Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.445
|
čitano: 5.539.908
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Friday kaže...

https://www.computeruniverse.net/en/sapphire-nitro-radeon-rx-5700-xt-8-gb-oc-high-end-grafikkarte

 

Ili da se ispruzim jos nekih 60 eura za 2070 super? Igram iskljucivo na 1440p 60hz i znam da je overkill ali barem sam odlucio ne uzeti 2080 opet

 

Ma netrebas se protezati, 5700 xt ce ti bez problema isporucit 60 frejmova na toj rezi

 

11 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
fight kaže...

Links ova me izisla 4200kn  ,a xt je 4500kn.

 

za 4.5k kuna (pa čak i manje ako uzmes i Inno 3D modele u obzir) imas RTX2070 Super koja je jos i brza od 5700 XT

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...
Friday kaže...

https://www.computeruniverse.net/en/sapphire-nitro-radeon-rx-5700-xt-8-gb-oc-high-end-grafikkarte

 

Ili da se ispruzim jos nekih 60 eura za 2070 super? Igram iskljucivo na 1440p 60hz i znam da je overkill ali barem sam odlucio ne uzeti 2080 opet

 

Ma netrebas se protezati, 5700 xt ce ti bez problema isporucit 60 frejmova na toj rezi

 

to je preko 3700kn cijen jer.

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
fight kaže...

Links ova me izisla 4200kn  ,a xt je 4500kn.

 Links i rog ne ide skupa. Mogao si uzet kod nas uzet 5700xt pulse koja je 700kn jeftinija... Ako ciljas na rog onda ti nitko nemre pomoc sta placas marku i rgb.

4 godine
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
hahhaajaads kaže...
fight kaže...

Links ova me izisla 4200kn  ,a xt je 4500kn.

 Links i rog ne ide skupa. Mogao si uzet kod nas uzet 5700xt pulse koja je 700kn jeftinija... Ako ciljas na rog onda ti nitko nemre pomoc sta placas marku i rgb.

 U slucaju rx 5700 xt stvarno ispada da se placa ovo sto si rekao posto nema puno bolje hladenje od ostalih, ali nije tako opcenito sa rogom. Primjerice kod gtx 1080 ti je rog imao najbolju izvedbu.

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
hahhaajaads kaže...
fight kaže...

Links ova me izisla 4200kn  ,a xt je 4500kn.

 Links i rog ne ide skupa. Mogao si uzet kod nas uzet 5700xt pulse koja je 700kn jeftinija... Ako ciljas na rog onda ti nitko nemre pomoc sta placas marku i rgb.

 Ok koja je razlika izmedu njih znaci strix roga rx5700xt, i te 5700xt pulse,koja je 700kn jeftinija 

ne vjerujem da je jeftinija zato sto nema rgb i zato sto nije asus znaci ima nesto u tome da je recimo asus jaca od pulse zato je i skuplja za tih 700kn vise..kao i kod geforce recimo 2060 neznam strix i neznam 2060 gygabyte ne...

11 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ma kakvi jaca, pa to su isti chipovi kako moze biti jaca? Moze eventualno biti neka zanemariva brojka zbog sitno jacih klokova ali kao sto rekoh sve su to iste kartice sa drugacijim hladnjacima.

Evo ti ovdje pa poglefaj temp od 5700xt asus strix i pulse, nije cak ni hladnija od nje

 

https://www.techpowerup.com/review/sapphire-radeon-rx-5700-xt-pulse/32.html

 

I da 700kn nadoplacujes za rgb i ime.

4 godine
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
fight kaže...

 Ok koja je razlika izmedu njih znaci strix roga rx5700xt, i te 5700xt pulse,koja je 700kn jeftinija 

ne vjerujem da je jeftinija zato sto nema rgb i zato sto nije asus znaci ima nesto u tome da je recimo asus jaca od pulse zato je i skuplja za tih 700kn vise..kao i kod geforce recimo 2060 neznam strix i neznam 2060 gygabyte ne...

 Skuplje ne mora nuzno znaciti puno bolje. Svi rx 5700 xt modeli ce isporuciti gotovo isti fps i razlike kod tih kartica postoje jedino u buci i temperaturi i naravno po izgledu i dodacima (rgb i sl).

Ovdje su ti testirani svi modeli osim fxf thicc (koja je smece ionako) pa je zapravo najvaznije sto trebas gledati temperatura i buka. Kao sto vidis strixx je toplija i bucnija od pulse, ona tvornicki radi na malo visem clocku, ali posto su razlike u fpsu jako male to nije opravdano.

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Razlika je ta da je nema, nema veze sta ima 3 venta kad joj cipovi nisu prekriveni kak se spada, razlika u fpsu varira od 1-2... Ako ti hoces tu marku, slobodno, ja znam da u moj stan po toj cijeni nece nikad uc kolko god bila lijepa. Ali ajmo opet, jel si ti uzeo RX 5700 ili 5700xt u linksu ? Po onome gore si strix 5700 platio 4200kn dok se za 80ak kn vise uzme XT verzija strixa...

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

ne prvo sam uzeo strix rog asus ali geforce gtx1660ti 6gb gddr6 bila je oko blizu 3000kn onda sam u bagu citao o tim rx5700 i rx5700xt ali to su uglavnom bile xfx s jednim ventom ,pa du rekli kako su jace od nvidie 2060,a sad premda sam prije par mj uzeo amd ryzen 7 2700x i asus prime x470 pro,tad sam bio na gtx1050ti isto asusovka.Pa sam mislio si malo pojacati grafu .kada sam se malo raspitao svi su mi govorili o rx5700 ali safirka da su one naj ali ne te s jednim ventom nego mi poznanik pokazao jednu koja se vrti po yutubu s dobrim rezultatima ,ali mi se nije svidjela .a posto su nase trgovine takve kakve nemaju nista sve naruci a ja nisam strpljen spasen ne mogu da cekam.i tako su cijene 2060 ili xr 5700i 5700xt,  tu negdje ja se zaletio u links i vidjeo tu strik mislio sam da je 5700xt i zamjenim i dodam oko 1300 kn nvidiu sam mjenjao za tu xr 5700 misleci da je 5700xt a zato sam tu postavio pitanje da vidim sto mi je najbolja opcija neki recimo strix hvale ,a vidjeo sam i od asrock isto preko 4000kn kod nas.tako da iskreno nebum znao ali znam sve sto se vrti da inace zuji tako da bila koja grafa i bilo kakvo hladenje i da su ventilatori pod opterecenjem se one cuju kao i kucista recimo. .

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
fight kaže...
The_Fichek kaže...
LOL, fino su te opeljesili.. Vrati im 5700 i uzmi XT ili trazi povrat novca pa kupi u Njemackoj za 1000kn manje. Ako ces u HR malo pogledaj nabava.net, no Strix 5700 XT za HR jadnu ponudu je cak ok, ako placas na rate i trazis bas Strix. Inace bih preporucio Sapphire Pulse 5700 XT u HR, od nekih 3650kn nadalje.

 Da je al ipak je strix mislim jaca tri venta bolje hladenje i ima jos rgb..A svaka cast,tako mi i negdje prije rekose sto ne kupim racunalo putem amazone.ja na amazonu lijepo samo sve cijene u dolarima pa lijepo carina pa postarina pa me lijepo izide sve da kod nas kupim dva kompa koliko je amazona jeftinija ,plus jos ako ima reklamacija pa lijepoo baja sve snosis o svom trosku ,a ovdje lijepo kod nas kupim ,reklamacije pred ocima ne sto je sigrno ali meni je u Hrvatskoj hrvatsko..

Kakav amazon, kakvi dolari o cemu ti. Malo prelistaj zadnjih par stranica teme. Imas opciju bilokoji njemacki ducan (Mindfactory..) + mailboxde ili njem. ducan koji ce ti uracunat HR pdv, ali poslat direkt u HR (Computeruniverse, Caseking, nekada Cyberport). Sto se tice modela najbolje skoci u AMD Navi temu, ako vec nisi i takodjer prelistaj zadnjih par stranica. Hvale se Gigabyte OC (ujedno best buy po meni jer je tiha, hladna i kosta najmanje od top modela u Mindfactoryu..), Sapphire Nitro, Powercolor itd. Strix jednostavno kosta previse, imaju i sve ostale navedene RGB i 3 venta. Sapphire Pulse je sasvim solidna, ako zelis malo ustedjeti, pogotovo u HR, a vani je nekako precijenjena, tj. preblizu tih modela s 3 venta. Sto se tice reklamacije isto se mozes informirati gdje got kupovao, sve pise tko sta placa. Trebao bi imati mogucnost povrata novca u Linksu, ako se odlucis na to, ali tvoji novci i odabir.

13 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

E sad trebao bih vise odgivora da bih znao sto bih i sto je dobro a sto ne slazem se s tobom treba i gledati da mozes na necemu da ustedis ne nemam nista protiv samo sto bih vise volio bas ono jaki dobro misljenje ono prine nusi morao lupat glavu ,a danas katastrofa prvo racunalo kad sam sklapao nikakvih problema a danas ako zelis iste takve jake preformanse moras da stedis na komponentima ,a samo me zanima ono neka najiskrenija odgovor odabir.itd...

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Jednostavan odgovor: izbjegavaj STRIX. Ti si prvo tu 1660ti strix platio cca 1000kn vise nego sto kosta, dok se za tih 3000kn skoro nadje 2060 super koja je jaca (ili za manju lovu od 3000 obicna 2060). Nove RX 5700/XT ne dolaze sa jednim ventom (barem jos nisam vidio) i sve su 2 ili 3 venta. Kod nas imas uzet Pulse 5700xt za 3650kn (postan je bench na prosloj stranici i kartica je hladnija i tisa od doticne i precjenjene strixice). Ako hoces izvana, za negdje 3200-3300kn ima Gigabyte RX 5700XT sa 3 venta koja je isto mrcina od grafe te je za tu lovu jako jako dobra...

Ovo sto si pricao za takt, takt se ne gleda kad se kupuju 2 razlicite kartice tipa 5700 i 5700XT jer si ti po tome vjerovatno zakljucio da je 5700 strix bolja od vecine "low end" 5700xt samo zbog takta, dok je u realnosti prica puno drukcija.

Moj PC  
2 0 hvala 1
16 godina
odjavljen
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ja sam imao jednu jedinu strixicu (1070) i moram reci da sam bio vrlo zadovoljan. Izuzetan hladnjak i ficer koji mi se jako svidja - header za spajanje eksternog ventilatora. Zato i sad kad trazim karticu uvijek skicnem strix

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
hahhaajaads kaže...

Jednostavan odgovor: izbjegavaj STRIX. Ti si prvo tu 1660ti strix platio cca 1000kn vise nego sto kosta, dok se za tih 3000kn skoro nadje 2060 super koja je jaca (ili za manju lovu od 3000 obicna 2060). Nove RX 5700/XT ne dolaze sa jednim ventom (barem jos nisam vidio) i sve su 2 ili 3 venta. Kod nas imas uzet Pulse 5700xt za 3650kn (postan je bench na prosloj stranici i kartica je hladnija i tisa od doticne i precjenjene strixice). Ako hoces izvana, za negdje 3200-3300kn ima Gigabyte RX 5700XT sa 3 venta koja je isto mrcina od grafe te je za tu lovu jako jako dobra...

Ovo sto si pricao za takt, takt se ne gleda kad se kupuju 2 razlicite kartice tipa 5700 i 5700XT jer si ti po tome vjerovatno zakljucio da je 5700 strix bolja od vecine "low end" 5700xt samo zbog takta, dok je u realnosti prica puno drukcija.

 Ok neda mi se izvana narucivati to je dug proces i dugo cekanje bar 2 do 3 tijedna a sto onda da uzmem 2060 a koju onda...

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
fight kaže...
hahhaajaads kaže...

Jednostavan odgovor: izbjegavaj STRIX. Ti si prvo tu 1660ti strix platio cca 1000kn vise nego sto kosta, dok se za tih 3000kn skoro nadje 2060 super koja je jaca (ili za manju lovu od 3000 obicna 2060). Nove RX 5700/XT ne dolaze sa jednim ventom (barem jos nisam vidio) i sve su 2 ili 3 venta. Kod nas imas uzet Pulse 5700xt za 3650kn (postan je bench na prosloj stranici i kartica je hladnija i tisa od doticne i precjenjene strixice). Ako hoces izvana, za negdje 3200-3300kn ima Gigabyte RX 5700XT sa 3 venta koja je isto mrcina od grafe te je za tu lovu jako jako dobra...

Ovo sto si pricao za takt, takt se ne gleda kad se kupuju 2 razlicite kartice tipa 5700 i 5700XT jer si ti po tome vjerovatno zakljucio da je 5700 strix bolja od vecine "low end" 5700xt samo zbog takta, dok je u realnosti prica puno drukcija.

 Ok neda mi se izvana narucivati to je dug proces i dugo cekanje bar 2 do 3 tijedna a sto onda da uzmem 2060 a koju onda...

 Cekanje nije 2-3 tjedna nego vecinom oko tjedan dana sto nije toliko dugo a ustedis bar 400-500kn. Sto se tice 2060, nisam je rekao da ju uzmes, nego da si za tu lovu (ili manju) mogao nju uzet koja je u startu jaca od 1660ti, bilo bi najpametnije da uzmes Pulse RX 5700XT ali pomogucnosti ne u linksu nego u bilo kojoj drugoj trgovini (jer ta grafa je u linksu 3950kn, dok je u drugim trgovinama cca 3650-3700kn)

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

@fight - meni apsolutno više nije jasno šta ti radiš i šta si kupovao i vraćao i to što si ti sve nadrobio da si radio je baš ono totalno cirkus.

14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Preporucite covjeku best buy karticu a on sam nek odlucuje gdje ce i kako kupit i prekinite agoniju odabira 

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Meni se cini da ce ovdje svi koji imaju graficke kartice morati dobiti kartone. Kao primjer ostalima

Freak Show Inc.
 
6 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Striko2009 kaže...

Preporucite covjeku best buy karticu a on sam nek odlucuje gdje ce i kako kupit i prekinite agoniju odabira 

 kaj ti smeta, netreba nista da se prekida ja trebam odgovor,a odgovor je da sam prekidam agoniju s odabirom grafom ,jer sam vratio i iskreno,sam novac ulozio na potrebnije,

A to je u revnoriranje i kupovine nove kuhinje ,jeb grafic,kad tu ne znas i ne mozes da dobijes direkt odgovor ne treba mi grafa eto ulozio sam u potrebniju svrhu a grafu cemo cekati jos koju godinu ,a zasad cu se 

jos pozabaviti s 1050ti i tocka hvala vam na pomoci uglavnom uzivajte u agoniji i jesenskim danima lp

14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
fight kaže...
Striko2009 kaže...

Preporucite covjeku best buy karticu a on sam nek odlucuje gdje ce i kako kupit i prekinite agoniju odabira 

 kaj ti smeta, netreba nista da se prekida ja trebam odgovor,a odgovor je da sam prekidam agoniju s odabirom grafom ,jer sam vratio i iskreno,sam novac ulozio na potrebnije,

A to je u revnoriranje i kupovine nove kuhinje ,jeb grafic,kad tu ne znas i ne mozes da dobijes direkt odgovor ne treba mi grafa eto ulozio sam u potrebniju svrhu a grafu cemo cekati jos koju godinu ,a zasad cu se 

jos pozabaviti s 1050ti i tocka hvala vam na pomoci uglavnom uzivajte u agoniji i jesenskim danima lp

 

Daj piši malo razumije pliz, jako te teško čitati.  Želim dati savjet, ali mi je jako teško shvatiti što se tu uopće događa.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Izgleda da je sve rijeseno, novci su prenamjenjeni.

Samo sam htio da ti preporuce best buy i nista mi ne smeta. Zivio ti meni 

 

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

 Pa rečeno mu je sve 1/1 ali kad je on to sve ispetljao i zapetljao, bolje što je na kraju kupio napu. 

15 godina
moderator
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

 Kod mene u idleu kad ventilatori ne vrte je samo 38°C. 

 

سمندری ڈاکو
10 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ne, ima 6mj jamstva, dodaš još parsto kuna i uzmeš novu nekorištenu GTX1660Ti sa 36mj jamstva koja je na razini te GTX1070 ili još bolje Vegu56 koja je i jača od obe spomenute.

11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ili na njusci za malo.manje 1070ti...ima ih i s 24 mj jos gare

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
itomic009 kaže...

@fight - meni apsolutno više nije jasno šta ti radiš i šta si kupovao i vraćao i to što si ti sve nadrobio da si radio je baš ono totalno cirkus.

 ma nemam pojma jednostavno da poludis. prvo sve skupo, drugo citas bug tamo ti tumace drugo,na forumu sasvim trece,ili ne dobijes odgovor i uglavnom bude cirkus,e onda se raspitujes okol.

po trgovinamai naravno svaki trgovac tepe svoje jedan najbolja geforce 2070,drugi sapphire nitro plus rx5700xt,sve skupo i dode da se pogubis.i onda puknes neznas gdje si,i lijepo odem u links pa prvo uzmem

rog strix gaming gtx1660ti,e ali nisam bio siguran da je dobro.pa opet cirkus itd.zamjenim za isti proizvod samo rx5700.i opet cirkus jer su me u linksu sje.mislio sam da je xt ja dosao doma a ono obicna 5700 strix.

e sad iskreno ne volim da kupujem putem weba itd par puta sam loše prošao,i loše iskustvo da bih nesto platio jeftinije,i opet cirkus i sad sam iskreno zamjenio za sapphire nitro+ rx5700xt.

i sad opet cirkus imam dojam da su mi podvalili graficku otvorenu ili ju je netko vratio jer na utoru pc nema zastitne gumice,nema opozadi onaj najlon tj na ploci,i nema cd drivera.a recimo na ovoj strix je sve to bilo 

ne znam imali tko od vas tu grafu i što se od opreme dobije uz tu nitro plus... 

12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Promjenio 4 graficke , ocito ti novac nije problem koliko si popusio na svakoj promjeni mogao si uzet 2070ti na kraju.A sta je u kutiji probaj na youtube napisat 5700 sapphire unboxing pa ces vidjet sta je lik sve izvadio iz kutije.Ako graficka radi i zadovoljan si kako radi nema potrebe za zamjenom.Dobro da se radi samo o grafi a ne o nekim bitnijim stvarima lol.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
MGloc kaže...

Promjenio 4 graficke , ocito ti novac nije problem koliko si popusio na svakoj promjeni mogao si uzet 2070ti na kraju.

 

Jel to uopce postoji??

Freak Show Inc.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice