Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.591
|
čitano: 5.576.524
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
RE: Vodič za odabir grafičke kartice

Zanima me jel more ova grafička u ovu matičnu?

 

Zato jel za 2-3 dana idem kupit grafu.

 

Hvala.

Kada nesto ne trebas doc ce kada trebas nece doc....
14 godina
offline
RE: Vodič za odabir grafičke kartice
tonyx1209 kaže...

Zanima me jel more ova grafička u ovu matičnu?

 

Izgleda da može ali neznam kako će to sve skupa funkcionirat s obzirom da ploča ima samo PCe x4. Vidim da je nema na vga support list. Evo ovdje imaš vga support list za tu pločuNamigiva http://www.asrock.com/mb/vga.asp?Model=4CoreDual-VSTA&s=775

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.1.2010 21:23 (zabranjeniples).
16 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Može, ali bi bilo dobro da promijeniš matičnu jer ta podržava samo PCI Express @x4, umjesto x16. Tako da će radit nešto sporije.

everybody lies
 
0 0 hvala 1
14 godina
offline
RE: Vodič za odabir grafičke kartice
Core2Duo2 kaže...

Može, ali bi bilo dobro da promijeniš matičnu jer ta podržava samo PCI Express @x4, umjesto x16. Tako da će radit nešto sporije.

Čudim se jer je nema na vga support list? Evo vidim po nekim stranim forumima stavljali su ljudi i neke novije kartice tipa HD4770 i sve je kažu radilo bez beda. Mada osobno ja bi rađe išao na novu ploču.

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.1.2010 21:24 (zabranjeniples).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Vodič za odabir grafičke kartice
zabranjeniples kaže...

Čudim se jer je nema na vga support list?

  zato što je taj support list rađen kad je matična tek izašla, zato su tamo starije grafe, očito ga nisu updateali.

  U svaku matičnu koja ima pci express utor, može bit piknuta bilo koja pci express grafa.

everybody lies
14 godina
offline
RE: Vodič za odabir grafičke kartice
Core2Duo2 kaže...

  zato što je taj support list rađen kad je matična tek izašla, zato su tamo starije grafe, očito ga nisu updateali.

  U svaku matičnu koja ima pci express utor, može bit piknuta bilo koja pci express grafa.

To znam. Ali sam mislio da ipak ove novije grafe ne rade bez greške na tome. Ali kao što kažem guglao malo i vidim spajali i novije od HD4670 i kažu da radi bez problema. Mada bi ja osobno išao na novu ploču kad već uzima i grafu. Ako nije u mogučnosti onda je bolje skupit nešto novca pa što prije upiknit i ploču (naravno ako to ne bude funkcioniralo u najboljem redu iako gledajuči po stranim forumima to ne šteka ništa).

14 godina
neaktivan
offline
RE: Vodič za odabir grafičke kartice
zabranjeniples kaže...
tonyx1209 kaže...

Zanima me jel more ova grafička u ovu matičnu?

 

Izgleda da može ali neznam kako će to sve skupa funkcionirat s obzirom da ploča ima samo PCe x4. Vidim da je nema na vga support list. Evo ovdje imaš vga support list za tu pločuNamigiva http://www.asrock.com/mb/vga.asp?Model=4CoreDual-VSTA&s=775

Hvala.

 

U cpu-z mi piše za sadašnju grafu link width x4 max supported x16.

 

Znači li to da podržava x16 grafe?

Kada nesto ne trebas doc ce kada trebas nece doc....
14 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

ovako, trebala bi mi nova grafička za PC do 800 kn, ostale komponente su:

 

Procesor: Intel(R) Pentium(R) D CPU 3.00GHz (2 CPUs)

RAM: 1.5 GB

Matična: Intel D945PLRN - Version PCI-Express (zanima me jeli ovo podržava i PCI-E 2.0)

 

nisan točno zna šta treba napisat o matičnoj pa eto, ako triba još detalja napisat ću, uglavnon znan da mi PC nije nešto i da bi mi treba novi procesor i još RAM-a ali zasad me zanima samo grafička tako da bi bia zahvalan kad bi mi pomogli nać nešto šta bi mi odgovaralo na sadašnji PC, a da mogu normalno igrat neke novije igre

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

de molim vas recite mi dali je nvidia geforce gts240 1gb ddr3 dobra za igranje novijih igri i procesor intel core 2 duo 7500 2,93 GHz

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Vodič za odabir grafičke kartice
softa99 kaže...

de molim vas recite mi dali je nvidia geforce gts240 1gb ddr3 dobra za igranje novijih igri i procesor intel core 2 duo 7500 2,93 GHz

Solidna je grafa. Budu išle igre novije(MW2, Dragon Age, GTA 4, Crysis).

Kolko para misliš dat za grafičku?

14 godina
neaktivan
offline
RE: Vodič za odabir grafičke kartice
softa99 kaže...

de molim vas recite mi dali je nvidia geforce gts240 1gb ddr3 dobra za igranje novijih igri i procesor intel core 2 duo 7500 2,93 GHz

tu ja sad planiran uzet...i to ovu:

http://www.links.hr/index.php?naziv=VGA+PCI-E+XFX+GeForce+GTS+250%2C+738+MHz%2C+1+GB+DDR3%2C+DualDVI%2C+HDTV&option=artikl&id_kategorija=05180306&id_artikl=051.803.599

Chuck Norris se ukaza Gospi!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vodič za odabir grafičke kartice
to su 2 različite grafičke

Softa99: koliko košta? U kojem shopu? Inače,neloša grafa
14 godina
offline
RE: Vodič za odabir grafičke

no koja grafička po tvom mišljenju je bolja ati ili nvidia općenitoCool

naime mislim kupiti nVidiu GTS250 s 1GB VRAM-a pa želim čuti tvoje mišljenje o grafičkoj ovojIznenađen

 

 

14 godina
neaktivan
offline
RE: Vodič za odabir grafičke
BlackEagle kaže...

no koja grafička po tvom mišljenju je bolja ati ili nvidia općenitoCool

naime mislim kupiti nVidiu GTS250 s 1GB VRAM-a pa želim čuti tvoje mišljenje o grafičkoj ovojIznenađen

 

 

Općenito je bolji ATi (uloženo/dobiveno).

Dobra je ta GTS250 idu igre na njoj dobro, ali ja bi rađe išo na ATi.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Vodič za odabir grafičke
koja ati-ca?
Gts 1gb je oko 1-3% posto bolja od hd4850 1gb,a i podržava cudu, psyx (obrada fizike preko gpu,bezveze ime)...
Ati hd4850 je malo jeftinija,lakše nađeš CF matičnu...

Evo par pitanja:
Želiš li multi gpu? Za što koristiš pc?
Koju matičnu i napajanje ćeš koristiti? Do koliko love? Jesi oc-er?
Puno pitanja, ali dobit ćeš bolji odgovor :)
14 godina
offline
RE: Vodič za odabir grafičke

...ova ati radeon hd 5770 jeli bolja od nVidie GTS250

15 godina
neaktivan
offline
RE: Vodič za odabir grafičke
naravno da je,oko 18-24%
14 godina
neaktivan
offline
RE: Vodič za odabir grafičke

Molim te ako može mala pomoć oko odabira grafičke(oko 500kn), evo čime raspolažem http://img402.imageshack.us/i/affff.png/, ako ti trebaju kakvi dodatni podaci, a sigurno će trebat, samo reci jer se ne snalazim u svijetu računala:S

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.2.2010 16:34 (SysRq7).
14 godina
offline
RE: Vodič za odabir grafičke

Ja mislim da ti nova grafa neće baš pomoć jer ti je procesor kanta,a i Ram, a ako ako baš želiš kupit ju ja bih ti preporučio HD4670 mislim da je ima za 520kn u linksa

15 godina
neaktivan
offline
RE: Vodič za odabir grafičke
nema tu baš pomoći ako si gamer
Tebi bi za nešto zahtjevnije trebala nova platforma

Zvone: šta vi ne izlazite iz kuće?
14 godina
offline
RE: Vodič za odabir grafičke

LoL izlazim naravno, ali ovih zadnjih dana baš i ne, kiša i tako to

14 godina
neaktivan
offline
RE: Vodič za odabir grafičke
pod009 kaže...
nema tu baš pomoći ako si gamer
Tebi bi za nešto zahtjevnije trebala nova platforma

ma cod2 je u pitanju,nije baš zahtjevan, samo da je igriv, tek tolko da poboljšam ono što imam...

14 godina
neaktivan
offline
RE: Vodič za odabir grafičke

Koliki bi takt proca bio dovoljan za HD4650? Konfa pod MOJ PC.

16 godina
offline
RE: Vodič za odabir grafičke
tonyx1209 kaže...

Koliki bi takt proca bio dovoljan za HD4650? Konfa pod MOJ PC.

3.0 min.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Vodič za odabir grafičke

Pa i stock će biti OK, ali barem 2.5GHz za svaki slučaj, ipak će to dati koji frame gore Osmijeh

Through every dark night, theres a bright day after that. So no matter how hard it get, stick your chest out, keep ya head up.... and handle it
14 godina
neaktivan
offline
RE: Vodič za odabir grafičke
tonyx1209 kaže...

Koliki bi takt proca bio dovoljan za HD4650? Konfa pod MOJ PC.

 

Uh. Kak tak puno? Kažu da je za HD4870 i jače grafe potreban proc na 3.0?

 

EDIT: Hvala OlyNamigiva

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.2.2010 19:53 (tonyx1209).
14 godina
offline
RE: Vodič za odabir grafičke
tonyx1209 kaže...

Kolega oly je sve rekao. Nikakvih 3.0 nije potrebno za tu grafu....

14 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

zakon tema ljudi puno mi e pomogla,nego sad imam jedno pitanje, komp mi je skovaca teske kategorije, matična asus k8n4-e, s amd athlon 3000 clocknut sa 2 na 2.5 ghz i izgorila mi je stara grafa( ati radeon x700), e sad da sam prijatelju komp da istestira komponente pa da vidi jel jos sta crklo( kolika je vjeovatnost da je i matična mrtva) e sad u slucaju da je samo grafa mrtva ja sam mislio uzet nesto polovno do  600 kn a malo jace tako da kad budem na ljeto uzimao novi komp da vise uopce nemoram mijenjat grafu, nasao sam na njuskalu za 600 kn nvidiu 8800 gts, to je znam prejako za moj komp ali bili to uopce radilo unutra i koliko bi se snage te gafe koristilo, matična- asus k8n4-e, 2 gb kingstone ddr1 meme, proc amd athlon 3000 clockan na 2.5 ghz, singlaš je i matična ima 1 pci express tako da bi grafa fizički stala unutra, na netu sam vidio lika da igra gta 4 s pentium 4 procom i radeon hd 4670 grafom koja je slicne snage ko ova nvidia i preformanse su bile okej, bilo je igrivo, dali bi to meni bilo moguce bar dok ne nabavim novi komp.i jos nesto imam 17 inča lcd, koristim rezoluciju 1280 puta 1024. ta grafa bi trebala dobro radit na toj rezoluciji a kako bi radila ne nekih 22 inča, u slucaju sa boljim a ne ovim kompom.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Vodič za odabir grafičke kartice

eh da, napajanje mi je ms, 450w, nije modularno.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Vodič za odabir grafičke kartice
uzmi hd4670,napajanje će držati,a procesor nek oc-a koliko god može (da brže računa fiziku) ili eventualno da ga zamjeni za bolji (npr. Athlon 2 240-ako podržava ili nekog starijeg athona x2-rabljenog)
Hvala
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice