NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

poruka: 3.190
|
čitano: 586.815
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
GTX11xx (Volta)

Dva titana x pascala su potrebna za 8k bf4 60 fps, tu cpu vise ne igra nikakvu ulogu.

Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
GTX11xx (Volta)

kaj da ti velim imas gtx 1080 pa probaj sam...neda mi se vise!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: GTX11xx (Volta)
Fanu kaže...
jozef kaže...

Može li mi netko objasniti u čemu je bit igranja na 4k rezoluciji? 

 

ne igranje na 720/1080/1440 rezoluciji?

 

doista pitas koji je benefit veceg broja pixela na ekranu? trebali bi biti na fullHDu do jaja jer je tebi "dovoljno dobar" ili sta? uostalom graficke danas zvacu bez problema 1080p rezoluciju, naravno da se sad forsiraju vece rezolucije..

 Znači fora je u tome da nema fore. Činjenica je da meni ovo izgleda loše-neuvjerljivo. Osobno mi puno uvjerljivije izgleda VHS video, a to je rezolucija 332x576 ili tako nekako. Između 1080p i 4k ne vjerujem da u žaru borbe baš vidiš razliku, ja sigurno ne vidim. Razumijem da korisnici prerastu određenu rezoluciju i onda im više ne izgleda dovoljno dobro, ali ipak sam dojma da je to samo uvaljivanje novog HW-a uz minimalan trud industrije.
Ako već grafičke žvaču FHD znači da ima prostora da se poprave shaderi, dodaju poligoni i bolje računa fizika a ne da sve izgleda kao da je strip ili ne osobito dobar crtić. OK, možda je kreator videa srezao kvalitetu da bi imao dobar framerate na 4k, osobno bih radije imao filmsku kvalitetu na 720p.

12 godina
protjeran
offline
GTX11xx (Volta)

radi se o tome da ce tvoje "oko sokolovo" primjetiti i najmanje micanje samo 1(JEDNOG) yebenog piksela na ekranu...sto veca rezolucija tim bolje! za 10g(karikiram) kad ces gledati u desktop neces znati dali je stvarnost ili laznjak! visoka rezolucija je protjerala 3d s ekrana, jednostavno nema smisla kad sjedis ispred i ne mices glavu oko monitora! za 8k ekrane i sadrzaj vec govore da je tesko skuziti dali je slika prava ili lazna, izgleda kao da gledas kroz prozor!LP

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
Re: GTX11xx (Volta)
Stjepanj kaže...

radi se o tome da ce tvoje "oko sokolovo" primjetiti i najmanje micanje samo 1(JEDNOG) yebenog piksela na ekranu...sto veca rezolucija tim bolje! za 10g(karikiram) kad ces gledati u desktop neces znati dali je stvarnost ili laznjak! visoka rezolucija je protjerala 3d s ekrana, jednostavno nema smisla kad sjedis ispred i ne mices glavu oko monitora! za 8k ekrane i sadrzaj vec govore da je tesko skuziti dali je slika prava ili lazna, izgleda kao da gledas kroz prozor!LP

Puno vise od 10 godina ce ovim tempom proci do fotorealizma, treba nam puno tisuca puta jaci hardware...

12 godina
protjeran
offline
GTX11xx (Volta)

a gle imam 2fps-a na 16k pomocu vsr-a, bude to brzo za 10 generacija cu imati 10fps-a(ako je svake godine 50% gpu napredovao)ne?!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: GTX11xx (Volta)
Stjepanj kaže...

ja vas ne kuzim, covjece moj i7 je na 4.6ghz, lol u pitanju je mp bf?! smanjite si takt u mp ispod 4ghz pa ces vidjeti kak pada fps... stvarno mi se neda vise!

A stvarno ga valjaš sad brate. Pa ti spominješ procesor kao da će ti on nabit ovu razliku u frejmovima od lika u ovom videu... Pričaš o 8K rezi...hej? 8K, i onda veliš da će ti tu proc pomoć... sori brate, al to su pizdrarije. Evo gledam po netu, par komada Titana x ili 1080ki i ljudi imaju uglavnom manje od 60fps, tebi i7 na 4.6 tome odolijeva?

 

Kako da ti velim... ne pušim ti spiku. Snimi, pa pokaži. 

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
14 godina
neaktivan
offline
Re: GTX11xx (Volta)
Stjepanj kaže...
eywa33 kaže...
Stjepanj kaže...

 tebi je 5000kn ok? 8k vrtim bf4 na 60+fps-a s gtx 1080...

 A sad pretjeruješ... 

 

ja vas ne kuzim, covjece moj i7 je na 4.6ghz, lol u pitanju je mp bf?! smanjite si takt u mp ispod 4ghz pa ces vidjeti kak pada fps... stvarno mi se neda vise!

 Ne vjerujem ti zato što kakiš, ljudi se pate da drže stabilan fps na mnogim igrama na 4K, a ti ovdje pričaš da vrtiš BF4 na 8K iznad 60 FPS-a. Ili lijepo to snimi, slikaj, ili šta već, ali ne prosipaj mi šuplju ovdje.

EUW: Dorans Dildo
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.12.2016 16:42 (BannedOnThisForum).
8 godina
protjeran
offline
GTX11xx (Volta)

Mozes mislit kako bude on nesto dokazao 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: GTX11xx (Volta)
Pa imas gtx1080 pa sam provjeri, nemam se ja kome pravdati, pogotovo ne tebi..samo prije si kupi bf i i7!lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
8 godina
protjeran
offline
GTX11xx (Volta)

Inace na 8k ima jako puno razlike izmedu i5 i i7 , nemoram ja nista vrtiti jer je sve ocigledno.

Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: GTX11xx (Volta)
A nis budem veceras provjerio, brojke su zaista presitne da se jedva vidi...
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
16 godina
offline
Re: GTX11xx (Volta)
ansha kaže...
Stjepanj kaže...

radi se o tome da ce tvoje "oko sokolovo" primjetiti i najmanje micanje samo 1(JEDNOG) yebenog piksela na ekranu...sto veca rezolucija tim bolje! za 10g(karikiram) kad ces gledati u desktop neces znati dali je stvarnost ili laznjak! visoka rezolucija je protjerala 3d s ekrana, jednostavno nema smisla kad sjedis ispred i ne mices glavu oko monitora! za 8k ekrane i sadrzaj vec govore da je tesko skuziti dali je slika prava ili lazna, izgleda kao da gledas kroz prozor!LP

Puno vise od 10 godina ce ovim tempom proci do fotorealizma, treba nam puno tisuca puta jaci hardware...

 Mislim da neće..  već danas imaš filmića u UE4 koji su praktički fotorealistični, tako da kroz još nekoliko godina fotorealizam je tu :) 

Lijep pozdrav ;)
14 godina
protjeran
offline
GTX11xx (Volta)

Haha, nismo dogurali ni na 1% od fotorealizma, a ti filmici koliko god su jako dobri kao real-time render, nisu ni blizu fotorealizmu...

Moj PC  
1 2 hvala 0
11 godina
offline
Re: GTX11xx (Volta)
Stjepanj kaže...
A nis budem veceras provjerio, brojke su zaista presitne da se jedva vidi...

  bok

 

u ovom postu na kraju nisi stavio LP

 

LP

15 godina
odjavljen
offline
Re: GTX11xx (Volta)
Stjepanj kaže...
A nis budem veceras provjerio, brojke su zaista presitne da se jedva vidi...

 Pa moš` cropat... Sa 8k će se sigurno sve  lijepo vidit.

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again
11 godina
offline
Re: GTX11xx (Volta)
ansha kaže...

Haha, nismo dogurali ni na 1% od fotorealizma, a ti filmici koliko god su jako dobri kao real-time render, nisu ni blizu fotorealizmu...

 

ovo tebi nije ni na 1% od fotorealizma

 

http://www.techspot.com/news/61225-photorealistic-scenes-created-unreal-engine-4.html

 

?

14 godina
protjeran
offline
GTX11xx (Volta)

Pricamo o igrama, ti mi kao primjer dajes jednu scenu na kojoj doslovno nema nicega, je materijali su uvjerljivi i to je to, opet ne bi u niti jednom trenutku pomislio da je to snimka iz prirode...

Moj PC  
0 4 hvala 0
10 godina
offline
GTX11xx (Volta)

Možda nismo, ali neki su jako blizu (uz bolje teksture)

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: GTX11xx (Volta)
ansha kaže...

Pricamo o igrama, ti mi kao primjer dajes jednu scenu na kojoj doslovno nema nicega, je materijali su uvjerljivi i to je to, opet ne bi u niti jednom trenutku pomislio da je to snimka iz prirode...

 

da si skrolao malo dolje, a ne samo otvorio i zatvorio link, vidio bi da ima 3 razlicite scene

 

evo ti igre

 

 

ni 1%? pretjerujes.

 

vec ima dosta igara koje izgledaju vrhunski i koje u dosta trenutaka izgledaju fotorealisticno: Forza Horizon 3 (pogotovo blizzard mountain expansion koji donosi najbolje texture snjega na cestama koje sam vidio + osvjetljenje u toj igri je najbolje dosad), The Division (najdetaljniji prikaz nekog grada u igrama) 

10 godina
offline
Re: GTX11xx (Volta)

Pa ovo izgleda bolje od BF1

 

Šteta što ne volim Stav Ros

Battlelog: D3lBoy-00
14 godina
protjeran
offline
Re: GTX11xx (Volta)
Fanu kaže...
ansha kaže...

Pricamo o igrama, ti mi kao primjer dajes jednu scenu na kojoj doslovno nema nicega, je materijali su uvjerljivi i to je to, opet ne bi u niti jednom trenutku pomislio da je to snimka iz prirode...

 

da si skrolao malo dolje, a ne samo otvorio i zatvorio link, vidio bi da ima 3 razlicite scene

 

evo ti igre

 

 

ni 1%? pretjerujes.

 

vec ima dosta igara koje izgledaju vrhunski i koje u dosta trenutaka izgledaju fotorealisticno: Forza Horizon 3 (pogotovo blizzard mountain expansion koji donosi najbolje texture snjega na cestama koje sam vidio + osvjetljenje u toj igri je najbolje dosad), The Division (najdetaljniji prikaz nekog grada u igrama) 

Nema se smisla natezat, tebi to izgleda blizu fotorealisticnome a meni ni blizu. Fotorealisticno je kad ne skuzis da to nije stvarna slika/snimka.

 

Npr. IKEA katalog je ok, cesto je tesko skuzit da je render u pitanju a ne fotka...

8 godina
offline
GTX11xx (Volta)

A ja ne želim da su igre fotorealistične jer onda to više nisu igre. U konačnici velika većina nas želi nakratko pobjeći od stvarnosti i realnosti u svijet igara. Stoga nisam pobornik fotorealističnih igara. igre mogu jako lijepo izgledati a da pri tom nisu fotorealistične.

 

 

lp

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: GTX11xx (Volta)
Fanu kaže...
ansha kaže...

Haha, nismo dogurali ni na 1% od fotorealizma, a ti filmici koliko god su jako dobri kao real-time render, nisu ni blizu fotorealizmu...

 

ovo tebi nije ni na 1% od fotorealizma

 

http://www.techspot.com/news/61225-photorealistic-scenes-created-unreal-engine-4.html

 

?

Ovo izgleda brutala. Da se primjetit da nije stvarno, ali ne tako lako kako tvrdi Drug... Nije fotorealizam, ali brate nije ni daleko.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
12 godina
protjeran
offline
GTX11xx (Volta)

evo ss-ovi, postavke su low kao u onom gore videu:

goldmund+cq+explozija+zgrade/57fps goldmund+cq+explozija+zgrade/57fps
 
locker+tdm+rokanje+po+meni/48fps locker+tdm+rokanje+po+meni/48fps
 
goldmund+ultra+postavke/35fps goldmund+ultra+postavke/35fps
 
pogled+na+cijelu+mapu/63.5fps+ pogled+na+cijelu+mapu/63.5fps+
 

jos jedna zanimljiva stvar sto se tice perfomansi, usporedivao sam vsr i striktno mijenjanje na vise rezolucije bez njega,

uglavnom vsr za istu rezoluciju daje otprilike 9-13% bolje perfomanse!

i ovo je jos s sweetfx(sry zaboravio sam ugasiti, nije neki pad perfomasni no svejedno drzi se uglavnom na 50+ na otvorenim "cq" mapama na low postavkama u zatvorenim ide preko 60, na ultri je fps zakucan na 35)

neznam koji je k s ovim uploadom slike sam cropo sve treba izgledati super(niti jedan format ne radi)

lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.12.2016 1:25 (Stjepanj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
GTX11xx (Volta)

Volta će biti bomba...

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: GTX11xx (Volta)

Mozes u Rivatuneru povecat OSD koliko hoces, pa onda mos normalan SS uhvatit a da se sve vidi

Battlelog: D3lBoy-00
13 godina
offline
Re: GTX11xx (Volta)
Dado_ZG78 kaže...

Volta će biti bomba...

Ne može biti bomba kad je Volta.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
16 godina
offline
Re: GTX11xx (Volta)
Valentin17 kaže...
Dado_ZG78 kaže...

Volta će biti bomba...

Ne može biti bomba kad je Volta.

   

Lijep pozdrav ;)
13 godina
neaktivan
offline
GTX11xx (Volta)

Moja kupovina sljedecih grafi ovisi o ces-u, ako najave voltu 2017 onda cekam, ako ne onda dva titan x.

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.12.2016 17:31 (Leopard_st).
Moj PC  
0 2 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice