Hrvatski developeri

poruka: 516
|
čitano: 86.400
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Hrvatski developeri

Otvorio sam ovu temu za sve Hrvatske 3d modelere,programere i ostale da si međusobno razmjenjuju radove pitaju ako im što nije jasno,možete se dogovarati za osnivanje tima i sve ostale stvari.Ja se bavim 3d modeliranjem u Blenderu,bavim se time već 3 mjeseca i ako kome treba pomoć oko blendera rado ću pomoći i evo još nekoliko mojih radova.To bi bilo sve i Hrvatski developeri navalite.

ZeKiDa Games presents
Moj PC  
17 0 hvala 10
14 godina
neaktivan
offline
Hrvatski developeri

Odlično!

Drago mi je zbog nove teme. Mogao bih postaviti link na temu "Naši 3d modeli" koji vodi na ovu temu pošto je većina 3d artista tamo.

 

Evo nešto od mojih debelih wip-ova. Radim na jednom osobnom projektu koji je još, kao što vidite, u ranoj fazi. Uglavnom, crvića budem stavio u ulogu gusara koji bude nalik Jack Sparrow-u. Za sada radim samo na naslovnici kaj bude izgledala nekako ovako: dakle, crvić s mačem stoji naslonjen na palnu na otoku dok mu je sa strane "parkiran čamac".

 

P. S. Sadržaj za priču je još u početnoj fazi, ako netko želi primopoći projektu, slobodno neka se javi. Što se kvalitete tiče, nisam ni ja neki stručnjak tako da nema treme Smijeh

 

P.S.S. Na oči je stavljen obični ramp da se samo stekne dojam očiju i zjenice, jer ne bi bilo smisla da sam i njih ostavio sive kao sve ostalo...

 
10 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
RE: Hrvatski developeri
Tinx kaže...

Odlično!

Drago mi je zbog nove teme. Mogao bih postaviti link na temu "Naši 3d modeli" koji vodi na ovu temu pošto je većina 3d artista tamo.

 

Evo nešto od mojih debelih wip-ova. Radim na jednom osobnom projektu koji je još, kao što vidite, u ranoj fazi. Uglavnom, crvića budem stavio u ulogu gusara koji bude nalik Jack Sparrow-u. Za sada radim samo na naslovnici kaj bude izgledala nekako ovako: dakle, crvić s mačem stoji naslonjen na palnu na otoku dok mu je sa strane "parkiran čamac".

 

P. S. Sadržaj za priču je još u početnoj fazi, ako netko želi primopoći projektu, slobodno neka se javi. Što se kvalitete tiče, nisam ni ja neki stručnjak tako da nema treme Smijeh

 

P.S.S. Na oči je stavljen obični ramp da se samo stekne dojam očiju i zjenice, jer ne bi bilo smisla da sam i njih ostavio sive kao sve ostalo...

Ajde! nek ti je drago i hvala ti što si stavio link na temu "vaši 3d modeli"zato jer sam ja baš to htio i razglašavaj i ti i ostali ovu temu nek se jave naši Hrvatski developeri.

ZeKiDa Games presents
14 godina
offline
Hrvatski developeri

Thx za temu!

3D Designer
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Hrvatski developeri

Lijepo se to širi :)

www.denis.matemaksan.com
14 godina
neaktivan
offline
Hrvatski developeri

Pozdrav, ponovno ja!

Evo malo napretka u vezi projekta u kojem sam pisao u prošlom postu. Na Jacka su dodani obični materijali iz Maye, za osvjetljenje je korišten MR-ov S&S. Ovo je samo probni render kako bi vidio odprilike izgled lika, još mu moram dodat neke elemente po kojima je Jack Sparrow poznat u filmu (mač, peace of eight...). Za finalni render bude postavio još SSS i uključio GI.

To je to za sad, nadam se da vam se sviđa Smijeh

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.3.2010 1:02 (Tinx).
 
12 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Hrvatski developeri

Lijepo tale!!!!

Evo usput da i ja stavim jedan wip kojeg vučem jakooo dugo, pa danas malo odlučio napravit neki dio :)

P.S.

Postavljo djelove od prilike da vidim kak bi to izgledalo

 

 

www.denis.matemaksan.com
14 godina
neaktivan
offline
RE: Hrvatski developeri
Vidim polako se okupljamo,samo tako neka bude i dalje.
ZeKiDa Games presents
14 godina
neaktivan
offline
Hrvatski developeri

Hoj, di ste developeri! Smijeh

Evo još jedan mini update moga projekta.

Za onoga tko još nije upoznat: "Dakle, ideja, on je na malom otočiću naslonjen na palmu... oko njega boce ruma (prazne naravno :D ), dead mans chest i njegov opaki brodić tj. splav. To je to ukratko. Na tu sam se temu odlučio jer obožavam film POC, pa da spojim ugodno s korisnim
Jack je na oko 80%, još bradica i njegov šešir i to je to, nakon toga krećem na izradu otoka. Materijali i sve ostalo je jednostavno jer želim da rezultat ispadne kao iz nekakvog crtića ili tako nešto..."

 

Još jednom kažem, ako je netko voljan pomoći, slobodno nek se javi, puno bi pomoglo, hvala!

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.3.2010 21:51 (Tinx).
 
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Hrvatski developeri
Tinx kaže...

Hoj, di ste developeri! Smijeh

Evo još jedan mini update moga projekta.

Za onoga tko još nije upoznat: "Dakle, ideja, on je na malom otočiću naslonjen na palmu... oko njega boce ruma (prazne naravno :D ), dead mans chest i njegov opaki brodić tj. splav. To je to ukratko. Na tu sam se temu odlučio jer obožavam film POC, pa da spojim ugodno s korisnim
Jack je na oko 80%, još bradica i njegov šešir i to je to, nakon toga krećem na izradu otoka. Materijali i sve ostalo je jednostavno jer želim da rezultat ispadne kao iz nekakvog crtića ili tako nešto..."

 

Još jednom kažem, ako je netko voljan pomoći, slobodno nek se javi, puno bi pomoglo, hvala!

 

S kim si to  u may rendal ?

 

Ne znam kaj da napišem !
14 godina
neaktivan
offline
RE: Hrvatski developeri
odlično!samo bilo bi dobro da se javi i koji programer,ipak je ovo tema za sve hrvatske developere,zato
i vi programeri navalite.
ZeKiDa Games presents
14 godina
neaktivan
offline
RE: Hrvatski developeri
WItcher kaže...
Tinx kaže...

Hoj, di ste developeri! Smijeh

Evo još jedan mini update moga projekta.

Za onoga tko još nije upoznat: "Dakle, ideja, on je na malom otočiću naslonjen na palmu... oko njega boce ruma (prazne naravno :D ), dead mans chest i njegov opaki brodić tj. splav. To je to ukratko. Na tu sam se temu odlučio jer obožavam film POC, pa da spojim ugodno s korisnim
Jack je na oko 80%, još bradica i njegov šešir i to je to, nakon toga krećem na izradu otoka. Materijali i sve ostalo je jednostavno jer želim da rezultat ispadne kao iz nekakvog crtića ili tako nešto..."

 

Još jednom kažem, ako je netko voljan pomoći, slobodno nek se javi, puno bi pomoglo, hvala!

 

S kim si to  u may rendal ?

 

Misliš, s čim. Mental Ray s S&S-om i običnim Mayinim materijalima.

14 godina
neaktivan
offline
Hrvatski developeri

Evo kad ste napisali da i mi programeri navalimo...

 

Ja sam mladi programer razvijam igre u C++/SDL....

 

Povremeno se bavi 3D modeliranjem,ali nemam baš inspiracije za napravit nešto....  Belji se

 
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Hrvatski developeri
Tinx kaže...
Misliš, s čim. Mental Ray s S&S-om i običnim Mayinim materijalima.

 

Si koristio samo  Lambert materijal sa  S&Som ?

Ne znam kaj da napišem !
14 godina
neaktivan
offline
RE: Hrvatski developeri
odlično!vidim da je došao i prvi programer,samo tako nastavite i neka vas dođe još i više.
ZeKiDa Games presents
15 godina
offline
Hrvatski developeri

Samo zanima me zašto je tema u grafičkim programima?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Hrvatski developeri
WItcher kaže...
Tinx kaže...
Misliš, s čim. Mental Ray s S&S-om i običnim Mayinim materijalima.

 

Si koristio samo  Lambert materijal sa  S&Som ?

Ne samo Lambert, i Blinn, Phong...

14 godina
neaktivan
offline
Hrvatski developeri

svidja mi se ovaj wormic :D

[url=http://bfbc2.elxx.net/stats/pc/Rebelsyz0r][img]http://bfbc2.elxx.net/sig/cleanc/pc/Rebelsyz0r/a79f2.png[/img][/url]
 
2 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
RE: Hrvatski developeri
temu sam slučajno stavio pod grafičke programe,zato
što kad sam napisao naslov i prvu poruku kliknuo sam pošalji kad ono ja vidim grafički programi i prije nego što sam otišao do tipke nazad već je tema bila objavljena,eto tako je bilo,a zapravo sam htio stavit pod ostalo,nadam se da si zadovoljan odgovorom.
ZeKiDa Games presents
14 godina
neaktivan
offline
RE: Hrvatski developeri
rebelsy kaže...

svidja mi se ovaj wormic :D

Hvala Smijeh

15 godina
offline
RE: Hrvatski developeri
Zekida kaže...
temu sam slučajno stavio pod grafičke programe,zato
što kad sam napisao naslov i prvu poruku kliknuo sam pošalji kad ono ja vidim grafički programi i prije nego što sam otišao do tipke nazad već je tema bila objavljena,eto tako je bilo,a zapravo sam htio stavit pod ostalo,nadam se da si zadovoljan odgovorom.

OK, možda bi trebao pitati modove da je premjeste negdje drugo da je više ljudi vidi, jer npr. rijetko će jedan programaer ući baš u ovu sekciju pa da vidi temu...

14 godina
neaktivan
offline
RE: Hrvatski developeri
hvala,budem ih pitao.
ZeKiDa Games presents
14 godina
neaktivan
offline
RE: Hrvatski developeri
svejedno sam stavio linkove na neke programerske teme, koji vode do ove teme
tako da su i programeri obavješteni.
ZeKiDa Games presents
16 godina
neaktivan
offline
Hrvatski developeri

Evo jos jedan programer.. ;)

 

 

I odma bi zamolio za savjet, radi se o ovome, trebam si vizualno dizajnirati jedan GUI kojeg cini nekoliko menu-a: glavni, setup, lobby, login, te 3 menu-a sa hrpom kontrola...

 

Do sada sam to radio sa papirom i olovkom, ili brzinskim drljanjem u ms paint-u, al sad stvarno ima puno toga za napraviti i nastimavati, i puno toga ce se mjenjati s vremenom, pa bi mi trebao neki program kod kojeg mogu ama bas sve sto nacrtam kasnije mijenjati - premjestati, resizeati, mijenjati boju/texturu i sl.

 

Jedan prijatelj mi je spomenuo inkscape, jel bi on odgovarao mojim potrebama? Koliko vidim po opisu na wiki stranici to bi bilo to, ali bi volio cuti i vase prijedloge..

 

 

P.S. u obzir dolaze samo besplatni programi, ne kanim nista kupovati, niti skidati ilegalno..

http://izrada-igara.bloger.hr/ -> Blog o izradi igara :)
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.3.2010 21:36 (Koki007).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Hrvatski developeri

Ovako radim neki model aviona u blenderu(to ce biti moj prvi 3D model)...I sad me zanima kako umetnuti(neznam kako se to zove) uglavnom onu crtu u blender!?!

 

Ovu crtu -> http://www.imagesforme.com/show.php/1027176_Bzvz.jpg

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Hrvatski developeri

MIslim da se radi od opciji Knife, probaj klikat Shift + K i odaberi jednu od opcija, mislim da će to biti to.

Za više informacija o toj opciji: http://www.blender.org/development/release-logs/blender-230/blender-knife-tutorial/

14 godina
neaktivan
offline
RE: Hrvatski developeri
Koki007 kaže...

Evo jos jedan programer.. ;)

 

 

I odma bi zamolio za savjet, radi se o ovome, trebam si vizualno dizajnirati jedan GUI kojeg cini nekoliko menu-a: glavni, setup, lobby, login, te 3 menu-a sa hrpom kontrola...

 

Do sada sam to radio sa papirom i olovkom, ili brzinskim drljanjem u ms paint-u, al sad stvarno ima puno toga za napraviti i nastimavati, i puno toga ce se mjenjati s vremenom, pa bi mi trebao neki program kod kojeg mogu ama bas sve sto nacrtam kasnije mijenjati - premjestati, resizeati, mijenjati boju/texturu i sl.

 

Jedan prijatelj mi je spomenuo inkscape, jel bi on odgovarao mojim potrebama? Koliko vidim po opisu na wiki stranici to bi bilo to, ali bi volio cuti i vase prijedloge..

 

 

P.S. u obzir dolaze samo besplatni programi, ne kanim nista kupovati, niti skidati ilegalno..

Probaj s Paint net-om, on je besplatan, a ako želiš još jedan odličan besplatan program za vektorsko crtanje možeš probati s Inkscape-om Namigiva

14 godina
neaktivan
offline
RE: Hrvatski developeri
@Tinx trenutno sam na mobitelu,pa ti te ne mogu poslati privatnu poruku pa ću te pitati ovako,kakva ti točno pomoć treba oko onog crva,a možeš li mi i pojasniti da li će to biti kakva igra ili nešto drugo(molio bih detaljnije objašnjenje oko toga) :D
ZeKiDa Games presents
14 godina
neaktivan
offline
RE: Hrvatski developeri
Zekida kaže...
@Tinx trenutno sam na mobitelu,pa ti te ne mogu poslati privatnu poruku pa ću te pitati ovako,kakva ti točno pomoć treba oko onog crva,a možeš li mi i pojasniti da li će to biti kakva igra ili nešto drugo(molio bih detaljnije objašnjenje oko toga) :D

Gle, ne treba mi pomoć samo oko tog crva, treba mi pomoć i oko svega drugoga. Počeo sam raditi na otoku, treba još puno, puno malih sitnica. Da se sad ne raspišem previše, ne radi se o igri, radi se o nekakvog shortu (5-6 min.) koji bi želio napraviti. Osnovna priča je već tu ali se još mora dobro razraditi.

Ne bi sad počeo detaljno razglabat o tome, poslao sam ti svoj MSN preko PM-a pa me dodaj, tamo ćemo se još dogovoriti.

 

Ako tko još ima volje, slobodno se javi Namigiva

14 godina
neaktivan
offline
RE: Hrvatski developeri
problem je što ja nemam MSN zato jer imam spori internet(neće tata da mi kupi brzi)i što znači ono short.
ZeKiDa Games presents
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice