Huawei P30/P30 Pro izdvojena tema

poruka: 1.926
|
čitano: 546.052
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
3dfx kaže...
CroDexter kaže...

 

Imaš tu dvije različite stvari.

Jedna je da većina ljudi ne koristi mobitel za artističko snimanje kada namještaš sve opcije 5 minuta da bi dobio dobru sliku. A uz to možda su za tu jednu sliku napravili 5-6 pokušaja i onda još par sati "uljepšavanja".

Druga stvar je da mi je jadno da u reklamama koriste fotke koje nisu napravljene s njihovom kamerom. I to već drugu godinu za redom. Toliko o njihovoj kameri. Ne vjerujem ništa u kvalitetu njihove kamere dok ne vidim fotke/snimke nekih manje poznatih Youtubera/portala.

covjece, pa daj shvati da imas na gsm areni EXIF datoteku za sve mobitele koje su testirali, u kojoj je sve zapisano, izmedu ostalog i to u kojem je modu slikano, koje su postavke i da li je fotka obradena i s cime

 

vase misljenje i njihovo misljenje su samo misljenja, EXIF je cinjenica koja pokazuje kakva je fotografija, bez obzira sta vi mislili o tome

 

isto tako da su bilo sto drkali po EXIF datoteki, to bi se odmah saznalo i bilo bi bye bye GSM arena

 

to sto ti govoris je u rangu kao da mi tvrdis da nesto na cemu pise #FFFFFF  nije bijela boja, jer eto ti vidis to drugacije i dok ti pero peric sa manje poznatog kanal ne potvrdi da je to stvarno bijela boja ne vjerujes, iako pise #FFFFFF 

 

https://fstoppers.com/originals/can-you-really-claim-it-was-shot-phone-347605
"It was shot on an iPhone, with tens of thousands of dollars of equipment to capture the audio, enhance the lighting, and stabilize the camera, all under the direction of a renowned DP and Director."
To ti je primjer, a vjervoatno ima i drugih fora. Ti stvarno misliš da je EXIF nešto što se ne može promjeniti/fejkati?

 

6 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
CroDexter kaže...

 

https://fstoppers.com/originals/can-you-really-claim-it-was-shot-phone-347605
"It was shot on an iPhone, with tens of thousands of dollars of equipment to capture the audio, enhance the lighting, and stabilize the camera, all under the direction of a renowned DP and Director."
To ti je primjer, a vjervoatno ima i drugih fora. Ti stvarno misliš da je EXIF nešto što se ne može promjeniti/fejkati?

 

 ti mene trolas ili namjerno ne citas sta pisem?

 

upravo sam napisao da ako je EXIF promjenjen/fejkan to se isto tako lagano moze vidjeti, kao sto se moze i promjeniti metadata

 

zato sam i napisao, da GSM arena to radi, vec bi ih netko uhvatio u tome

14 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
3dfx kaže...
CroDexter kaže...

 

https://fstoppers.com/originals/can-you-really-claim-it-was-shot-phone-347605
"It was shot on an iPhone, with tens of thousands of dollars of equipment to capture the audio, enhance the lighting, and stabilize the camera, all under the direction of a renowned DP and Director."
To ti je primjer, a vjervoatno ima i drugih fora. Ti stvarno misliš da je EXIF nešto što se ne može promjeniti/fejkati?

 

 ti mene trolas ili namjerno ne citas sta pisem?

 

upravo sam napisao da ako je EXIF promjenjen/fejkan to se isto tako lagano moze vidjeti, kao sto se moze i promjeniti metadata

 

zato sam i napisao, da GSM arena to radi, vec bi ih netko uhvatio u tome

 

Ne trolam te već mi je nevjerovatno da netko toliko vjeruje u poštenje. Kao da su na GSM areni totalno nepristrani.

Ne kažem da oni mjenjaju EXIF podatke ali postoje i druge metode kako se može varati. Stavio sam ti link.
Moja poanta je da je toliko nahvaljeni P20P u svim mogućim recenzijama u praksi dosta loše ocijenjen od strane prosječnih korisnika. Pogledaj P20P temu.
Ja sam najveći kritičar ali ima i drugih koji potvrđuju da im kamera nije baš najbolja.

Huawei je posato jako dobar prvenstveno u marketingu i ulažu jako puno novaca. Leica ovo, Leica ono, DXO mark uvijek rekoradan ali stvarnost nije baš tako blistava.

Ali da stvar bude jasna, meni je P20P jako dobar mobitel i jedini fail je kamera. I zato ovdje pišem da se i drugi ne bi zeznuli.

Treba pričekati i biti oprezan s "kineskim" kameraama i softwareom

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.3.2019 12:32 (CroDexter).
12 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
bill_jobs kaže...
3dfx kaže...
pa nisu ludi da si upropaste godine rada i truda zbog takve gluposti, skini tin foil hat i opusti se 

 :facepalm:

Blage veze nemaš kako funkcionira današnje novinarstvo, nikakve to veze nema sa objektivnošću, sve je marketing i tko plati više.

Šta misliš od čega GSMarena živi? Tvojih klikova na njihove recencije? lol

 Opet se ovdje drobe gluposti. Ajde više shvatite da PLAĆENIH RECENZIJA NEMA i ako ima brzo se skuže i mediji pošteno najebu kada se skuži. Da, portali žive od reklama, ali iste te reklame ih ne NE OBVEZUJU da uopće napišu recenziju a kamoli da hvale uređaj.

7 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
"..P20P jedini fail kamera.."
ode se stvarno svasta moze procitat..
 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
CroDexter kaže...

 

Ne trolam te već mi je nevjerovatno da netko toliko vjeruje u poštenje. Kao da su na GSM areni totalno nepristrani.

Ne kažem da oni mjenjaju EXIF podatke ali postoje i druge metode kako se može varati. Stavio sam ti link.
Moja poanta je da je toliko nahvaljeni P20P u svim mogućim recenzijama u praksi dosta loše ocijenjen od strane prosječnih korisnika. Pogledaj P20P temu.
Ja sam najveći kritičar ali ima i drugih koji potvrđuju da im kamera nije baš najbolja.

Huawei je posato jako dobar prvenstveno u marketingu i ulažu jako puno novaca. Leica ovo, Leica ono, DXO mark uvijek rekoradan ali stvarnost nije baš tako blistava.

Ali da stvar bude jasna, meni je P20P jako dobar mobitel i jedini fail je kamera. I zato ovdje pišem da se i drugi ne bi zeznuli.

Treba pričekati i biti oprezan s "kineskim" kameraama i softwareom

nisi procitao prijasnje postove gdje sam napisao, da ne vjerujem nikome i nicemu i da me bas briga da li je recenzent posten ili je placen ili nesto deseto, dok god imam EXIF datoteku, gdje brojke pokazuju cinjenice, a ne necije misljenje

 

isto tako ne citam sta je recenzent napisao u tekstu, kada postoji EXIF datoteka, njegovo misljenje mi je nebitno, isto kao sto mi je nebitno misljenje bilo koga, dok god imam na raspolaganju brojke

 

to isto stoji i za marketing, takoder me kao kupca ne zanima kako, na koji naci i sta reklamiraju, sta seru i lazu, zanima me krajnji rezultat i brojke koje pokazuju cinjenicno kakav je taj rezultat, thats it my friend

 

btw, cijeli dan smo offtopic, i iskreno zaboli me vise i za huawei i ovu temu, uskoro ponosni vlasnik S10+ i najveci samsung fanboj se odjavljuje

 

6 godina
offline
Huawei P30/P30 Pro

Nisu baš nahvalili kameru u odnosu na konkurenciju.

https://www.gsmarena.com/huawei_p30_pro_camera_comparison-review-1912p2.php

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.3.2019 19:48 (love2ml86).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Huawei P30/P30 Pro

Uzeo P30 Pro 128Gb - black - jedino taj bio, jer se Aurora čeka tjedan-dva više...

 

Uzeo u T-com - isporuka je od 03.04.2019...pa čemo vidjet...

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Huawei P30/P30 Pro

Koliko vidim u slobodnoj prodaji se vrti samo 256GB/8GB...nema nigdje 128Gb/8GB. Za 256GB hoče 7500kn što je malo previše.

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.3.2019 10:57 (R36).
 
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Huawei P30/P30 Pro
R36 kaže...

Koliko vidim u slobodnoj prodaji se vrti samo 256GB/8GB...nema nigdje 128Gb/8GB. Za 256GB hoče 7500kn što je malo previše.

 Imas u t2 slobodni 128 

12 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
thebatman kaže...
R36 kaže...

Koliko vidim u slobodnoj prodaji se vrti samo 256GB/8GB...nema nigdje 128Gb/8GB. Za 256GB hoče 7500kn što je malo previše.

 Imas u t2 slobodni 128 

 To znam...mislio sam na ostala prodajna mjesta koja se ne odnose na operatere

 

7 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
Zna li neko jeli ova promocija za garanciju na lom ekrana od Huaweia ili od prodavača? Znam da je za neku prijašnju seriju flagshipova Huawei davao garanciju na lom ekrana ako se registrira uređaj bla bla.. gledam uzeti kod tmobile preko firme uređaj ali oni za poslovne korisnike nemaju informaciju o toj garanciji.. a s obzirom na zakrivljeni ekran dobro bi dosla ta garancija.. :)
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Huawei P30/P30 Pro
Mrwhosetheboss je izbacio video uspoređujući p30 pro s10+ i ajfona pa pogledajte
Po meni, boje su užasne na p30pro, baš loše, pogotovo video. Zoom/rezolucija miljama ispred ostala 2 i night mode koliko god umjetno i overprocessed izgledao je stvarno koristan, pogotovo u vrlo mračnim uvjetima. U biti jedino taj zoom, količina detalja je wow, ali moraju izbalansirati tu boju. 

 

 
1 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
autoban01 kaže...
Zna li neko jeli ova promocija za garanciju na lom ekrana od Huaweia ili od prodavača? Znam da je za neku prijašnju seriju flagshipova Huawei davao garanciju na lom ekrana ako se registrira uređaj bla bla.. gledam uzeti kod tmobile preko firme uređaj ali oni za poslovne korisnike nemaju informaciju o toj garanciji.. a s obzirom na zakrivljeni ekran dobro bi dosla ta garancija.. :)

cini mi se da ti je to promocija za prvih nekoliko kupaca, 200 ili tako nesto, isto kao i sat, to je taj neki paket

 

ta garancija na lom ti vrijedi samo 90 dana od dana kada je izdan racun.

6 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
AudioGorilla kaže...
Mrwhosetheboss je izbacio video uspoređujući p30 pro s10+ i ajfona pa pogledajte
Po meni, boje su užasne na p30pro, baš loše, pogotovo video. Zoom/rezolucija miljama ispred ostala 2 i night mode koliko god umjetno i overprocessed izgledao je stvarno koristan, pogotovo u vrlo mračnim uvjetima. U biti jedino taj zoom, količina detalja je wow, ali moraju izbalansirati tu boju. 

 

 /TLDR

 

zavisi tko sto preferira:

 

Telefoto i DOF - Huawei

 

Wide angle i ultra wide - Samsung

 

Dinamici raspon i ekspozicija - Apple

 

Nocni uvjeti - Huawei

 

iznenaden sam videom na Huaweiu, nakon onog uzasa od M20P

7 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
Da.. ali mislim da sam cak negdje vidio i da daju 2 godine na ekran.. nisam siguran..
Al ovi prvih 10, 20, 50, 10000 kupaca je samo marketinski trik.. tu cu uvijek bit 11, 21, 51 ili 10001 kupac :)
Zapravo zanimalo me jeli tu garanciju daje direktno proizvođač (Huawei) ili prodavač..
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
autoban01 kaže...
Da.. ali mislim da sam cak negdje vidio i da daju 2 godine na ekran.. nisam siguran..
Al ovi prvih 10, 20, 50, 10000 kupaca je samo marketinski trik.. tu cu uvijek bit 11, 21, 51 ili 10001 kupac :)
Zapravo zanimalo me jeli tu garanciju daje direktno proizvođač (Huawei) ili prodavač..

ne znam tko daje garanciju, ali ti ionako to rjesavas tamo gdje si kupio uredaj

 

obicno je to neka treca pravna osoba, osiguravajuce drustvo ili servis koji daje takve garancije, tipa Corrigo, Uniqa i slicno

 

ne bi te to trebalo zabrinjavati tko daje, jer si ti u svakome slucaju osiguran 

12 godina
offline
Huawei P30/P30 Pro

Huawei daj direktno garnaciju na lom ekrana ali to je toliko nebitno jer traje samo prva 3mj.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
AudioGorilla kaže...
Mrwhosetheboss je izbacio video uspoređujući p30 pro s10+ i ajfona pa pogledajte
Po meni, boje su užasne na p30pro, baš loše, pogotovo video. Zoom/rezolucija miljama ispred ostala 2 i night mode koliko god umjetno i overprocessed izgledao je stvarno koristan, pogotovo u vrlo mračnim uvjetima. U biti jedino taj zoom, količina detalja je wow, ali moraju izbalansirati tu boju. 

 

 Odlična recenzija...

 

Ako gledamo točnost boja, Iphone 8 ima točnije boje od Note 9. Svaki put kažem da Iphone najbolje pogađa boje. Ali nebitno.

 

Ja ću pregrmit to sve zbog slika u nočnim uvjetima., budimo realni danas mob od 300 eura daj odlične slike u dnevim uvjetima., dnevni uvijeti me više toliko ni ne zanimaju.

 

Kažem treba se strpit - jer bit će update softwarea na P30 Pro i peglanja tih nekih sitnica. U svakom slučaju mob obečaje.

 

 

10 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
Prva stvar koju trebaju rijesiti su distorzije po rubovima sirokokutne kamere, a to se SW moze rijesiti.
Takodjer mi nije jasno kako im video u 4K ima bitrate od samo 26 mbps...to je zaista smiješno za flagship.
Mob mi se svidja samo i isključivo zbog zooma ali i dalje to nije to sto se mene tice...mozda ga isprobam kada mu malo padne cijena.
 
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Huawei P30/P30 Pro

Prvi put nakon dugo godina da je Samsung s serija zbacena s trona...

Moze bibit ovo ono ali p30 pro je trenutno potpuniji uredaj od Samsung s10 plus.

Sto Kinezi gaze za koju godinu ce Samsungu najveci konkurent bit xiaomi za top 5 poziciju....

Ali sami su to krivi s recikliranjem starih modela i prodavanju muda pod bubrege...

Moj PC  
1 3 hvala 0
10 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
Horatio_Hornblower kaže...

Prvi put nakon dugo godina da je Samsung s serija zbacena s trona...

Moze bibit ovo ono ali p30 pro je trenutno potpuniji uredaj od Samsung s10 plus.

Sto Kinezi gaze za koju godinu ce Samsungu najveci konkurent bit xiaomi za top 5 poziciju....

Ali sami su to krivi s recikliranjem starih modela i prodavanju muda pod bubrege...

 

 

Ja nisam Samsung fan, mislim da je mnogima vec jasno, ali nebih se slozio sa ovime.

Meni se P30 PRO jako svidja, ima jako dobrih aduta, ali tko zeli najbolji moguci ekran, sve prikljucke (3.5mm), vrhunsko video snimanje, funkcionalan AOD, stereo zvuk, iskoristiti postojecu micro SD karticu vjerojatno nece gledati P30 PRO...P30 PRO je za foto entuzijaste u koje ubrajam i sebe, ali nisam siguran da mi je samo zoom koji je trenutno bez konkurencije dovoljan motiv da se odreknem svega gore navedenog.

11 godina
neaktivan
offline
Huawei P30/P30 Pro

Ne slazem se ekran na oba je izvrstan aod ovisi baterija i brzo punjenje iste je puno zmacajnije nego te dvije stavke kamere su 50 50 3.5 utor je mrtav vec 2 godine tako da kazem od s3 samsung nikome nije prepustio tron

Moj PC  
0 4 hvala 0
10 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
Horatio_Hornblower kaže...

Ne slazem se ekran na oba je izvrstan aod ovisi baterija i brzo punjenje iste je puno zmacajnije nego te dvije stavke kamere su 50 50 3.5 utor je mrtav vec 2 godine tako da kazem od s3 samsung nikome nije prepustio tron

 

 

Pa napisao sam da P30 PRO ima nekih zanimljivih aduta koje si i nabrojao, ali ima i nekih nedostataka koje ne mozemo ignorirati.

Tebi je 3.5mm utor mrtav vec 2-3 godine, a ja ga koristim svaki dan kao i mnogi.

Ekran je dobar, ali je ispod 400 ppi sto je vise neki midrange nivo kao i rezolucija.

 

Nisam kontra P30 PRO jer cu ga vjerojatno u jednom trenutku i sam uzeti i dati mu sansu, ali ja koristim pola godine Note 9 koji me poprilicno razmazio u nekim stvarima u kojima je P30 PRO "mrsav".

 

Hocu samo reci da sam svjestan nedostataka P30 PRO i vidjet cu kako cu se nositi sa njima...volim kamere na mobitelu i to mi je jedini motiv koji me moze motivirati...netko kome kamera nije u TOP 3 prioriteta svakako ima boljih izbora mobitela od P30 PRO.

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.3.2019 19:11 (ocean77).
8 godina
protjeran
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
ocean77 kaže...

Meni se P30 PRO jako svidja, ima jako dobrih aduta, ali tko zeli najbolji moguci ekran, sve prikljucke (3.5mm), vrhunsko video snimanje, funkcionalan AOD, stereo zvuk, iskoristiti postojecu micro SD karticu vjerojatno nece gledati P30 PRO...P30 PRO je za foto entuzijaste u koje ubrajam i sebe, ali nisam siguran da mi je samo zoom koji je trenutno bez konkurencije dovoljan motiv da se odreknem svega gore navedenog.

Apsolutno se slazem. Tko zeli najpotpuniji uredaj, p30 mu sigurno nece biti prvi izbor.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
Iskreno hebeš 3.5 jack ako setup nije ko u LG/Vivo. 99% ljudi koji po internetu kake kak fali jack nemaju pojma o dobrom zvuku a i taj jack iskoriste dvaput,jednom i nikad više.

Kada sam uključio jedne custom made IEMe u Galaxy 10 nisam bio siguran gdje će mi duša ako poslušam jedan flac do kraja. Pa 30$ chifi DAP daje dve klase bolji zvuk od toga.

Nazad na P30 pro. Izostanak stereo zvučnika bi(uz pretpostavku da je ekran ravan nekako) mi bio nepremostiva prepreka. Ovako su dvije :)

P30 puno bolji odabir IMHO.

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.3.2019 21:28 (saintmarcus9).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Huawei P30/P30 Pro

Samo da potvrdim ovo što je gore napisano. Na M20P mi se u HiCare-u pojavilo da svi koji se registriraciju na Huawei stranici s P30P i P30 u razdoblju od 26.03-15.04, dobiju 90 premium zaštitu na lom stakla.

Opcija koja definitivno nije od viška, ali isto tako viidm da recimo Elipso nudi 2 godine na lom stakla + Huawei Watch uz P30P.

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Huawei P30/P30 Pro
ocean77 kaže...
Horatio_Hornblower kaže...

Prvi put nakon dugo godina da je Samsung s serija zbacena s trona...

Moze bibit ovo ono ali p30 pro je trenutno potpuniji uredaj od Samsung s10 plus.

Sto Kinezi gaze za koju godinu ce Samsungu najveci konkurent bit xiaomi za top 5 poziciju....

Ali sami su to krivi s recikliranjem starih modela i prodavanju muda pod bubrege...

 

 

Ja nisam Samsung fan, mislim da je mnogima vec jasno, ali nebih se slozio sa ovime.

Meni se P30 PRO jako svidja, ima jako dobrih aduta, ali tko zeli najbolji moguci ekran, sve prikljucke (3.5mm), vrhunsko video snimanje, funkcionalan AOD, stereo zvuk, iskoristiti postojecu micro SD karticu vjerojatno nece gledati P30 PRO...P30 PRO je za foto entuzijaste u koje ubrajam i sebe, ali nisam siguran da mi je samo zoom koji je trenutno bez konkurencije dovoljan motiv da se odreknem svega gore navedenog.

 Da ne pišem odgovor kod Note 9 jer si tu isto sve napisao.

Slažem se s tobom u nekim stvarima pa ću malo objasnit sa svog gledišta

1.Najbolji ekran - slažem se.Samsung je tu vrh,ali koliko će nas vid to primjetiti.Imam Note 9, imao sam 2XL i meni je to više manje isto.U laboratorijskim uvjetima će se vidjet razlika.. a ovako nisam siguran.

Meni je fail je što je samo FHD 

2.3.5mm ili USB C meni potpuno isto.Imam slušalice samo kao znam odigrat PUBG., inače slušam muziku preko bluetootha u autu.

3. Video snimanje - slažem se.Meni su 95% slike, 4% video u dnevnim uvjetima, i 1% u nocnim.Tako da cu video pregrmit.

4. Stereo zvuk - kažem da nikad ne slušam nešto bez slušalice, tako da mi to uopće ne igra ulogu.

5. Sd kartica - sve mi je na cloudu.Zadnji put sam sd koristio mislim na S3.

6. AOD - potpisujem 

 

Zašto uzimam P30 Pro - normalno zbog znatiželje a i :

1.Brzo punjenje -jednostavno ne mogu progutati više "brzo punjenje" Samsunga bez obzira što baterija mi traje 1 dan., ne svaki put, ali traje.

U zadnjih 3mj od kad imam Note 9, imao sam više puta potrebu za tim brzim punjenjem. 

2. Dizajn - ova kapljica i ekran od ruba do ruba mi je odličan.Zelim što veću iskoristivost zaslona u manjem kucistu.

3. EMUI - brzi od UI., znam po M20Pro., a mogucnosti prilagodbe slicne.

4. Kamera - nema smisla o tome nešto pričat.

5. Baterija - trajanje...

6. Jeftina cijena - 4560kn + sat - T-com.

 

 

10 godina
online
Huawei P30/P30 Pro

Kako me nervira AOD na huaweiu, uzasan.

Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice