Powercolor Radeon HD4650 vs GIGABYTE GF8600GTS

poruka: 29
|
čitano: 7.482
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Powercolor Radeon HD4650 vs GIGABYTE GF8600GTS

dao sam u vemil GF8600gts na garanciju jer nije valjala.... e sad.... moraju mi sad dati grafičku (nemogu mi dati ponovo moju 8600 jer se ne prozvodi)  i danas su mi nudili Powercolor Radeon HD4650 (košta 400kn) a GF8600GTS passive je dosta skuplji. i vidio sam ju uživo u trgovini (radeon) i na kraju nisam uzeo taj radeon jer sam rekao da ću vidjeti na internetu kakva je jer se nerazumijem u radeon.... e sad pitanje za vaz.... što vi mislite jel se isplati uzeti radeon, kakve su mu performanse, može i link od neke usporedbe ako ima. i jel to u rangu 8600gts?

hvala

 

evo slike:

RADEON http://www.quadrajakal.com/wp-content/uploads/2009/07/hd4650-01.png

GIGABYTE http://techreport.com/r.x/geforce-8600s/gigabyte-8600gts-card.jpg

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.9.2009 22:22 (headshot).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Powercolor Radeon HD4650 vs GIGABYTE GF8600GTS

Koliko si platio svoju 8600GTS? Zar bas moras uzeti tog Radeona? Frend je imao grafu od 900kn i kada je crkla zamjenio ju je za novu koja je kostala 100kn vise samo je nadoplatio tih 100kn.

 

Taj HD4650 ti je vise-manje slicnih performansa poput 8600GTS, ali probaj nabaviti si neku jacu, makar HD 4670 (cijena joj je oko 500kn)

Xfire:bmw144 ...Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis...
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.9.2009 22:27 (Independent).
15 godina
neaktivan
offline
Powercolor Radeon HD4650 vs GIGABYTE GF8600GTS

moju 8600gts sam ja platio 1000 i nešto sitno, ali sad će za božić biti 2 godine, neznam jel baš moram taj radeon uzeti jer nije u trgovini bio šef (a on to sve sređuje) nego je bio neki lik što radi tamo, morat ću pitat šefa sutra... a neznam, šta da uzmem ako mogu nadoplatiti??

 

evo ti vidi ovdje, jer mogu naplatiti max 150-200 kn

 

http://www.ve-mil.hr/Cjenik.aspx#Grp2_Simbol=monitori&c=000000

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Powercolor Radeon HD4650 vs GIGABYTE GF8600GTS

Powercolor Radeon HD4870 PCIE, 1GB DDR5, TVout, dual DVI...... 1,149 kn.

 

Evo uzmi ovu uz nadoplatu od 150 kn...

 

http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prikaziTemplate=0&Sifra=1010775

 

I da moraju ti dati ili istu karticu ili ti vratiti novce u potpunosti ili uz nadoplatu drugu karticu....Cool

Bolje biti bez one stvari nego bez srece!
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.9.2009 22:49 (Dermentor).
15 godina
offline
Powercolor Radeon HD4650 vs GIGABYTE GF8600GTS

9600gt je duplo jača od 8600gt, HD4670 je u rangu 9600gt, a hd4650 je hd4670 sa sporijom ddr2 memorijom i manjim clockovima.

 

8600gts je trun jača od 8600gt.

 

Sam zaključi, hd4670 bih i ja tražio ipak kod hd4650 može jako smetat ddr2 memorija na 128-bitnu sabirnicu(jako mala propusnost za današnje standarde).

MSN i e-mail - drazen016@net.hr
Moj PC  
4 0 hvala 1
15 godina
offline
RE: Powercolor Radeon HD4650 vs GIGABYTE GF8600GTS
Hyperion kaže...

9600gt je duplo jača od 8600gt, HD4670 je u rangu 9600gt, a hd4650 je hd4670 sa sporijom ddr2 memorijom i manjim clockovima.

 

8600gts je trun jača od 8600gt.

 

Sam zaključi, hd4670 bih i ja tražio ipak kod hd4650 može jako smetat ddr2 memorija na 128-bitnu sabirnicu(jako mala propusnost za današnje standarde).

Procitaj gornje postove, trebaju mu dati karticu od 1000 kn.

Bolje biti bez one stvari nego bez srece!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Powercolor Radeon HD4650 vs GIGABYTE GF8600GTS
Dermentor kaže...
Hyperion kaže...

9600gt je duplo jača od 8600gt, HD4670 je u rangu 9600gt, a hd4650 je hd4670 sa sporijom ddr2 memorijom i manjim clockovima.

 

8600gts je trun jača od 8600gt.

 

Sam zaključi, hd4670 bih i ja tražio ipak kod hd4650 može jako smetat ddr2 memorija na 128-bitnu sabirnicu(jako mala propusnost za današnje standarde).

Procitaj gornje postove, trebaju mu dati karticu od 1000 kn.

  He-he.. nejde to tak ljudi moji, propali bi da se to tak radi, onda bi ja mogo svakih par godina skurit grafu i trazit novu, a buduci da cifra ostaje ista dobil bi uvijek bolju grafu...   Smijeh

Obicno se mijenja po performansama ili po trenutnoj cijeni pokvarene grafe.

Moj prijedlog, probaj ih nagavorit na HD4670 uz nadoplatu ak ce dat, a ako ne uzmes HD4650... Ovu 8600GTS sa pasivnim hladjenjem mozda nebi bilo pametno uzimat, jedino ako ne mislis neki vent stavit da puse po njoj jer se grije previse...

15 godina
neaktivan
offline
RE: Powercolor Radeon HD4650 vs GIGABYTE GF8600GTS
Dermentor kaže...
Hyperion kaže...

9600gt je duplo jača od 8600gt, HD4670 je u rangu 9600gt, a hd4650 je hd4670 sa sporijom ddr2 memorijom i manjim clockovima.

 

8600gts je trun jača od 8600gt.

 

Sam zaključi, hd4670 bih i ja tražio ipak kod hd4650 može jako smetat ddr2 memorija na 128-bitnu sabirnicu(jako mala propusnost za današnje standarde).

Procitaj gornje postove, trebaju mu dati karticu od 1000 kn.

da... ali ta je grafa prije 2 godine bila 1000kn a sada neznam kolko vrijedi jer mi lik kaže da se ne prozvodi jako dugo već, i nemaju ju u ponudi u vemilu zbog toga... a to što kažeš da mi moraju dat grafu koja ima isto vrijednost kao i 8600 gts kad sam ju ja kupio, mislim da nisi u pravu (da bar jesi hehe)... oni ti daju grafu koja je u rangu sa 8600 gts (kad sam došo u vemil lik mi je pokazao, ima jedna tablica i piše u jednom stupcu GeForce a u drugom stupcu Radeon, i onda imaš u jednom kvadratu par GF i kraj njih Radeon i istina... piše da je moj 8600 gts u istom rangu ko taj radeon 4650), ali meni se uopće ne ćini da je to jednaka kvaliteta, kad sam ju držo imo sam osjećaj koda držim neki vga Smijeh al zato vas pitam... probat ću se njima dogovorit da mi daju taj HD4670 uz nadoplatu... u jbt sad baš gledam, stvarno je velika razlika između 4650 i 4670 memory clock: 2GHz a na 4650 je 1ghz , dobra dobra Belji se

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis
16 godina
offline
Powercolor Radeon HD4650 vs GIGABYTE GF8600GTS

tocno,dobijes ili tu graficku ili procjene koliko vrijedi danas.sigurno ti ne priznaju punu cijenu ko kad si je kupio.

What is the difference between Windows xp and Windows vista? A:Approximate 7 years
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Powercolor Radeon HD4650 vs GIGABYTE GF8600GTS
crozoki kaže...

tocno,dobijes ili tu graficku ili procjene koliko vrijedi danas.sigurno ti ne priznaju punu cijenu ko kad si je kupio.

Decki, najljepse sto vam mogu reci, NE PRICAJTE GLUPOSTI!!!!!!! Ako se karica pokvari u garantnom roku a ne mogu ti dati istu karticu MORAJU ti dati novce koje si platio istu. Belji se I dajte malo se informirajte kad pricate o stvarima o kojim pojma nemate.

 

A ti nemoj da ti uvale jeftiniju karticu bez da ti vrate ostatak novca!!!!!!!

Bolje biti bez one stvari nego bez srece!
14 godina
online
RE: Powercolor Radeon HD4650 vs GIGABYTE GF8600GTS
Dermentor kaže...
crozoki kaže...

tocno,dobijes ili tu graficku ili procjene koliko vrijedi danas.sigurno ti ne priznaju punu cijenu ko kad si je kupio.

Decki, najljepse sto vam mogu reci, NE PRICAJTE GLUPOSTI!!!!!!! Ako se karica pokvari u garantnom roku a ne mogu ti dati istu karticu MORAJU ti dati novce koje si platio istu. Belji se I dajte malo se informirajte kad pricate o stvarima o kojim pojma nemate.

 

A ti nemoj da ti uvale jeftiniju karticu bez da ti vrate ostatak novca!!!!!!!

hahaha karica XD

15 godina
neaktivan
offline
RE: Powercolor Radeon HD4650 vs GIGABYTE GF8600GTS
Dermentor kaže...
crozoki kaže...

tocno,dobijes ili tu graficku ili procjene koliko vrijedi danas.sigurno ti ne priznaju punu cijenu ko kad si je kupio.

Decki, najljepse sto vam mogu reci, NE PRICAJTE GLUPOSTI!!!!!!! Ako se karica pokvari u garantnom roku a ne mogu ti dati istu karticu MORAJU ti dati novce koje si platio istu. Belji se I dajte malo se informirajte kad pricate o stvarima o kojim pojma nemate.

 

A ti nemoj da ti uvale jeftiniju karticu bez da ti vrate ostatak novca!!!!!!!

  LOOOOOOOL

Ma daj molim te, come back to the real life..... To tak nejde, a i evo ti primjer...

Ja sam kupil prije otprilike 2 godine 8800GTX, kartica je kostala oko 4100kn, sad ne vrijedi ni 1000kn (po performansama gledano) i jos imam garanciju, znaci sad da mi se pokvari ja imam pravo dobit recimo GTX 295 i jos mi moraju isplatit ostatak, ili da pricekam pa da ju zamjenim za HD5870???

Svasta...     Znas kakav bi to minus bil za proizvodjace i trgovine???

 

Oni ce tebi dat karticu istih ili boljih performansi, a ne neku karticu koja trenutno kosta ko ova kaj si kupil prije godinu-dvije, istina da nije pravedno ali to tak ide....

 

@Dermentor

Nemoj ovo shvatit ko uvredu ili nekaj, ali da si radil u servisu negdje znal bi kak to ide...

15 godina
offline
Powercolor Radeon HD4650 vs GIGABYTE GF8600GTS

Evo je quote malo pametnijih ljudi u ovim stvarima od mene ali govori isto sto vam ja pokusavam reci....

 

Vidim da puno ljudi pita o temi iz naslova pa sam odlucio sazeti ono sto sam procitao iz zakona i osobnog iskustva/znanja.

Radi se o racunalnim komponentama.

Komponenta se kupcu pokvari. Odnese ju na servis, i nakon sto se ustanovi da je pokvarena pojavljuju se slijedece opcije koju odabire kupac(samo jedna od tih je moguca solucija):

1) Komponenta je POPRAVLJENA. Dakle, ista komponenta koja je donesena neispravna je popravljena i radi. Zakon kaze da se garantni rok produljuje za vrijeme provedeno na servisu. Trgovac se toga pridrzava.

2) Komponenta je ZAMIJENJENA (novom). Zakon kaze da garantni rok krece ispocetka, od trenutka kada je roba podignuta sa servisa, onoliko vremena koliko je imala i originalna komponenta. Trgovac se toga NE pridrzava, vec se garantni rok produljuje kao i u prvom slucaju, za vrijeme provedeno na servisu.

3) Komponenta je nesipravna ali ne moze biti popravljena niti zamijenjena. Zakon kaze da kupac ima pravo:
a) traziti povrat novca u iznosu na RACUNU
b) traziti druge komponente u vrijednosti sa RACUNA
c) traziti zamjenu i: razliku u cijeni ili doplatiti

Trgovac ponovo nece pratiti zakon vec ce reci:
a) povrat novca ne mozete dobiti
b) ZADNJU CIJENU u cjeniku mozete potrositi u nasem ducanu
c) mozete dobiti zamjenu za drugu u istom cjenovnom rangu, s tim da je cijena ona zadnja cijena.

Gledajuci po zakonu, trgovac ga krsi uzduz i poprijeko. Ali ako pogledamo drugu perspektivu (onu realnu) i uzmemo za primjer da je netko kupio prije 2 godine i 9 mjeseci hard disk od 80GB, i koji mu se sada pokvario, nije bas u redu da on za onih 500-700kn koje je platio manji hard dobije neki od 320GB jer onog od 80GB nemaju vise u ponudi.

U drustvu potrosac kazu da trgovac mora vratiti iznos sa racuna, isto tako kazu da ako to ne ucine nazovete drzavni inspektorat i prijavite (daju vam broj telefona), ali je tu problem opet u pravnoj drzavi. Iako se vrijeme garancije zaustavlja kada se podnese zahtjev za inspekciju (koji se mora slati ovjereno postom), cekati najmanje mjesec dana da inspektori izadu na teren nema smisla. To da oni odmah dolaze u trgovinu, onda da. Ali ovako budite sretni da dobijete jednu od onih opcija koje vam trgovac nudi.

Jedini ducan informatickom robom za koji sam cuo da vraca novac je hgspot. Svi ostali ce pokusati izmigoljiti iz te obaveze i u tome ce u 99% slucajeva uspjeti.
Uvijek se mozete sporiti i na sudu, ako ste docekali inspekciju a ona nije nasla nista mimo zakona.

Bolje biti bez one stvari nego bez srece!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Powercolor Radeon HD4650 vs GIGABYTE GF8600GTS
Dermentor kaže...

Evo je quote malo pametnijih ljudi u ovim stvarima od mene ali govori isto sto vam ja pokusavam reci....

 

Vidim da puno ljudi pita o temi iz naslova pa sam odlucio sazeti ono sto sam procitao iz zakona i osobnog iskustva/znanja.

Radi se o racunalnim komponentama.

Komponenta se kupcu pokvari. Odnese ju na servis, i nakon sto se ustanovi da je pokvarena pojavljuju se slijedece opcije koju odabire kupac(samo jedna od tih je moguca solucija):

1) Komponenta je POPRAVLJENA. Dakle, ista komponenta koja je donesena neispravna je popravljena i radi. Zakon kaze da se garantni rok produljuje za vrijeme provedeno na servisu. Trgovac se toga pridrzava.

2) Komponenta je ZAMIJENJENA (novom). Zakon kaze da garantni rok krece ispocetka, od trenutka kada je roba podignuta sa servisa, onoliko vremena koliko je imala i originalna komponenta. Trgovac se toga NE pridrzava, vec se garantni rok produljuje kao i u prvom slucaju, za vrijeme provedeno na servisu.

3) Komponenta je nesipravna ali ne moze biti popravljena niti zamijenjena. Zakon kaze da kupac ima pravo:
a) traziti povrat novca u iznosu na RACUNU
b) traziti druge komponente u vrijednosti sa RACUNA
c) traziti zamjenu i: razliku u cijeni ili doplatiti

Trgovac ponovo nece pratiti zakon vec ce reci:
a) povrat novca ne mozete dobiti
b) ZADNJU CIJENU u cjeniku mozete potrositi u nasem ducanu
c) mozete dobiti zamjenu za drugu u istom cjenovnom rangu, s tim da je cijena ona zadnja cijena.

Gledajuci po zakonu, trgovac ga krsi uzduz i poprijeko. Ali ako pogledamo drugu perspektivu (onu realnu) i uzmemo za primjer da je netko kupio prije 2 godine i 9 mjeseci hard disk od 80GB, i koji mu se sada pokvario, nije bas u redu da on za onih 500-700kn koje je platio manji hard dobije neki od 320GB jer onog od 80GB nemaju vise u ponudi.

U drustvu potrosac kazu da trgovac mora vratiti iznos sa racuna, isto tako kazu da ako to ne ucine nazovete drzavni inspektorat i prijavite (daju vam broj telefona), ali je tu problem opet u pravnoj drzavi. Iako se vrijeme garancije zaustavlja kada se podnese zahtjev za inspekciju (koji se mora slati ovjereno postom), cekati najmanje mjesec dana da inspektori izadu na teren nema smisla. To da oni odmah dolaze u trgovinu, onda da. Ali ovako budite sretni da dobijete jednu od onih opcija koje vam trgovac nudi.

Jedini ducan informatickom robom za koji sam cuo da vraca novac je hgspot. Svi ostali ce pokusati izmigoljiti iz te obaveze i u tome ce u 99% slucajeva uspjeti.
Uvijek se mozete sporiti i na sudu, ako ste docekali inspekciju a ona nije nasla nista mimo zakona.

@ch33ta: nisam radio u servisu ali poznajem zakon :)

Bolje biti bez one stvari nego bez srece!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Powercolor Radeon HD4650 vs GIGABYTE GF8600GTS

hmmmm... ja bi volio da je tako :D ... evo dali su mi taj HD4650 al sam nadoplatio 110kn i uzeo HD4670

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis
15 godina
offline
RE: Powercolor Radeon HD4650 vs GIGABYTE GF8600GTS
headshot kaže...

hmmmm... ja bi volio da je tako :D ... evo dali su mi taj HD4650 al sam nadoplatio 110kn i uzeo HD4670

E pa kad si dopustio da te sje..! Ovo sto sam napisao gore pise u zakonu, nazovi malo udrugu za zastitu potrosaca! Opet kazem sam si sebi kriv sto si to dopustio bez da si se informirao prije ili si slusao klince ( na ovom forumu bar) koji su nesto culi od svog frenda pa misle da je to tako... Eto popusio si 500-600 kuna. Nema veze sad znas za drugi put.

Bolje biti bez one stvari nego bez srece!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Powercolor Radeon HD4650 vs GIGABYTE GF8600GTS

pa mogu ja to dodatno napraviti... to sa vraćanjem ostatka novca, ali kako si i sam rekao... oni pobjeđuju 99%, gamad jedna

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis
15 godina
neaktivan
offline
RE: Powercolor Radeon HD4650 vs GIGABYTE GF8600GTS
Dermentor kaže...

...........
Trgovac ponovo nece pratiti zakon vec ce reci:
a) povrat novca ne mozete dobiti
b) ZADNJU CIJENU u cjeniku mozete potrositi u nasem ducanu
c) mozete dobiti zamjenu za drugu u istom cjenovnom rangu, s tim da je cijena ona zadnja cijena.
............

  E tocno to, 99% trgovina se tak odnosi prema kupcima, zakona je tu samo reda radi, a i ljudima se neda natezat oko svega toga (i ja sam jedan od njih). Realno gledajuci tko od nas ima vremena i love natezat se po sudu sa jednom firmom poput HGSpota ili Vemila??? Tolko love ces potrosit da si mozes kupit 10 high-end grafulja, a i da dobijes na sudu u najboljem slucaju dobit ces ili povrat novca (malo vjerojatno) ili ces dobit neki artikl iste vrijednosti kolko je bil i ovaj na racunu + jos svi sudski troskovi... Tu nikak nemozes bit u plusu. Ali s druge strane uzmi ovaj tvoj primjer recimo. Kupis hard od 80GB, nakon nekog vremena on ce se prestat proizvodit a u zamjenu ces vjerojatno dobit neki sa vecim kapacitetom, isti slucaj sa grafuljama, ti ces dobit grafulju ISTIH performansi ko ova kaj si kupil (ili bolju uz nadoplatu), u ta dva slucaja ti nisi u minusu sigurno, a to kaj cijene racunalim komponentama padaju ko kruske nije kriv ducan niti jadni prodavac kaj tam radi... Tesko je rec kaj bi bilo najpravednije u takvim slucajevima, ali trgovine rade sve po ova 3 pravila koje si napisal i 90% kupaca je sretno sa zamjenom... To tak ide i ici ce i dalje.....

 

No sad smo vec otisli u offtopic....

Bitno da je headshot dobil novu grafu, ali ja vjerujem da ce bit zadovoljan buduci da bi trebala bit dosta bolja od "stare" 8600GTS, a za 110kn nadoplate nitko ne moze rec da se ne isplati...

16 godina
neaktivan
offline
RE: Powercolor Radeon HD4650 vs GIGABYTE GF8600GTS
Dermentor kaže...

Evo je quote malo pametnijih ljudi u ovim stvarima od mene ali govori isto sto vam ja pokusavam reci....

 

Vidim da puno ljudi pita o temi iz naslova pa sam odlucio sazeti ono sto sam procitao iz zakona i osobnog iskustva/znanja.

Radi se o racunalnim komponentama.

Komponenta se kupcu pokvari. Odnese ju na servis, i nakon sto se ustanovi da je pokvarena pojavljuju se slijedece opcije koju odabire kupac(samo jedna od tih je moguca solucija):

1) Komponenta je POPRAVLJENA. Dakle, ista komponenta koja je donesena neispravna je popravljena i radi. Zakon kaze da se garantni rok produljuje za vrijeme provedeno na servisu. Trgovac se toga pridrzava.

2) Komponenta je ZAMIJENJENA (novom). Zakon kaze da garantni rok krece ispocetka, od trenutka kada je roba podignuta sa servisa, onoliko vremena koliko je imala i originalna komponenta. Trgovac se toga NE pridrzava, vec se garantni rok produljuje kao i u prvom slucaju, za vrijeme provedeno na servisu.

3) Komponenta je nesipravna ali ne moze biti popravljena niti zamijenjena. Zakon kaze da kupac ima pravo:
a) traziti povrat novca u iznosu na RACUNU
b) traziti druge komponente u vrijednosti sa RACUNA
c) traziti zamjenu i: razliku u cijeni ili doplatiti

Trgovac ponovo nece pratiti zakon vec ce reci:
a) povrat novca ne mozete dobiti
b) ZADNJU CIJENU u cjeniku mozete potrositi u nasem ducanu
c) mozete dobiti zamjenu za drugu u istom cjenovnom rangu, s tim da je cijena ona zadnja cijena.

Gledajuci po zakonu, trgovac ga krsi uzduz i poprijeko. Ali ako pogledamo drugu perspektivu (onu realnu) i uzmemo za primjer da je netko kupio prije 2 godine i 9 mjeseci hard disk od 80GB, i koji mu se sada pokvario, nije bas u redu da on za onih 500-700kn koje je platio manji hard dobije neki od 320GB jer onog od 80GB nemaju vise u ponudi.

U drustvu potrosac kazu da trgovac mora vratiti iznos sa racuna, isto tako kazu da ako to ne ucine nazovete drzavni inspektorat i prijavite (daju vam broj telefona), ali je tu problem opet u pravnoj drzavi. Iako se vrijeme garancije zaustavlja kada se podnese zahtjev za inspekciju (koji se mora slati ovjereno postom), cekati najmanje mjesec dana da inspektori izadu na teren nema smisla. To da oni odmah dolaze u trgovinu, onda da. Ali ovako budite sretni da dobijete jednu od onih opcija koje vam trgovac nudi.

Jedini ducan informatickom robom za koji sam cuo da vraca novac je hgspot. Svi ostali ce pokusati izmigoljiti iz te obaveze i u tome ce u 99% slucajeva uspjeti.
Uvijek se mozete sporiti i na sudu, ako ste docekali inspekciju a ona nije nasla nista mimo zakona.

Nije sve to tako lijepo i divno....

Sve veće trgovine računalnih dijelova komponente nabavljaju od M-SAN grupe...dotična je vrlo dobra

sa državnom inspekcijom, praktički pozovete li inspekciju...ovi iz nje će otići na kavu sa msan-ovcima...

Dok je priča sa manjim trgovinama i dobavljačima potpuna suprotnost...ovi iz inspekcije će rado doći i srušiti

konkurenciju m-sanu .....tako da "manjim" trgovinama jednostavno preostaje samo izbjegavati inspekciju

te sve slične probleme rješavajti dogovorom na relaciji "kupac-prodavač"....

Stanje u državi je jednostavno takvo i tu mi kao pojedinci ništa nemožemo...uvijek se nadamo boljem,naravno.....

Ovo govorim iz iskustva mog rada u jednom servisu...

 

15 godina
neaktivan
offline
RE: Powercolor Radeon HD4650 vs GIGABYTE GF8600GTS
Dermentor kaže...

 

No sad smo vec otisli u offtopic....

Bitno da je headshot dobil novu grafu, ali ja vjerujem da ce bit zadovoljan buduci da bi trebala bit dosta bolja od "stare" 8600GTS, a za 110kn nadoplate nitko ne moze rec da se ne isplati...

Da zadovoljan sam jer je grafička odlična, igram sve šta oću na high postavkama

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis
16 godina
offline
Powercolor Radeon HD4650 vs GIGABYTE GF8600GTS

ako je tako kao sto ti kazes,onda cu kad kupim sljedecu graficku  mjesec dva dana prije nego sto joj istekne garancija zaglaviti ventilator na hladnjaku ,a znajuci da su danasnje graficke pecnice proc ce pregoriti i evo meni nova graficka i to jos jaca jer cu traziti ili povrat novca ili zamjenu za novu graficku u istom iznosu.

tko moze dokazati da sam ja prouzrocio pregaranje graficke,tko?

dao si primjer hard diska od 80gb koji pregara i kazes da ne bi bilo uredu da kupac sad nakon 3 godine dobije po tim novcima veci hard jer ispada tako.

pa potpuna stvar je i sa grafickama kakav je tu razlika?

on moze traziti povrat novca za hard i za te pare dobiti veci i brzi hard,isto tako i sa grafickom i sa svim ostalim djelovima

What is the difference between Windows xp and Windows vista? A:Approximate 7 years
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.9.2009 14:53 (crozoki).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
RE: Powercolor Radeon HD4650 vs GIGABYTE GF8600GTS
crozoki kaže...

ako je tako kao sto ti kazes,onda cu kad kupim sljedecu graficku  mjesec dva dana prije nego sto joj istekne garancija zaglaviti ventilator na hladnjaku ,a znajuci da su danasnje graficke pecnice proc ce pregoriti i evo meni nova graficka i to jos jaca jer cu traziti ili povrat novca ili zamjenu za novu graficku u istom iznosu.

tko moze dokazati da sam ja prouzrocio pregaranje graficke,tko?

dao si primjer hard diska od 80gb koji pregara i kazes da ne bi bilo uredu da kupac sad nakon 3 godine dobije po tim novcima veci hard jer ispada tako.

pa potpuna stvar je i sa grafickama kakav je tu razlika?

on moze traziti povrat novca za hard i za te pare dobiti veci i brzi hard,isto tako i sa grafickom i sa svim ostalim djelovima

hahah,bome si se dobro ovo sjetio s grafickom xd

15 godina
offline
RE: Powercolor Radeon HD4650 vs GIGABYTE GF8600GTS
crozoki kaže...

ako je tako kao sto ti kazes,onda cu kad kupim sljedecu graficku  mjesec dva dana prije nego sto joj istekne garancija zaglaviti ventilator na hladnjaku ,a znajuci da su danasnje graficke pecnice proc ce pregoriti i evo meni nova graficka i to jos jaca jer cu traziti ili povrat novca ili zamjenu za novu graficku u istom iznosu.

tko moze dokazati da sam ja prouzrocio pregaranje graficke,tko?

dao si primjer hard diska od 80gb koji pregara i kazes da ne bi bilo uredu da kupac sad nakon 3 godine dobije po tim novcima veci hard jer ispada tako.

pa potpuna stvar je i sa grafickama kakav je tu razlika?

on moze traziti povrat novca za hard i za te pare dobiti veci i brzi hard,isto tako i sa grafickom i sa svim ostalim djelovima

Prvo: ako zaglavis ventilator na grafickoj (bar na mojoj) ona se blokira i prestaje raditi tj. kod bilo kakvog pregrijavanja blokira se prije nego proc. pregori (a i oni u servisu nisu glupi).

Drugo: rekao sam da nije u redu ali po zakonu (ljudi nemojte vise pricati gluposti nego procitajte zakon) ima se pravo na povrat novca u kolicini koja pise na racunu

Trece: meni je pregorilo napajanje dva mjeseca prije isteka trogodisnje garancije i posto nije bilo istog dali su mi drugo novo koje je kostalo isto kao i prvo (nemojte govoriti , ah napajanja se ne razvijaju se tako kao graficke koje nakon godinu dana zastarjevaju bla bla bla bla, zakon ne pita jel to napajanje ili graficka ili ram ili dvd player ili LCD TV, zato je i jedino mjerilo novac koji si platio i za koji imas garanciju da ce odredena stvar funkcionirati u odredenom roku a ako ne imas pravo na potpuni povrat novca)

CETVRTO: U GARANTNOM ROKU AKO SE ISTA STVAR NE MOZE ZAMJENITI IMA SE PRAVO NA PUNI POVRAT CIFRE KOJA PISE NA RACUNU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

KOME TO NIJE JASNO NEK IDE PSIHIJATRU!!  TO NIJE MISLJENJE TO JE CINJENICA!!!!!

Bolje biti bez one stvari nego bez srece!
14 godina
protjeran
offline
Trazim d-sub ili kako vec

Daj molim vas pomozite izgubijo sam d-sub ili kako se vec zove ono sto se dobije sa grafickom da se prikljuci na monitor i nigdje nemogu nac di ima kupit ajde molim vas ako neko zna gdje ima nek napise.za graficku agp hd4650.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Trazim d-sub ili kako vec
beska kaže...

Daj molim vas pomozite izgubijo sam d-sub ili kako se vec zove ono sto se dobije sa grafickom da se prikljuci na monitor i nigdje nemogu nac di ima kupit ajde molim vas ako neko zna gdje ima nek napise.za graficku agp hd4650.

Mislio si DVI to VGA? jel ovo? LINK ako jesi onda evo di se može kupiti LINK evo cijeli kabe nisam našao adapter!

http://www.speedtest.net/result/709101303.png
14 godina
protjeran
offline
RE: Powercolor Radeon HD4650 vs GIGABYTE GF8600GTS
Dermentor kaže...
crozoki kaže...

ako je tako kao sto ti kazes,onda cu kad kupim sljedecu graficku  mjesec dva dana prije nego sto joj istekne garancija zaglaviti ventilator na hladnjaku ,a znajuci da su danasnje graficke pecnice proc ce pregoriti i evo meni nova graficka i to jos jaca jer cu traziti ili povrat novca ili zamjenu za novu graficku u istom iznosu.

tko moze dokazati da sam ja prouzrocio pregaranje graficke,tko?

dao si primjer hard diska od 80gb koji pregara i kazes da ne bi bilo uredu da kupac sad nakon 3 godine dobije po tim novcima veci hard jer ispada tako.

pa potpuna stvar je i sa grafickama kakav je tu razlika?

on moze traziti povrat novca za hard i za te pare dobiti veci i brzi hard,isto tako i sa grafickom i sa svim ostalim djelovima

Prvo: ako zaglavis ventilator na grafickoj (bar na mojoj) ona se blokira i prestaje raditi tj. kod bilo kakvog pregrijavanja blokira se prije nego proc. pregori (a i oni u servisu nisu glupi).

Drugo: rekao sam da nije u redu ali po zakonu (ljudi nemojte vise pricati gluposti nego procitajte zakon) ima se pravo na povrat novca u kolicini koja pise na racunu

Trece: meni je pregorilo napajanje dva mjeseca prije isteka trogodisnje garancije i posto nije bilo istog dali su mi drugo novo koje je kostalo isto kao i prvo (nemojte govoriti , ah napajanja se ne razvijaju se tako kao graficke koje nakon godinu dana zastarjevaju bla bla bla bla, zakon ne pita jel to napajanje ili graficka ili ram ili dvd player ili LCD TV, zato je i jedino mjerilo novac koji si platio i za koji imas garanciju da ce odredena stvar funkcionirati u odredenom roku a ako ne imas pravo na potpuni povrat novca)

CETVRTO: U GARANTNOM ROKU AKO SE ISTA STVAR NE MOZE ZAMJENITI IMA SE PRAVO NA PUNI POVRAT CIFRE KOJA PISE NA RACUNU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

KOME TO NIJE JASNO NEK IDE PSIHIJATRU!!  TO NIJE MISLJENJE TO JE CINJENICA!!!!!

 

Ajde nemoj vikati bezveze.

 

Sve ovisi o dostavljaču.

 

Primjerice, u Esysu je prije 2 godine kupljen 4000+ x2.

Dečku je CPU umro nakon dvije godine. Novac nemože dobiti nazad, nije u tekućoj godini,

Nemogu se dirati knjige stare dvije+ godine.

Amen.

 

CPU se šalje uvozniku Esysu. On procjenjuje CPU, koji je tada koštao 1500kn.

Za te novce bi trebao dobiti 955BE, ali to nejde tako.

AMD daje odobrenje nove komponente iste ILI jače snage.

U tom slučaju je dečko dobije 240 x2.

Taj procesor je kilometrima bolji od 4000+ x2.

 

A najbolje od svega, da je i dobio 955BE, nebi ga mogao koristiti, jer mu CPU nije podržan od ploče (prestar chipset).

 

Ista stvar, umro 775 intel, nekakav pentium sa jednom jezgrom.

 

Nazad je dobijem E5300, ili tako nešto. CPU na ploči nije htio raditi.

Gospodin se žalio, makar je dobio 20x bolji procesor. Na kraju su mu uspjeli naći nekakav

ili E2300 ili E3300, ne sjećam se točno koji, ali i odobrenje od 300kn. Što je po meni ok.

Bolji CPU + pare.

 

Najgore su Gigabyte ploče, jer uvoznik uvjek dobiva odobrenje od proizvođača.

 

Gigabyte NIKAD ne daje punu cijenu ako ne može zamijeniti ploču sa istim modelom.

Daje ili slabiji model ili odobrenje od 50% do 85% cijene ploče za novu ploču.

 

ASRock uvjek daje novu bolju ili istu ploču.

Netko tko je imao A780GXH, i umre mu, danas dobija ili A785GXH ili A790GXH.

 

Kod grafika je stvar najkompliciranija, osobito kod proizvođača koja daju 3 godine (MSI, Point of View etc).

Recimo umre jedna 8800GT MSI, stara 2+ godine.

Nazad je došla 9600GT. Po meni bolja kartica, makar će neki reći "lošija".

Point of View je davao najčešće istu. Recimo tipu je umrla 8800GTS, u zamjenu je dobio 8800GTX.

Super stvar.

 

Trgovina je samo prodavač, ona nije jamac za komponente, osim ako ih ne proizvodi (evo ja sam radim biquad 26dB antene, za njih jamčim da će raditi 12 mj).

Tgovina/trgovac je dužan tražiti zamjenu i/ili odobrenje od proizvođača. nVidija ti nikad neće dati za jednu 8800GTX+ koja je koštala 4000kn za jednu 295GTX, to su nebuloze.

Niti će ati za 4870x2 dati jednu 5970 (x2).

 

Dobit će se proizvod iste/slične/snažnije vrijednosti. Novci se MOGU dobiti SAMO ako je nemoguće zamijeniti/popraviti uređaj

u TEKUĆOJ godini.

 

Onda trgovina/trgovac daje novac IZ KASE, i traži SEBI odobrenje od proizvođača koje NE MORA NUŽNO dobiti.

Recimo da kod mene kupiš SAD 555BE, i da umre za 3 mjeseca, ja ti dam pare, a od AMD-a čekam novi 555BE ili financijsko odobrenje

u nekom drugom procesoru (recimo dva komada 240 x2, ili novce ili bilo šta, da se pokrijem).

 

Morate shvatiti jamstvo u tekućoj godini, u narednoj godini, i financijsko odobrenje jamstva.

 

Nije to sve kako izgleda, ima tu malo i ekonomije.

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=970113 http://www.techpowerup.com/gpuz/6p8v4/
14 godina
protjeran
offline
da to je to

MOže li to na crt monitor jer je u mene crt.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.3.2010 15:00 (beska).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Trazim d-sub ili kako vec

Daj molim te pomozi di ima to kupit meni triba onaj sta si stavija na ovaj link http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/ba/Adapter_DVI_to_VGA.jpg .pliz

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.3.2010 15:10 (beska).
14 godina
protjeran
offline
RE: Trazim d-sub ili kako vec
http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=970113 http://www.techpowerup.com/gpuz/6p8v4/
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice