R9 290/X club

poruka: 1.726
|
čitano: 244.950
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Re: R9 290/X club

Da,izgleda da to zasada radi samo kod ref. modela.

 

Vjerojatno zbog "sastojka".

Kod ref. modela,sve je isto,osim imena,a kod non. ref jedino sto je isto je cip.Ostalo vise manje varira.

Puno parametara za pokrit kod unlockanja,bit ce tu posla.

 

 

KLIK 

ak nekog zanima glavna tema za unlock 290->290X [OCN]

Prestanite stavljati zarez,tamo gdje je odavno trebala biti tocka!
11 godina
offline
R9 290/X club

Onda evo jos jedno pitanje:

 

MSI Radeon R9 290 GAMING 4GB ili  Gainward GTX770 Phantom II ili pak nešto sasvim treće.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.3.2014 22:46 (Diazz72).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: R9 290/X club

Kolko $$$ ?

Prestanite stavljati zarez,tamo gdje je odavno trebala biti tocka!
11 godina
offline
R9 290/X club

Više od 2300Kn ne bi išao, i tu sam prešao limit ali ae. . .

Trebam još CPU i MBO uzeti, tako da za sad više od toga ne mogu izdvojiti. . .

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
R9 290/X club

MSI R9 290 Gaming je 3200kn,tako da ona odma otpada.

 

Nekakav opci manjak grafa u rangu od 2k-3k kn.

Tak da je tu losiji izbor i na neki nacin,rupa u ponudi.

Posto sam ugodno iznenaden sa Futurom,gledam samo kod njih,od prije pa tako i nadalje (a i na vrlo dobrom glasu su).

ugl:

MSI R9 280x Gaming le 2212,57KN

MSI GF GTX 770 OC TF 2363kn (na slici je gaming verzija,u nazivu ne pise gaming.Tako da bi tocnu verziju trebalo provjerit-poslati upit)

Sapphire R9 280X 2338kn (trebalo bi takoder poslat upit,o kojem se tocno modelu radi).

 

Ja osobno predlazem da se strpi tjedan,2 posto je situacija vrlo......manjkava.{#}

 


Prestanite stavljati zarez,tamo gdje je odavno trebala biti tocka!
Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
offline
R9 290/X club

Zaj*bo sam se, mislio sam na 3300Kn...

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
R9 290/X club

Nemogu vise preporucit MSI nakon sto sam imao msi gtx 660 ti pe oc koja je riknula......290 gaming riknula.....

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
R9 290/X club

Ja sam imao od MSi-a 570 ( TF_III ),660 (TF_III ) i 7870 ( OC ), sve radile bez ikakvog problema...

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
R9 290/X club

Ja s Tri-X imam samo jedan problem.
Zuji, na odredenim brzinama ventilatora.
Al bas zuji, plastika od Tri-X coolera...moram otpustit sarafe pa opet stegnut, mozda nekaj nije sjelo kak spada. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.3.2014 8:42 (zagi988).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
R9 290/X club

Da,nesmije zujat nista jer je grafa i u max loadu doslovno necujna.Jucer sam se malo igrao sa OCom i probao 1080mhz jezgru cisto random da probam i temperatura je u Unigine Valey otisla do max 73c dok mi je recimo 680 Fantomka znala plesat i na 88c u benchevima ali ne u svakom naravno.

Inace onaj ASIC test ili kako se zove mi je izbacio mislim 82,7% za ovu safirku.

Inace u igrama mi ide do nekih 69c max ali naravno sa vsyncom na 60fps.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: R9 290/X club
MEGATAMA kaže...

Da,nesmije zujat nista jer je grafa i u max loadu doslovno necujna.Jucer sam se malo igrao sa OCom i probao 1080mhz jezgru cisto random da probam i temperatura je u Unigine Valey otisla do max 73c dok mi je recimo 680 Fantomka znala plesat i na 88c u benchevima ali ne u svakom naravno.

Inace onaj ASIC test ili kako se zove mi je izbacio mislim 82,7% za ovu safirku.

Inace u igrama mi ide do nekih 69c max ali naravno sa vsyncom na 60fps.

Baš, grafa je tiha da tiša ne može bit....Čak i s povećanjem venta na 50% minimalno se čuje....

11 godina
offline
R9 290/X club

Ja sam u pocetku dok sam vrtio bencheve otvarao kuciste da vidim dali se ventovi vrte jer me bilo brinulo sto se necuje ahahahahaha!

680 fantomka je u max loadu bila tornado naspram ovoga LOL

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: R9 290/X club
zagi988 kaže...

Ja s Tri-X imam samo jedan problem.
Zuji, na odredenim brzinama ventilatora.
Al bas zuji, plastika od Tri-X coolera...moram otpustit sarafe pa opet stegnut, mozda nekaj nije sjelo kak spada. 

meni nešto počme zujat kada mi je vsync disable-an u izbornicima di imam preko 200 fps, izgleda mi kao da dolazi iz napajanja ali mi nije jasno kakve veze ima napajanje sa fps. tako da je mozda i grafa. ali to se samo desava kad imam previse fps-a

14 godina
neaktivan
offline
Re: R9 290/X club
Diazz72 kaže...

Zaj*bo sam se, mislio sam na 3300Kn...

onda r9 290 tri-x definitivno

12 godina
protjeran
offline
Re: R9 290/X club
thaar kaže...
zagi988 kaže...

Ja s Tri-X imam samo jedan problem.
Zuji, na odredenim brzinama ventilatora.
Al bas zuji, plastika od Tri-X coolera...moram otpustit sarafe pa opet stegnut, mozda nekaj nije sjelo kak spada. 

meni nešto počme zujat kada mi je vsync disable-an u izbornicima di imam preko 200 fps, izgleda mi kao da dolazi iz napajanja ali mi nije jasno kakve veze ima napajanje sa fps. tako da je mozda i grafa. ali to se samo desava kad imam previse fps-a

da to se desava i na napajanju, meni se to desavalo na predzadnjem xfx550! no kod mene je to nestalo posto sam stalno benchao i kurio gpu i napajanje do krajnjih granica, sad zasto je to kod mene prestalo neznam, cak mi je i ono ljepilo po zavojnicam pucketalo koje je takoder prestalo u dogledno vrijeme nakon svega ovoga tj odradilo je svoje valjda:-)...LP

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.3.2014 12:53 (Stjepanj).
11 godina
offline
Re: R9 290/X club
thaar kaže...
zagi988 kaže...

Ja s Tri-X imam samo jedan problem.
Zuji, na odredenim brzinama ventilatora.
Al bas zuji, plastika od Tri-X coolera...moram otpustit sarafe pa opet stegnut, mozda nekaj nije sjelo kak spada. 

meni nešto počme zujat kada mi je vsync disable-an u izbornicima di imam preko 200 fps, izgleda mi kao da dolazi iz napajanja ali mi nije jasno kakve veze ima napajanje sa fps. tako da je mozda i grafa. ali to se samo desava kad imam previse fps-a

Mislis na vine coil?Tojest cicanje zavojnica na grafi?To sam ja imao na gtx 680,sa vremenom ti se to u vecini slucajeva smanji a ponekad cak i nestane.

12 godina
offline
Re: R9 290/X club
MEGATAMA kaže...
thaar kaže...
zagi988 kaže...

Ja s Tri-X imam samo jedan problem.
Zuji, na odredenim brzinama ventilatora.
Al bas zuji, plastika od Tri-X coolera...moram otpustit sarafe pa opet stegnut, mozda nekaj nije sjelo kak spada. 

meni nešto počme zujat kada mi je vsync disable-an u izbornicima di imam preko 200 fps, izgleda mi kao da dolazi iz napajanja ali mi nije jasno kakve veze ima napajanje sa fps. tako da je mozda i grafa. ali to se samo desava kad imam previse fps-a

Mislis na vine coil?Tojest cicanje zavojnica na grafi?To sam ja imao na gtx 680,sa vremenom ti se to u vecini slucajeva smanji a ponekad cak i nestane.

Kao kad se motor razradi{#}...

14 godina
neaktivan
offline
R9 290/X club

bok,

je li i5 2500K ocan dovoljno ili približno efikasan za sli r9 290 ? hvala.

Ok, nakon prvog td-a, da dopunim što me zanima, da li neki i5 s1155 je ok ili baš trebam i7 ?

Ili trebam pitati u temi o procesorima?

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.3.2014 14:47 (Asta).
Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: R9 290/X club

i7.

290 x2 je vec poprilicno snazan kombo,koji bi kod vecih MP igara radio probleme.

A i malo je glupo stavljat takav crossfire (il sli od kartica sl snage) na i5.

 

Mislim da se 2500k na podrucju jacih,modernijih sli/cross kombinacija priblizava kraju.

Je da se sa OC na 4.9,5GHz rade cuda,ali svemu dode kraj.{#}

Prestanite stavljati zarez,tamo gdje je odavno trebala biti tocka!
14 godina
neaktivan
offline
Re: R9 290/X club
MEGATAMA kaže...
thaar kaže...
zagi988 kaže...

Ja s Tri-X imam samo jedan problem.
Zuji, na odredenim brzinama ventilatora.
Al bas zuji, plastika od Tri-X coolera...moram otpustit sarafe pa opet stegnut, mozda nekaj nije sjelo kak spada. 

meni nešto počme zujat kada mi je vsync disable-an u izbornicima di imam preko 200 fps, izgleda mi kao da dolazi iz napajanja ali mi nije jasno kakve veze ima napajanje sa fps. tako da je mozda i grafa. ali to se samo desava kad imam previse fps-a

Mislis na vine coil?Tojest cicanje zavojnica na grafi?To sam ja imao na gtx 680,sa vremenom ti se to u vecini slucajeva smanji a ponekad cak i nestane.

mislim da čak nije coil whine više mi zvući kao da se vent samo luđaćki brzo vrti, ali neznam. uostalom rijetko se to javlja i traje kratko pa se ne brinem toliko

10 godina
offline
R9 290/X club

Niste me shvatili.
Ventilatori su nečujni ali se čuje ovaj žuti dio tj. žuta plastika, na određenim okretajima.

Kad ju prstom malo stisnem ili pomaknem prestane zujat.
Niš, idem to otpustit i zategnut malo... 

 

EDIT: Otpustio i zategnuto sve šarafe na plastici od coolera, bumo vidli jel bu se još čulo...

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.3.2014 20:29 (zagi988).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: R9 290/X club
zagi988 kaže...

Niste me shvatili.
Ventilatori su nečujni ali se čuje ovaj žuti dio tj. žuta plastika, na određenim okretajima.

Kad ju prstom malo stisnem ili pomaknem prestane zujat.
Niš, idem to otpustit i zategnut malo... 

 

EDIT: Otpustio i zategnuto sve šarafe na plastici od coolera, bumo vidli jel bu se još čulo...

si rijesio problem ?, meni se takoder na r9 tresla plastika morao sam stavljati spuzvice izmedu plastike coolera i pasivnog hladnjaka, sad pak na ovoj gtx660 mi je poceo lezaj brujiti no rijesio sam i to banalno;

http://www.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/gtx660-wf2-ventilator-bruji/205002.aspx

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
10 godina
offline
R9 290/X club

Čini mi se da jesam, ali nisam još odigral pošeno pa da dođe do te temperature na kojoj ventilatori budu na XX% pa da počne zujat...

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
R9 290/X club

   Pozdrav, ljudi
evo, imam vec 4 mjeseci referentnu r9 290x i neki dan sam nabavio acellero extreme III i ugradio sam ga, e sad me zanima dal netko zna, nakon ugradnje acellera cujem ono nesto kao zvizdanje, ono kao kad vam "zvoni u uhu" ne znam kako bih vam to drugacije doracao, nadam se da me razumijete o cemu pricam, kako se toga rijesiti, nije u ventilatorima, jer sam ih bio zaustavljao, dal netko zna kako se toga rijesiti, stvarno je iritantno do zla boga, i jos me zanima dal je u redu da mi VRM temperature 1 u igranju otide na 100 stupnjeva...hvala Vam unaprijed

Pravi je gazda u kog je Mazda
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: R9 290/X club
kicmabrajker kaže...

   Pozdrav, ljudi
evo, imam vec 4 mjeseci referentnu r9 290x i neki dan sam nabavio acellero extreme III i ugradio sam ga, e sad me zanima dal netko zna, nakon ugradnje acellera cujem ono nesto kao zvizdanje, ono kao kad vam "zvoni u uhu" ne znam kako bih vam to drugacije doracao, nadam se da me razumijete o cemu pricam, kako se toga rijesiti, nije u ventilatorima, jer sam ih bio zaustavljao, dal netko zna kako se toga rijesiti, stvarno je iritantno do zla boga, i jos me zanima dal je u redu da mi VRM temperature 1 u igranju otide na 100 stupnjeva...hvala Vam unaprijed

kako si spojio doticni hladnjak? ako se stavi 7v konektor vrm se s AcX3 prerijavaju i ne samo na toj kartici!

ak me sijecanje sluzi moras spojiti u ovaj 12v a ne u 7v{#}

lp

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.4.2014 3:01 (Stjepanj).
11 godina
offline
Re: R9 290/X club
Stjepanj kaže...
kicmabrajker kaže...

   Pozdrav, ljudi
evo, imam vec 4 mjeseci referentnu r9 290x i neki dan sam nabavio acellero extreme III i ugradio sam ga, e sad me zanima dal netko zna, nakon ugradnje acellera cujem ono nesto kao zvizdanje, ono kao kad vam "zvoni u uhu" ne znam kako bih vam to drugacije doracao, nadam se da me razumijete o cemu pricam, kako se toga rijesiti, nije u ventilatorima, jer sam ih bio zaustavljao, dal netko zna kako se toga rijesiti, stvarno je iritantno do zla boga, i jos me zanima dal je u redu da mi VRM temperature 1 u igranju otide na 100 stupnjeva...hvala Vam unaprijed

kako si spojio doticni hladnjak? ako se stavi 7v konektor vrm se s AcX3 prerijavaju!

ak me sijecanje sluzi moras spojiti u ovaj 12v a ne u 7v{#}

lp

Ja roknio direkt u graficku, di je bio prijasnji {#} 

Pravi je gazda u kog je Mazda
12 godina
protjeran
offline
Re: R9 290/X club
kicmabrajker kaže...

Ja roknio direkt u graficku, di je bio prijasnji {#} 

pa dobro i to je donekle ok, bitno da se vrti ne;) (imas zapravo srece da ti nije kartica izgorila, sto je lako moguce da si je kurio)?{#} javi nove rezultate!LP

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.4.2014 1:36 (Stjepanj).
11 godina
offline
Re: R9 290/X club
Stjepanj kaže...
kicmabrajker kaže...

Ja roknio direkt u graficku, di je bio prijasnji {#} 

pa dobro i to je donekle ok, bitno da se vrti ne;) (imas zapravo srece da ti nije kartica izgorila, sto je lako moguce da si je kurio)?{#} javi nove rezultate!LP

aaaaaaaa, dragi moj kolega, sasvim druga prica, nema vise zvizdanja {#} i VRM temperature 1 je max 70 stupnjeva nakon igranja, hehe. puno ti hvala, stvarno, od srca, LP {#}

Pravi je gazda u kog je Mazda
12 godina
protjeran
offline
Re: R9 290/X club
kicmabrajker kaže...

aaaaaaaa, dragi moj kolega, sasvim druga prica, nema vise zvizdanja {#} i VRM temperature 1 je max 70 stupnjeva nakon igranja, hehe. puno ti hvala, stvarno, od srca, LP {#}

nema na cemu!{#}uzivaj!{#}

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
11 godina
offline
R9 290/X club

Tako se pomaze kolegama forumashima ;)

Moj PC  
2 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice