabasao na nj. Mozda bi ti moglo biti zanimljivo... a mozd i ne ;)


It may be that your whole purpose in life is simply to serve as a warning to others!!
16 godina
offline
RE: Kriza grafičkih kartica - Crysis of the GPUs

Ma igrao sam crysis na xp-u na rezi 1680 x 1050 sve na high i prešao ga no nikak mi se nije dalo poslje instalirati kad sam stavio vistu pa me onako samo zanima i ništ više


AMD Athlon64 X2 6000+, oc 6400, Sapphire HD3870 512MB DDR4, 4 x 2Gb Kingmax, 800Mhz, Asus M2R32-MVP, HDD Segate 250Gb, 16Mb, Chieftec power supply 650W Turbo Series
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kriza grafičkih kartica - Crysis of the GPUs

Pa OK je test. Ništa tu nema novo. 9800GX2 je mrvicu slabija od dvije 8800GTS 512.

Drago mi je što nVidia nije usrala priliku da opet zasjedne na tron.

Ali brine me cijena koja je ogromna.


Entrepreneurs are simply those who understand that there is little difference between obstacle and opportunity and are able to turn both to their advantage.
16 godina
offline
RE: Kriza grafičkih kartica - Crysis of the GPUs
naxeem kaže...

Pa OK je test. Ništa tu nema novo. 9800GX2 je mrvicu slabija od dvije 8800GTS 512.

Drago mi je što nVidia nije usrala priliku da opet zasjedne na tron.

Ali brine me cijena koja je ogromna.


 U cijeni i jest fora... prije se moglo naslove koji izađu i do godinu dana nakon kupnje high end grafe moglo igrati na max postavkama, a ovo sada ....  kao da se vodi rat između proizvođača grafičkih i proizvođača igara... svaka sljedeća igra imam filing kao da treba polomiti sve dosadašnje grafe... ... ma ne da mi se više ....

It may be that your whole purpose in life is simply to serve as a warning to others!!
16 godina
offline
RE: Kriza grafičkih kartica - Crysis of the GPUs
LupusInFabula kaže...

@Branimir -- nemoj,  plakat ćeš. instaliraš li Crysis mogao bi se razočarati ;)  džabe ti DDR4 i ostale brojkice

 

 Kakav zaboga DDR4? Pa još se ni trojka nije uhvatila Belji se

Intel Core2 Duo E8400 6MB, 4GB OCZ Gold 800Mhz, Gainward GF8800GTS 640MB, Gigabyte X38-DS4 Ultra Durable 2
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kriza grafičkih kartica - Crysis of the GPUs
Dado_ZG78 kaže...
LupusInFabula kaže...

@Branimir -- nemoj,  plakat ćeš. instaliraš li Crysis mogao bi se razočarati ;)  džabe ti DDR4 i ostale brojkice

 

 Kakav zaboga DDR4? Pa još se ni trojka nije uhvatila Belji se

 Mislio je na Gddr4.
Cijena je po mom mišljenju promišljeno postavljena.
Poznajemo svi tu politiku.
Nova kartica na tržištu i svi ju žele===>SKUPA
Vec mjesec dana kasnije cijene padaju.

C2D@3360mhz@1,35V,GA-P35-DS4,2GB DDR2 Kingmax@960mhz@2,2V, Gigabyte radeon HD 3870
16 godina
offline
RE: Kriza grafičkih kartica - Crysis of the GPUs
LupusInFabula kaže...
naxeem kaže...

Pa OK je test. Ništa tu nema novo. 9800GX2 je mrvicu slabija od dvije 8800GTS 512.

Drago mi je što nVidia nije usrala priliku da opet zasjedne na tron.

Ali brine me cijena koja je ogromna.


 U cijeni i jest fora... prije se moglo naslove koji izađu i do godinu dana nakon kupnje high end grafe moglo igrati na max postavkama, a ovo sada ....  kao da se vodi rat između proizvođača grafičkih i proizvođača igara... svaka sljedeća igra imam filing kao da treba polomiti sve dosadašnje grafe... ... ma ne da mi se više ....

 Zaista ne razumijem u čemu je toliki problem. Imam grafu staru godinu i pol skoro (GF8800GTS sa 640MB) i na njoj mi Crysis radi odlično na max postavkama u 1680x1050, ali bez AA, jer ako dodam AA počne malo trzati. Igra izgleda jako dobro i bez AA, pa čak da trebam i detalje smanjiti na 'high' (sad su mi na 'very high'), opet bi izgledala hebeno.. 
Ne treba tu neka ultra svemirska kartica za pristojnu igrivost (30-40 fps).

Intel Core2 Duo E8400 6MB, 4GB OCZ Gold 800Mhz, Gainward GF8800GTS 640MB, Gigabyte X38-DS4 Ultra Durable 2
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kriza grafičkih kartica - Crysis of the GPUs

Cijene padaju za 6-8 mjeseci i više kada izađe nova generacija. To nije rješenje visoke cijene ove kartice. Košta jednako kao i 8800GTX. Cijena joj je pala tek kada više nije bila najbrža.

nVidia ili mora spustiti cijenu ili će GX2 proći kao GTX = 5% tržišta.


Entrepreneurs are simply those who understand that there is little difference between obstacle and opportunity and are able to turn both to their advantage.
16 godina
neaktivan
offline
Kriza grafičkih kartica - Crysis of the GPUs

Očekivano velika cijena, a ako ATi  još snizi cijenu 3870x2 kog briga za Nvidi-u, mislim da ako do toga dođe može i ATi više izgubiti ako se bude 9800gx2 dobro prodavala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kriza grafičkih kartica - Crysis of the GPUs

Činjenica što su 3870X2 i 9800GX ovako blizu odlična je za rat cijenama. :) Verzije 3870X2 sa GDDR4 memorijom vrlo lako bi mogle potpuno izjednačiti kartice, a znamo da će cijena biti tek $50 viša. Bit će zanimljivo.

Ako AMD spusti cijenu to će priklati nVidiu u mjestu i 9800GX2 bi mogla doživjeti sudbinu 7950GX2. Ako ostane ovako kako jest, moglo bi se lako desiti da 9800GX2 uhvati manji segment tržišta nego 8800Ultra s obzirom da ovaj put nije daleko najbrža na tržištu.

 

Jedva čekam 3870X2 za $300 pa da bocnem još jednu u CFX :)


Entrepreneurs are simply those who understand that there is little difference between obstacle and opportunity and are able to turn both to their advantage.
16 godina
neaktivan
offline
Kriza grafičkih kartica - Crysis of the GPUs

Ma ne, nevjerujem da će doći do rata cijena, danas  su mnogo pametniji da bi ratovali, pa i cijenama, jer u ratu svi trpe gubitke, pa im se ne isplati.  Ja  čekam  nove  radeone  i  nekad  kasnije  nove  GF,  nove  arhitekture,  nešto  novo  ovdje  samo  nabrijavaju  postojeće.

PS:to se u svijetu jako rijetko događa- zadnjih desetak godina nije bilo rata cijena ozbiljnih korporacija.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kriza grafičkih kartica - Crysis of the GPUs

Crysis je stvarno prezahtjevna igra, opet igra se na slabim kompovima a na najjacima zaštekava? Tu nesto smrdi jako. Po meni svaki X2 i cak 3600 bi trebao gonit Crysis na max kao sto goni npr. Bioshock iako je graficki inferiorniji od Crysisa.

Inace meni Crysis poceo malo i štekat, a opet frend ima jaci CPU od mene i DDR2 ali slabijiu grafu, to jest njegova 8800GT nije OC.

 

Inace ja imam AMD Athlon X2 4200 Socket 939, 2gb Kingmax DDR1 433mhz i Gainward 8800GT Golden Sample. I Imam manje frejmova od njega. Nis, idem clockat cpu sa 2.2 na 2.6, valja da digne par fpsova. Imam Zalmana na CPU pa bi trebao rijesit posao kako treba...bar se nadam. Javim ako bude islo nes bolje ;) Inace igram sa AA 4x po danu i 8X po noci.


I am the Alpha and the Omega
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kriza grafičkih kartica - Crysis of the GPUs

Na osnovu kojeg znanja ti tvrdiš da bi Crysis nešto trebao?

Možeš li nam svima objasniti DirectX pipeline i po čemu je Crysis engine drugačiji od npr. Unreal 3 enginea?


Entrepreneurs are simply those who understand that there is little difference between obstacle and opportunity and are able to turn both to their advantage.
16 godina
neaktivan
offline
Kriza grafičkih kartica - Crysis of the GPUs

Crysis uopce nije zahtjevna igra...kad pomislim koji ce nastavci doc i koliko ce jos biti zahtjevni. Ko je fanatik pa zeli vrtit u XXX fps-a nikad ni nece igrat kak spada. Ja igram na 1680x1050, sve na high i fino leti, za igrat sasvim dovoljno. A to sto je zahtjevna tak nije nis cudno, pa i far cry je bio manje vise u svoje vrijeme a sad ga vrtimo ko beba zvecku. Za jedno godinu-dvije cemo i ovo cudo igrat kak spada. A i imate brdo igara koje su manje zahtjevne a neoptimizirane do boli.

 

...:::MB Gigabyte M55S, AMD Athlon X2 64 4000+, 2x1GB Kingmax 800Mhz,XFX 8800GTS 512MB Alpha Dog Edition,160GB & 250GB Seagate Baracuda & 750GB WD external,Foltron 500W Blue,Thermaltake Soprano case,MX518 gaming mouse,Audigy2,Samsung SyncMaster 226BW,2X Pioneer DVD/RW:::...
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.3.2008 10:13 (Aral).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice