NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

poruka: 3.190
|
čitano: 586.287
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
picajzla0707 kaže...
toxic kaže...

 ...ili nedaj boze igram na nizoj rezoluciji i s manji frejmovima..

 

 Pa da npr.

 

ako sam odlucio imati monitor 4k onda mi je bezveze na takvom monitoru sniziti rezoluciji..

A ako je pitanja na tvu koji su u prosjeku veci npr smanjis AA da se vide nazubljenja.. Naravno ovo ovisi i o udaljenosti s koje gledamo...

No nema logike davati za mrcinu od 4k monitora\tva- uzimati ultra skup HW da bi igrao na smanjenim detaljima i nizoj rezoluciji.

 

12 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

Raytracing je promasena investicija zasad, a kad bude vrijedilo ove trenutne grafe ce biti preslabe. To se vidi i po prodajnim rezultatima 2000 serije, nije dobro...

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
toxic kaže...
MEGATAMA kaže...

Igram Control sa max raytrace i ovo je jednostavno iduci skok u ingame vizualima,prva igra koja podrzava sve raytrace tehnike rtx grafa i to je itekako vidljivo...

 Fora je u tome da je to zaista super. No ta prva serija s raytracingom ce past u zaborav dolaskom nove i samim time cijene ce past tih grafa nenormalno.

Ja vjerujem da ce nove grafe biti duplo brze s raytracingom i to cekam...

Nema mi smisla imati raytracing a pri tome gubim neke druga graficke postavke ili nedaj boze igram na nizoj rezoluciji i s manji frejmovima..

 

 

Ja smatram da dolaskom svake nove generacije grafa prethodna odlszi u zaborav pa se tu nista novoga nece desit 😁

 

Sto se tice skoka u raytrace performansama jos nitko ne zna kako ce se to odvijat ...hoce li bit skokovi kao u doba procvata 3d akceleracije ili ce bit ovih sada klasicnih 20-40% 

U svakom slucaju moje razmisljanje je da oni moraju smanjivat rasterizacijski dio cipa da bi mogli bildat raytrace dio a danasnje igre i dalje previse ovise o rasterizaciji.

 

Ali zadrzimo se na onom sto imamo danas....

Control u startu krece "suzdrzano" sa efektima i raytraceom ali kasnije to dodje do nevjerovatne razine.....osvijetljenje koje utjece na cjelu scenu na nevidjen nacin,sto se tice refleksija one su prirodne i na hrpi elemenata u sceni i reflektiraju cak i sitne komade unistenog namjestaja,kamenja itd.Igram nocas i vidim u refleksiji na staklu da je neprijatelj iza zida,iduci slucaj vidim sjenu na podu i gledam gdje je lik a on levitira daleko iznad mene u zraku.

 

Ostalo mi je u sjecanju davno u nekoj igri sam unistio nekakvu lampu na stolu a odraz u refleksiji je ostao na pocetnom mjestu i sjecam se da sam razmisljao da ne bolje ds nisu napravili refleksiju jer su mi unistili imerziju.

Ovdje srusis lampu i njezin cjeli pad se reflektira u podu i takodjer njeno svijetlo utjece na okolis prilikom mjenjanja pozicije...

4 godine
protjeran
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
Kolko naporan moze biti ovaj udav... Gle, svima je jasno da rt lijepo izgleda i da daje sp igrama poseban ugodaj. Problem je u tome sto su trenutne kartice jednostavno preslabe pa ti za ovaj novi naslov koji hvalis treba rtx 2080 ti da bi igrao na minimalno prihvatljivih 60 fpsa i to na 1080p. Ne zna covjek dal bi se smijao il plakao...
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.8.2019 12:07 (DonOscar).
 
6 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
DonOscar kaže...
Kolko naporan moze biti ovaj trol... Gle, svima je jasno da rt lijepo izgleda i da daje sp igrama poseban ugodaj. Problem je u tome sto su trenutne kartice jednostavno preslabe pa ti za ovaj novi naslov koji hvalis treba rtx 2080 ti da bi igrao na minimalno prihvatljivih 60 fpsa i to na 1080p. Ne zna covjek dal bi se smijao il plakao...

 Nemoj mu zamjerit, mora pravdat svoju promasenu investiciju, a i tjesit samog sebe da je to bio dobar odabir, iako mu je jasno da je realnost drugacija, klasika u svemu kad pogrijesis pa i u grafama.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
11 godina
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
DonOscar kaže...
Kolko naporan moze biti ovaj trol... Gle, svima je jasno da rt lijepo izgleda i da daje sp igrama poseban ugodaj. Problem je u tome sto su trenutne kartice jednostavno preslabe pa ti za ovaj novi naslov koji hvalis treba rtx 2080 ti da bi igrao na minimalno prihvatljivih 60 fpsa i to na 1080p. Ne zna covjek dal bi se smijao il plakao...

Čini mi se grub naziv za korektnog kolegu, zar ne.? Ostavimo to za druge više zaslužne, jel?!

 

Složit ćemo se da nas je malo "za--ao" ali strpit ćemo se da oduševljenje splasne i raspravljat o HW i igrama kao i prije.

 

Čovik ima dobar HW, i drago mi je da dijeli iskustvo s nama, al eto nešto ipak s previše neshvačenog entuzijazma.

 

 

coffe,coffe,coffe.....
11 godina
offline
NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

Ne namjeravam previse toga igrat na kompu pa niti dojmova od moje strane nece bit previse.

Gamer sam od osamdesetih,tech lover takodjer pa mislim da mora bit uistinu nesto impresivno da mene danas odusevi sto se tice ingame techa ili tehnologije opcenito.

Ne osjecam potrebu da moram opravdavat tehniku koju sam kupio...to je samo tehnika i nista vise.

Kupim i ne razmisljam koliko sam platio nego koristim to sto sam kupio.....

Poprilicno dobro se razumijem u vecinu techa osim onog koji nisam koristio do sad...

 

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
Editirao sam.
4 godine
protjeran
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
MEGATAMA kaže...

Ne namjeravam previse toga igrat na kompu pa niti dojmova od moje strane nece bit previse.

 And then:

MEGATAMA kaže...

Kupim i ne razmisljam koliko sam platio nego koristim to sto sam kupio.....

 

... ove dvije izjave se ne slažu baš. Koristiš, ali ne previše? Kupiš grafu za 6,7 tkn a ne namjeravaš previše toga igrat na kompu. Ne razumijem.

11 godina
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
DCQE kaže...
MEGATAMA kaže...

Ne namjeravam previse toga igrat na kompu pa niti dojmova od moje strane nece bit previse.

 And then:

MEGATAMA kaže...

Kupim i ne razmisljam koliko sam platio nego koristim to sto sam kupio.....

 

... ove dvije izjave se ne slažu baš. Koristiš, ali ne previše? Kupiš grafu za 6,7 tkn a ne namjeravaš previše toga igrat na kompu. Ne razumijem.

Igram primarno na konzolama,hrpa igara u kolekciji ceka na odigravanje.

Nedavno dovrsio Days Gone na Ps Pro pa se nakon sto zavrsim Control na kompu bacam na Sekiro koji cu vjerovatno uzet za X pa nakon toga krecem Toad Tracker na Switchu.

A nisam finishirao jos AC Odyssey na Xu i takodjer simultano peglam Division 2 na Xu. 

 

EDIT:

Ovi moji postovi koje si citirao...nisam dovoljno jasno napisao.

Kupim,koristim ali se ne silim da koristim jer sam kupio....

Kad dodje nesto sto me zanima na nekoj od platformi igram to neovisno koliko vise je kostala druga platforma koju imam.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.8.2019 12:35 (MEGATAMA).
14 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
DCQE kaže...

... ove dvije izjave se ne slažu baš. Koristiš, ali ne previše? Kupiš grafu za 6,7 tkn a ne namjeravaš previše toga igrat na kompu. Ne razumijem.

U hr. je ocito toliko lose da ljudi ni pojmit ne mogu da je 6,7 tkn nekome kikiriki... 

12 godina
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
ansha kaže...
DCQE kaže...

... ove dvije izjave se ne slažu baš. Koristiš, ali ne previše? Kupiš grafu za 6,7 tkn a ne namjeravaš previše toga igrat na kompu. Ne razumijem.

U hr. je ocito toliko lose da ljudi ni pojmit ne mogu da je 6,7 tkn nekome kikiriki... 

 Tebi smeta ako netko može ugodno živiti ?

16 godina
odjavljen
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
DCQE kaže...

 

... ove dvije izjave se ne slažu baš. Koristiš, ali ne previše? Kupiš grafu za 6,7 tkn a ne namjeravaš previše toga igrat na kompu. Ne razumijem.

 

Da, i? Stvar je u tome da ljudi vole imati dobar hardver a ne moraju ga nuzno iskoristavati do kraja. Ja sam uzeo 2080 i uglavnom igrao PoE na njoj (a i to slabo).

Naravno, postoje izuzeci od tog pravila a to su kupci modernih AMD procesora koji svi odreda renderiraju i imaju mnoge virtualne masine i PCIe 4.0 SSD-ove. Mi ostali samo volimo imati dobar hardver i ne pravimo se da nam je bas prijeko potreban. Mozda ce neki reci da je glupavo ali samo vidjeti strixicu kako ti namiguje kroz prozirnu stranicu kucista je gotovo jednako uzbudljivo kao igrati neku igru na njoj. To je ljubav kojoj je hardver u fokusu spram ljubavi kojoj su igre u fokusu. I to je ok...

Freak Show Inc.
4 godine
protjeran
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
Friday kaže...
DCQE kaže...

 

... ove dvije izjave se ne slažu baš. Koristiš, ali ne previše? Kupiš grafu za 6,7 tkn a ne namjeravaš previše toga igrat na kompu. Ne razumijem.

 

Da, i? Stvar je u tome da ljudi vole imati dobar hardver a ne moraju ga nuzno iskoristavati do kraja. Ja sam uzeo 2080 i uglavnom igrao PoE na njoj (a i to slabo).

Naravno, postoje izuzeci od tog pravila a to su kupci modernih AMD procesora koji svi odreda renderiraju i imaju mnoge virtualne masine i PCIe 4.0 SSD-ove. Mi ostali samo volimo imati dobar hardver i ne pravimo se da nam je bas prijeko potreban. Mozda ce neki reci da je glupavo ali samo vidjeti strixicu kako ti namiguje kroz prozirnu stranicu kucista je gotovo jednako uzbudljivo kao igrati neku igru na njoj. To je ljubav kojoj je hardver u fokusu spram ljubavi kojoj su igre u fokusu. I to je ok...

Totalno promašena poanta. Ulupat u hw je mnogima ovdje gušt i to jako dobro razumijem. Kako bi rekli englezi: u're preachin' to the quire/choir. Ja sam ulupao cca 30k kn u komp kroz par godina na kojem se ne igram kako Bog zapovida otkad su došla djeca i boli me briga, jel. No kad sam kupovao, uzimao sam s namjerom da igram. I igrao sam kolko sam stigao. U izjavi kolege se nije dalo iščitat da mu se igra uopće. No, krivo se izrazio i sve 5.

16 godina
odjavljen
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
DCQE kaže...

Totalno promašena poanta. Ulupat u hw je mnogima ovdje gušt i to jako dobro razumijem. Kako bi rekli englezi: u're preachin' to the quire/choir. Ja sam ulupao cca 30k kn u komp kroz par godina na kojem se ne igram kako Bog zapovida otkad su došla djeca i boli me briga, jel. No kad sam kupovao, uzimao sam s namjerom da igram. I igrao sam kolko sam stigao. U izjavi kolege se nije dalo iščitat da mu se igra uopće. No, krivo se izrazio i sve 5.

 

Zasto promasena poanta? Kazes da je pogresno imati hardver samo radi hardvera? Sta kad kupis dobar auto - gledas da se u njemu vozis sto vise? Ili je ipak gust i kad kroz prozor pogledas kako se vani na prilazu nova makina sjaji? Ja imam sad vec "stari" i7 skylake i apsolutno je dovoljan za moje potrebe. Ali bas me vuce da uzmem novi ryzen sa 16 jezgri samo zato sto volim imati dobar hardver. Imam 32 gige rama i to mi je dovoljno ali vjerojatno cu otici na 64 jer volim imati puno memorije. Nema apsolutno nista lose u tome. Ne izmisljam da mi treba za renderiranje ili da su mi stvarne potrebe iz bilo kojeg razloga takve - uzimam jer volim dobar hardver.

 

I BTW - najezim se kad netko kaze da ne moze igrati zbog djece. Kao otac troje djece tvrdim da je to bulsit

Freak Show Inc.
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.8.2019 22:49 (Friday).
4 godine
protjeran
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
Friday kaže...

Zasto promasena poanta? Kazes da je pogresno imati hardver samo radi hardvera? Sta kad kupis dobar auto - gledas da se u njemu vozis sto vise? Ili je ipak gust i kad kroz prozor pogledas kako se vani na prilazu nova makina sjaji? Ja imam sad vec "stari" i7 skylake i apsolutno je dovoljan za moje potrebe. Ali bas me vuce da uzmem novi ryzen sa 16 jezgri samo zato sto volim imati dobar hardver. Imam 32 gige rama i to mi je dovoljno ali vjerojatno cu otici na 64 jer volim imati puno memorije. Nema apsolutno nista lose u tome. Ne izmisljam da mi treba za renderiranje ili da su mi stvarne potrebe iz bilo kojeg razloga takve - uzimam jer volim dobar hardver.

Nisam to rekao, bar ne tako. Al da je racionalno kupovat nešto, a da unaprijed ne kontaš koristiti - nije. No, jasno mi je sve. Strast najčešće nije racionalna. Been there. Uživao sam sklapajući svoju kantu, rastavljat je i čistit svako malo, mijenjat vodu, mijenjat raspored radijatora... No dosadi sve to kad imaš u životu pametnijeg posla. Obitelj je svakako pametniji posao.

 

Trenutno, voda u loopu mi je stara godinu dana (ps čista destilirana, bez ikakvih aditiva:). Nekidan otvorio kantu da provjerim fitinge, vidim sve štima, cijevi prozirne, još ne plivaju punoglavci, reko bravo i zatvorio kantu.

 

ps. stignem ja igrat, o da. kad svi legnu (ko sad npr :). No, oh koliko bi ih htio zaigrat. Stvar je što ugl. igram partije, bf, lol, pubg... ono, 30ak min. jednu dvi. A patim za tim da sjednem za komp, upalim witchera i ne dižem se tri dana u komadu. A to ne mogu, jebiga. Ako ti možeš, di si naša taku ženu majketi?!

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.8.2019 22:59 (DCQE).
16 godina
odjavljen
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
DCQE kaže...

 A patim za tim da sjednem za komp, upalim witchera i ne dižem se tri dana u komadu. A to ne mogu, jebiga. Ako ti možeš, di si naša taku ženu majketi?!

 

Kompromisi, kolega, kompromisi... Proljetos sam prodao svoju 2080 jer sam usao u period kad mi se ne igra, zena je poludila kad sam rekao da ju prodajem. Onda me opet udari u glavu zelja za igranjem i kad pocnem nema kraja. Kad me prosle jeseni nakon apstinencije uhvatilo - odigrao sam 70+ sati u 2 tjedna. U ta 2 tjedna smo se uglavnom vidjali samo dok mi je donosila grickalice, kolace i osvjezenja u sobu.

Freak Show Inc.
11 godina
offline
NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

Hvalio sam raytrace u Control sa razlogom,jednostavno buducnost ingame grafike vec danas.

 

Moj PC  
2 2 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
Friday kaže...

...U ta 2 tjedna smo se uglavnom vidjali samo dok mi je donosila grickalice, kolace i osvjezenja u sobu.

Tebi su djeca vjerojatno starija. Ja imam bebu i malo veću bebu. Zatvorit se dva tjedna u man cave bi značio razvod 

5 godina
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
MEGATAMA kaže...

Hvalio sam raytrace u Control sa razlogom,jednostavno buducnost ingame grafike vec danas.

 

 Ha cuj. Jedno je igrati igru, a drugo je razgledavati igru. Kada horde neprijatelja idu prema meni, potpuno mi je nebitno rtx ili ne. Dok se setuckam okolo i razgledavam, to je druga prica.

Buducnost, sigurno je. Uostalom, sve sto danas uzimamo zdravo za gotovo kod grafickih kartica je nekada imalo slican pocetak.

11 godina
offline
NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

Postavio sam slicno kao na DFu uz full raytrace i dojma sam da je vecinom 60fps,nisam mjerio.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

Probao sam ovaj oc mod kroz Asus gpu tweak II i grafa drzi na 1950mhz u loadu ako sam dobro vidio,bome je to otislo UP kad se sjetim da je za gtx970 bilo cudo stabilnih 1500mhz.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
MEGATAMA kaže...

Probao sam ovaj oc mod kroz Asus gpu tweak II i grafa drzi na 1950mhz u loadu ako sam dobro vidio,bome je to otislo UP kad se sjetim da je za gtx970 bilo cudo stabilnih 1500mhz.

 Meni oko 2050mhz uz Aours Engine na OC mode-u 

11 godina
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
4mal kaže...
MEGATAMA kaže...

Probao sam ovaj oc mod kroz Asus gpu tweak II i grafa drzi na 1950mhz u loadu ako sam dobro vidio,bome je to otislo UP kad se sjetim da je za gtx970 bilo cudo stabilnih 1500mhz.

 Meni oko 2050mhz uz Aours Engine na OC mode-u 

Ovo je bolesno da takva grafa boosta iznad 2Ghz.....

Koliko je to onda Teraflopsa ...16-17? 😁😁😁😁

13 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
4mal kaže...

 Meni oko 2050mhz uz Aours Engine na OC mode-u 

4mal Koju memoriju na RTX imaš ? Jesi probao clockat ?

RIP Šaban (21.6.2016)
16 godina
offline
NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

Jesam prije , Micron...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

MEGATAMA 

Ne bas toliko , ali boost je primjetan 

Poruka je uređivana zadnji put sub 31.8.2019 14:07 (4mal).
4 godine
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
MEGATAMA kaže...
4mal kaže...
MEGATAMA kaže...

Probao sam ovaj oc mod kroz Asus gpu tweak II i grafa drzi na 1950mhz u loadu ako sam dobro vidio,bome je to otislo UP kad se sjetim da je za gtx970 bilo cudo stabilnih 1500mhz.

 Meni oko 2050mhz uz Aours Engine na OC mode-u 

Ovo je bolesno da takva grafa boosta iznad 2Ghz.....

Koliko je to onda Teraflopsa ...16-17? 😁😁😁😁

 Zašto je bolesno? Za Turing je to sasvim prosječan boost... 

11 godina
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
NoDe31 kaže...
MEGATAMA kaže...
4mal kaže...
MEGATAMA kaže...

Probao sam ovaj oc mod kroz Asus gpu tweak II i grafa drzi na 1950mhz u loadu ako sam dobro vidio,bome je to otislo UP kad se sjetim da je za gtx970 bilo cudo stabilnih 1500mhz.

 Meni oko 2050mhz uz Aours Engine na OC mode-u 

Ovo je bolesno da takva grafa boosta iznad 2Ghz.....

Koliko je to onda Teraflopsa ...16-17? 😁😁😁😁

 Zašto je bolesno? Za Turing je to sasvim prosječan boost... 

Za rtx2080ti na auto boostu to nikako nije prosjecno.

Manualnim overclockanjem se moze dobit 50-70mhz vise na nekim modelima tako da je to blizu limita a radi se o auto boostu.

4 godine
offline
Re: NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
MEGATAMA kaže...
NoDe31 kaže...
MEGATAMA kaže...
4mal kaže...
MEGATAMA kaže...

Probao sam ovaj oc mod kroz Asus gpu tweak II i grafa drzi na 1950mhz u loadu ako sam dobro vidio,bome je to otislo UP kad se sjetim da je za gtx970 bilo cudo stabilnih 1500mhz.

 Meni oko 2050mhz uz Aours Engine na OC mode-u 

Ovo je bolesno da takva grafa boosta iznad 2Ghz.....

Koliko je to onda Teraflopsa ...16-17? 😁😁😁😁

 Zašto je bolesno? Za Turing je to sasvim prosječan boost... 

Za rtx2080ti na auto boostu to nikako nije prosjecno.

Manualnim overclockanjem se moze dobit 50-70mhz vise na nekim modelima tako da je to blizu limita a radi se o auto boostu.

 To je prosječno za "auto boost" na turingu... Nema više starog rucnog načina OC GPUa, sve radi auto boost... Ti možeš postavit max offset na GPU taktu, al auto boost će i dalje sam postavljat taktove ovisno o temperaturi i potrošnji i ti na to nikako ne možeš utjecat osim boljim hlađenjem....  Moja boosta na 2040Mhz do 70°c i postavio ja offset 150Mhz il 200Mhz, više od toga ne ide dok god nije ispod 65c.... Naravno ima boljih i lošijih silicija, al koliko vidim prosjek je oko 2020Mhz do 2060Mhz za turing... VRAM se još može OCat na dobri stari način, al često je najbolje ostavit ga na stocku jer turing sam po sebi ima dobar bandwith, a podizanjem taktova na VRAMu dižeš i potrošnju i temperaturu pa na kraju može ispast da GPU takt bude zbog toga niži....

Poruka je uređivana zadnji put sub 31.8.2019 22:44 (NoDe31).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice