Vaši 3D modeli izdvojena tema

poruka: 7.623
|
čitano: 1.408.383
|
moderatori: Danny_HR, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
Re: Vaši 3D modeli
Mladen kaže...

Kad smo već kod autića, prošli mjesec je izašla Corona za Cinemu pa nakon što je stigla i licenca, malo "coroniziram" kolekciju.

Model je iz Forza serijala, malo presložen i prilagođen klasičnim render-engineima. Ručno modeliranje baš i nema šanse protiv 3D skenera i opreme kojom raspolaže ekipa iz Turn 10 Studiosa (osim ako nisi Lewis :)).

Hehe, scan je super ali nije svemoguc ;). Napravio sam ih nekoliko komada (Nadrazi mi je Aston MartinGT12) za Forza4 i jos neke igre iz scan-data, tako da nije bas ni skenirano odma spremno za upotrebu, pogotovo interijeri, tamo je tesko skenirati na taj nacin sa FaroArm skenerima pa treba jos puno vremena potrosit za interijere i kompletirani auto - ali sto jest jest na kraju je barem precizan ;).

Znaci ovaj video

na 1m13 sec pocinje dio za ekipu s kojom sam radio (AcmeDC) na tim skenirmanim modelima.

--- Lewis --- www.ram-studio.hr --- Skype: lewis3d ---
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.9.2019 2:25 (Lewis).
11 godina
Re: Vaši 3D modeli

Moraš ti imati prste u svemu :))

Da, jasno da i skenirani model treba dodatnu obradu i ručnu optimizaciju ali su glavne, karasterične linije karoserije točne, a to je kod auta najvažnije, par milimetara pomaka i to više nije taj auto.

Često su ovi potpuno "ručni" naizgled ok ali tek usporedbom sa nacrtima ili skeniram modelom se vidi razlika. Nekom nije bitno, a nekom tko umjesto skupljanja sličica, znački ili salveta skuplja 3D modele jest :).

6 godina
Vaši 3D modeli

Najjace mi je kad neko kaze "ali imao si Scan data" pa to kao onda sve bude automatksi gotovo.

Tada volim da im posaljem ovaj screengrab modela koji sam radio iz Scan Data, jest da je bilo davno ali sve sto nije full glatko/pristupanco kao exterijer auta ispadne "jadno" iz Scan data pa se ti onda snadji :D

https://www.dropbox.com/s/2jvj7da2ktkla26/Scan-vs-Final2.jpg?dl=0

--- Lewis --- www.ram-studio.hr --- Skype: lewis3d ---
Moj PC  
3 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice