RX 500 serija

poruka: 875
|
čitano: 182.700
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
protjeran
offline
Re: RX 500 serija
nixass kaže...

mogo je i intel prodavat sandy bridge v7 umjesto kaby lake al eto, nije

 Kamo srece, tada bi imao LEM i jebao bi kevu apsolutno u svemu, AMD ga tad nebi stigao do 2020te 

15 godina
offline
Re: RX 500 serija
Lucidius kaže...
nixass kaže...

mogo je i intel prodavat sandy bridge v7 umjesto kaby lake al eto, nije

 Kamo srece, tada bi imao LEM i jebao bi kevu apsolutno u svemu, AMD ga tad nebi stigao do 2020te 

 offtopic.

No mene zanima zasto si uzeo i7 7700k umjesto i7 6700k? Sumnjam da ti je integruša igrala prevagu. Možeš i na PM

 

Ja bih recimo radije izabrao i7 6700kn ako ga ofc mogu naci nekih par sto kuna jefitnijeg.

 

Što se tice RX serije "nove" ne privlaci me niti malo.

Samo cekam da opako pocnu padati cijene 4xx serije.. vec sada se da naci jeftino.

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.4.2017 15:07 (toxic).
8 godina
protjeran
offline
RX 500 serija

Uzeo sam ga jer se izvuce tih 300MHz vise, a 200kn razlike u ducanu mi nis ne znaci.

 

Inace kad smo kod grafi, ti si imao fury x pa si je prodao (zasto?) sad imas r9 380 i opet gledas rx 400 seriju koju si vec imao i to u CFX gaming x modele....

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: RX 500 serija
nixass kaže...

mislim na rast performansi da, kroz vrijeme AMD puno vise nabere boost nego nvidia.

super je nakon godinu-dvije dana imat 20% jacu grafu, nemas potrebe uzimat novu (ak si normalan user).

opet.. pogle r9 290(x) prije i sada, pogle 780ti prije i sada, pogle FuryX prije i sada..

 s druge strane bilo bi dobro imati te perfomanse od prvog dana, a ne da moraš mjesecima ili godinama čekati nesposobnjakoviće iz softverskog dijela amd-a da izdaju drivere kako spada

dakle, s jedne strane si u pravu, a s druge te amd zakida za tih 20% perfomansi od prvog dana do dana kad konačno naprave drivere kako spada

 

sve to ovisi o pogledu, ali baš da je super i pozitivno i nije, a da drugu stranu treba posrat zato što u startu daju punu snagu grafe je ipak malo bedasto

znači, imamo drukčije viđenje stvari - tebi je to zakidanje prvih godinu-dvije baš super, ajde de

 

uostalom, zbog takvih glupandarija (da citiram ramboxa ) i sam amd loše stoji na tržištu, jer su u najvažnijem trenutku za prodaju (u prvim mjesecima) redovito slabiji od nevidije

a u jednom trenutku to će se i osvetiti korisnicima amd-a, u onom kad konačno u startu pogode drivere pa od očekivanog boosta ne bude ništa

15 godina
offline
Re: RX 500 serija
Lucidius kaže...

Uzeo sam ga jer se izvuce tih 300MHz vise, a 200kn razlike u ducanu mi nis ne znaci.

 

Inace kad smo kod grafi, ti si imao fury x pa si je prodao (zasto?) sad imas r9 380 i opet gledas rx 400 seriju koju si vec imao i to u CFX gaming x modele....

 Ne gledam uopce više ništ, samo komentiram nešt da ne budem offtopci i kartoniran.

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.4.2017 15:33 (toxic).
11 godina
offline
RX 500 serija

Evo sa TPU-a - RX480 se može flashati u RX580, znači nema potrebe ni uzimati RX580 pored RX480

 

 

http://hwbot.org/signature/u135800.png
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: RX 500 serija
mirzet1976 kaže...

Evo sa TPU-a - RX480 se može flashati u RX580, znači nema potrebe ni uzimati RX580 pored RX480

 

 

 Pa u povijesti je vec tako bilo..

Ovo je nista drugo nego ocana rx 480 s boljih hladenjem..

 

Imati ces jedino problem kada flashas s mogucim potencijalnim problemom hladenja nista drugo.

8 godina
protjeran
offline
RX 500 serija

Ma ne napreduju AMD grafe kroz nove drajvere vec kroz nove igre naspram NVIDIA-e, te price o drajverima su uspavanke za malu djecu, eto uzmite par igara od izlaska rx 480 pa usporedite sa prvim drjverima na grafi i sa zadnjim, bas me zanima gdje je tih 20 posto u FPS-u... ako imas 2 FPS-a vise mozes se veselit 

 

Stvar je u tome kaj je Nvidia prije uvijek izbacivala grafe sa manje vrama, manjim sabirnicama i manje "tog raw powera" a u trenutku izlaska i narednih mjeseci dok je aktualna nista vise od toga nebude ni potrbno grafi u igrama koje su tada aktualne, onda nakon godinu-godinu ipo dana dođu zahtjevniji naslovi gdje se povecaju potrebe za vramom, vecom sabirnicom koja tada dode do izrazaja i tim raw powerom pa AMD napravi boost zato jer u startu imaju dosta toga sta im nije potrebno za aktualno vrijeme i tadasnje potrebe gejminga pa tek na novijim igrama pokazu razlike i future proof o kojem se prica.

 

Koliko vidim u zadnje vrijeme to se sve smanjuje zato jer i Nvidia pumpa grafe sa vramom, te u startu imaju bolju podrsku za igre.

Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: RX 500 serija
Lucidius kaže...

Ma ne napreduju AMD grafe kroz nove drajvere vec kroz nove igre naspram NVIDIA-e, te price o drajverima su uspavanke za malu djecu, eto uzmite par igara od izlaska rx 480 pa usporedite sa prvim drjverima na grafi i sa zadnjim, bas me zanima gdje je tih 20 posto u FPS-u... ako imas 2 FPS-a vise mozes se veselit 

 evo čitaj si ovdje. pokriva razlike u performansama u tucet igara od izlaska RX480 do kraja godine vs gtx 1060.

 

iako, to be fair, i NVIDIA se trgnula pa smanjila razliku u DX12 performansama nedavnim updejtom svojih drivera

None are more hopelessly enslaved than those who falsely believe they are free. - J.W. Goethe
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.4.2017 16:07 (DhulKarnain).
11 godina
offline
RX 500 serija

Pa 500 serija je ono sto je 400 serija trebala biti, previse gafova sa hladjenjem, sramota od nekih proizvodjaca koji su bili gori od referentnih zujalica(gigabyte) suma sumarum, da je 500 izasao godinu dana ranije imali bi veci trzisni segment, jer pogledaj tu safirku nitro + (kako stjepko kaze) pere pod sa gtx 1060 u svim testovima 

 

Dobili smo samo bolja hladjenja i Freesync 2 da pise na kutijama, nije lose da je ovako svakih 7-8 mjeseci svi bi cekali drugu reviziju jer su jednostavno bolje sve grafe.

A msi, boga pitaj sta se tu zblesavilo, mozda je bio los cip nema smisla da toliko onom hladjenju treba ali jbg ipak je grafa zakucana preko 1.4ghz (kao sto sam rekao, ocaj msi 480 preko 1450mhz da vidimo oce li biti tiha) a sapphire je ovdje sigurno pokupio najbolje cipove zajedno sa asusom, idu na 1.5ghz i drze se do 70-72C i 36-38dba

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: RX 500 serija
Msi 480 i debelo ocana je bila tisa i hladnija od ove 580, pogledaj testove sa podacima msi ab gdje imas klok i rpm, cak toliko da su i ocane imale ohoho prostora za jos sa brojem okretaja

Tko zna sto su napravili s ovom serijom
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: RX 500 serija
Na Guru 3D kada se usporede RX480 i 580 Gaming X verzije prilikom OC na sličnoj postavljenoj voltaži novi RX580 ipak bilježi otprilike 100 Mhz veči takt,temperatura je normalno viša kao i posljedično potrošnja struje što dovodi do logike da je glavno unaprijeđenje 14nm proizvodnje dostizanje nešto viših taktova i ništa više. Ipak ovo je dobra vijest jer Vega generacija GPU-a može biti samo još brža .
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: RX 500 serija

 Ma to kod MSI RX 580 mora bit neki fail ili greška jer ne može bit tako bučno ili visoke temperature unatoč višem taktu i naponu. Pa i onaj cooler s MSI RX 480 je i više nego dovoljno dobar za pošten OC i viši takt. Ima li tko info kada će napokon Vega ? 

16 godina
offline
RX 500 serija

Ovo mi je apsurd da BUG nema NIKAKVIH vijesti o rx500. Zadnja je bila za prvi april (pa nitko nije uzimao za ozbiljno) u kojoj je bilo "AMD bi uskoro mogao predstaviti nove grafičke kartice iz srednjeg segmenta."
Na pce čitam već drugu recenziju ASUS STRIX RX 580 8GB nakon Sapphire Nitro+ RX580 i dodatno MSI Radeon RX570. Na što je spao ovaj bug? Na redakcijsko prepisivanje najava bezličnih mobitela i statusa internet kompanija?
Nema šanse da slučajno neki rendering nekog xiaomi oppo htc zte ne završi u vijestima pod naslovom blbla "priprema unaprijeđenu blabla". Ali NOVE grafičke... ma kome to na BOLu treba.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
13 0 hvala 3
11 godina
odjavljen
offline
Re: RX 500 serija
overhaul kaže...

Ovo mi je apsurd da BUG nema NIKAKVIH vijesti o rx500. Zadnja je bila za prvi april (pa nitko nije uzimao za ozbiljno) u kojoj je bilo "AMD bi uskoro mogao predstaviti nove grafičke kartice iz srednjeg segmenta."
Na pce čitam već drugu recenziju ASUS STRIX RX 580 8GB nakon Sapphire Nitro+ RX580 i dodatno MSI Radeon RX570. Na što je spao ovaj bug? Na redakcijsko prepisivanje najava bezličnih mobitela i statusa internet kompanija?
Nema šanse da slučajno neki rendering nekog xiaomi oppo htc zte ne završi u vijestima pod naslovom blbla "priprema unaprijeđenu blabla". Ali NOVE grafičke... ma kome to na BOLu treba.

 Izgleda da AMD više nije zanimljiv..posebno na BOL-u.

 

 Ali dobra prilika za spuštanje cijena 480tke, tko hoće ~2000kn 8gb fproof karticu na FHD. 

SkorvY
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.4.2017 17:36 (skorvy).
13 godina
neaktivan
offline
Re: RX 500 serija
overhaul kaže...

Ovo mi je apsurd da BUG nema NIKAKVIH vijesti o rx500. Zadnja je bila za prvi april (pa nitko nije uzimao za ozbiljno) u kojoj je bilo "AMD bi uskoro mogao predstaviti nove grafičke kartice iz srednjeg segmenta."
Na pce čitam već drugu recenziju ASUS STRIX RX 580 8GB nakon Sapphire Nitro+ RX580 i dodatno MSI Radeon RX570. Na što je spao ovaj bug? Na redakcijsko prepisivanje najava bezličnih mobitela i statusa internet kompanija?
Nema šanse da slučajno neki rendering nekog xiaomi oppo htc zte ne završi u vijestima pod naslovom blbla "priprema unaprijeđenu blabla". Ali NOVE grafičke... ma kome to na BOLu treba.

 valjda čekaju prvi članak na hrvatskom jer im se neda prevoditi ove na engleskom 

 

jedina dobra stvar u ovoj cijeloj priči vezano za temu je pad cijena seriji 4XX.

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.4.2017 17:46 (ZeNGe_CRO-mt).
12 godina
protjeran
offline
Re: RX 500 serija


Malo o razlici 400 i 500 serije. Citao sam neku recenziju o rx 580 nitro + i temperature su mi se cinile dosta niske (jer znam kakve su na 480) pa sam cekao da dode jos koja recenzija, ali kad sad vidim koliki je hladnjak i kako su sve to skupa rijesili cini mi se da ce temperature (s time i buka) biti stvarno dobre.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
RX 500 serija

https://www.techpowerup.com/reviews/Sapphire/RX_580_Nitro_Plus/

 

 

poprilicno cista pobijeda nad gtx 1060. vidim u nekoliko naslova pao je i 980ti.. lol 

 

 

xfact
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.4.2017 18:53 (=xfact=).
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
RX 500 serija

dodaj 5-10% kroz crimson i to e to 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: RX 500 serija
=xfact= kaže...

https://www.techpowerup.com/reviews/Sapphire/RX_580_Nitro_Plus/

 

 

poprilicno cista pobijeda nad gtx 1060. vidim u nekoliko naslova pao je i 980ti.. lol 

 

 

 Rebrandeon sa 100W većim TDP-om i 5% boostom u preformansama je jedino zanimljiv ako autor članka u kontekst stavi 980-ku pod Ti i prodaje kifle po internetu......eto vam članka na BUG-u 

https://i.redd.it/e18f8931ul5y.gif
14 godina
odjavljen
offline
Re: RX 500 serija

Ima 35w veći tdp.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
13 godina
offline
RX 500 serija
Jednostavno su iscijedili maksimum iz čipa. Naknadnim OC jedva ako se 5% može još dobiti
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: RX 500 serija
=xfact= kaže...

https://www.techpowerup.com/reviews/Sapphire/RX_580_Nitro_Plus/

 

 

poprilicno cista pobijeda nad gtx 1060. vidim u nekoliko naslova pao je i 980ti.. lol 

 

 

 dakle izvukao si samo ono sto tebi paše, ali nebitno je to sto doticna kartica u znatno vecem broju ima perfomasne iste ili za 1-3fps-a vise od r9 290(ili r9 390) koja je izasla tamo davne 2013g 980ti je druga galaksija za bilo sta izaslo iz amd-a..LP

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
14 godina
offline
RX 500 serija

Nažalost odustali su od 490x ili 590x koji bi trebali biti nasljednici 290x i 390 x :)

A Vega i njeni datumi izlaska me pomalo podsjeća na Daikatanu :)

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
RX 500 serija

daiikatana lol di se nje sjetio 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RX 500 serija

Jah da, dakle baš rebrandeon što se tiče rx 570/580... No vjerujem da su im inžinjerski napori bili preusmjereni na vegu, 
pa su sad izdali samo "zakrpu" da potraje do nove generacije. Nebih se čudio da netko uspije loadati bios
rx 580 ili 570 u rx400 seriju.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
RX 500 serija

pa vidis cf sa 4xx serijom, prati se reddit 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: RX 500 serija
overhaul kaže...

Jah da, dakle baš rebrandeon što se tiče rx 570/580... No vjerujem da su im inžinjerski napori bili preusmjereni na vegu, 
pa su sad izdali samo "zakrpu" da potraje do nove generacije. Nebih se čudio da netko uspije loadati bios
rx 580 ili 570 u rx400 seriju.

 https://www.techpowerup.com/232498/radeon-rx-480-cards-can-successfully-be-flashed-to-rx-580

16 godina
offline
Re: RX 500 serija
LogicusMPS kaže...
overhaul kaže...

Jah da, dakle baš rebrandeon što se tiče rx 570/580... No vjerujem da su im inžinjerski napori bili preusmjereni na vegu, 
pa su sad izdali samo "zakrpu" da potraje do nove generacije. Nebih se čudio da netko uspije loadati bios
rx 580 ili 570 u rx400 seriju.

 https://www.techpowerup.com/232498/radeon-rx-480-cards-can-successfully-be-flashed-to-rx-580

 Wow ovo je bilo brzo :D Dakle, kolege, na flashanje :) A ostali, lijepo pričekati da padnu cijene rx 480tkama. Vjerojatno ne kod nas, ali kod alze i ostalih 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice