R9 290/X club

poruka: 1.726
|
čitano: 244.482
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
R9 290/X club

Pozdrav ljudi. Ja sam neki dan uzeo R9 280X Toxic koja je došla pokvarena, pa sam ju na kraju zamjenuo za R9 290 Tri-x.

I prezadovoljan sam, kartica je stvarno zvijer...samo me jedna sitnica smeta...kad dignem fanove iznad 50%, čujem zvuk grebanja,

kao da jedan fan dira u plastični dio. Jel se još nekom dešavalao, i kako je riješio?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: R9 290/X club
elhapoel kaže...

Pozdrav ljudi. Ja sam neki dan uzeo R9 280X Toxic koja je došla pokvarena, pa sam ju na kraju zamjenuo za R9 290 Tri-x.

I prezadovoljan sam, kartica je stvarno zvijer...samo me jedna sitnica smeta...kad dignem fanove iznad 50%, čujem zvuk grebanja,

kao da jedan fan dira u plastični dio. Jel se još nekom dešavalao, i kako je riješio?

Daj pogledaj, da nešto nije zapalo unutra ili pokušaj ga malo "olabaviti" :-)...Meni je vent na 50% stalno i nečujan je...Kartica je BOMBA....

10 godina
neaktivan
offline
R9 290/X club

Evo sam da ja javim da je moja 290 Tri-X napokon upregnuta. :D

DU suradnji je s Gigabyte Ga-990fxa-ud3 i FX4100. Uzel sam mb i proc prek oglasa za 1100 kn i taman mi je za pocetak. :D

Moj PC  
2 2 hvala 1
14 godina
offline
R9 290/X club
eto problema..
stavljen je zadnji bios od asus r9 290x. grafa je klokana na 1150/1450 sa dignutim naponom za 50mv-a. driveri 14.1.
pri PRVOM pokretanju kompa grafa daje u BF4 na ultra detaljima u TESTNOJ mapi 45fps-a.. Dok pri ponovom pokretanju kompa(restartu) takoder u BF4 /ultra daje 95+ fpsa..jel to za servis ili bi mogli biti u pitanju driveri..do sada mi se to nije dogadalo
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
R9 290/X club

Taj novi bios najvjerojatnije radi probleme (meni je rusija frekvenciju bez obzira na powerlimit a zna mi je posli igre gpu usage ostat na 100%).

Vrati stari bios i radice grafa kako triba.

nicky.sl
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
R9 290/X club
probao sam vratiti 13.12 drivere..sad sve normalno radi ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
R9 290/X club

evo da se i ja uključim. Stavio sam prolimatech mk-26 sa alpenfohn heatsinkovima na referentni sapphire r9 290x jer je referentni hladnjak užasno glasan dok se ovaj jedva pa čuje i gpu ne spušta frekvenciju tijekom rada. Temperature su: gpu max 60 stupnjeva, vrm1 max 70 stupnjeva, vrm2 max 55 stupnjeva a frekvencija je 1050 mhz.

Jedini problem koji imam je kad pokrećem Batman Arkham Origins je da moram restartat komp prije pokretanja inače aplikacija javi error i izbaci me a gpu nastavi raditi 100% a frekvencija memorije nastavi biti 300 mhz što pripisujem bugovitim 14.1 driverima ( Da li još netko ima sličan problem ).

Drugi problem bi mogao biti savijanje pcb-a pa tražim savjete kako da to spriječim ( način bolji od ovoga moga ).

I dok radi grafa čuje se nešto slično coil whine-u al to je radila i sa stock hladnjakom.

Inače grafa je 100% stabilna 

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.2.2014 18:48 (ipetrovs).
Moj PC  
1 2 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
R9 290/X club

Sorry, al po tvojoj slici jedva kužim kaj je kaj... :S

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
R9 290/X club

Kakav je taj susano, citao sam o njemu, ali ga prvi put vidim na ovim prostorima?

multi-gpu 4 live
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
R9 290/X club

Od dolje prema gore- ventilatori, heatsink, pcb grafičke, ocz revodrive, susanoo. ovo žuto su gumice koje osiguravaju da je grafička okomita i da pritisak nije na onome dijelu što ide u matičnu.

Susanoo- ogroman je i hladi cijelu matičnu osim procesora. A procesor hladi neznatno slabije od noctue nhd14

Moj PC  
0 1 hvala 1
14 godina
offline
Re: R9 290/X club
ipetrovs kaže...

evo da se i ja uključim. Stavio sam prolimatech mk-26 sa alpenfohn heatsinkovima na referentni sapphire r9 290x jer je referentni hladnjak užasno glasan dok se ovaj jedva pa čuje i gpu ne spušta frekvenciju tijekom rada. Temperature su: gpu max 60 stupnjeva, vrm1 max 70 stupnjeva, vrm2 max 55 stupnjeva a frekvencija je 1050 mhz.

Jedini problem koji imam je kad pokrećem Batman Arkham Origins je da moram restartat komp prije pokretanja inače aplikacija javi error i izbaci me a gpu nastavi raditi 100% a frekvencija memorije nastavi biti 300 mhz što pripisujem bugovitim 14.1 driverima ( Da li još netko ima sličan problem ).

Drugi problem bi mogao biti savijanje pcb-a pa tražim savjete kako da to spriječim ( način bolji od ovoga moga ).

I dok radi grafa čuje se nešto slično coil whine-u al to je radila i sa stock hladnjakom.

Inače grafa je 100% stabilna 

ja sam imao problem sa 14.1 driverima .bacalo me van. grafa je radila na 100% a dobivao sam 50% slabje rezultate(fps-ove). morao sam  restartati komp da se sve vrati u normalu..vratio drivere na 13.12 i sve radi normalno.

model je shapirka r9 290/ 1150/1500

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.2.2014 20:03 (zagy15061984).
13 godina
neaktivan
offline
R9 290/X club

Čini se da je samo s betmenom problem ? Baš čudno. Zakaj thumbs downovi?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: R9 290/X club
ipetrovs kaže...

Čini se da je samo s betmenom problem ? Baš čudno. Zakaj thumbs downovi?

ocito zbog kvalitete slike

11 godina
offline
R9 290/X club

Evo kratki dojmovi za novu grafu onak nabrzaka :)

Grafa je preodlicna,tiha i odlicnih temperatura u loadu,malo sam se igrao sa OCom i digao ju na 1060 mhz na jezgru i radi odlicno.

Negativna stvar je ova kasha od beta drivera sa mantleom,kao i ostali koji su naveli zna mi se desit da grafa daje pola normalnog frejmrejta u igri pa nakon restarta kompa sve super,ili grafa zaglavi na load frekvenciji tojest ne spusti se u idle ali to lako rijesim sa MSI gaming aplikacijom koja dodje uz grafu....

Ali to su porodjajne muke nove tehnologije i skockat ce se to sve jedino sto nas eto trenutno zeka peka ;)

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
R9 290/X club

preporucam ti da instaliras 13.12 6. decembar ove mantle pantle zahebi za sada ,welcome to he culb i uzivaj u brutalnoj grafi {#}

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.2.2014 22:07 (4mal).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: R9 290/X club
ipetrovs kaže...

Čini se da je samo s betmenom problem ? Baš čudno. Zakaj thumbs downovi?

zakaj, pa covjece pokazujes tu pilu od 20 000kn na hebenoj skrabotini, pracovjek bi to bolje nacrtao na kamenu, nevidi se doslovno nista a sve zanima kak to zgleda , pa daj si malo truda ak si vec dosao nesto pokazati...

nemoj zamjerit!{#} LP

Intel Core™ i7-4770S inside
11 godina
offline
Re: R9 290/X club
4mal kaže...

preporucam ti da instaliras 13.12 6. decembar ove mantle pantle zahebi za sada ,welcome to he culb i uzivaj u brutalnoj grafi {#}

4mal hvala ti na savjetu i upravo to cu napravit ;)

13 godina
neaktivan
offline
Re: R9 290/X club

nije 20000 jer po procjenama na ovome forumu proc i matična idu za čokoladu, možda i za ćevape. Ne zamjeram, al nemam bolju kameru. probat ću nabavit bolju...

12 godina
protjeran
offline
Re: R9 290/X club
ipetrovs kaže...

nije 20000 jer po procjenama na ovome forumu proc i matična idu za čokoladu, možda i za ćevape. Ne zamjeram, al nemam bolju kameru. probat ću nabavit bolju...

ma znam to sam rekao iz zajebancije,{#}

Intel Core™ i7-4770S inside
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.2.2014 23:51 (Stjepanj).
11 godina
odjavljen
offline
Re: R9 290/X club
ipetrovs kaže...

evo da se i ja uključim. Stavio sam prolimatech mk-26 sa alpenfohn heatsinkovima na referentni sapphire r9 290x jer je referentni hladnjak užasno glasan dok se ovaj jedva pa čuje i gpu ne spušta frekvenciju tijekom rada. Temperature su: gpu max 60 stupnjeva, vrm1 max 70 stupnjeva, vrm2 max 55 stupnjeva a frekvencija je 1050 mhz.

Jedini problem koji imam je kad pokrećem Batman Arkham Origins je da moram restartat komp prije pokretanja inače aplikacija javi error i izbaci me a gpu nastavi raditi 100% a frekvencija memorije nastavi biti 300 mhz što pripisujem bugovitim 14.1 driverima ( Da li još netko ima sličan problem ).

Drugi problem bi mogao biti savijanje pcb-a pa tražim savjete kako da to spriječim ( način bolji od ovoga moga ).

I dok radi grafa čuje se nešto slično coil whine-u al to je radila i sa stock hladnjakom.

Inače grafa je 100% stabilna 

Definitivno jedan od čudnijih hladnjaka što sam vidio. No vidim radi posao odlično {#}

Don't these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there's one you're bound to divide it .....Right in two!
12 godina
protjeran
offline
Re: R9 290/X club
eywa33 kaže...

Definitivno jedan od čudnijih hladnjaka što sam vidio. No vidim radi posao odlično {#}

kako ne, pogle razliku naspram ove ogromne 7950(30cm)

 

to treba svima nama{#}

iako po spec slabiji(tdp 320w) od zadnjeg wf3(tdp 450w) sad tko tu laze...

Intel Core™ i7-4770S inside
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.2.2014 1:25 (Stjepanj).
10 godina
neaktivan
offline
R9 290/X club

Zanima me koje napajanje koristite za  saphhire tri-x?Ja ju mislim upariti sa asus crosshair v formula z maticnom i sa amd fx 8350 i planiram uzet napajanje od xfx xtr 750w

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.2.2014 0:00 (diodium).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
R9 290/X club

Evo san malo testira grafu na 24/7 postavkama

i7 2600k - 4,4Ghz  -----  Gigabyte R9 290 s biosom od Asus R9 290x -- 1050/1350Mhz

Postavke su s ovih naših bencheva na forumu

nicky.sl
Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
odjavljen
offline
R9 290/X club

Nicky, ti mijenjaš biose ko čarape {#}

Don't these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there's one you're bound to divide it .....Right in two!
Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: R9 290/X club
eywa33 kaže...

Nicky, ti mijenjaš biose ko čarape {#}

Češće biose nego čarape {#}.

Ovo je prvi bios šta san stavlja i uvik ga držin jer mi se pokaza najbolji.

Doduše proba sam ih gomilu al ovaj je zakon i uvik mu se vraćan.

Njegov temeljni takt je 1000/1250Mhz i ja ga kloknen na 1050/1350Mhz, samo malo dignen powerlimit i radi savršeno.

Evo sličica postavki

 

nicky.sl
12 godina
offline
R9 290/X club

Nicky ne mogu da ne primjetim "pod moj PC" da si sebi složio pilu, a sinovima "onako"...

 

Nisi fer Džuka{#}....

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: R9 290/X club
DarthMarkus kaže...

Nicky ne mogu da ne primjetim "pod moj PC" da si sebi složio pilu, a sinovima "onako"...

 

Nisi fer Džuka{#}....

Sinu od 9 god i drugom sinćiću od 6 i ne triba bolje.{#}

Ja s 9 nisan ima ni tetris.

Kad počnu ozbiljnije igrat složiću ja njima pilu (oću reć sebi ću složit a njima dat moju )

 

nicky.sl
12 godina
offline
Re: R9 290/X club
nicky.sl kaže...
DarthMarkus kaže...

Nicky ne mogu da ne primjetim "pod moj PC" da si sebi složio pilu, a sinovima "onako"...

 

Nisi fer Džuka{#}....

Sinu od 9 god i drugom sinćiću od 6 i ne triba bolje.{#}

Ja s 9 nisan ima ni tetris.

Kad počnu ozbiljnije igrat složiću ja njima pilu (oću reć sebi ću složit a njima dat moju )

 

{#} u to ne sumljam...

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.3.2014 14:47 (DarthMarkus).
16 godina
offline
Re: R9 290/X club
nicky.sl kaže...
DarthMarkus kaže...

Nicky ne mogu da ne primjetim "pod moj PC" da si sebi složio pilu, a sinovima "onako"...

 

Nisi fer Džuka{#}....

Sinu od 9 god i drugom sinćiću od 6 i ne triba bolje.{#}

Ja s 9 nisan ima ni tetris.

Kad počnu ozbiljnije igrat složiću ja njima pilu (oću reć sebi ću složit a njima dat moju )

 

hahah kakav si ti car {#}

15 godina
offline
R9 290/X club

Ko da smo mi ostali šta drugačiji.

Doduše, nešto sam pričao sa ženom da bi sinovima uzeo (kad malo stasaju) neku konzolu tipa PS5 ili tako nešto (premali su za 4ku, taman slijedeća će bit za njih), pa imat "najbolje od oba svijeta" :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice