NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

poruka: 3.190
|
čitano: 586.375
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: GTX11xx (Volta)

1080 sli nije dovoljno dobar? Što ćeš sa njima kad nabaviš titane?

13 godina
neaktivan
offline
Re: GTX11xx (Volta)
_mark0_69 kaže...

1080 sli nije dovoljno dobar? Što ćeš sa njima kad nabaviš titane?

 Da budem iskren, ocekivao sam vise snage, potegao sam ih na max maximuma, ne moze ni mhz vise.

 

Ostavit cu ih, eventualno posuditit jednu ovome frende.

Ovde u bih ne vrijedi prodavati hardwer, toliko izgubis da bi se pojeo na kraju,

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.12.2016 18:42 (Leopard_st).
11 godina
offline
Re: GTX11xx (Volta)
Leopard_st kaže...
 

Ostavit cu ih, eventualno posuditit jednu ovome frende.

Ovde u bih ne vrijedi prodavati hardwer, toliko izgubis da bi se pojeo na kraju,

 

opcenito ne vrijedi kupovati high end graficke jer toliko gubis na originalnoj cijeni da je to uzas..

 

zato su mid/high end kartice najbolje (970, 380, 390, 470, 480) koje su uvijek trazene i prodaju se bez beda

 

puno je lakse upgrejdati svake 1-2g takve kartice (gdje si na gubitku 500-1000kn) umjesto tih bijesnih kartica koje kupis za 5000+kn i onda kasnije si primoran prodavati za <4000kn (pogotovo ako je o nvidiji rijec - na njuskalu gtx980 sa garancijom ispod 3000kn, 980Ti ispod 3500kn..)

 

sad kad izadje volta sa HBM memorijom, vlasnici 1070 i 1080 ce si kosu pocupat..

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.12.2016 11:36 (Fanu).
8 godina
offline
Re: GTX11xx (Volta)
Fanu kaže...
sad kad izadje volta sa HBM memorijom, vlasnici 1070 i 1080 ce si kosu pocupat..

 Zašto bi si vlasnici nevedenih kartica morali čupati kosu ako izađe novi model? Koja je poanta tvog razmišljanja? Kaj bi si onda trebali radit ljudi slabijih kartica? 

11 godina
odjavljen
offline
Re: GTX11xx (Volta)
Taraba kaže...
Fanu kaže...
sad kad izadje volta sa HBM memorijom, vlasnici 1070 i 1080 ce si kosu pocupat..

 Zašto bi si vlasnici nevedenih kartica morali čupati kosu ako izađe novi model? Koja je poanta tvog razmišljanja? Kaj bi si onda trebali radit ljudi slabijih kartica? 

 A šta ćemo mi čelavi?

&amp;amp;amp;amp;amp;amp;amp;amp;lt;----skorvy----&amp;amp;amp;amp;amp;amp;amp;amp;gt; [tcbalkan.eu]
12 godina
protjeran
offline
GTX11xx (Volta)

pa vadit bubreg za novu grafu!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: GTX11xx (Volta)
skorvy kaže...

 A šta ćemo mi čelavi?

 Neznam, kaj si ti već počupao kosu radi grafulje??? 

11 godina
offline
Re: GTX11xx (Volta)
Taraba kaže...
Fanu kaže...
sad kad izadje volta sa HBM memorijom, vlasnici 1070 i 1080 ce si kosu pocupat..

 Zašto bi si vlasnici nevedenih kartica morali čupati kosu ako izađe novi model? Koja je poanta tvog razmišljanja? Kaj bi si onda trebali radit ljudi slabijih kartica? 

 

vlasnici 1070/1080 koji planiraju upgrade na voltu ce si pocupat kosu 

 

doduse mozda i nece ako su navikli trosit naveliko svako malo.

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.12.2016 14:36 (Fanu).
11 godina
odjavljen
offline
Re: GTX11xx (Volta)
Taraba kaže...
skorvy kaže...

 A šta ćemo mi čelavi?

 Neznam, kaj si ti već počupao kosu radi grafulje??? 

 Ne ne, ja samo čupam hardver :D

&amp;amp;amp;amp;amp;amp;amp;amp;lt;----skorvy----&amp;amp;amp;amp;amp;amp;amp;amp;gt; [tcbalkan.eu]
13 godina
neaktivan
offline
GTX11xx (Volta)

Meni to nikad nije problem, zijanio sam na svakom komdau hardwera koji sam imao(imao sam ga dosta), to je zalosno ali jbg, vega me ne interesuje, tako da zeljno ocekujem GV104, jer moja logika ide prvo 104, pa 100, i tako u krug, sta cu, ipak sam ocd-ovac.

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.12.2016 20:10 (Leopard_st).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: GTX11xx (Volta)

 

"Nvidia (NASDAQ:NVDA) has announced that CEO Jen-Hsun Huang will give the CES pre-show keynote address on January 4 at 6:30 PM PST."

 

CES je gotov..

12 godina
neaktivan
offline
GTX11xx (Volta)

delete

Nije sretan onaj koji puno ima, sretan je onaj kome malo treba
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.1.2017 16:18 (inri).
Moj PC  
0 2 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: GTX11xx (Volta)
Jel problem napisati par rijeci o linku(tako cak nalazu i bug pravila)😎lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
11 godina
offline
GTX11xx (Volta)

kažu da je gugelj prevoditelj postao čudo dobar u posljednje vrijeme, probaj... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
GTX11xx (Volta)

izvor im je sa beyond3d foruma, tj ciste spekulacije obicnih smrtnika..

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: GTX11xx (Volta)
Stjepanj kaže...
Jel problem napisati par rijeci o linku(tako cak nalazu i bug pravila)😎lp

Naravno da nije problem. Jednostavno sam mislio da je link dovoljan i nisam znao za to pravilo inače bi napisao nešto. Evo obrisat ću post jer vidim po TD-ovima da sam pogriješio što sam stavljao. Isprike svima.

Nije sretan onaj koji puno ima, sretan je onaj kome malo treba
12 godina
protjeran
offline
Re: GTX11xx (Volta)
picajzla0707 kaže...

kažu da je gugelj prevoditelj postao čudo dobar u posljednje vrijeme, probaj... 

 poprilicno nas koristi mobilnu verziju, ako neznam o cemu je link zasto da mi otvara nepotrebno ili nesto sto me nezanima, a kako cu to znati ako nista nije napisano o cemu je rijec!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
11 godina
offline
Re: GTX11xx (Volta)
Stjepanj kaže...
picajzla0707 kaže...

kažu da je gugelj prevoditelj postao čudo dobar u posljednje vrijeme, probaj... 

 poprilicno nas koristi mobilnu verziju, ako neznam o cemu je link zasto da mi otvara nepotrebno ili nesto sto me nezanima, a kako cu to znati ako nista nije napisano o cemu je rijec!lp

 ma ja se zajebavam malo, a to je problem jer i ja često koristim mbug kad mi se ne da ustat s kauča

10 godina
neaktivan
offline
GTX11xx (Volta)

Pozdrav.

Zanima me postoje li ikakve najave kad bi se Volta trebala pojaviti na tržištu? Zadnje što sam vidio da se spominje ljeto.

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.3.2017 10:58 (olivier).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: GTX11xx (Volta)

Zar nije bila priča da će biti tek iduće godine?

11 godina
offline
Re: GTX11xx (Volta)
olivier kaže...

Pozdrav.

Zanima me postoje li ikakve najave kad bi se Volta trebala pojaviti na tržištu? Zadnje što sam vidio da se spominje ljeto.

 

navodno pocetkom iduce godine

nista ove 

10 godina
neaktivan
offline
Re: GTX11xx (Volta)

Hvala. Izgleda da sam nešto krivo shvatio. Da li Nvidia uopće planira išta za ovu godinu? U planu mi je mijenjati grafu, ali ako Volte nema do iduće godine to mi je predugo za čekati.

11 godina
offline
Re: GTX11xx (Volta)
olivier kaže...

Hvala. Izgleda da sam nešto krivo shvatio. Da li Nvidia uopće planira išta za ovu godinu? U planu mi je mijenjati grafu, ali ako Volte nema do iduće godine to mi je predugo za čekati.

 

svima su se pomaknuli planovi posto dolazi do problema sa manjim proizvodnim procesima (<16nm) 

 

jucer je nvidia izbacila 1080 Ti i 1060/1080 sa brzom memorijom 

 

amd planira praviti refresh polaris serije (RX460/470/480) sad u aprilu i u 6mj se ocekuje vega (8/12/16gb HBM2 graficke) koja ce biti AMDov flagship za ovu godinu

 

16 godina
offline
GTX11xx (Volta)

 

 

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
GTX11xx (Volta)

Još malo o Volti...

 

Kako će to biti prva iteracija novog proizvodnog procesa i arhitekture, za očekivati je da će im iduća generacija (Einstein ako se ne varam) biti pravi pogodak - refinirana Volta, što mi savršeno odgovara pošto uzimam svaku drugu generaciju GPU-ova :) 

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: GTX11xx (Volta)

 Hm, ne sviđa mi se ovo poskupljenje.. kaj za 3 generacije će grafulja koštati ko solidan polovni auto ?!? 

 Možda sad AMD malo dobije krila... 

Lijep pozdrav ;)
8 godina
protjeran
offline
GTX11xx (Volta)

Pored ovakvog neozbiljnog AMD-a bi bili budale da ne dizu cijene, jos imaju i dobre cijene sa obzirom da za visu i high end klasu uopce i nemaju konkurenciju vec godinu dana 

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
GTX11xx (Volta)

pa dosta je ocito da nvidia planira pokopati AMD sto se tice GPUova

 

<$100 - GTX 1030

$100~ - GTX 1050

$100-$150 - GTX 1050 Ti

$150-$200 - GTX 1060 3GB

$200-$250 - GTX 1060 6GB 8Gbps

$300-$350 - GTX 1060 6GB 9Gbps

$350-$450 - GTX 1070

$500-$600 - GTX 1080 10Gbps

$600-$700 - GTX 1080 11Gbps

$700-$1200 - GTX 1080 Ti

$1200 - Titan Xp

 

 

zasitili su trziste svim mogucim karticama i cijenovnim rangovima

Moj PC  
3 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice