Temperatura

poruka: 14
|
čitano: 3.949
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Temperatura
pitanje

Moze se reci nerjesiv problem.. Vec mjesec dana pokusavam da smanjim temperaturu graficke ali uzalud..

 

Graficka je zotac GF9800gt 512mb i temperatura na loadu bode i do 97C a kad nista ne radim 62C

 

probavao sam sve moguce dodavao dva ventilatora pokusavao sam i sa speedfanom tj u rivatuner ali kad stavim npr dan speed 100 bude mi temperatura 40C kad nista ne radim ali kad udjem u igricu opet  se vrati fan speed na automatski i kad izadjem iz igrice nemogu je nikako spustiti ispod 60C

 

takodje sam je stavljao na drugi komp koji ima skoro istu konfiguraciju i tamo je bila normala temperatura

 

vjerovatno je do neki opcija na grafickoj ili nes slicno nez sta bi moblo biti ( najnoviji su driveri) a ovaj mi je RT malo drugaciji od ostalih i nema pola ovoga sto ima kod drugih a verizija je 2.22

 

evo slika kako izgleda

 

http://img408.imageshack.us/my.php?image=slikax.jpg

 

hvala za pomoc unaprijed

Intel core2quad 2,33GHz, 4gb ram II OCZ, GF9800GE 512mb, gigabyte ep43-s3l
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Temperatura

e ovu su stvarno abnormalne temperature. nisam nikad imao takav problem. meni se stalno vrti temperatura između 35-43 uz to da ventilator radi na 6%.

AMD Athlon 64 X2 4800+ 2.50 Ghz 2048 MB ATI Radeon 4850 Windows Vista Home Premium SP1
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Temperatura
W3ha kaže...

Moze se reci nerjesiv problem.. Vec mjesec dana pokusavam da smanjim temperaturu graficke ali uzalud..

 

Graficka je zotac GF9800gt 512mb i temperatura na loadu bode i do 97C a kad nista ne radim 62C

 

probavao sam sve moguce dodavao dva ventilatora pokusavao sam i sa speedfanom tj u rivatuner ali kad stavim npr dan speed 100 bude mi temperatura 40C kad nista ne radim ali kad udjem u igricu opet  se vrati fan speed na automatski i kad izadjem iz igrice nemogu je nikako spustiti ispod 60C

 

takodje sam je stavljao na drugi komp koji ima skoro istu konfiguraciju i tamo je bila normala temperatura

 

vjerovatno je do neki opcija na grafickoj ili nes slicno nez sta bi moblo biti ( najnoviji su driveri) a ovaj mi je RT malo drugaciji od ostalih i nema pola ovoga sto ima kod drugih a verizija je 2.22

 

evo slika kako izgleda

 

http://img408.imageshack.us/my.php?image=slikax.jpg

 

hvala za pomoc unaprijed

 koliko imas tu grafulju?? ....kad si je kupija '??
15 godina
offline
Temperatura

kad  je stavis u drugi pc temp. je normalna??? jesi li diza takt (oc) ... mozda si stavija na riva tuneru da ti se dize takt sa windowsom na startup-u ?

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.3.2009 21:49 (PiXeLsss).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Temperatura
autorov komentar
PiXeLsss kaže...

kad  je stavis u drugi pc temp. je normalna??? jesi li diza takt (oc) ... mozda si stavija na riva tuneru da ti se dize takt sa windowsom na startup-u ?

 

 nisam nista dirao, kad ja tek upalim comp bude mi 80 fan i temperatura 46C a kad udjem u igrice sve se poremeti

graficka stara 15 dana
D
16 godina
neaktivan
offline
Temperatura

ak je 15 dana stara, boli te k*r*c u čem je problem...sta ćeš se mučit s njom, provjeri jel sve u redu podešeno, ako je a kartica se ipak čudno ponaša, nosi je di si je kupio i nek ti je zamjene

potpisujem se
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Temperatura
Raving Rabbid kaže...

e ovu su stvarno abnormalne temperature. nisam nikad imao takav problem. meni se stalno vrti temperatura između 35-43 uz to da ventilator radi na 6%.

 ATI 4850?? Ventilator na 6%? I dont know
pare nisu problem,...para nema ako možeš ostati miran dok je svuda oko tebe panika, vjerovatno si krivo razumio situaciju http://doktor1.blog.hr/
16 godina
neaktivan
offline
Temperatura

vjerojatno je pojeo nulu...šta ćeš, ogladnio čovjek  Namigiva

potpisujem se
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Temperatura
Raving Rabbid kaže...

e ovu su stvarno abnormalne temperature. nisam nikad imao takav problem. meni se stalno vrti temperatura između 35-43 uz to da ventilator radi na 6%.

 ajde molim te reci... kako misliš 6%... objasni, možda nešto ne kužim ili?
Ne stavljajte ruku u ventilator dok ventilator radi. Upozorenje na klimatizacijskom uređaju
16 godina
offline
Temperatura

Vjerovatno je mislio 60%, a ako nije, onda netko misli da su tu ljudi ludi. Ja mislim da je trebalo pisat 60%. Niti nemože ispod 25% (ako ga ne isključiš) Hm....

pare nisu problem,...para nema ako možeš ostati miran dok je svuda oko tebe panika, vjerovatno si krivo razumio situaciju http://doktor1.blog.hr/
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Temperatura

Može biti i da ima neki nereferentni cooler koji skoro može hladit pasivno, ali prije ce biti da je "pojeo nulu".

 

Ja svoju hd4870 referentnu drzim na 0% vent u idle!

Konfa: Phenom II x3 720BE@3,6GHz 1,45V/HD4870 512MB/ 2x2GB kingmax 800MHz / corsair TX650W / WD 6400AAKS blue edition / Pioneer 215-DBK / Gigabyte MA 770-ds3 rev2.0/ logitech x-530, Samsung T220(s-panel) LAPTOP - ACER 5630G ( t5800, hd3470,2GBram ,320GB hdd) MSN- drazen016@net.hr
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.3.2009 0:17 (Hyperion).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Temperatura

To je puno... možda je greška pa su zaboravili pastu ili čak i previše paste stavili... meni Zotac 9800 GTX+ u idle drži 35C na 40 % fan... niti se ne čuje...

Abit AB9 PRO | Q6600 | 4 GB DDR2 800 | Zotac 9800 GTX+ AMP! | 2 x 320 GB Seagate RAID + 256 GB Western digital | 2 x LG DVD pržilice | DVB-S | i šlag na kraju SAMSUN FLOPPY
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Temperatura

HA! eto onima koji kazu da se samo ati previse grije

 

pwn't

|^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^| || |...NOOB TRUCK..........| ||'|";,__ |_..._..._______===|=||_|__|..., ] "(@)'(@)"""''"**|(@)(@)*****''(@)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Temperatura

sa kojim programom mjeriš tu temperaturu.Probaj sa nekim drugim izmjeriti, ako u igrama nema nikakvih popratnih artefakata moguće je da to nije točna temperatura,da li si dobro instalirao ove drivere.Probaj ih pobrisati pa ponovo instalirati.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice