NVIDIA vs AMD

poruka: 209
|
čitano: 37.620
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
protjeran
offline
Re: NVIDIA vs AMD

Gore sam i napisao da svoje sumnje temeljim na tih par igara, jer nema ih previse za donositi neke zakljucke.

 

Evo novi tomb raider je takoder fail.

 

 

Ovdje pak ima toliko sranja sa sjenama ukoliko ne ukljucis rt ultra da je to cudo, cak do te mjere da covjek kaze da je bolje drzati rt off nego na postavkama koje nisu ultra... A taj rt ultra osamari performanse za 41%.

 

Kad pogledamo da rtx 2060s gura 71 fps na najjacim postavkama u tr kad upalis rt fps padne u ponor. Dalo bi se malo srediti postelavanjem ostalih postavki, ali opet je taj fps nikakav...

 

Zato meni trenutno to sve skupa ne izgleda obecavajuce, ajde da su izbacili jednu igru koja je to odradila kako spada, ali sve imaju dosta problema i u svima je udar na performanse ogroman.

16 godina
odjavljen
offline
NVIDIA vs AMD

Bitno da je kožnati na svojoj prezentaciji uz fanboj publiku koristio upravo BFV i TR kao pokazatelj RT efekata 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
NVIDIA vs AMD

Zato ima benchmark i 100 gameplaya na youtube i sve saznas u 10 min.2060 je budget friendly graficka ali za 'lickanje dupeta' i bacanja drikice sa rejtrejsom treba ipak pljunut lovu za 2080/ti.Svaka roba ima svog kupca , po meni je RTX jedna glupost koja nece zazivit barem 2godine iako tehnologija ide naprijed a tad ce 2080 drzat jedva 60fpsa u novim naslovima.

Edit : A da ne spominjem ove sto su prelazili sa 1070/1080 na rtx pusiona do jaja, bacanje para valjda se ne zna kud bi se s parama.

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.8.2019 14:48 (MGloc).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: NVIDIA vs AMD
DonOscar kaže...

 

Kad pogledamo da rtx 2060s gura 71 fps na najjacim postavkama u tr kad upalis rt fps padne u ponor. Dalo bi se malo srediti postelavanjem ostalih postavki, ali opet je taj fps nikakav...

 

Zato meni trenutno to sve skupa ne izgleda obecavajuce, ajde da su izbacili jednu igru koja je to odradila kako spada, ali sve imaju dosta problema i u svima je udar na performanse ogroman.

 meni 48fps nikako nije ponor, na toliko sasvim normalno igram igre poput gta, witchera i sličnih sp igara

ono što mi je bitno jest da ne padne fps ispod 30, ako je moguće da ne padne ispod 40 meni više ništa ne treba - a to se upravo na ovom primjeru može postići

 

jbga, zanemaruješ da nemaju svi iste preference, tebi je očito preferenca visoki fps

a koliko ljudi što se igraju na starim 60hz monitorima i starim grafama na low i zadovoljni su samo da im ne trza igra baš očigledno

ovih 40+ koje bi s malo podešavanja mogao postići na tr je za veliku većinu njih premija

 

što hoću reći - nije 60 ili 75fpsa minimuma/ 100fps+ average i high preset ultimativna mjera svima

netko će biti sasvim zadovoljan i sa 50-60fps uz high/mid postavke, pogotov jer današnje igre već iznad mid izgleaju uglavnom fanstastično i što više dižeš psotavke prema ultra to manje razlike možeš zamijetiti osim ako se ne zabuljiš u zamrznutu sliku

 

ja osobno da kupujem grafu za iste pare bi pet puta prije uzeo neku 2060s nego li 5700xt - em je hladnija, em jeftinija trenutno, em ima raytracing pa kakav god da rizik bio, a tih par posto razlike u perfomansama doista je nebitno 

tko će vidjet jel mu igra ide na 80 ili 88fps - što je 10% razlike između tih dviju grafa, a kamo li što je zapravo razlika manja

 

11 godina
offline
NVIDIA vs AMD

Ja se mislim izmedju Inno3D GeForce RTX 2070 Super Twin X2 OC i MSI RX5700 XT EVOKE OC

 

Razlika mi je u 500kn gdje je 2070 super skuplja naravno..

 

Našao sam ovaj comparison... i to je bez nvidiinog zadnjeg driver update-a koji bi trebao jos dignut performace..

 

https://techreport.com/review/3464684/nvidias-rtx-super-and-amds-radeon-rx-5700-series-graphics-cards-reviewed

 

Sad sam baš neodlučan što da uzmem evo.. Fakat sam htio AMD, ali mislim da sad više naginjem na zelene

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.8.2019 15:01 (qwertYxoZ).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: NVIDIA vs AMD
picajzla0707 kaže...

 ma ja ne kupujem rtx tako skoro, sigurno ne za cyberpunk i odigrat ću ga bez tih fičra i sigurno ne u idućih par godina

samo hoću reći da ne treba odmah ultimativno otpisivati rt kao tehnologiju koja nadolazi, a isto tako i mogućnosti u tom rt-u nekih aktuialnih grafa samo zato jer netko navija za amd i tek izašlu seriju 5700 pa silom hoće anulirati činjenicu da te grafe rt nemaju, a da će već sljedeća serija i amd grafa to isto imati

 Nitko normalan ne otpisuje RT nego samo govorimo da nije vrijedan žrtvovanja svega ostalog da bi imao zadovoljavajuči FPS - min 50-60. Ja nemam za 2080ti, a isto tako ni 99% posto gejmera tako da ono... 

picajzla0707 kaže...

 

sve opcije koje napominjem ne koštaju kao rt, to jest činjenica - no, isto tako niti jedna opcija u witcheru nije koštala kao hairworks, koji se čak nije dao niti smanjiti ako si htio gledati dlakave vukove, pa sam s vrlo malo truda došao do zadovoljavajućih rezultata s jednom 1050ti i hairworks on

 

 Ne znam ali meni je na gtx 970  i full HD i sve na ultra (osim sjena i AA) witcher bez beda hvatao i držao 60fps-a... Isto tako sa sa 1070 i 1440p - nije mi neka razlika u FPS-u sa ili bez lepršajuće kose/krzna..

picajzla0707 kaže...

 

zašto ne bi pretpostavili da će cd projekt i na cyberpunku napraviti dobru optimizaciju, pa da će i jedna 2070 ili 2060s tu igru moći tjerati u normalnim postavkama bar na mid/high 60+ fps

pa ako i tamo rt bude uzimao 30-35% kao u metrou - spustiš malo aa ili sjene, dobiješ tu 5-10% nazad, zanemariš 20% manji fps i guštaš na 50fps umjesto na 60 - gdje je tu problem?

 

 Zato jer čisto sumnjam da će to biti igrivo nama jadnicima sa mid range grafama sa malo spuštenim sjenama i AA-om i RT-om na high ili kako već ide samo zato da bi piljio u realne sjene, refleksije i/ili osvjetljenje... Vidi stalkera i njegovu igru svjetla i sjena od pred 12 godina - čudo na što to još dan danas liči a nema RT - a ko da ima....

picajzla0707 kaže... 

evo imate kolegu megatama koji sudjeluje u raspravi - uredno igra i koristi rt tehnologiju na rtx 2080, ali na 4k monitoru čak i na tako zahtjevnoj igri kakva je metro, doduše na 30fps - ali opet ponavljam, na kojoj rezoluciji

zar je teško za pretpostaviti da će cyberpunk cd projekt bolje optimizirati pa da će netko sa 2060s koja nije baš toliko slabija od 2080 moći na duplo manjoj rezoluciji 1440p igrati na pristojom fpsu od 50-60-70fps?

zar već sad ne bi i megatama mogao igrati metro s rtom na 2k i lock 60 fps, a netko sa 2060s na average 60 bez padova ispod 40, što je sasvim ok za takav tip igara, barem meni jest - naravno da bi mogao, ali kako onda prditi u frulu ako priznaš da se neke stvari ipak mogu napraviti s malo kompromisa, a za što zapravo i služi hrpa opcija na računalu u odnosu na konzole

 Pojma nemam za megatamu i koliko košta u resursima razlika između 30 fps na 4k i 60 fpsa-a i ON - OFF ali očito je da su nešto mijenjali čitaj optimizirali jer ovo su rezultati od 19.02.2019 kad je igra izašla - jedva igrivo na toj rezoluciji. A sumnjam da su bez rezanja povisili perfomanse za 100%... Za ovo boldano - da itekako je teško i to je nemoguće.

 

Sve Vas Volim
11 godina
online
Re: NVIDIA vs AMD
Srce Isusovo kaže...
picajzla0707 kaže...

 

sve opcije koje napominjem ne koštaju kao rt, to jest činjenica - no, isto tako niti jedna opcija u witcheru nije koštala kao hairworks, koji se čak nije dao niti smanjiti ako si htio gledati dlakave vukove, pa sam s vrlo malo truda došao do zadovoljavajućih rezultata s jednom 1050ti i hairworks on

 

 Ne znam ali meni je na gtx 970  i full HD i sve na ultra (osim sjena i AA) witcher bez beda hvatao i držao 60fps-a... Isto tako sa sa 1070 i 1440p - nije mi neka razlika u FPS-u sa ili bez lepršajuće kose/krzna..

to je kasnije optimizirano, s početka i dosta dugo nakon izlaska je bilo ovako - HairWorks: Crippling Performance

eto ti dolje slikica, 980 koja je dosta jača od tvoje 970 je imala pad skoro z aduplo sa hairworksom

 

ja tu igru izlasku uopće nisam mogao igrati, jer sam imao bijednu 550ti s kojom i na low nije išlo, i tek nešto kasnije kad sam uzeo 1050ti (koja je nešto slabija od tvoje 970), sam mogao igrati na normalnom fpsu

još u to vrijeme je hairworks itekako imao utjecaja, tako da sam morao spuštat masu opcija na high(mid i gasit kao i ti ove sjene o aa, da bi mogao na 40+ igrat sa hairworksom

 

e sad, u takvoj situaciji gdje je moja 1050ti bila prema gtx 980 kao što je sad 2060s prema 2080, ljudi su govorili kako je to užas i kako hairworks nema šanse sa slabijim grafama jer i na 980 padne fps ispod 25 - dakle odentična priča kao i sada sa rtx 2060s, isto je oskar napamet zaključio kak će 2060s pasti ispod 20fps s rtom

 

DonOscar kaže...

 ...sa 2060s si u najboljem slucaju na 45 fpsa sa dropovima na 25, vrhunski gaming dozivljaj nema sta.  

 

eto, takve su priče bile i sa hairworksom na witcheru, pa sam ja sa puno slabijom grafom od 980 uredno se igrao s upaljenim hairworksom na +40 fps bez ikakvih trzanja

11 godina
offline
NVIDIA vs AMD

Ekipa da ponovim pitanje....na kakvim postavkama,rezoluciji i framerateu ste odigrali Metro?

 

Evo jos malo raytracea 

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
NVIDIA vs AMD

4k all max 70+ RT off /RT on (ultra) 40-50max 

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
NVIDIA vs AMD

2056X1080p UW high uglavnom 60+ fpsa, nisu svi djelovi jednako optimizirani ali ugodno igranje. Odigrao dva puta.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA vs AMD
4mal kaže...

4k all max 70+ RT off /RT on (ultra) 40-50max 

Tebi je nebo granica 😁😁😁😁😁

5 godina
offline
NVIDIA vs AMD

1440p, high, tess on, hairworks on - cca. 50 fpsaa 

Sve Vas Volim
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
NVIDIA vs AMD

1440, sve na high, rtx isto, svi shitworksi ukopcani lock na 60 stabilnih. Tu i tamo padne na 50 ak. Prosao bar 5-6 uzivam u grafici. Pozz.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
NVIDIA vs AMD

Ukratko niti na puno nizoj rezi od 4k na kojoj ja igram i sa postavkama nizima od ultra i bez raytracea vecina nema 60fps lock a da ne pricamo o 144fps.....to je bila poanta.

Reklo bi se da onda mojih 30fps na 4k ultra,raytrace,hdr nije lose zar ne 😁

Pogledao sam malo bencheve i za 1440p ultra bez raya uz 60fps treba 1080ti....vecina koji sudjeluju u ovoj raspravi nema takav hardver sudeci po komponentama pod moj pc.....

 

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.techspot.com/amp/review/1795-metro-exodus-benchmarks/&ved=2ahUKEwid0tWE8pnkAhUDKuwKHaQ4D-gQFjAAegQIARAB&usg=AOvVaw03uMFVvfICzPiBRNQDOu9Y&ampcf=1

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.8.2019 23:03 (MEGATAMA).
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: NVIDIA vs AMD

Da ne znam kakve efekte naljepis na tih 30 fpsa to je opet toliko lose da nije vrijedno spomena.

11 godina
offline
Re: NVIDIA vs AMD
DonOscar kaže...

Da ne znam kakve efekte naljepis na tih 30 fpsa to je opet toliko lose da nije vrijedno spomena.

 Nakakvoj si ti konfi odigrao Metro Exodus?

16 godina
odjavljen
offline
NVIDIA vs AMD

Pa možeš na TV-u uključiti opciju da ti 30 fpsa pretvori u "60". Isprobao to na svom TV-u i stvar funkcionira, dodaje input lag ali u SP igrama to ne kužiš nešto. Razlika u igranju je očita, prebacite na npr. 5:30 video

 

npr.

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.8.2019 8:22 (XXX).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
NVIDIA vs AMD

To ne koristim niti bih koristio.

Nocas sam igrao Metro i u igri se uz raytrace stvaraju takve scene da je to za ne povjerovat,doba dana tojest osvijetljenje toliko utjece na cjeli svijet zahvaljujuci RTu da je tesko se vratit obicnoj verziji igre.

Naravno ovakav dojam je na oledu koji ima per pixel kontrolu i savrsen je za RT hdr,kako ovo sve izgleda na nekakvom ips panelu koji imaju po defoltu katastrofa kontrast,ne mogu prikazat te boje niti duboku crnu....vjerovatno potpuno drukcije.

To je i najveci problem...kako docarat ekipi sto donosi ray trace GI uz hdr kada velika vecina nema panel koji to moze prikazat....

Na slici koju sam dodao se vidi izvor svijetla u ovom slucaju  vatra okruzena potpunom tamom.

EDIT:ne zeli dodat sliku forum....

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.8.2019 10:21 (MEGATAMA).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: NVIDIA vs AMD
Megatama,

Nitko ne govori da to tebi na vrhunskom hardveru i TV-u ne izgleda bolesno dobro nego komentiramo koliko para treba potrošiti za takav doživljaj. Pogotovo taj RT koji je okrljasten da bi se izvodio koliko toliko prihvatljivo. Ta tehnologija je tek u povojima i za očekivati je da još ne vrti kako treba i da je gladna za jakim hardverom. Ti si sebi kupio vrhunski panel i vrhunsku karticu i ti uživaš. A ja Jednostavno ne smatram da je ovakav RT vrijedan mojih novaca - meni i za moje potrebe. Nisu mi tolike velike razlike u tom RT kao kod minecrafta i quakea da bi si rekao: ja to moram imati. Gledao sam slike ON i OFF I ne mogu reći da je baš neka velika razlika u prezentaciji. Možda je u gameplayu drugačije ne znam... Ne čini mi se baš tako po YouTube klipovima ali to ne mora biti tako.

TL;DR
svakom svoje.

Edit: stavi sliku na imgur pa okači link.
Sve Vas Volim
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.8.2019 10:50 (Srce Isusovo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
NVIDIA vs AMD

Da nazalost problem je da vecina ne moze vidjet kako to u biti izgleda ako gleda sav taj materijal YT isl na klasicnim panelima pa se dobije dojam da razlike nema ...jer je u biti niti nema ako se gleda na neadekvatnom panelu.

 

Bas pogledao novu DF epizodu o Raytraceu na Gamescomu i nisam imao pojma da su Metro developeri dodali Raytrace GI na vecinu izvora svijetla u ovom novom DLCu dok je main igra ogranicena na izvore sunca,neba i mozda jos nesto.....eto itekako se unapredjuje i optimizira i to u jako kratkom vremenu.

 

Inace ovo je nvidia vs amd pa da se dodirnem i toga u raytrace kontekstu...

Prije mozda godinu dana kada je Nvidia predstavila svijetu svoj real time ray hardvare procitao sam da ce AMD zasigurno imat drukcije rijesenje  RT i da sve ove optimizacije za RTX nece "radit" na buducem amd hardveru i da ce se sve morat optimizirat za taj hardver.Ako je to tocno Nvidia ce imat headstart od dvije godine iliti prednost...

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA vs AMD
picajzla0707 kaže...
Shockwave kaže...

Ako trenutne igre ovoliko osakate performanse možemo samo zamisliti kakve će tek biti buduće koje će od nule biti rađene s raytrayingom, jedino će se koliko toliko 2080 ti moći nositi s njima, a ove nižeg ranga možemo zaboraviti jer dati toliko novaca za grafe da bi ih igrao na 30-40 frejma pri 1080p rezi je smiješno.

 glupost, rt će se optimizirati, kao i svaki drugi fičr koji se s godinama dodavao u postavke

također i dlss će sve efikasnije poništavati fps drop koji uzrokuje rt - to se sve već događa i sve više igara koje podržava rt s novim patchevima ima bolje perfomanse

 

pa nije to neka nevidjina bezvezarija za koju se amd fanboji nadaju da će se ugasiti - rt je tu i sigurno ostaje u razvoju igara poput brojnih drugih tehnologija antialiasinga i slično

rt hw je uostalom najavio i amd, a da i nije - nevidija je dovoljno moćna da to progura, ali već amdova najava bi vam trebala nešto više reći o budućnosti grafa bez rt hardvera

Imaš 3 igre sa RT... koje su to igre gdje se "sve više optimizira"?!?!?!?!

 

PhysX je bio na sceni 6-7 godina, svi su vrištali PhysX ovo, PhysX ono, imaš 1 igru gdje se primjetio jako, to je bio Batman... Arkham asylum? U ostalima je bio toliko marginalan da osobe koje nisu gledale na youtube gdje se točno koristi nisu ni znale da je uključen u igru i nikome nije falio.

AMD je dobio XBox i PS5, da li zaista misliš da će proizvođači igara sami sebi pucat u koljeno i razvijat igru koja u velikoj mjeri podržava nVidijin proprietary RT umjest open rješenja koje radi na AMD hardveru?! Bit će igara, da nVidia će platit masno da se u 3 igre uključi nešto što 98% korisnika neće primjetit, jer alternativa naprosto nije moguća. Možda ponovo bude 1-2 igre u kojoj se značajno koristi, ako zaista plate masno, ali uglavnom će se marginalno koristit, toliko da oni koji dobe pare od nvidie mogu zadovoljit minimalne uvjete propisane u ugovoru, znači gotovo uopće ne.

nVidijin RT će umrijet sam od sebe, isto kako je umro i PhysX, malo ljudi ga danas uopće spominje, isto kao i hairworks, isto kao i bezbroj drugih gluposti koje će nVidia kupit, napravit prprietary i onda uključit svoju vojsku fanatika da vrište na sve strane kako je to "danas must have".

 

Hoćeš još primjera? "G-Sync je toliko bolje rješenje od bilo čega drugog na tržitu" - nVidia fanboyi kupuju monitore po *2 i *3 cijenama, godinu dana kasnije vrište na nVidiu jer podržava freesync i prestaje razvoj GSynca... wanna know why? freesync je open tehnologija i jednostavnije je prihvatit nešto što trenutno 3 proizvođača mogu koristit, nego se trajno zaključat samo na jednog koji sa time i masno diže cijenu.

 

Dolaze navodno 2 nova igrača na tržište GPU-a kroz godinu-dvije , Intel koji ovog puta navodno zaista ima proizvod koji će se moć nosit sa nVidia i ATI pefromansama, te kineski igrač o kojem ja doduše malo znam, ali dolaze sa RTX 2080 Ti performansama.

Kad budu 3-4 nvidiji će sve slabije prolazit bilo što što nije open tehnologija... proprietary sranja koja su korisnike koštala puno kroz godine NIKAD do sada nisu imale NIKAKAV utjecaj, niti će ga imat. Na stranu 3-4 naslova gdje će zeleni masno platit da se koriste, a pogotovo u svijetu gdje konzole kontrolira konkurent koji će uključit drugu tehnologiju koja je ujedno dostupna svima i proizvođači ne moraju ništa platit/extra naplačivat za nju, i znaju da je dostupna SVIMA a ne samo dijelu kupaca.

16 godina
odjavljen
offline
NVIDIA vs AMD

Kinezi dolaze sa GTX 1080 performansam na 28 nm open cl podrška samo, nemoj ih ni spominjati, ispada smiješno. Intel se tek treba dokazati kao gamerski GPU, nvidija to sigurno nebu gledala sa prekriženim nogama. Nvidiji su največa konkurencija konzole u gamingu i tu AMD rastura.

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.8.2019 11:43 (XXX).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
NVIDIA vs AMD

Opcenito se pretpostavljalo da ce ps4 i xbox one donjet renesansu amd amd hardveru za pc jer su se sve igre prilagodjavale istome sto se u konacnici pokazalo potpuno pogresnim.

Konzolaske optimizacije su pronalazile svoj put do pc amd hardvera minimalno ili nikako tako da za sad ne ocekujem da ce RT optimizacije u Playstationu 5 i nextBoxu imat bitniji utjecaj na amd RT rijesenja za pc.

 

Amd se mora primit posla i sam gurat svoj hardver za pc kao sto to radi i nvidia,valjda smo se kroz zadnjih 10-15 godina uvjerili da nema drugog nacina...nazalost.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: NVIDIA vs AMD
MEGATAMA kaže...

Opcenito se pretpostavljalo da ce ps4 i xbox one donjet renesansu amd amd hardveru za pc jer su se sve igre prilagodjavale istome sto se u konacnici pokazalo potpuno pogresnim.

Konzolaske optimizacije su pronalazile svoj put do pc amd hardvera minimalno ili nikako tako da za sad ne ocekujem da ce RT optimizacije u Playstationu 5 i nextBoxu imat bitniji utjecaj na amd RT rijesenja za pc.

 

Amd se mora primit posla i sam gurat svoj hardver za pc kao sto to radi i nvidia,valjda smo se kroz zadnjih 10-15 godina uvjerili da nema drugog nacina...nazalost.

 Niš od toga, brijem da AMD više ne namjerava ulaziti u takve i bitke iz kojih je u prošlosti u nahboljem slučaju izvlačio pozitivnu nulu, često i minuse. Po meni je problem u nama kupcima, internetovima i sl. koji su izavali neopravdanio strah od AMD grafa kod mnogih kupaca, koji su na kraju kupavli slabije i lošije nvidije. Škot je to par puta detalno objasnio, vido po tridesetak minuta i duže ,do u detalje je sve argumentirao.

AMD ima znanja i vještine ali PC tržište ga baš i ne voli zato se okrenuo sigurnom prihodu, konzolama, Navi je po meni prvesntveno dizajniran za nove konzole, na PC-u kaj ulove/ulove. Sigurno nebudu išlu u cijenovno i tehnološko nadmetanje koje bi ih možda dovelo do bankrota. Ne namjeravaju više "čačkati mečku".

11 godina
offline
NVIDIA vs AMD

Nismo krivi mi kupci ili internet,ja sam kao kupac kupio amd 290 seriju da u konacnici nebih mogao u to vrijeme na svojoj grafi igrat Dying Light i Project Cars....a probavao sam sve moguce i nemoguce,zamjenio ju ako se dobro sjecam za nvidiu gtx770 na kojoj su navedene igre u to vrijeme radile bolje.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
NVIDIA vs AMD

Kao što rekoh škot je to detaljno argumentirao i teško je to osporiti.

 

https://www.youtube.com/channel/UCHXbDmbswY3xNOmzr5O3zgA

 

Potraži ako te zanima, malo starije analize od njega.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA vs AMD
XXX kaže...

Kao što rekoh škot je to detaljno argumentirao i teško je to osporiti.

 

https://www.youtube.com/channel/UCHXbDmbswY3xNOmzr5O3zgA

 

Potraži ako te zanima, malo starije analize od njega.

Ne kuzim,zelis mi rec da pogledam video jer ce mi lik objasnit da nisam imao probleme sa Dying Light i Project Cars....ako je tako ne zelim gubit vrijeme na gledanje tog videa,ako je nesto drugo u pitanju pogledat cu....

16 godina
odjavljen
offline
Re: NVIDIA vs AMD
MEGATAMA kaže...
XXX kaže...

Kao što rekoh škot je to detaljno argumentirao i teško je to osporiti.

 

https://www.youtube.com/channel/UCHXbDmbswY3xNOmzr5O3zgA

 

Potraži ako te zanima, malo starije analize od njega.

Ne kuzim,zelis mi rec da pogledam video jer ce mi lik objasnit da nisam imao probleme sa Dying Light i Project Cars....ako je tako ne zelim gubit vrijeme na gledanje tog videa,ako je nesto drugo u pitanju pogledat cu....

 Pad prodaje je počeo i prije te serije koju si ti kupio i sa kojom si imao problem u dvije igre. S druge strane netko sa R9 290 se i danas može solidno igrati na full hd za razliku od GTX 770 koja je danas dosta slabija, pogotova sa svojih 2gb vrama. U PC cars je bio problem sa ubačenom nevidionom fizikom, činjenica je da se developeri prilagođavaju večini na tržištu a to je nvidija.

 

 

 

11 godina
offline
Re: NVIDIA vs AMD
XXX kaže...
MEGATAMA kaže...
XXX kaže...

Kao što rekoh škot je to detaljno argumentirao i teško je to osporiti.

 

https://www.youtube.com/channel/UCHXbDmbswY3xNOmzr5O3zgA

 

Potraži ako te zanima, malo starije analize od njega.

Ne kuzim,zelis mi rec da pogledam video jer ce mi lik objasnit da nisam imao probleme sa Dying Light i Project Cars....ako je tako ne zelim gubit vrijeme na gledanje tog videa,ako je nesto drugo u pitanju pogledat cu....

 Pad prodaje je počeo i prije te serije koju si ti kupio i sa kojom si imao problem u dvije igre. S druge strane netko sa R9 290 se i danas može solidno igrati na full hd za razliku od GTX 770 koja je danas dosta slabija, pogotova sa svojih 2gb vrama. U PC cars je bio problem sa ubačenom nevidionom fizikom, činjenica je da se developeri prilagođavaju večini na tržištu a to je nvidija.

 

 

 

Znam ja koji su bili uzroci ali to ne mjenja cinjenicu da sam morao promjenit grafu da mogu odigrat te dvije igre.

Ali tu gtx770 sam imao vrlo kratko i otisao na 780 koja je cijenom bila rang r9 290 ako se dobro sjecam,uz 770 sam dobio jos love tako da je za mene deall bio dobar.

16 godina
odjavljen
offline
NVIDIA vs AMD

Pa eto Škot je u tim svojim analizama objasnio da je baš u to vrijeme zbog štednje na krivim stavrima AMD izgubiuo bitku sa nvidiom. Naime nvidija je prljavo ili kapitalistički gurala svoju fiziku i ostali shitworks koji je sjebavao performanse na radeonima...s druge strane AMD je to mogao pobijediti da su zaposlili kojeg inžinjera više i u sve zvučnije naslove ubacili mantle podršku koja je premostila te probleme da DX 11 i shitworksom, i to ih nebi koštalo puno, vjerojatno nebi izgubili tržište. Eto vidi na ovom video koliko stara R9 290 (300$) radi dobro u DX 12 naslovima a gdje je jadna GTX 960 4gb koja je bila i nešto jača od GTX 770 (400$) ako sam dobro vidio cijene po izdavanju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice