Huawei Mate 8 - Rasprava

poruka: 267
|
čitano: 57.545
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Huawei Mate 8 - Rasprava

Evo vidim da na forumu nema dotična tema, a mobitel je konačno i službeno došao u RH i može se nabaviti relativno povoljno spram drugih top mobitela u lijepoj našoj. Prije par dana sam i sam postao vlasnik dotičnog mobitela što me je i ponukalo da otvorim ovu temu pošto ona već ne postoji na forumu, a mislim da ovaj uređaj to definitivno zaslužuje. 

 

Karakteristike uređaja:

 

Dimenzije:                     157,1 x 80,6 x 7,9 mm

Masa:                            185 grama

Zaslon:                          6,0″ IPS, 1080p, 368 ppi, Gorilla Glass 4

SoC:                             HiSilicon Kirin 950

CPU:                             4x Cortex-A72 2,3 GHz i 4x Cortex-A53 1,8 GHz

RAM:                             3/4 GB

Interna memorija:         32/64Gb

MicroSD:                       DA

Povezivanje:                 WiFi, A-GPS, Bluetooth, USB OTG, NFC

LED za obavijesti:          DA

4G:                               LTE Cat.6

OS:                               Android 6.0 Marshmallow

Stražnja kamera:          16 MP/1080p, OIS, f/2.0, Dual LED

Prednja kamera:            8 MP. f/2.4

Čitač otiska prsta:         DA

Baterija:                        4000 mAh

Cijena:                          cca. 4.500,00 kn

 

Osobno sam uređaj nabavio u prošlu subotu i iznenadio me je ugodno i više nego što sam se nadao. Preljepi dizajn u metalnom kućištu, ogromni ekran od 6", jaki hardware koji radi bez štucanja. Za otključavanje ekrana tu je i čitač otiska prsta koji radi savršeno i brzo. Sve u svemu mislim da je Huawei Mate 8 best buy - najviše nudi od ostalih modela za relativno male novce spram konkurentnih uređaja koji su znatno skuplji u tom segmentu.

Cilj ove teme je razmjena iskustava vlasnika Mate 8 uređaja, pitanja onih koji planiraju kupiti navedeni uređaj, problemi i rješenja nastali upotrebom uređaja.

 

Recenzije Huawei Mate 8:

Mob.hr

Smartphonehrvatska.com

Racunalo.com

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.4.2016 12:09 (MasterOfDisaster).
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei Mate 8 - Rasprava

Dobar, al mi nije jasno, pa ako netko hoće pojasnit, koja je fora sa neimanjem 4K snimanja na njihovim top modelima? Iznutrice su sposobne ali ništa. S obzirom da svi ostali flagship uređaji danas uglavnom dolaze sa tom mogućnošću, čak i iPhone...

14 godina
offline
Re: Huawei Mate 8 - Rasprava
bubimir13 kaže...

Dobar, al mi nije jasno, pa ako netko hoće pojasnit, koja je fora sa neimanjem 4K snimanja na njihovim top modelima? Iznutrice su sposobne ali ništa. S obzirom da svi ostali flagship uređaji danas uglavnom dolaze sa tom mogućnošću, čak i iPhone...

Pa meni iskreno ništa ne znači 4K snimanje, imao sam LG G3 koji je imao tu mogućnost i samo sam je  jadanput upotrebio i nije me nešto impresionirala. Naravno to je kod mene slučaj, ali mislim da i dalje većina ne baš ne koristi 4K. Razlozi tome su da dovodi najčešće do pregrijavanja uređaja (Sony), video zauzima enormno mjesta i najčešće je video ograničen dužinom što je smiješno i definitivno ova 3 razloga me odbijaju od bilo kakve upotrebe 4K. Drugo, razlika (između FHD-a i 4K) se jedino vidi na velikom TV ili monitoru, dok na mobitelu ili tabletu nema neke izrazite razlike. Neugrađivanjem 4K opcije po meni nije nešto strašno i nešto što bi trebalo odbijati kupce jedino ako se pale na 4K i stalno snimaju u toj rezi. Možda proizvođači misle da čip ili software nije dovoljno jak ili kvalitetan da bi davao dobru sliku, da imaju problema sa kompresijom podataka da fajl ne bude velik ko kuća itd, a i snimanje u 4K utječe na bateriju pa možda i zbog toga ne žele tu mogućnost ili jednostavno misle da 4K još nije dovoljno prihvaćen da mora biti pod mus u uređaju. Izaberi jedno što ti se sviđa.

8 godina
odjavljen
offline
Re: Huawei Mate 8 - Rasprava

Nije poenta u tome vec ako konkurenija nudi moras i ti.... I zasto ne bi snimao u 4K. SNimas da ti i za 10 godina izgleda dobro a ne samo sad...

14 godina
offline
Re: Huawei Mate 8 - Rasprava
Torent kaže...

Nije poenta u tome vec ako konkurenija nudi moras i ti.... I zasto ne bi snimao u 4K. SNimas da ti i za 10 godina izgleda dobro a ne samo sad...

Zar ti misliš da sve što konkurencija nudi da je i dobro. Koliko toga je izumljeno pa nije uopće zaživilo ili užasno slabo, a među tim užasno slabo je i 4K. Koliko već dugo postoji 4K, a 4K videa nema nigdje, na youtube-u nešto sitno i to je to. Gdje je filmska industrija, gdje su filmovi u 4K i zašto ih nema, a 4K postoji malte ne dvije godine. Možda sam u krivu i možda zaživi 4K punim plućima, ali za sada ona je već dvije godine u mirovanju što je za tehnologiju jako loše i najčešće završi loše.

Kako se kaže: "Time will tell."

8 godina
odjavljen
offline
Re: Huawei Mate 8 - Rasprava

Sve to stoji ali ako imas nekakvu cijenu moras tu cijenu opravdati. Ako konkurencija u toj cijeni nudi 4K zasto bi ti uzeo mob koji nema ako mozes imati... O tome pricam...Inace nisam sklon da mi proizvodjaci govore sta mi treba ili ne. Zato nikad necu uzeti iphone. Izmedju ostalog....Istina je sve sto ti pricas. Imao sam 4K na note 4 i imam i sad na S6 nikad nisam koristio ali nikad ne bih uzeo niti jedan flagship koji ga nema....

14 godina
offline
Re: Huawei Mate 8 - Rasprava
Torent kaže...

Sve to stoji ali ako imas nekakvu cijenu moras tu cijenu opravdati. Ako konkurencija u toj cijeni nudi 4K zasto bi ti uzeo mob koji nema ako mozes imati... O tome pricam...Inace nisam sklon da mi proizvodjaci govore sta mi treba ili ne. Zato nikad necu uzeti iphone. Izmedju ostalog....Istina je sve sto ti pricas. Imao sam 4K na note 4 i imam i sad na S6 nikad nisam koristio ali nikad ne bih uzeo niti jedan flagship koji ga nema....

Ma sve je to ok što ti kažeš da su trebali za tu cijenu uređaja ponuditi i mogućnost snimanja u 4K, ali eto nisu. Mada mi je od tebe apsurdna izjava da nikada ne bi uzeo uređaj koji ne podržava 4K, ali nikad ga nisi koristio (makar si mogao na prijašnjim uređajima) i najvjerojatnije ga tako skoro nećeš niti koristiti. Onda se ipak povodiš za društvom ili proizvođačima koji su ti očito nametli taj način razmišljanja, da to moraš imati u uređaju za tu cijenu makar ti to zapravo uopće ne treba.

Meni osobno kod uređaja je bitan hardware (CPU, GPU i RAM) jer se dosta igram na uređaju i najvažnije od svega baterija, koja je na ovom uređaju bez premca i do sad najbolja koju sam ikada koristio na smartphone-u, a imao sam ih do sada barem 20-ak. Da ne govorim da uređaj ima ogromni 6" zaslon koji prekrasno izgleda i k tome ne troši bateriju kako bi svi očekivali. Sve u svemu ovo je jedan prekrasan uređaj koji ljudi ne bi trebali zaobilaziti jer nema 4K. Naravno kamera mu vjerojatno ne daje kvalitetnu sliku kao LG G4, G5, HTC 10, Sony Z5, ali daje solidan primjerak slike koji će biti dostatan svima koji nisu frikovi po pitanju fotoaparata. Osobno za fotografije imam kvalitetan fotić i on mi za to služi, a ne mob, mob mi je više za nešto hitno kada nemam fotić pa uslikam.

Naravno, svi se razlikujemo i imamo svoje prioritete, meni fotić na mobitelu nije toliko bitan, a nekome je sve što treba na njemu

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.4.2016 9:37 (MasterOfDisaster).
8 godina
odjavljen
offline
Re: Huawei Mate 8 - Rasprava

Ja se vodim logikom ako uzimam flagship po najvisoj ili medju najvisim cijenama na trzistu hocu za tu cijenu top hardware i mogucnosti. Da li cu koristiti iii ne to je moj problem. Bi li ti platio auto po cijeni ferarija ali koji moze ici 180 max jer logika je da vise ionako ne mozes voziti zbog ogranicenja. Ako placam top hocu top.Zato sam i spomenuo s6 i ip6

14 godina
offline
Re: Huawei Mate 8 - Rasprava
Torent kaže...

Ja se vodim logikom ako uzimam flagship po najvisoj ili medju najvisim cijenama na trzistu hocu za tu cijenu top hardware i mogucnosti. Da li cu koristiti iii ne to je moj problem. Bi li ti platio auto po cijeni ferarija ali koji moze ici 180 max jer logika je da vise ionako ne mozes voziti zbog ogranicenja. Ako placam top hocu top.Zato sam i spomenuo s6 i ip6

Ok, tvoja tvrdnja stoji, ali mi je i dalje suludo izbjegavati uređaj koji je odličan u cjelini, ali nema 4K.

No nema veze, ali malo smo otišli 

8 godina
odjavljen
offline
Re: Huawei Mate 8 - Rasprava

Ne izbejgavam ja uredja kao takav ali ako u istom cjenovnom rangu mogu imati sa i bez 4K uzimam sa bez obzira koristio ili ne...;)

10 godina
neaktivan
offline
Huawei Mate 8 - Rasprava

Moram reći da se nekako više slažem sa kolegom torentom jer moja logika bi barem bila da se kupcu prepusti da koristi uređaj onako kako želi a samim tim što ako se uskrati opcija 4K a uređaj to može to već narušava cijelu logiku, pogotovo ako se vode onom Appleovom: ''Oni koriste šta im mi kažemo i dozvolimo''. Mislim da je to krivi slijed razmišljanja za tehnologiju jer onda bi tehnološki napredak bio limitiran. Barem da to daju kao opciju u nekoj od nadogradnji.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Huawei Mate 8 - Rasprava
Imam ga već od 30.03 i mobitel je pila. Ekran je ogroman i mislio sam da će pocuclat bateriju, al baterija je fenomenalna. Prelazak sa G3 se definitivno isplatio. Ovo za 4K je čista glupost, za par godina kada zaživi i postane standard onda ćemo o tome pričat ako ga neko izostavi.
Nije sve u sarkazmu, ima nešto i u podjebavanju..
Moj PC  
3 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Huawei Mate 8 - Rasprava

A kako ce zazivjeti ako svi tako razmisljaju?

Apple si moze priustiti da ceka da zazivi jer ima kupce koji puse sve sto im plasiraju ali ja za premium cijenu hoce sve sto se nudi na trzistu....

10 godina
neaktivan
offline
Huawei Mate 8 - Rasprava

Nije stvar oće li ili neće zaživit, u mojoj podsvjesti (koja može ali i ne mora biti ispravna) je već usađeno da je 4K mogućnost snimanja dio standarda, kao i manualne kontrole kamere, mhl, miracast i slične pizdarije koje malo tko koristi, i ako to nema neću kupit, na što kao kupac imam pravo. Stvar je principa i ponašanja konzumenta na tržištu, pogotovo ako je u igri viši cjenovni razred, odnosno premium segment.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Huawei Mate 8 - Rasprava

Ova tema je otišla u krivom smijeru, a to je 4K. Ovaj to mobitel nema i nema uopće svrhe raspravljati o tome zašto baba nema jaja da se slikovito izrazim. Mob nema 4K i nije mi žao niti me je to zanimalo niti će me skoro zanimati. Pitanje zašto nema 4K najbolje je poslati na Huawei support pa neka oni objasne zašto im mob nema 4K.

Molio bi da se tema nastavi, ali bez 4K jer mislim da smo to apsolvirali.

 

Odličan je ovaj fast charging koji mi je napunio bateriju za sat i pol (90 minuta) od 7% -100% što je fenomenalno jer se ipak radi o bateriji od 4000 mAh.

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.4.2016 21:49 (MasterOfDisaster).
Moj PC  
2 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Huawei Mate 8 - Rasprava
Meni je napunio slicnom brzinom.od 11-100% za 90min...jako brz punjac s obzirom na kapacitet baterije.
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Huawei Mate 8 - Rasprava
Možda i najbolja stvar ovog uređaja je baterija.
Nije sve u sarkazmu, ima nešto i u podjebavanju..
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Huawei Mate 8 - Rasprava

Ma baterija u uređaju je zvijer, da ne znam šta radiš izdržat će ti cijeli dan bez problema, a meni trenutačno drži skoro 2 dana, ono čista perverzija spram drugih uređaja koje sam koristio, a svi su bili premium klasa. Mob se na njuškalu bez problema nađe za 3000 kn što je odlična cijena za uređaj koji ima odličan hardware, veliki ekran i pre moćnu bateriju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Huawei Mate 8 - Rasprava
Može li se kako naštimati da se probudi kucanjem? Kao LG G3?
Nije sve u sarkazmu, ima nešto i u podjebavanju..
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Huawei Mate 8 - Rasprava
x18x05x kaže...
Može li se kako naštimati da se probudi kucanjem? Kao LG G3?

Koliko znam i koliko sam vidio na netu to na žalost nije moguće, to je jedina stvar koja mi također fali sa LG G3-a

9 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei Mate 8 - Rasprava
Planiram kupit huawei mate8 . Po ovome sto se pisali vidim da je uredjaj fantastican... A i dosta sam recenzija pogledala di me je odusevio... ( sto se tice 4K... ako i snimam nesto a i to je rijetko koristim normalno snimanje a ne 4K... Imam sony xperiu Z2 trenutno koja podrzava takvo snimanje ali nije mi to preduvjet da mora bit na uredjaju... A sto se tice fotografija vjerujem da su bolje nego na Z2... Mada su i na xperiji super.. Ja nisam neki profic koji ce mozda uocit razliku).

Uglavnom... Ako se imas sto jos dodati o uredjaju huawei pisite sve me zanima ..lol.lol.lol😂😂😂
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Huawei Mate 8 - Rasprava
Fluidnost,baterija i ekrancina.kratak opis ;)
Moj PC  
2 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Huawei Mate 8 - Rasprava
Kad navikneš na to kuckanje po ekranu teško se odviknuti.
Nije sve u sarkazmu, ima nešto i u podjebavanju..
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Huawei Mate 8 - Rasprava
janna85 kaže...
Planiram kupit huawei mate8 . Po ovome sto se pisali vidim da je uredjaj fantastican... A i dosta sam recenzija pogledala di me je odusevio... ( sto se tice 4K... ako i snimam nesto a i to je rijetko koristim normalno snimanje a ne 4K... Imam sony xperiu Z2 trenutno koja podrzava takvo snimanje ali nije mi to preduvjet da mora bit na uredjaju... A sto se tice fotografija vjerujem da su bolje nego na Z2... Mada su i na xperiji super.. Ja nisam neki profic koji ce mozda uocit razliku).

Uglavnom... Ako se imas sto jos dodati o uredjaju huawei pisite sve me zanima ..lol.lol.lol😂😂😂

Ukratko uređaj je fenomenalan. Sve radi savršeno, uređaj je brz, odličan veliki ekran, hardware na najvišoj razini, ultra dugo trajanje baterije. Jedina slaba točka na uređaju po meni je fotić koji je slabiji od samog vrha ponude (LG G4, G5, Sony Z5, Samsung S6, S7), ako možeš preko toga progurat onda slobodno uzmi Huawei Mate 8 i nećeš zažaliti  

9 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei Mate 8 - Rasprava
Pa sto se tice fotica ... Sad imam xperiu Z2 ako je isti fotic ko i na njoj pase ako je bolji super hahhahahhah... Uglavnom.hvala vam jedvo cekam da ga se docepam 😂😂😂😂😂
14 godina
offline
Re: Huawei Mate 8 - Rasprava
Nije sve u sarkazmu, ima nešto i u podjebavanju..
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Huawei Mate 8 - Rasprava

Eto ako nekoga zanima VR moći će i to probati na Mate 8 - fora, makar me to ne zanima previše, ali je lijepo da se trude i idu u korak s drugima. 

14 godina
offline
Re: Huawei Mate 8 - Rasprava
Zašto ne, ako cijena bude prihvatljiva. Ova tehnologija može samo napredovati.
Nije sve u sarkazmu, ima nešto i u podjebavanju..
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Huawei Mate 8 - Rasprava

Koji nagli pad cijene.

 

http://www.tele2.hr/privatni-korisnici/mobiteli/huawei-mate-8-dual-sim-fantasy-silver/d743/?typid=2

 

Jednokratno je prije par dana bilo 2200kn a sad 79kn.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Huawei Mate 8 - Rasprava
R36 kaže...

Koji nagli pad cijene.

 

http://www.tele2.hr/privatni-korisnici/mobiteli/huawei-mate-8-dual-sim-fantasy-silver/d743/?typid=2

 

Jednokratno je prije par dana bilo 2200kn a sad 79kn.

Takva je cijena od kada je došao uređaj u Tele 2, a 2000 kn je kada uzimaš ugovor na 12 mjeseci, u raznim opcijama ga imaš i za 9 kn jednokratno.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice