Huawei P30/P30 Pro izdvojena tema

poruka: 1.926
|
čitano: 547.037
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Huawei P30/P30 Pro

očekivao sam da će ovo biti 'breaking news' na bug.hr, kaj još spiju ?

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
bosingwa kaže...

očekivao sam da će ovo biti 'breaking news' na bug.hr, kaj još spiju ?

 Poštovani, ako želite biti pravovremeno informirani o bilo kojoj temi, pa tako i o ovoj, pratite Index. 

https://www.index.hr/vijesti/clanak/google-samo-buduci-korisnici-huaweija-nece-imati-pristup-aplikacijama/2086784.aspx

5 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
R36 kaže...

Već vidim odgovor kineza...zabrana prodaje iPhone u Kini. E onda Apple lagano odlazi u k...

Apple ovisi o kineskom tržištu...Huawei o američkom ne.

 

Čini mi se da Huawei ima izlaznu strategiju...

 Ako nema pristupa google servisima to je kraj price... bez obzira na trziste....

Iako se slazem sa tobom odluce li se kinezi na kontra udarac a hoce to je ogroman udarac za apple.....

12 godina
offline
Huawei P30/P30 Pro

Prije ce vijest izaci u dnevnom listu nego na bug.hr 

PSN Tokioplastic292
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
bosingwa kaže...

očekivao sam da će ovo biti 'breaking news' na bug.hr, kaj još spiju ?

 

Pretplati se na VOGUE i LJepota i Zdravlje  ako hoćeš biti koliko toliko informiran o tehnologiji   

12 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
Posmatrač kaže...
R36 kaže...

Već vidim odgovor kineza...zabrana prodaje iPhone u Kini. E onda Apple lagano odlazi u k...

Apple ovisi o kineskom tržištu...Huawei o američkom ne.

 

Čini mi se da Huawei ima izlaznu strategiju...

 Ako nema pristupa google servisima to je kraj price... bez obzira na trziste....

Iako se slazem sa tobom odluce li se kinezi na kontra udarac a hoce to je ogroman udarac za apple.....

 Ne slažem se...

 

MI9 - za kinesko tržište...kaze Krešo s mob hr - citiram "Kinezi već imaju fejkani Play store :). Doduše na kineskom, ali sam s njega nedavno uspio poskidat i instalirat sve Google servise na kineski Xiaomi Mi 9. Dalje možeš sam zaključit" kraj citata.

 

Aj zamisli da Kinezi zabrane prodaju ne kineskih mobitela u Kini koji sadrže play store. Znači samo se mogu prodavat Xiaomi, Huawei i sl...a Samsung, LG, Sony i ostale ne, zbog play store-a.

 

Kina nije Venecuela da ih se može zajebavat.Pa nisu ni Kinezi vesla cuclali...

 

Google može zabraniti sigurnosne nadogradnje i nova izdanja Androida (službeno njihov). Tko brani Huaweiu da razvija AOSP verzije.

Ne može zabraniti ništa drugo.

5 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
R36 kaže...
Posmatrač kaže...

 Ako nema pristupa google servisima to je kraj price... bez obzira na trziste....

Iako se slazem sa tobom odluce li se kinezi na kontra udarac a hoce to je ogroman udarac za apple.....

 Ne slažem se...

 

MI9 - za kinesko tržište...kaze Krešo s mob hr - citiram "Kinezi već imaju fejkani Play store :). Doduše na kineskom, ali sam s njega nedavno uspio poskidat i instalirat sve Google servise na kineski Xiaomi Mi 9. Dalje možeš sam zaključit" kraj citata.

 

Aj zamisli da Kinezi zabrane prodaju ne kineskih mobitela u Kini koji sadrže play store. Znači samo se mogu prodavat Xiaomi, Huawei i sl...a Samsung, LG, Sony i ostale ne, zbog play store-a.

 

Kina nije Venecuela da ih se može zajebavat.Pa nisu ni Kinezi vesla cuclali...

 

Google može zabraniti sigurnosne nadogradnje i nova izdanja Androida (službeno njihov). Tko brani Huaweiu da razvija AOSP verzije.

Ne može zabraniti ništa drugo.

 Koliko ljudi je spremno se zezati sa time? Ako zabrane pristup servisima ne mozes se logovoati na mail, ne mozes gledati youtube... ko ce kupiti takav telefon? Skidati aplikace sa playstorea na kineskom? 

Da se razumijemo takva politika nije odrziva. Jednostavno kinesko trziste je preveliko da ga tek tako prekrizis....Neka samo zabrane apple i coca colu eto ti delegacije da mole da se vrate na staro... 

Ja imam Huavei teefon, zena takodje, djete takodje, setsra njena djeca itd.... Ali za sada men to ne brine. Azuriranja mi nisu kriticno bitna i mogu ih koristiti barem jos godinu dana....

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.5.2019 9:07 (Posmatrač).
10 godina
offline
Huawei P30/P30 Pro

Ne zamaram se s time.

Nek ne dobijem nikakvo ažuriranje godinu dana ne tangira me. A onda cemo vidit ko šta nudi.

 

 

Btw vratio sam se na P30 pro, mi9 je dobar, al kamerica je sve :D

Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Huawei P30/P30 Pro

Upravo to, ovo je fakat ozbiljna pizdarija, i upravo to ce se desiti, mentalitet mase, ne kupuj Huawei jer ne radi Andorid, the end

 

S druge strane nije Huawei ZTE, ipak su oni jedan on vodecih telekomunikacijskih firmi opcenito

 

kao i obicno, krajnji korisnici su ti koji najebu 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Huawei P30/P30 Pro

Dok ne procitam o tome na Bugu, ne vjerujem 

Intel i7 8700K;asrock z370 extreme 4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; SLI 2 X Nvidia GeForce 1080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
Ja cu samo reci da je to potez slabića (US) i da ne mogu vjerovati da se jedna supersila kakva je US bila, a ocito više nije mora koristiti ovakvim očajničkim potezima.
 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
Kad su pod vodstvom luđaka.

Što se tiče Huawei-a, vjerujem da će probati postići nagodbu. Nije ni Google-u svejedno da gubi toliko prihoda.

Ako se nastavi ovaj trgovinski rat, što će biti s ostalim Kineskim proizvođačima je pitanje.
 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Huawei P30/P30 Pro

Mislim da je vrijeme za prodaju mobitela i lock teme

 
1 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
Zakaj? Kinezi se ovak ponašaju prema zapadnim tvrtkama već godinama, pa ne vidim da se zbog toga ovak drami.
12 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
Posmatrač kaže...
R36 kaže...
Posmatrač kaže...

 Ako nema pristupa google servisima to je kraj price... bez obzira na trziste....

Iako se slazem sa tobom odluce li se kinezi na kontra udarac a hoce to je ogroman udarac za apple.....

 Ne slažem se...

 

MI9 - za kinesko tržište...kaze Krešo s mob hr - citiram "Kinezi već imaju fejkani Play store :). Doduše na kineskom, ali sam s njega nedavno uspio poskidat i instalirat sve Google servise na kineski Xiaomi Mi 9. Dalje možeš sam zaključit" kraj citata.

 

Aj zamisli da Kinezi zabrane prodaju ne kineskih mobitela u Kini koji sadrže play store. Znači samo se mogu prodavat Xiaomi, Huawei i sl...a Samsung, LG, Sony i ostale ne, zbog play store-a.

 

Kina nije Venecuela da ih se može zajebavat.Pa nisu ni Kinezi vesla cuclali...

 

Google može zabraniti sigurnosne nadogradnje i nova izdanja Androida (službeno njihov). Tko brani Huaweiu da razvija AOSP verzije.

Ne može zabraniti ništa drugo.

 Koliko ljudi je spremno se zezati sa time? Ako zabrane pristup servisima ne mozes se logovoati na mail, ne mozes gledati youtube... ko ce kupiti takav telefon? Skidati aplikace sa playstorea na kineskom? 

Da se razumijemo takva politika nije odrziva. Jednostavno kinesko trziste je preveliko da ga tek tako prekrizis....Neka samo zabrane apple i coca colu eto ti delegacije da mole da se vrate na staro... 

Ja imam Huavei teefon, zena takodje, djete takodje, setsra njena djeca itd.... Ali za sada men to ne brine. Azuriranja mi nisu kriticno bitna i mogu ih koristiti barem jos godinu dana....

 Kakvo zezanje - logično da će to Huawei pojednostavit...

 

Krivo si skužio...mogu samo zabranit nadogradnje koje dobivaš svaki mjesec i pristup novim verzijama Androida. 

6 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
HAL kaže...
Zakaj? Kinezi se ovak ponašaju prema zapadnim tvrtkama već godinama, pa ne vidim da se zbog toga ovak drami.

za razliku od zapada, kinezi se ne reklamiraju kao demokratsko drustvo i kao slobodno trziste, dok amerikanci to rade

 

i onda na tome "slobodnom trzistu" ti veliki voda slobodnog trzista i trgovine, prakticki dekretom, bez javne rasprave u parlamentu, donese ovakvu odluku, sto naravno ima pravo po njihovom zakonu, koja utjece na poslovanje ne samo tvoje zemlje nego evo u ovome slucaju cijeloga svijeta, jer je Google americka firma.

 

ovo direktno utjece na tebe kao korisnika u Hrvatskoj, a nemas jebene veze sa americkom ekonomijom i time sto on kao stiti americke tvrtke.

 

recimo da si vlasnik telecom firme u americi, i dogovorio si poslove za Huaweiem, iz praktickih poslovnih razloga, bolja cijena, vrhunska oprema i usluge, odlicna implemnetacija, veca zarada tvoje firme i bla bla, sve planovi i financije su u skladu sa tim dogovorom, i sad ti ovaj kreten donese proglas gdje ti je zabranjeno to sto si dogovorio i na cemu si bazirao sve svoje poslovanje, ne smijes kupiti, vec moras sve ispocetka

 

i sad one kompanije koje si odbio kada si izabrao Huawei ce ti to naplatiti, a ti ces sammim time, izgubiti lovu, refinancirati plan poslovanja, manje zaradivati, duze ce cijeli proces trajati, jer treba sve ponovno istestirati, svu infrastrukturu prilagoditi novoj opremi, sav softver ponovno pisati itd itd

 

da ne govorim da ces morati i nekoga otpustiti, ma prekrasno

 

kao i uvijek najebu krajni korisnici i male/srednje firme koje ovakve potrese u poslovanju ne mogu pratiti

 

ako je slobodno trziste onda se to rjesava po pravilima i regulativama slobodnog trzista, a ne dekretom predsjednika usmjerenog na jednu kompaniju, ono wtf

16 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
Gle sve razumijem i 100% si u pravu da uvijek najmanji najebu.

Ali treba uzeti u obzir da kineska vlada može narediti špijuniranje Huaweiu, a govorimo o vladi koja doslovno krade sve kaj stigne.

Trump je mutava sirovina, ali nekak sumnjam da je ova odluka samo njegova, a ako i je sve proteste treba adresirati na kinesku vladu koja svojim zakonima usere vlastite firme.

Bilo je vrijeme da netko kaže Kinezima dosta i počne ih tretirati kako oni tretiraju sve ostale.
 
2 2 hvala 0
8 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
HAL kaže...
Gle sve razumijem i 100% si u pravu da uvijek najmanji najebu.

Ali treba uzeti u obzir da kineska vlada može narediti špijuniranje Huaweiu, a govorimo o vladi koja doslovno krade sve kaj stigne.

Trump je mutava sirovina, ali nekak sumnjam da je ova odluka samo njegova, a ako i je sve proteste treba adresirati na kinesku vladu koja svojim zakonima usere vlastite firme.

Bilo je vrijeme da netko kaže Kinezima dosta i počne ih tretirati kako oni tretiraju sve ostale.

 Kada je Kina zabranila svojim poslovnim subjektima da surađuju sa nekom USA firmom?

 

5 godina
protjeran
offline
Huawei P30/P30 Pro

vlasnici Huawei i Honor uređaja ne trebaju brinuti.

ostat će im solidni fotoaparati.

jedina šteta da će te kineske 

smartphone biti nemoguće prodati bilo kome prodati.

Ne znam što čekaju sa 90% - tnim popustima cijeli dan.

 
1 5 hvala 0
12 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
kućaposo kaže...

vlasnici Huawei i Honor uređaja ne trebaju brinuti.

ostat će im solidni fotoaparati.

jedina šteta da će te kineske 

smartphone biti nemoguće prodati bilo kome prodati.

Ne znam što čekaju sa 90% - tnim popustima cijeli dan.

 Kupim tebe, tvoj mobitel i još jedan Huawei - eto toliko me brine prodaja.

5 godina
protjeran
offline
Huawei P30/P30 Pro

do sada mi nikad nije palo na pamet kupovati kineske mobitele.

nakon što su nabili nerealne cijene, Donald & kompići

srezaše im kineska krilca. ostaje i Afrika i Venezuela pa nek

tamo prodaju Mate 30 PRO po 8.000,00 kn

 
1 7 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Huawei P30/P30 Pro

Mjenjam p30 pro u odličnom stanju za android sa play store. Pozdrav

 
1 2 hvala 0
12 godina
offline
Huawei P30/P30 Pro

Evo jedna dobra vijest...

Stiže 9.1.0.162 

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.5.2019 18:50 (R36).
 
3 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
kućaposo kaže...

do sada mi nikad nije palo na pamet kupovati kineske mobitele.

nakon što su nabili nerealne cijene, Donald & kompići

srezaše im kineska krilca. ostaje i Afrika i Venezuela pa nek

tamo prodaju Mate 30 PRO po 8.000,00 kn

 Da mi je taj tvoj mozak da se malo odmorim.

5 godina
protjeran
offline
Huawei P30/P30 Pro

mirno spavaj momak i polako uči kitajski

Ići ce kineski mobiteli gratis uz šalice za kavu

 
0 3 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Huawei P30/P30 Pro

Dobro,ajmo bez zajebanicije:Ako se ovo ne riješi u dogledno vrijeme,da li se isplati kupit p30 pro za neku bagatelnu lovu?

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro

Zasto se ne bi isplatilo? Sve ti radi najnormalnije a mozda neces dobiti andorid q... 

10 godina
neaktivan
offline
Huawei P30/P30 Pro

Onda čekam da operateri spuste cijene.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
Kao što sam već naveo, sumnjam da će ovaj ban potrajati dugo, a shodno tome i da će operateri spuštati cijene.

Vjerojatniji je izgled malo prepucavanja lijevo-desno pa dogovor i kao da ništa nije bilo.
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Huawei P30/P30 Pro

Ma niste normalni ako mislite da ce spustat cijene

Moj PC  
3 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice