Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 36.270
|
čitano: 3.387.156
|
moderatori: DrNasty, Danny_HR, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
Vodič za odabir grafičke kartice

Moras nesta shvatit. Sve 2070 super su iste (znaci bilo da je srot verzija ili top verzija), daju skoro isti fps (mozda razlika bude 1-2 fpsa), ta iGAME je meni dobar model i netko je uzeo slicnu ali rtx 2060 za dosta manju lovu (skoro sam ju i ja uzeo no presudila je garancija i 300kn manje), jedino sta imaju garanciju 24mj sto je minus. Isto tako, 2070 super je rang 2080 (nije nit jaca nit slabija, sve je to tu negdje).

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Friday kaže...

Koji je to posao koji traži 32 GB RAMa i moguće ga je odraditi sa quad core procesorom???

ibme74 kaže...

Google Chrome sa 100 otvorenih tabova 

A mislio sam to napisati, ali ne bi htio ispasti bezobrazan. 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.10.2019 18:13 (Valentin17).
6 godina
Valentin17 kaže...
Friday kaže...

Koji je to posao koji traži 32 GB RAMa i moguće ga je odraditi sa quad core procesorom???

11 godina
Valentin17 kaže...
Friday kaže...

ibme74 kaže...

A mislio sam to napisati, ali ne bi htio ispasti bezobrazan. 

Da, bas bih se uzrujao da si napisao nesto tako grozno...

DEV virtualke (type 2 na vmware-u). Ne treba mi vise CPU jezgri od ovih 8 logickih. Dignem 4-5 virtualki u isto vrijeme bez problema. Testiranje SQL failover-a i slicnih stvari. Imam solidnu mreznu karticu (intel quad gigabit) i dovoljno rama, nista drugo mi ne treba jer ne radim performance tuning na svom stroju. Za to koristim neki od par stotina servera u firmi koji su mi na raspolaganju (sa data/log fajlovima na pravom SAN-u sto je bitnije od jezgri za tip workloada sa kojim radim). Znam da je lajbeku tesko shvatiti bilo sta iz enterprise svijeta pa samo daj jos koje pitanje, rado cu ti pomoci.

Oprosti sto se ne bavim renderiranjem pa da taj moj nedostatak jezgri izgleda dramaticno ali IT je jako sirok i ne trebaju svima silne CPU jezgre. Cak stovise - u firmi trenutno radimo zamjenu dijela servera u EU i US sa novim serverima koji imaju (drz' se sad) svega 8 fizickih jezgri ali na vrlo visokom taktu. To nam uglavnom odgovara vise nego veci broj sporijih jezgri (imamo i takvih servera ali uglavnom za dimenzijski tip podataka).

Ali tebi cu svakako prvom javiti kad uzmem novi stroj sa vise jezgri tako da znas da se ne patim vise na ovom "ubogom" quadu.

Freak Show Inc.
7 godina

Nismo mi prika ljuti sto ti imas quad u 2019.

Niti je Xxx ljut sto nisi kupio i5 9400f.

Mi ti podrzavamo napredak u cilju popravka crne Steam statistike di cila svjetska poulacija igra na dualcima. :)

Pozdrav

coffe,coffe,coffe.....
2 tjedna

Jezgre su bitne za gejming, za rendering je bitniji cache memory...  da se bavim viseo produkcijom, radje bi uzeo dual core sa 15mb cache nego quad sa 8mb, dok za gejming je bolji quad sa 8mb od duala sa 15mb

0 0 hvala 0
6 godina
Friday kaže...

Velika je razlika izmedju spajanja ventilatora na plocu i na graficku. Jer opterecenje procesora i graficke ne mora nuzno biti jednako (isto kao i pripadajuce im temperature). Pokreni npr Rust - procesor uglavnom ne ide preko 15-ak % opterecenja a graficka se przi na 100% non stop. U tom slucaju maticna ventilatore ostavlja na dosta niskim okretajima jer procesor ne radi skoro nista.

da se još jednom osvrnem - sve bi to bilo u redu da ti grafa i case ventovi imaju isti broj okretaja, no grafa ti ima cca 3000+ rpm, a case ventovi cca 1000-1500

tebi kad grafa radi na 30-40% venta - nekih 1200-1300rpm kao što radi moja 1070 i što je nečujno i dobro hladi, ovi case ventovi su na 400-500 rpm i sviraju kurcu zapravo

a grafa ti nikad ne bude na 80-90% (ako iole valja hladnjak) da bi ovi case ventovi došli do izražaja

dakle ti pizdeki od pinova na grafi su zapravo kurcosvir, asusova uzaludna pizdarija kao i mnoge druge

namjestiš to fino preko matične za svaki vent zasebno ili za dva prednja zajedno preko y-splitera i podesiš krivulju, ovisno o temperaturi ploče, proca ili grafe, prema karakteristikama baš tih case ventova, a ne onih na grafi

osim ako se ne daju ventovi dodatno podešavati, odnosno prilagoditi njihovim karakteristikama i preko tih pinova na grafi, onda se to može namjestiti kako spada

11 godina
picajzla0707 kaže...

osim ako se ne daju ventovi dodatno podešavati, odnosno prilagoditi njihovim karakteristikama i preko tih pinova na grafi, onda se to može namjestiti kako spada

Da, naravno da mogu

Freak Show Inc.
6 godina
Onda je to ok, iako nije ni matična problem za podešavanje krivulje prema gpu temperaturi. Dođeš na isto bez obzira na marku grafe, makar su dodatni pinovi fora kad ih je manjak na ploči
11 godina

Odobrena mi je kupnja graficke kao poslovno opravdanog troska

E sad me jedino jebe sto 5700xt nitro nema na Amazonu do 16.10...

EDIT: Strix kosta za usrat se

Freak Show Inc.
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.10.2019 11:32 (Friday).
Moj PC  
3 1 hvala 0
9 godina
Friday kaže...

Odobrena mi je kupnja graficke kao poslovno opravdanog troska

E sad me jedino jebe sto 5700xt nitro nema na Amazonu do 16.10...

EDIT: Strix kosta za usrat se

Pa kud navi Petko moj? Nisam znao da se pogorsala situacija u Irskoj?! 

11 godina
ansha kaže...

Pa kud navi Petko moj? Nisam znao da se pogorsala situacija u Irskoj?! 

A malo idem na AMD, bas se veselim. Nakon nove godine vjerojatno ide i ryzen, ako me uhvati hype zbog novog 16 core procesora. Neckao sam se sad izmedju 2070 super i 5700xt ali ipak idem na nitro. Ima na computeruniverse za 515 eura. Za BF, novi COD i PoE ce biti super...

Freak Show Inc.
8 godina
ansha kaže...
Nisam znao da se pogorsala situacija u Irskoj?! 

Ti si nekada bio normalan, sada sličiš na one koji su dobili pedalu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.10.2019 22:17 (Valentin17).
9 godina

NVIDIA Forever.

Kupil bum si MSI GTX 1080 i užival bum.

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.10.2019 22:21 (hummer0).
Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
hummer0 kaže...

NVIDIA Forever.

Kupil bum si MSI GTX 1080 i užival bum.

Ja sam skoro kupio nazad svoju staru 2080, lik ju prodaje. Ali idem ipak na 5700xt. Padao sam cak u napast da uzmem 2080 super ali izdovoljio sam se sa 2080-kom i znam da mi je overkill (1440p 60hz monitor). 5700xt obecava jako puno, a ako bas bude flop iz nekog razloga - uzet cu nesto jace. Iako mislim da ce biti bomba!

Freak Show Inc.
9 godina
Valentin17 kaže...
ansha kaže...
Nisam znao da se pogorsala situacija u Irskoj?! 

Ti si nekada bio normalan, sada sličiš na one koji su dobili pedalu.

Cini se da nisam sposoban ko oni, nikako ju dobit...

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.10.2019 0:41 (ansha).
9 godina

ne znam za vas,ali moja pila je sad savrsena,znaci ploca prime x470,pro.amd ryzen 7 7200x,i lijepo sapphire nitro plus koju ste mi preporucili,i ako sam se napatio oko grafe,em cijene,em ne znas sto i koji model uzeti,ali citajuci bag,guglanje i citajuci razne casopise uvjerio sam se da mi odgovara rx 5700xt,nije potrebno toliko para za 2070,jer ovako sam si ustedio za lijepo vodeno hladenje corsair h115i rgb platinum, stroj radi ajme kava 2070 ,nitrica + rx5700xt oc,mrak.jest puno para,ali 2070 je skuplja kojih par stoja vise ovisi o modelu.a citanje o pricama izmedu xt5700rx i gtx 2070,nema bas nesto da bih morao jos toliko para da dajem tako da ova nitrica je za mene sasvim ok i solidna grafa.hvala vam na ulozenom trudu

Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
fight kaže...

ne znam za vas

Meni ovo izgleda da ti sam sebe uvjeravaš u nešto, a čitajući tvoje poruke oko odabira, sumnjam da si zadovoljan s tim kaj si odabrao.

ps. jebga, bolje ti je kad ne kužiš ništa, uzmeš i u blagom ne znanju niti ne znaš za bolje, ovako si samo na sto muka i kaj god uzeo,

nikada nisi siguran, zato najbolje ne uzimati ništa.

9 godina
Valentin17 kaže...
fight kaže...

ne znam za vas

Meni ovo izgleda da ti sam sebe uvjeravaš u nešto, a čitajući tvoje poruke oko odabira, sumnjam da si zadovoljan s tim kaj si odabrao.

ps. jebga, bolje ti je kad ne kužiš ništa, uzmeš i u blagom ne znanju niti ne znaš za bolje, ovako si samo na sto muka i kaj god uzeo,

nikada nisi siguran, zato najbolje ne uzimati ništa.

ne znam ja što ti tupis, to zadrži za sebe ,ali ja znam što sam uzeo i da je dobro, e sad samo moram da uložim još u jedan dobar monitor benq i miran sam jedno 15g.s ovim ,tako da ja ne znam o čemu to ti ,ali bitno da sam ja zadovoljna tuda me mišljenja ne zanimaju,što se tiče koje kakvih sracki, ovakvi to me ne zanima.jer i ovako je sve skupo ali čovjek za svoje potrebe i novcu izabere ono sto si može da priušti.nista nije jeftino.prema tome ne dubi...

11 godina

Miran 15 godina... Idemo svi uzeti onda to sto on ima pa mozemo temu lockati

Freak Show Inc.
Moj PC  
6 0 hvala 0
6 godina
Friday kaže...

Miran 15 godina... Idemo svi uzeti onda to sto on ima pa mozemo temu lockati

11 godina
fight kaže...

miran sam jedno 15g.s ovim

Nego reci ti nama, šta se danas može igrat sa npr NVIDIA GeForce 8800 GTS karticama?

Jer eto one su izašle 2006 godine...

9 godina
doktor1 kaže...
fight kaže...

miran sam jedno 15g.s ovim

Nego reci ti nama, šta se danas može igrat sa npr NVIDIA GeForce 8800 GTS karticama?

Jer eto one su izašle 2006 godine...

Moze se ugodno igrat sve sta je izaslo do cca. 2008.-2009., znas ti koliko je to igara? Eeeej!?

11 godina

Neki dan sam skoro uzeo RX 570 8Gb verziju, bila je oko 1400kn u Instaru, ali sam ipak odlučio da ne uzmem jer trenutno sve mogu igrati u odličnom broju fps na 1080p...

Jel valja čemu ta 570-ka (sada kada je 5700 izašla), gledao sam testove na netu i bio ugodno iznenađen, jede moju 1060-ku za doručak.

Ne znam ni sam dali da uzimam kompletno novi PC (jako me privlači 5700x) ili da radim neki polu-upgrade?

Koristite blage riječi i jake argumente
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.10.2019 11:57 (Dodinho).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina

Ma sve mijenjaj, ali ne na RX 570, nego dodaj jednu nulu još.

11 godina
itomic009 kaže...

A to i ja razmišljam, ali opet gledam nema niti jedne igre na tržištu zbog koje bi uzimao novi PC (možda Cyberpunk, novi Battlefield je daleko, a nextgen konzole tek u studenom 2020 stižu)...

Ryzen 3600X bi bio dovoljno dobar CPU za 5700X?

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.10.2019 12:13 (Dodinho).
6 godina
Dodinho kaže...
itomic009 kaže...

A to i ja razmišljam, ali opet gledam nema niti jedne igre na tržištu zbog koje bi uzimao novi PC (možda Cyberpunk, novi Battlefield je daleko, a nextgen konzole tek u studenom 2020 stižu)...

Ryzen 3600X bi bio dovoljno dobar CPU za 5700X?

Uzmi R5 3600 + 5700XT

8 godina

Ryzen 5 3600 + tower cooler do 200kn je dobar izbor. Taman za sve te grafe iz više srednjeg razreda, a ako ideš na 1440p i veće rezolucije, onda je dobar i za najbrže (gaming) grafe uopće. A gle, godina dana je daleko pa ako si ti zadovoljan s postavkama koje moraš imati da bi igrao moderne igre s RX 570 (a na 1080p rezoluciji si i dalje super), onda ne moraš sada upgrade grafe raditi.

P.S. vidim da imaš 144Hz monitor, tu onda moraš dosta kompromisa raditi da bi imao preko 120Hz sa RX 570. Treba tebi upgrade .

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.10.2019 12:23 (itomic009).
6 godina

Prelazak sa GTX1060 na RX570 je prelazak sa magarca na magarca 

Ne gledaj te RX570/580 to nisu nikakvi pomaci, gtx1660/1660Ti je neki manji pomak, ako zelis nadogradnju onda ne gledak ispod Vega56/RX5700/5700XT/RTX2060/2060S je 

11 godina
ibme74 kaže...

Prelazak sa GTX1060 na RX570 je prelazak sa magarca na magarca 

Ne gledaj te RX570/580 to nisu nikakvi pomaci, gtx1660/1660Ti je neki manji pomak, ako zelis nadogradnju onda ne gledak ispod Vega56/RX5700/5700XT/RTX2060/2060S je 

Gledao sam za RX 570 8Gb model, ali nvm ionako sam odustao od kupnje. Ako budem uzimao nešto onda će to biti novi pc u rangu Ryzen 3600/5700XT.

Hvala na savjetima

E-mail:
Lozinka:

vrh stranice