Doktorat u našoj struci

poruka: 9
|
čitano: 7.511
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Doktorat u našoj struci

Pozdrav,

 

kakva imate iskustva sa doktoratom u našoj struci?

Ima li prednosti doktorat ukoliko se ne planira ostajati raditi na fakultetu?

Kako industrija gleda na tu titulu?

Isplati li se to uopće?

Znam da je doktorat ZNANSTVENA titula, ali me zanima ta poveznica sa industrijom...

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Doktorat u našoj struci

Nitko??

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Doktorat u našoj struci

a koja je to vasa struka

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Doktorat u našoj struci
dipstick kaže...

a koja je to vasa struka

Valjda informatika?

http://vukajlija.com/
13 godina
offline
Doktorat u našoj struci

mozda informatika, mozda elektrotehnika, mozda agronomija, neprecizno je postavio pitanje.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Doktorat u našoj struci

ispričavam se što nisam posebno naglasio, nisam primjetio da se previše o agronomiji priča ovdje. Mislio sam na  informatiku...

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.5.2011 15:05 (highwayman).
 
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Doktorat u našoj struci

Biznis t i radi sa magistrima uglavnom a doktori ti se nalaze na akademskom nivou i u R&D ako hoces da si vise veza ajmo rec za biznis i direktan rad u struci ak doktoriras ides na R&D manje vise tu imas veze sa strukom.....ako doktoriras svaka cast posla ces naci lako i u jednom i u drugom opcenito na cjelom balkanu nema puno dr. informatike ...ovako su meni na faxu objasnili nedavno kad smo oko toga sa jednim profom pricali

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Doktorat u našoj struci

postoji li neka prednost da se završi doktorat? ukoliko ne želiš ostati na faksu?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Doktorat u našoj struci
highwayman kaže...

postoji li neka prednost da se završi doktorat? ukoliko ne želiš ostati na faksu?

 

Pa i ne baš. Poslodavci će uvijek prednost davati ljudima koji imaju 3 godine praktičnog iskustva na nekom području u odnosu na one koji su 3 godine proveli na doktoratu, bez obzira što taj doktorat možda i ima neku praktičnu / iskoristivu vrijednost.

 

Izuzetak su možda tvrtke koje se bave inovatorskim / istraživačkim radom u branši i gdje bi taj doktorat mogao spojiti s nekim konkretnim projektom, ali takve tvrtke možeš nabrojati na manje od pola prstiju jedne ruke. Ali to su ionako samo izuzetci koji su tu da bi se potvrdilo pravilo, tako da se vjerojatno mora poklopiti više faktora da bi ti to "prošlo".

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.5.2011 15:01 (vlad0).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice