Pitanje u vezi HDMI porta

poruka: 4
|
čitano: 2.330
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Pitanje u vezi HDMI porta

Vecina novih laptopa nema DVI port za prikljucenje eksternog monitora. No neki novi modeli dolaze sa HDMI portom pa me zanima da li je moguce iskoristiti HDMI port za prikljucenje eksternog monitora koji takoder podrzava HDMI port i da li postoji kakav gubitak na kvaliteti slike u odnosu na DVI?

 

Kao sto postoji razlika u kvaliteti izmedu VGA i DVI porta. Znam da je HDMI takoder digitalni, ali svejedno pitam...


Yes, No.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pitanje u vezi HDMI porta

Nema nikakvog gubitka,neznam sad tocno koliko veliku rezoluciju moze bacati hdmi,ali sigurno nemas toliko velik monitor,pa da hdmi moze predstavljati usko grlo. HDMI je kao i DVI,kabel koji prenosti digitalni signal,ali za razliku od DVI-a,baca i HD Audio zajedno sa slikom. Tako da slobodno moes spajat tv/lcd sa takvim hdmi prikljuckom. Vrlo je lako moguce da je cak HDMI u mogucnosti baciti jaci signal od dvi-a,tak da nemas frke. Naravno,moras nabaviti takav kabel. Kostaju oko 100kn. do 150.


CN: "Spider"
Phenom 9600
ASUS MBO 790FX
HD 3870 DDR4
4GB CORSAIR
VISTA SP1 X64
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pitanje u vezi HDMI porta

slazem se s gornjim postom, a ako te vise zanima HDMI idi na http://www.hdmi.org/learningcenter/faq.aspx ( vrlooo informativan sajt )

16 godina
offline
Pitanje u vezi HDMI porta

Imam jedno pitanje. Imam dosta stari DVD player. Zanima me jel novi imaju HDMI priključak?

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice