MSI 7870 OC vs XFX R7870 BLACK EDITION

poruka: 16
|
čitano: 3.721
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
MSI 7870 OC vs XFX R7870 BLACK EDITION

Poštovani članovi foruma ljubazno bih vas zamolio ako biste mi mogli riješiti dilemu.Naime ne mogu se odlučiti u vezi ovih dviju grafičkih kartica. Msi ima Coreclock 1050Mhz ,a memoryclock 4800mhz,dok xfx također posjeduje coreclock od 1050 ali pazi sad memory clock od 5000mhz,Moje pitanje je dominira li tih dodatnih 200mhz xfx-a nad msi-jem.Onoliko koliko sam je čuo iz svakakvih izvora je da je core clock najvažniji,molim vas recite mi koja bi bila superiornija u bf3,witcher2,mayi,3dstudio max,zbrush4 i adobe photoshop cs5.

PS:malo se naginjem prema msi ediciji jer kako sam čuo i vidio na njihovim stranicama sagrađena je od vrhunskih MILITARYCLASSIII komponenti.Zdrav razum mi govori da bi postigla vrlo velik clock plus lifespan bi joj bio veoma dug,također obožavam twinfrozr cooling solution.Već sam ovo postao na overclock.net no tamo se prave tupi glupi i očito trebaš biti vrhunski oc-er da bi ti netko odgovorio.

PPS:ako sam pogriješio temu molim moderatora da temu smjesti gdje odgovara
Unaprijed zahvaljujem.

42 MSI 7870 OC
2 XFX R7870 BLACK EDITION
msi msi
xfx xfx
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.4.2012 18:50 (Ikarus01).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: MSI 7870 OC vs XFX R7870 BLACK EDITION

MSI uzmi. Lako naclockaš tih 50 MHz memoriji (iliti 200 MHz efektivno), ali XFX-ici ne možeš dodati ovakvo hlađenje.

Dakle, MSI s TwinFrozr-om. Jedini razlog - hlađenje.

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
12 godina
neaktivan
offline
Re: MSI 7870 OC vs XFX R7870 BLACK EDITION

je ali postoji xfx sa dva ventilatora samo što još nije došao u hrvatsku a mnogi review-eri se kunu u njega zato sam neodlučan

Btw. Hvala na brzom i detaljnom odgovoru.

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.4.2012 18:54 (Ikarus01).
12 godina
neaktivan
offline
Re: MSI 7870 OC vs XFX R7870 BLACK EDITION
DamageHigh kaže...

MSI uzmi. Lako naclockaš tih 50 MHz memoriji (iliti 200 MHz efektivno), ali XFX-ici ne možeš dodati ovakvo hlađenje.

Dakle, MSI s TwinFrozr-om. Jedini razlog - hlađenje.

je ali postoji xfx sa dva ventilatora i mnogi review-eri se kunu u njega.

Hvala na brzom odgovoru

14 godina
neaktivan
offline
MSI 7870 OC vs XFX R7870 BLACK EDITION

MSi. Tiho i odlicno hladenje, 3 godine garancije mislim da se nema tu sta misliti.

BF3 nick: herdjuro
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
MSI 7870 OC vs XFX R7870 BLACK EDITION

Msi. Na njoj ti je TwinFrozr hladnjak, manje vise bilokoja graficka kartica koja ima taj hladnjak odlikuje se tisinom, niskim temperaturama tako da ju ti mozes i rucno oveclockat. Dok s druge strane xfx ima obican jedan vent koji nikako nemoze hladit tako dobro kao Msi-jeva dva. Nemoj se palit na te marketinske bljezgarije, military class 5, fastest gpu on planet itd...Preporucio bih ti da pogledas i ostale modele npr. Sapphire, Asus itd...naravno obavezno uzmi sa nekim aftermarket coolerom a ne obicne referentne. pogledaj si par recenzija na netu pa odluci.poz

 

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
MSI 7870 OC vs XFX R7870 BLACK EDITION

na mojoj msi 7850 je stock 900/1250 pa se u par klikova digne na 1250/1450 tako da ti clockovi nemaju veze.

na memoriji neces dobit vise od jednog jedinog fpsa u razlici 1200-1500mhz dok na coru dobis puno, 15ak. govorim o battlefieldu 3.

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: MSI 7870 OC vs XFX R7870 BLACK EDITION

Hvala puno na brzim odgovorima neznam što sam mislio kad sam ovo postao znam da je coreclock najpresudniji,a obje dijele isti,plus msi ga može dići za 15 do 20 posto no problem zbog svojeg nevjerojatnog heatsinka.Hvala na pomoći i oprostite na gnjavljenju no ipak sam odlučio pričekati dok ne stigne msi 7870 Hawk,jer koliko sam mogao vidjeti na slici nudit će novi twinfrozr dizajn uz to biti će 100%!!! ne-referentna i ono što me najviše impresioniralo kod nje je da će imati core reaktor pozadi koji će joj omogućavati 88% stabilnosti iako neznam hoće li svega toga biti,ali lijepo sa nadati.Hvala svima i poz.  
Zaključavam temu!

“May God have mercy upon my enemies, because I won't.” - General George S. Patton
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.4.2012 9:41 (Ikarus01).
13 godina
neaktivan
offline
MSI 7870 OC vs XFX R7870 BLACK EDITION

Clockanje na zraku strikto ovisi o kvaliteti chipa.

Ovo mi je vise dosadilo ponavljat.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: MSI 7870 OC vs XFX R7870 BLACK EDITION
Leopard_st kaže...

Clockanje na zraku strikto ovisi o kvaliteti chipa.

Ovo mi je vise dosadilo ponavljat.

Oprosti nisam shvatio što si htio reći.Sigurno ću klokati na air nego na Corsair H100.

Znam da ovisi o kvaliteti čipa ali najvažniji je heatsink i po mogućnosti ne-referentan PCB.

“May God have mercy upon my enemies, because I won't.” - General George S. Patton
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.4.2012 10:22 (Ikarus01).
16 godina
offline
Re: MSI 7870 OC vs XFX R7870 BLACK EDITION
Ikarus01 kaže...
Leopard_st kaže...

Clockanje na zraku strikto ovisi o kvaliteti chipa.

Ovo mi je vise dosadilo ponavljat.

Oprosti nisam shvatio što si htio reći.Sigurno ću klokati na air nego na Corsair H100.

Znam da ovisi o kvaliteti čipa ali najvažniji je heatsink i po mogućnosti ne-referentan PCB.

 

 

Što ako je nereferentan PCB Manlijev, napravljen da bude što jeftiniji za proizvodnju,

a komponente su Scavenger Class 3?

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.4.2012 11:38 (segregator).
12 godina
neaktivan
offline
MSI 7870 OC vs XFX R7870 BLACK EDITION

E onda ga jeb.(na mogu napisati dokraja da me ne izbaci moderator)

Zato moraš istražiti proizvod prije nego ga kupiš ali sam 60% siguran da msi u grafičke stavlja kvalitetne komponente za razliku od njihovih matičnih.

I mislim da si htio napisati Manalijev to je indijski grad i ne mora značiti da rade loše komponente istina nisu izdržljive jer vjerojatno ne rabe kvalitetne slitine

kao drugi ali po mom skromnom mišljenju indijci su najbolji informtičari i najbolji u području računarstva u svijetu.Pogledaj po Youtubeou klinci od 10 do 12 godina modaju komponente koje su šrot da

bi dobili vrhunske proizvode plus indijski tech-support pokriva najmanje 75% svijeta zamisli kad ti maleni lumeni koji creckiraju vrhunski software odu raditi za industriju.Istina slažem se s tobom možda neće dugo trajati ali će zato biti vrhunska komponenta i jedini nedostatak će biti kvaliteta dijelova,ali tehnološki gledano average use span gpu-a je 3 do dvije godine ionako

“May God have mercy upon my enemies, because I won't.” - General George S. Patton “The object of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.4.2012 12:30 (Ikarus01).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: MSI 7870 OC vs XFX R7870 BLACK EDITION
Ikarus01 kaže...

E onda ga jeb.(na mogu napisati dokraja da me ne izbaci moderator)

Zato moraš istražiti proizvod prije nego ga kupiš ali sam 60% siguran da msi u grafičke stavlja kvalitetne komponente za razliku od njihovih matičnih.

I mislim da si htio napisati Manalijev to je indijski grad i ne mora značiti da rade loše komponente istina nisu izdržljive jer vjerojatno ne rabe kvalitetne slitine

kao drugi ali po mom skromnom mišljenju indijci su najbolji informtičari i najbolji u području računarstva u svijetu.Pogledaj po Youtubeou klinci od 10 do 12 godina modaju komponente koje su šrot da

bi dobili vrhunske proizvode plus indijski tech-support pokriva najmanje 75% svijeta zamisli kad ti maleni lumeni koji creckiraju vrhunski software odu raditi za industriju.Istina slažem se s tobom možda neće dugo trajati ali će zato biti vrhunska komponenta i jedini nedostatak će biti kvaliteta dijelova,ali tehnološki gledano average use span gpu-a je 3 do dvije godine ionako

 

Ne, mislio sam napisati to što sam napisao:

 

http://www.manli.com/

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
13 godina
neaktivan
offline
MSI 7870 OC vs XFX R7870 BLACK EDITION

Još uvijek postoje {#} i to kako! Kad se sjetim njihovih nVidia TNT Vanta kartica za nas socijalu, jadnike, drugi su TNT2 imali, ovakve onakve, 3DFX-ice 2000,3000, a Manli je fino imao - Vantu. Kao i još nekolicina proizvođača. Šrotex budžet karticu a igrači presretni, ko mala prasad.

Faith divides us. Death unites us.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
MSI 7870 OC vs XFX R7870 BLACK EDITION

A onda oprosti mislio sam čim spominješ da je nešto loše da si mislio na Indiju jer i Manali dosta proizvodi PCB-ova.
Jesu li manli možda najveći izvođači pcb-ova za NVIDIA OVDJE sam ja pitao o amd-u koliko ja znam na netu ništa nisam o  manliju u 7870 našao.

 

I još nešto ako smijem nadodati manli je 100% generic ja sam novo spomenuo hawk sa 100% non-reference pcb-om

Zaista upiši u net manli ati 7800 series i nećeš ništa naći,ali naprotiv kada napišeš Palit GeForce 560 stisni ctrl +f upiši manli i sigurno ćeš naći isto kao i gt 210 dok to nije slučaj sa 7800.

 

“May God have mercy upon my enemies, because I won't.” - General George S. Patton “The object of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.4.2012 13:22 (Ikarus01).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: MSI 7870 OC vs XFX R7870 BLACK EDITION
Ikarus01 kaže...
Leopard_st kaže...

Clockanje na zraku strikto ovisi o kvaliteti chipa.

Ovo mi je vise dosadilo ponavljat.

Oprosti nisam shvatio što si htio reći.Sigurno ću klokati na air nego na Corsair H100.

Znam da ovisi o kvaliteti čipa ali najvažniji je heatsink i po mogućnosti ne-referentan PCB.

Sorry sto nisam prije odgovorio, bio sam na putu.

Naravno ova recenica "dosadilo mi je vise ponavljat" se ne odnosi na tebe, nego opcenito.

Hladnjenje utice, ali je u 80% slucajeva i referento dovoljno za pristojan OC, ako se malo akusitka zrtvuje.

Sto se tice ne-referentog PCB-a, on ne utice ni na zraku ni na vodi, tek na LN2 i ostalim extremni hladjenjima, gdje se u chip pumpa preko 1.5V.

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.4.2012 18:16 (Leopard_st).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice