Certified Ethical Hacker.Vaše mišljenje

poruka: 56
|
čitano: 18.339
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Certified Ethical Hacker.Vaše mišljenje

Iz čiste radoznalosti i mogućih psihotičnih ispada,zanima me što mislite o tom "certifikatu"?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Certified Ethical Hacker.Vaše mišljenje
crowolf kaže...

Iz čiste radoznalosti i mogućih psihotičnih ispada,zanima me što mislite o tom "certifikatu"?

Iskreno ne vidim tocno prednost tog certifikata, ali mi se tecaj cini zabavnim. Jedino mi se 5x8 sati cini stvarno premalo vremena za tako nesto te se bojim da se nema dovoljno vremena cak niti samo zagrebati po onome o cemu se prica. Izgleda mi se kao jedan od onih koje bi se dovoljno dobro moglo svladati i samo uz knjigu za tecaj.


Sto se "psihoticnih ispada" tice mislim da se drvlje i kanje po ovom tecaju baca uglavnom zbog naziva. Da se stvar zove "Basics of Penetration testing" mislim da nitko nebi imao nista protiv. Ovo "CEH" je malo pretenciozno.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Certified Ethical Hacker.Vaše mišljenje

Pogledao sam cijenu i ostao zatečen. :-(  14579,00 kn! Samo zato da bi netko nekom priznao da zna naci neku rupicu u OS-u?Baš....

16 godina
neaktivan
offline
Certified Ethical Hacker.Vaše mišljenje

Po mom misljenju da bi posta Ethical Hacker trebas uciti barem 2 godine bez stajanja, bez "cuge" subotom, bez ljubavi(-_-), bez zivota.(Cak i vise)

Pa da bi bio hacker moras znati sve o mrezama, sve o w!n-u, sve o Linux-u, moras biti DOBAR programer. Pa hacker je najtezi posao na svijetu.

To sto te oni nauce da radis sa nekim RAT-om i par gluposti kao DOS(Denial Of Service) itd., to sve mozes sam nauciti za par dana konstantnog ucenja.

Tamo neces nauciti kako raditi svoje RAT-ove(Remote Administration Tool), svoje "napasti", neces nauciti razmisljati kao hacker, neces nauciti nista sto ce te priblizit nekom pravom hacker-u.

Mislim da bi to bilo obicno bacanje novca. Mozda bolje da te novce ulozis u nesto drugo, mozda neki bolji certifikat.

 

Just my Opinion. :)


Arch user, Don't Panic!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Certified Ethical Hacker.Vaše mišljenje

Hacker se ne postaje tecajem.  Ili imas zicu za to ili nemas.

 

Atheistic to the point of fanaticism, there u have me in a nutshell so kill me again or take me as I am for I shall not change.
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.3.2008 14:47 (PROTECTOR).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Certified Ethical Hacker.Vaše mišljenje

Certifikat za mlade balavce i tatine sinove, zato i ima naziv "kaker" u naslovu, kako bi privukao iste...

 

Ako netko zeli biti hacker mora u malom prstu poznavati svo znanje koje pruza Cisco, MCSE, Linux, itd, itd...


Yes, No.
 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Certified Ethical Hacker.Vaše mišljenje

Usput bi takav haker trebao poznavati socijalni inženjering, više nego znanje programiranja (cracker).  Namigiva
A zašto ne Certified Ethical Cracker (možda jer asocira na drogu).Smijeh


Developer,developers,developers...coming and coming and coming...
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Certified Ethical Hacker.Vaše mišljenje
PROTECTOR kaže...

Hacker se ne postajes tecajem.  Ili imas zicu za to ili nemas.


Notorna glupost istovjetna izjavi da znanje ne stjeces ucenjem, vec da se sa njime ili rodis ili ne. 

Kao sto sam i ocekivao vecina se lijepi na tu rijec "Hacker" u nazivu, nitko nije komentirao program, trajanje, cijenu, ciljanu publiku......,a ono sto bi najradije cuo je iskustvo nekoga tko je bio (ako je uopce prosla vec koja grupa u Algebri).
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.3.2008 9:03 (ontherunfromthelibians).
16 godina
protjeran
offline
Certified Ethical Hacker.Vaše mišljenje

Ma skini CEH sa torrenta i pogledaj dali ti se isplati ulupati 2K € na takav certifikat.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Certified Ethical Hacker.Vaše mišljenje
Mayo kaže...

Ma skini CEH sa torrenta i pogledaj dali ti se isplati ulupati 2K € na takav certifikat.

To da se ne isplati sam siguran, samo me zanima koliko se ne isplati. Smijeh
16 godina
neaktivan
offline
RE: Certified Ethical Hacker.Vaše mišljenje
Tux Slave kaže...

Po mom misljenju da bi posta Ethical Hacker trebas uciti barem 2 godine bez stajanja, bez "cuge" subotom, bez ljubavi(-_-), bez zivota.(Cak i vise)

Pa da bi bio hacker moras znati sve o mrezama, sve o w!n-u, sve o Linux-u, moras biti DOBAR programer. Pa hacker je najtezi posao na svijetu.

To sto te oni nauce da radis sa nekim RAT-om i par gluposti kao DOS(Denial Of Service) itd., to sve mozes sam nauciti za par dana konstantnog ucenja.

Tamo neces nauciti kako raditi svoje RAT-ove(Remote Administration Tool), svoje "napasti", neces nauciti razmisljati kao hacker, neces nauciti nista sto ce te priblizit nekom pravom hacker-u.

Mislim da bi to bilo obicno bacanje novca. Mozda bolje da te novce ulozis u nesto drugo, mozda neki bolji certifikat.

 

Just my Opinion. :)


Certifikata imam dovoljno i upravo sam to htio reci -glupo je uciti kako postati hacker,ili jesi ili nisi.Rodis se sa talentom ili ne,kao i muzika.. :-) 
16 godina
neaktivan
offline
RE: Certified Ethical Hacker.Vaše mišljenje
ontherunfromthelibians kaže...
PROTECTOR kaže...

Hacker se ne postajes tecajem.  Ili imas zicu za to ili nemas.


Notorna glupost istovjetna izjavi da znanje ne stjeces ucenjem, vec da se sa njime ili rodis ili ne. 

Kao sto sam i ocekivao vecina se lijepi na tu rijec "Hacker" u nazivu, nitko nije komentirao program, trajanje, cijenu, ciljanu publiku......,a ono sto bi najradije cuo je iskustvo nekoga tko je bio (ako je uopce prosla vec koja grupa u Algebri).
 Javio se pametan sa svojom ultra bistrom usporedbom. Dakle poanta je kao sto netko ima "zicu" za matematiku (NACIN RAZMISLJANJA) netko nema..i to ti NITKO NEMOZE usaditi mozes razviti do određene granice.Ako se mi lijepimo na rijec "Hacker",sta ti onda ovdje radis?

 

Atheistic to the point of fanaticism, there u have me in a nutshell so kill me again or take me as I am for I shall not change.
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.3.2008 14:55 (PROTECTOR).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Certified Ethical Hacker.Vaše mišljenje
PROTECTOR kaže...
 Javio se pametan sa svojom ultra bistrom usporedbom. Dakle poanta je kao sto netko ima "zicu" za matematiku (NACIN RAZMISLJANJA) netko nema..i to ti NITKO NEMOZE usaditi mozes razviti do određene granice.Ako se mi lijepimo na rijec "Hacker",sta ti onda ovdje radis?

 

 Hmm... opet si se prosuo ;)
Matematika je vjestina koju svako moze usvojiti, osim ako je, ono, bas specijalac! :P
Kao sto si naucio zbrajati, mozes nauciti i integrirati... cek, ti jesi naucio zbrajati? /sarcasm

------------

Ontopic: sto se programa tice, hmm... mislim da kod nas taj program nije toliko ni kvalitetan ni cijenjen kao vani, brijem da u americi je on must have za racunalne i informaticke inzenjere koji rade u nekim drzavnim sluzbama.
Jest zanimljiv, ali fakat jest skup - ali s druge strane ako imam sve certifikate koje trebam, jednom mozda mogu otici i nauciti nesto o EH i jos dobiti papir :P (mozda imponiram te zovnu me ameri da ima nadjem crwa u sustawu, hahah /sarcasm) :P

"In life there is from 'A' to 'B' to 'C'. In parkour there is no 'B'"
16 godina
neaktivan
offline
RE: Certified Ethical Hacker.Vaše mišljenje
Adisuki kaže...
PROTECTOR kaže...
 Javio se pametan sa svojom ultra bistrom usporedbom. Dakle poanta je kao sto netko ima "zicu" za matematiku (NACIN RAZMISLJANJA) netko nema..i to ti NITKO NEMOZE usaditi mozes razviti do određene granice.Ako se mi lijepimo na rijec "Hacker",sta ti onda ovdje radis?

 

 Hmm... opet si se prosuo ;)
Matematika je vjestina koju svako moze usvojiti, osim ako je, ono, bas specijalac! :P
Kao sto si naucio zbrajati, mozes nauciti i integrirati... cek, ti jesi naucio zbrajati? /sarcasm

------------
Prema istrazivanjima 20% ucenika osnovne skole ide na instrukcije, 48% gimnazijalaca u 2. razredu također uzima instrukcije iz matematike. Prema tom istom istrazivanju,od svih predmeta iz kojih se ide na instrukcije,matematika je u uvjerljivo na prvom mjestu sa 87%. Znanost jos nije utvrdila koje su sposonosti a koje vjestine odgovorne za uspjeh u matematici i kako te sposobnosti poticati ili razvijati. Dakle matematika trazi određene predispozicije koje nemaju svi.
Ja sam naucio zbrajati ali ti si jos uvijek zelen i plitak.

ONTOPIC: Nemozes tecajem(koji k tome traje 5 dana!!) savladati nesto cime se netko bavi godinama i nazivati sebe hakerom.

 

Atheistic to the point of fanaticism, there u have me in a nutshell so kill me again or take me as I am for I shall not change.
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.3.2008 16:27 (PROTECTOR).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Certified Ethical Hacker.Vaše mišljenje
PROTECTOR kaže...
 Javio se pametan sa svojom ultra bistrom usporedbom. Dakle poanta je kao sto netko ima "zicu" za matematiku (NACIN RAZMISLJANJA) netko nema..i to ti NITKO NEMOZE usaditi mozes razviti do određene granice.Ako se mi lijepimo na rijec "Hacker",sta ti onda ovdje radis?

 

 
Neda mi se raspravljati s tobom na taj nacin.

Svatko sa prosjecnom inteligencijom moze uspjesno svladati svu potrebnu materiju svakog fakulteta ili takovog tecaja. Nitko se ne rada sa posebnim mocima, mozes biti samo nesto bolji u startu, sve ostalo su isprike onih koji odustaju.

Ljudi imaju mozda prevelika ocekivanja od tecajeva. Oni su tu da ti pokazu od svega pomalo, ono sto mi se kod ovog i jos nekih cini je da ti na kraju ne pokazu nista, ali s obzirom da nisam bio, zanimaju me iskustva onih koji su mozda bili. Cini mi se zabavan, a za to je jednostavno preskup. Uglavnom cekamo da netko ode na to pa nam isprica kako mu se cini :-D

To sto neces za 5 dana postati "hackerom" je tocno, kao sto niti za godinu i pol i nakon polozenih recimo CCNA i CCNP neces postati "mrežnim profesionalcem" eventualno ces postati dobar materijal za pripravnika. Isto vrijedi za sve tecajeve/certifikate.

Ovdje sam zato jer vjerujem da ostatak korisnika foruma ne robuje ovakvim predrasudama.

16 godina
protjeran
offline
Certified Ethical Hacker.Vaše mišljenje

                  Hackeri su kriminalci....a ovo je porez na budale.


Skupljam Kinder-jaja!
 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: Certified Ethical Hacker.Vaše mišljenje
Lumen_Štrumpf kaže...

                                  Hackeri su kriminalci....a ovo je porez na budale.


Nema večih kriminalaca od političara. Značenje riječi  hacker nema veze sa kriminalom. Krivo štrumfaš.

Developer,developers,developers...coming and coming and coming...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Certified Ethical Hacker.Vaše mišljenje

Porez na glupost, kako je netko već rekao, hehehe.

 

O sigurnosti se ne ući na tečajevima, nego kopanjem. To su situacije koje zahtijevaju mogućnost prilagodbe i spretnost s nekim osnovnim i nekim vrlo specifičnim znanjima. Tečaj je samo način da se od pre-bogatih skupi višak novca s kojim ne znaju kuda bi.

 

Entrepreneurs are simply those who understand that there is little difference between obstacle and opportunity and are able to turn both to their advantage.
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.3.2008 20:08 (naxeem).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Certified Ethical Hacker.Vaše mišljenje
Lumen_Štrumpf kaže...

                  Hackeri su kriminalci....a ovo je porez na budale.


 Da zamjenis rijec hacker sa cracker onda ces dobiti kriminalca.
Ovako samo dobijes nekoga tko voli istrazivati. Procitaj "Hackers Manifesto by The Mentor" pa ces vidjeti sto je hacker.

Arch user, Don't Panic!!!
16 godina
protjeran
offline
Certified Ethical Hacker.Vaše mišljenje

                     Tat, zločinac svejedno kraker, haker, kveker ili...sve su to nedopuštene radnje, pa zakonodavac je rekao svoje, a razno razni mafisteri nečega nega čitaju Bibliju ili neka poslušaju barem Papa Štrumpfa.


Skupljam Kinder-jaja!
 
0 1 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: Certified Ethical Hacker.Vaše mišljenje
Lumen_Štrumpf kaže...

                                        Tat, zločinac svejedno kraker, haker, kveker ili...sve su to nedopuštene radnje, pa zakonodavac je rekao svoje, a razno razni mafisteri nečega nega čitaju Bibliju ili neka poslušaju barem Papa Štrumpfa.


I političari rade nedopuštene radnje pa večina njih prođe nekažnjeno. To što politički establishment,  filmske  i  glazbene  korporacije  tj.  stari  prdonje,  menadžerske seronje žele  imati  kontrolu  nad  informacijom  i  ljudima  je  njihov  problem.  Ne  mogu  oni  zaustaviti  ljudsku  znatiželju.

Developers,developers,developers...coming and coming and coming...
16 godina
neaktivan
offline
Certified Ethical Hacker.Vaše mišljenje

Zanimljivo,da.Hm,ali zamislite scenario:

Dva  tipa  mrkih  pogleda  sjede  tko  zna  gdje  i  čitaju  papirčinu  "Hackeri  opet  provalili....bla"

Pogledaju  se  i  pametniji  od  dvojice  kaže:  "Aj  zovi  one  škole  nek  nam  daju  popis  onih  Hakera  što  su  se  registrirali,malo  ćemo  ih  zbunit."

Paranoja?Možda..

 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: Certified Ethical Hacker.Vaše mišljenje
crowolf kaže...

Zanimljivo,da.Hm,ali zamislite scenario:

Dva  tipa  mrkih  pogleda  sjede  tko  zna  gdje  i  čitaju  papirčinu  "Hackeri  opet  provalili....bla"

Pogledaju  se  i  pametniji  od  dvojice  kaže:  "Aj  zovi  one  škole  nek  nam  daju  popis  onih  Hakera  što  su  se  registrirali,malo  ćemo  ih  zbunit."

Paranoja?Možda..

Na ovakve tečajeve teško  da ide takva ekipa. Smijeh  Ovi tečajevi su za one ljude koji se žele brzinski upoznati sa takvim stvarima, a zavisi od njihove volje koliko  se žele sami  usavršavati  ili  proučavati  tu  problematiku.  Ovaj tečaj je nešto  kao  knjige  "for  dummies".  Osmijeh

Developers,developers,developers...coming and coming and coming...
16 godina
protjeran
offline
RE: Certified Ethical Hacker.Vaše mišljenje
the_tux kaže...
I političari rade nedopuštene radnje pa večina njih prođe nekažnjeno. To što politički establishment,  filmske  i  glazbene  korporacije  tj.  stari  prdonje,  menadžerske seronje žele  imati  kontrolu  nad  informacijom  i  ljudima  je  njihov  problem.  Ne  mogu  oni  zaustaviti  ljudsku  znatiželju.

 
                             Mislim na upad negdje gdje nisi pozvan ili dobrodošao.....pa ne želim nekog u svojoj gljivi u Štrumpfoselu, ako ga sam ne pozovem......što se tiče političara, narod ima onakve kakve zaslužuje.....filmske i glazbene mašinerije su tu da "odgajaju" odrasle ljude kao i mediji, ali to je za neku drugu priču.

Skupljam Kinder-jaja!
16 godina
neaktivan
offline
Certified Ethical Hacker.Vaše mišljenje

I sve ovo misle pokriti u 5 dana :) Uzimanje para ako mene pitas.

 

99% takozvanih hackera su scriptkiddies koji ganjaju stranice kao http://packetstormsecurity.nl/ i exploitaju servere koji nemaju zadnje zakrpe.

Samo ptice znaju koliko je linux servera okinulo radi ptrace buga u 2.2 kernelu tamo 2002-3. http://www.securiteam.com/exploits/5CP0Q0U9FY.html

I dan danas nadjem servere sa nekim prahistorijskim kernelom. Imaju petocifrene firewall-e, i onda uvezu vpn pristup sa AD\ldap i misle da si sigurni.

I zovu se security officers i imaju petocifrene plate. I onda dodje neki mali shmeker, defejsa stranicu, a firma security officera posalje na ovaj kurs ;)


1337
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Certified Ethical Hacker.Vaše mišljenje

Ok, što vi podrazumjevate pod pojmom Hacker? Onaj tko zna napamet par trikova za hakiranje pa ako mu upali fora onda dobro, ako ne ništa. Ili je to onaj tko razumi kako rade sustavi i može im naći svaku slabost i propust ukoliko postoji, čisto na temelju razumjevanja kako funkcionira svaki dio sustava (ili bar onaj dio koji će iskoristit). Ja bi rekla da je to ovaj drugi, i da bi bio takav haker trebaš imati puno znanja ali trebaš imati i ono nešto, neku žicu koja ti dopušta da vidiš dalje od ostalih. Dakle, jako je važno i jedno i drugo. Nemojte uzimat snalažljivost zdravo za gotovo, nemaju je svi, bar ne nakon neke razine i ta se snalažljivost teško može naučiti. Recimo, npr. u matematici se mogu uvježbati neki tipovi zadataka, pa čak i neke tehnike koje ti omogućavaju da rješiš neke probleme, ali ne može se to uspoređivati s hakiranjem. Zahtjevnije hakiranje traži pronalaženje novih tehnika i ideja, a ne kombinaciju već naučenog (iako i to ponekad može proći), jer već poznate stvari znaju i oni koji dizajniraju sustav.

Što se tiče spomenutog certifikata i programa mislim da se teško može naučiti nešto tako brzo, ali to ne znači da im program ne valja nego je moje mišljenje da je ovo dobar uvod (pregled) hakerskih metoda i činjenica a na polazniku je da se nadalje informira u smjeru koji mu je potreban i koji mu odgovara. Isto tako, mislim da ovo nije tečaj za početnike nego za ljude koji su već u ovom poslu i koji dobro znaju više nego osnove mrežnih sustava jer su oni itekako u stanju u 5 dana na temelju primjera i demonstracija naučiti nešto. Nekom totalnom početniku bi ovo bio i gubitak vremena i novca.

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.3.2008 12:47 (manic).
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Certified Ethical Hacker.Vaše mišljenje
ajoj vi sa sertifikata skrenuli na pojam shta je hacker....omg
da kazem neshto u vezi sertifikata....da zvuci zanimljivo ...to jeste (znaci uspeli su ) a sad kakv je to kurs za nedelju dana....za 2k eura....nisam bash siguran...mada najbolje uzet neki kurs linux sys admin-a i naucio bi mozda vishe....al mi nekako zvuci onaj drugi kurs zanimljiviji (neshto investigation) ,mozda tamo neshto zanimljivije bubaju tj mozda neshto i pokazu :D

sve u svemu ...pre bi dao 200e za neku linux sys admin nego za ovo.....
16 godina
neaktivan
offline
RE: Certified Ethical Hacker.Vaše mišljenje

....da bi bio hacker moraš voliti ,obožavati sve od a do ž u softweru i hardweru,ili bar 70% ,to se ne postaje u jedan ili par dana,a ovi tečajevi je samo po meni da uzmu novce i slično,onaj tko želi biti hacker taj će se potrudit,istraživat a ako zabrazdi u kriminal tad nije hacker nego kriminalac,a ono "etika" u hakiranju je pomeni suvišna jer hakeri su svi etični dok se ne prijeđe granica i uvijek su spremni pomoći a ne odmoći.....btw....etički seminar na fer-u je 27 trećeg ...tko voli nek izvoli.


v_maxcpp
16 godina
neaktivan
offline
Certified Ethical Hacker.Vaše mišljenje

malo sam zakasnio na ovu raspravu ali mislim da za početak nije loše proći taj tečaj iako je cijena za mene nedostižna a i budimo realni prevelika, ali ako nakon tečaja idućih nekoliko godina provedemo uz knjige i komp. mogli bismo puno postići

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Certified Ethical Hacker.Vaše mišljenje

Dajte....pre smjesni ste!

 

Hacker je čiča koja poznaje podosta programskih jezika i u potpunosti razumije TCP/IP(socket programming).

Pošto nisu više osamdesete, vrijeme kada se hakerskim potezom smatralo snifanje paketa na portu 23, danas je potrebno intezivno znanje kriptografije i 

njihovih algoritama....što su pak opet programski jezici.

 


Kako god bilo, uvijek je potrebno vrijeme, knjiga, strpljenja i prakse...


There's no place like 127.0.0.1
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice