Veći FPS u igrama - nadograditi grafičku ili CPU?

poruka: 9
|
čitano: 3.608
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Veći FPS u igrama - nadograditi grafičku ili CPU?
Želio bih (kao uostalom i većina igrača) povećati frame rate u igrama ali nažalost imam ograničeni budžet od nekih 2.000 kn, stoga se dvoumim između kupnje novog procesora vs. kupnje nove grafičke kartice.

Ovo je moja konfiguracija:

Matična: ASRock H81M-DG4
CPU: Intel Pentium G3250 na 3,20 GHz dual-core
Grafička: Nvidia Geforce GTX 750
RAM: 8 GB DDR3

Cilj mi je postići što bolji framerate na igrama izdanim unazad zadnje 3-4 godine (uglavnom igram arcade/sim vožnje i pucačine) dok najnovije naslove niti ne igram zbog većih hardverskih zahtjeva. Hoću li (ako se moram odlučiti za jedan komad hardvera) dobiti bolje performanse sa bržim procesorom ili bržom grafičkom karticom, odnosno što bi po vašem mišljenju bio "bottleneck" u mojoj konfiguraciji i prioritet nadogradnje? Napominjem da matična ploča podržava samo 1150 socket što je danas skoro napušteni standard tako da bi kupovina novog procesora iziskivala i dodatni trošak kupnje nove matične.
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Veći FPS u igrama - nadograditi grafičku ili CPU?

Trebas nadograditi jedno i drugo, imas na njusci hrpu i5 i i7 1150 kad budes imao dovoljno novaca za jedno i drugo! Trenutne cijene grafickih kartica su bolesno visoke zbog ogromne potraznje u korist majnanja(kriptovaluta) pa si odgodi kupnju svega toga ako mozes, eventualno da pratis oglase pa ako naide neki dobar i7 za korektnu cijenu!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Veći FPS u igrama - nadograditi grafičku ili CPU?

Znam da bi bilo najbolje i jedno i drugo ali imam love samo za jedno :D

 

Ne bih se složio da su grafičke skupe, skupe su samo 1060, 1070 i 1080 dok recimo 1050 sa 4 GB ima već za 1.500-1.800 kn.

Ne ciljam na vrhunski gaming ali mislim da bi razlika u performansama GTX 750 vs. 1050 bila značajna... ili se varam? :-)

 
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: Veći FPS u igrama - nadograditi grafičku ili C
Goldman kaže...

Znam da bi bilo najbolje i jedno i drugo ali imam love samo za jedno :D

 

Ne bih se složio da su grafičke skupe, skupe su samo 1060, 1070 i 1080 dok recimo 1050 sa 4 GB ima već za 1.500-1.800 kn.

Ne ciljam na vrhunski gaming ali mislim da bi razlika u performansama GTX 750 vs. 1050 bila značajna... ili se varam? :-)

 To je skupo :)

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
12 godina
protjeran
offline
Re: Veći FPS u igrama - nadograditi grafičku ili C
Goldman kaže...

Znam da bi bilo najbolje i jedno i drugo ali imam love samo za jedno :D

 

Ne bih se složio da su grafičke skupe, skupe su samo 1060, 1070 i 1080 dok recimo 1050 sa 4 GB ima već za 1.500-1.800 kn.

Ne ciljam na vrhunski gaming ali mislim da bi razlika u performansama GTX 750 vs. 1050 bila značajna... ili se varam? :-)

 da nije skupo, skupo je toliko da je do prije 2mjeseca gtx 1060 3gb kostala toliko koja je za 100% brza!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
8 godina
offline
Veći FPS u igrama - nadograditi grafičku ili CPU?

Jel bi ovaj moj procesor G3250 bio bottleneck za GTX 1050?

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Veći FPS u igrama - nadograditi grafičku ili C
Goldman kaže...

Jel bi ovaj moj procesor G3250 bio bottleneck za GTX 1050?

Nekad da, nekad ne. Ok je to..

16 godina
offline
Re: Veći FPS u igrama - nadograditi grafičku ili C
Goldman kaže...

Jel bi ovaj moj procesor G3250 bio bottleneck za GTX 1050?

Naravno, pogotovo ako misliš na jaču GTX 1050 Ti.

Ono što ti treba je neki Haswell procesor, barem i5 4000 serije ali bolje i7 4000 serije ili Xeon za taj socket. To prvo.

S boljim procesorom moći ćeš uz tu GTX 750 pokrenuti koju igru više, nećeš imati znatno veće performanse ali ćeš imati znatno stabilniji framerate.

Nakon procesora, onda mijenjaj grafičku.

Twitter: @191x7
7 godina
protjeran
offline
Veći FPS u igrama - nadograditi grafičku ili CPU?

Eno nek uzme onaj s oglasa 4670s i neku polovnjakusu 1050ti ili 960, eto upgrade posteni u odnosu na ovo sto ima trenutno

2000kn i vise nego dovoljno, ako mu da proc za 700, 960tki ima na njuski po 1000kn...

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.3.2018 22:58 (lav1000).
Moj PC  
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice