BUG tim za autoCAD

poruka: 496
|
čitano: 224.259
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
BUG tim za autoCAD

ubacim usb
otvorim projekt

radim

sacuvam na komp ili usb

zatvorim cad

izvadim usb

i kad hocu da pokrenem cad ponovo on mi izbaci error

kad vratim usb on se pokrene normalno

 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: BUG tim za autoCAD

Koja verzija AutoCAD-a je u pitanju? Jeli bilo problema s instalacijom?

Stručnjak za odmaganje...
9 godina
neaktivan
offline
BUG tim za autoCAD

auto cad 2000

nije bilo problema sa instalacijom

starija verzija jeste ali u njoj mi rade lispovi

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: BUG tim za autoCAD

Windows XP ili Windows 7?

Stručnjak za odmaganje...
9 godina
neaktivan
offline
BUG tim za autoCAD

sedmica

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: BUG tim za autoCAD
kosica kaže...

sedmica

Probaj ga pokrenuti u compatibility modu (za OS odaberi XP).

Stručnjak za odmaganje...
9 godina
neaktivan
offline
BUG tim za autoCAD

probao i ista prica... nazalost

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: BUG tim za autoCAD
Imaš li puno lispova koji su problematični? Možda je manji problem izmijeniti lispove. Na verziji 2015. mi rade lispovi stariji od 10 godina.
Stručnjak za odmaganje...
9 godina
neaktivan
offline
BUG tim za autoCAD

samo dva potrebna lispa koje sam instalirao i na 2010 i 2012 i nisu radili
samo zbog njih jos koristim 2000

moguce je

da povlaci neku lokaciju sa usba ali u putanjama nisam nista nasao 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: BUG tim za autoCAD
kosica kaže...

samo dva potrebna lispa koje sam instalirao i na 2010 i 2012 i nisu radili
samo zbog njih jos koristim 2000

moguce je

da povlaci neku lokaciju sa usba ali u putanjama nisam nista nasao 

Jesi li ti autor tih lispova ili netko drugi? Bolje rečeno imaš li fileove u .lsp formatu ili su u .vlx formatu?

 

Za što ih koristiš? Možda postoji alternativno rješenje.

 

Znam da sam, prije ne znam koliko verzija, morao prilagoditi neke lispove kako bi radili ispravno na novijoj verziji. Nakon toga ihh godinama nisam dirao a rade i dan danas.

Stručnjak za odmaganje...
15 godina
offline
BUG tim za autoCAD

Hello comunity :D

ovako, imam poteškoću što se tiće crtanja, pa bih molio nekoga tko se bakća sa cadom i ima podosta iskustva. problem kaže sljedeće:

imam objekt, stožac - preciznije, kojeg sam morao nacrtati prema zadanim mjerama, i to sam napravio, presjek i sve.. i problem nastaje kada trebam izraditi plašt

tog objekta, jer neam blage veze dali to autocad uopće omogućuje, dal ima neka formula, il bilo kakav naćin da to dobijem, a da se nemoram prebijat matematikom? (geometrijom, nevolimo se =)

da vam dočaram objekt iz kojega bi trebao nacrtati plašt (znaći razvučenu ukupnu površinu objekta, donju stranu (praktički kružnica koju sam već nacrtao), gornja strana (elipsa koju također imam mjere, odnosno copy/paste ju) i samo tjelo plašta za koje neam blage veze kako dobit mjere, ili nacrtati) 


Bilo kakva ideja/pomoć je dobrodošla. I dal je ok što sam to ovdje posta-o, rađe nego novu temu da sam otvarao?

Above & Beyond
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
BUG tim za autoCAD

Mozda je vec netko pital, al ima za skinut kakvi tutorial ? Hidroizolacije ?

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.9.2015 13:36 (RapStar).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
BUG tim za autoCAD

Ima na YT-u.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
BUG tim za autoCAD

Može pomoć.

Pri crtanju podesim lineweight, kad podešavam page setup manager postavim plot object lineweight,

odem pogledat nacrt u preview i vidi se da su linije različitih debljina a kad isprintam sve linije su jednake debljine.

ZAŠTO?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: BUG tim za autoCAD
zsmsms kaže...

Može pomoć.

Pri crtanju podesim lineweight, kad podešavam page setup manager postavim plot object lineweight,

odem pogledat nacrt u preview i vidi se da su linije različitih debljina a kad isprintam sve linije su jednake debljine.

ZAŠTO?

Ajde napravi screenshot skočnog prozora za plotanje. Mislim da imaš problema s Plotstyle-ovima.

Stručnjak za odmaganje...
9 godina
neaktivan
offline
Re: BUG tim za autoCAD

Eto screenshot,

ako pri podešavanju plotanja uključim plot object lineweight onda one tanje linije kao simrtrala i šrafure mi podeblja a pune deblje linije su tanje,

a ako isključim plot object lineweight onda su sve linije jednake debljine?

A u print preview sve linije debljine kako sam podesio pri crtanju!

13 godina
offline
Re: BUG tim za autoCAD

Loše se vidi ali mi se čini da ti je defaultni plot style (gornji desni kut) monochrome.ctb (plot style ovisan o bojama a ne o debljinama linija).

 

Imaš dva načina na koja možeš riješiti problem.

 

Jedonstavniji način ti je:

 - otvoriti novi file (naredba new - lupiti enter - u skočnom prozoru odabrati acadISO -Named Plot Styles.dwt)

 - selektirati sve što si nacrtao ucrtežu te s Ctrl+C i Ctrl+V prebaciti u novi crtež (model space u model space, paper space u paper space)

 - spremiti crtež pod novim imenom

 - i to bi bilo to.

 

Malo kompliciraniji način je:

 - pokreneš komandu convertctb - lupiš enter - u skočnom prozoru odabereš monochrome.ctb - u idućem skočnom prozoru spremiš style pod test.stb (ili neko drugo ime pazi da ne pregaziš neki od acadovih stylova).

 - pokreneš komandu convertpstyles - lupiš enter - na skočnom prozoru odabereš OK - na idućem skočnom prozoru odabereš test.stb (ili ono ime u koje si spremio istog u prethodnoj naredbi) - stisneš OK

 - pokreneš layer manager naredbom layer - lupiš enter 

 - u layer manageru selektiraš sve layere i promijeniš im plot style u željeni.

Stručnjak za odmaganje...
9 godina
neaktivan
offline
Re: BUG tim za autoCAD

Evo postavio sam sliku na kojoj se bolje vidi, monochrome.ctb mi nije po defaultu nego ga ja uvijek podesim jer želim crno bijeli nacrt a ne u boji. Na ovoj slici se vidi da sam probao tvoji prijedlog br. 2 ali opet isto.

 

Šta mene mući,

prije nego sam dobio ovaj novi ACAD sve sam printao sa .stb a ovaj novi mi po deafaltu postavlja .ctb, neznam dali je do toga problem.

Sad sam skužio da u nacrtima koje sam radio sa starijim ACAD-om kad odem u Layer propetis pod plot styel za svaku liniju piše (Color i neki broj) pogledaj sliku 3, a sada za svaku liniju mi piše (styel 1) pogledaj sliku 2.

 

 

 

 

14 godina
offline
BUG tim za autoCAD

Makni kvačicu sa 'Plot with plot styles' ako ne zelis da ti se printa po nekom definiranom stilu. Trebalo bi biti ok.

Izgleda da si u test plot stilu nesto krivo podesio. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: BUG tim za autoCAD
zsmsms kaže...

Evo postavio sam sliku na kojoj se bolje vidi, monochrome.ctb mi nije po defaultu nego ga ja uvijek podesim jer želim crno bijeli nacrt a ne u boji. Na ovoj slici se vidi da sam probao tvoji prijedlog br. 2 ali opet isto.

 

Šta mene mući,

prije nego sam dobio ovaj novi ACAD sve sam printao sa .stb a ovaj novi mi po deafaltu postavlja .ctb, neznam dali je do toga problem.

Sad sam skužio da u nacrtima koje sam radio sa starijim ACAD-om kad odem u Layer propetis pod plot styel za svaku liniju piše (Color i neki broj) pogledaj sliku 3, a sada za svaku liniju mi piše (styel 1) pogledaj sliku 2.

 

 

 

 

Bilo koji .ctb plot style je color depended. Prevedeno, debljina linije ovisi o boji i tome kako je ista definirana u samom plot stylu.

 

Bilo koji .stb plot style je Named plot style i debljina linije nije ovisna o boji već je definirana samim layerom (ukoliko nije forsirana).

 

Kako startati otpočetka na pravi način. Jednostavno. Kod svakog pokretanja koristiti Named Plot Styles template. Ukoliko nisi izradio svoj onda jednostavno koristiš

acadISO -Named Plot Styles.dwt. Pokreneš komadu new i odabereš prethodno navedeni template.

 

U tvom slučaju je jednostavno korišten krivi template. Zbog toga imaš .ctb plot style.

Stručnjak za odmaganje...
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.12.2015 0:17 (mario.L_hr).
9 godina
neaktivan
offline
Re: BUG tim za autoCAD
agent_00klc kaže...

Makni kvačicu sa 'Plot with plot styles' ako ne zelis da ti se printa po nekom definiranom stilu. Trebalo bi biti ok.

Izgleda da si u test plot stilu nesto krivo podesio. 

Probao sam maknuti kvačicu sa 'Plot with plot styles" i isprintao mi je nacrt u boji, a kad sam pogledao print preview neke linije su crne a neke sive.

Opet nije dobro.

9 godina
neaktivan
offline
Re: BUG tim za autoCAD
mario.L_hr kaže...
zsmsms kaže...

Evo postavio sam sliku na kojoj se bolje vidi, monochrome.ctb mi nije po defaultu nego ga ja uvijek podesim jer želim crno bijeli nacrt a ne u boji. Na ovoj slici se vidi da sam probao tvoji prijedlog br. 2 ali opet isto.

 

Šta mene mući,

prije nego sam dobio ovaj novi ACAD sve sam printao sa .stb a ovaj novi mi po deafaltu postavlja .ctb, neznam dali je do toga problem.

Sad sam skužio da u nacrtima koje sam radio sa starijim ACAD-om kad odem u Layer propetis pod plot styel za svaku liniju piše (Color i neki broj) pogledaj sliku 3, a sada za svaku liniju mi piše (styel 1) pogledaj sliku 2.

 

 

 

 

Bilo koji .ctb plot style je color depended. Prevedeno, debljina linije ovisi o boji i tome kako je ista definirana u samom plot stylu.

 

Bilo koji .stb plot style je Named plot style i debljina linije nije ovisna o boji već je definirana samim layerom (ukoliko nije forsirana).

 

Kako startati otpočetka na pravi način. Jednostavno. Kod svakog pokretanja koristiti Named Plot Styles template. Ukoliko nisi izradio svoj onda jednostavno koristiš

acadISO -Named Plot Styles.dwt. Pokreneš komadu new i odabereš prethodno navedeni template.

 

U tvom slučaju je jednostavno korišten krivi template. Zbog toga imaš .ctb plot style.

Probao sam pokrenuti na novo i odabro acadISO -Named Plot Styles i ubacio onaj nacrt unutra, otišao u layout i vidim da mi je neke boje promijenio, printanje- odabirem monochrome.stb (kako se vidi na slici) i printa mi u boji s time da neke linije uopče neče printat.

Kako bi ja mogao vratiti da mi printa i da mi nudi samo stb, znam da ima convert to ctb. ali za suprotno neznam.

15 godina
offline
BUG tim za autoCAD

Dečki, radim program neki za faks i imam program od frenda koji ga je napravio prosle godine. Zanima me kako da na njegovom projektu promjenim datum kreiranja projekta (time created )?

#fsb
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: BUG tim za autoCAD

Ne znam da li je to moguće na način koji si mislio (i ovo je pec, pec!!!!!). Vjerojatno možeš iz windowsa promjeniti properties za datoteku, ali autocad ima i dodatne stvari koje ne možeš mjenjati (makar ako treba i bik se može oteliti).

 

Datoteka kreirana 18.06.2015 u 17:58

Datoteka modificirana 30.05.2017. u 16:01

 

Sistemske varijablec tdcreate i tdupdate:

Command: TDCREATE
TDCREATE = 2457192.74658697 (read only)
Command: TDUPDATE
TDUPDATE = 2457904.66769288 (read only)

 

 

15 godina
offline
BUG tim za autoCAD

Hvala na odgovoru, izgleda da cu morati naucit neke osnove autocad-a, pa copy/paste raditi iz drugog programa

#fsb
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: BUG tim za autoCAD
sveupitni kaže...

Dečki, radim program neki za faks i imam program od frenda koji ga je napravio prosle godine. Zanima me kako da na njegovom projektu promjenim datum kreiranja projekta (time created )?

Gle bolje bi bilo da sam to napraviš ali ako već želiš iskoristiti ponuđeno evo ti procedure.

 

1. Otvori AutoCAD i pokreni novi crtež. Pri tome odaberi odgovarajući template (ja koristim Acad ISO - Named Plot Style.dwt).

2. Spremi postojeći file komandom Save As kao novi file (budi pametan pa sam odredi ime, nemoj korititi tuđe ime filea).

3. Kopiraj to što želiš u svoj novi file (ima nekoliko načina, najbrži ti je copy/paste)

4. Napravi preinake na kopiranom materijalu: promijeni referentnu točku crteža (da ti se ne desi da jednostavnim preklopom sve postane jasno), promijeni nazive layera, promijeni font za tekstualni opis, promijeni pozicije opisa, promijeni šrafure ako ih imaš (vrsta šrafure, kut,...), promijeni kote ako ih imaš (naziv i tip kotnog stila, font kotnog stila, strelice konog stila,....), presloži layoute da nisu na istim pozicijama. I to bi trebalo biti dovoljno. Treba voditi računa da postoje aplikacije za usporedbu dva crteža koje te mogu dovesti u vrlo nezgodnu situaciju ako samo podvališ file.

5. Najvažnija stvar je da crtež ostaviš otvorenima nekih 15-20 sati (ne mora u komadu) i svakih pola sata pokreneš koju komandu (npr line, nacrtaš liniju i zatim ju izbrišeš). Ako je crtež kompleksniji onda možeš i dulje.

6. Na kraju, svaki put kad zatvaraš crtež, spremi promjene.

 

Ovo bi trebalo biti dovoljno.

Stručnjak za odmaganje...
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.5.2017 23:25 (mario.L_hr).
15 godina
offline
BUG tim za autoCAD

Hvala puno na opsežnom odogovoru ! Vodit cu racuna o tome :)

#fsb
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
BUG tim za autoCAD

Ne znam da li je ok topic za pitati ovo ,ali evo.

 

Zanima me koja verzija bi bila najbolja na sljedećoj konfiguraciji;

Intel Core i5-8250U 1.60/3.40GHz Quad Core, 8GB DDR4 2133, HDD 1 TB (5400 rpm), NVIDIA GeForce MX150 2GB GDDR5 + uskoro SSD

 

Glavna funkcija bi bilo neko 2D crtanje i ništa više.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: BUG tim za autoCAD
protest431 kaže...

Ne znam da li je ok topic za pitati ovo ,ali evo.

 

Zanima me koja verzija bi bila najbolja na sljedećoj konfiguraciji;

Intel Core i5-8250U 1.60/3.40GHz Quad Core, 8GB DDR4 2133, HDD 1 TB (5400 rpm), NVIDIA GeForce MX150 2GB GDDR5 + uskoro SSD

 

Glavna funkcija bi bilo neko 2D crtanje i ništa više.

Za 2 D crtanje koju god želiš. OK ti je imati neku od zadnjih verzija (2017, 2018 ili 2019). Sa SSD-om će sve letiti (osim ako ti netko ne usere podloge s proxy elementima neke opskurne aplikacije).

Stručnjak za odmaganje...
6 godina
offline
BUG tim za autoCAD

Za poznanika bilo. Stavio sam LT '18 . Mislim da bude ok. U programu se brzo crta samo mu treba neko vrijeme da se otvori ,ali to će vec ssd riješiti. Zanimljivo da nisam primjetio ni nekakvu razliku kad radi integrirana grafička,a kad radi ova samostalna. Moze biti da za ta 2d crtanja ni odvojena grafička nije toliko potrebna.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice