FOI ili PFM-informatika

poruka: 23
|
čitano: 5.160
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
FOI ili PFM-informatika (HURRY UP)

Pozdrav ljudii!!!

 

Evo kako su stigli rezultati mature dvoumim se izmedu navedena 2 faxa...

 

Zanimaju me iskustva faxa(njihova kvaliteta) zivot u VZ...svi detalji dobro dosli :D

Cilj nakon faxa naci posao haha

Ciljam na informatiku ofc, mozda i programiranje

sta vi preporucate BUGovci?? help me pls!

 

Vec sam prije cita iskustva ova dva faxa, ali triba sada nesto friskije :D

7 FOI
7 PMF-informatika
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.7.2016 21:09 (koweratus).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
FOI ili PFM-informatika

BUMP

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
FOI ili PFM-informatika

"Cilj nakon faxa naci posao haha"

Evo problema xd

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
FOI ili PFM-informatika

pa da

 
0 0 hvala 0
14 godina
online
FOI ili PFM-informatika

FOI je zayebancija, barem prve 2 godine.

One ring to bring them all and in the darkness bind them
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: FOI ili PFM-informatika

odredeni smjer ili opcenito kao fax?

14 godina
online
FOI ili PFM-informatika

Općenito kao faks, ja sam na Informacijskim sustavima (po napisanom - ono što ti ciljaš). "Glavne" predmete prepisuju doslovno svi živi, a ako ne uspiješ tako proći, bodovna skala iz Operacijskih sustava (jednog od glavnih predmeta na 2. godini) ove godine je bila 36/100 za prolaz - mislim da to sve govori o ozbiljnosti faksa 

 

S prve godine jedino što je "smisleno" su INF1 i INF2.

 

Naravno da ako te nešto zanima da ovo gore nema veze i da ćeš naučiti sam, samo govorim kakva je situacija na faksu.

 

Jedino što je donekle na nekoj razini su matematike i Baze podataka, ostalo koma.

 

Na trećoj godini se tek dobe neki ozbiljniji kolegiji na kojima se nešto i nauči, tipa WebDiP i Programsko Inženjerstvo

 

 

One ring to bring them all and in the darkness bind them
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: FOI ili PFM-informatika

Sta onda bolje ne FOI? Jedina prednost valjda jedina haha je sta se diplomira u 3 god.

 

14 godina
neaktivan
offline
FOI ili PFM-informatika

Jesi li razmisljao o FER-u? Laksi od PMF-a informatika, a korisniji za nac posao. I opcenito se vise cijeni kod poslodavaca.

mojpismonosa
Moj PC  
0 1 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: FOI ili PFM-informatika
Nemrem na mjega jer nisam polaga fiziku :/
14 godina
neaktivan
offline
FOI ili PFM-informatika

E to je velika steta :/

 

A nis, ako si ambiciozan, upisi pmf i jos doma radi. Ako zelis malo laksi studentski tretman mozda bolje FOI.

mojpismonosa
Moj PC  
1 1 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: FOI ili PFM-informatika

planiram PMF i onda se pribacit u ZG na nesto bolje...vidit cemo :)

14 godina
neaktivan
offline
FOI ili PFM-informatika

A taj PMF koji planiras upisat nije u Zagrebu?

mojpismonosa
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: FOI ili PFM-informatika

pmf split smjer informatika

15 godina
offline
Re: FOI ili PFM-informatika

Ako završiš PMF, sa faxa ideš na posao garant.

Od cure frendice( 7-8 njih )  nisu se ni stigle na burzu prijavit već je bilo brdo ponuda...sve su zaposlene u roku mjesec-dva kako su završile.

 

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
8 godina
neaktivan
offline
Re: FOI ili PFM-informatika
kostolomac kaže...

Ako završiš PMF, sa faxa ideš na posao garant.

Od cure frendice( 7-8 njih )  nisu se ni stigle na burzu prijavit već je bilo brdo ponuda...sve su zaposlene u roku mjesec-dva kako su završile.

 

 OPAA!!!

Cak i ovaj u Splitu, jer cujem da je u Zagreb bolji hmpf

15 godina
offline
Re: FOI ili PFM-informatika

One su isle u Zg, matematika smjer.

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
8 godina
neaktivan
offline
Re: FOI ili PFM-informatika

Pise da triban na upise donit potvrdu tj svjedozbu o maturi, a ona se meni u skoli dodjeluje 21.7, a upisi su 19.7 sta cu onda?

12 godina
neaktivan
offline
FOI ili PFM-informatika

Evo ja sam se prije koji dan upisao na PMF u Splitu,smjer Informatika
Zanima me koja je razlika izmedu Informatika vs Informatika i tehnika
Isto tako me zanima sta cu ja tocno znat i koje su moje mogucnosti nakon sta zavrsin taj faks
I cua san da mogu odabrat nesto drugo umisto profesorskog nakon zavrsenog preddiplomskog(posto ne zelim bit profesor iza faksa)

It's not about the money...It's about sending a message
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
FOI ili PFM-informatika

Ja još malo (fingers-crossed) pa ću diplomirati PMF Split smjer Informatika. U pravilu (sad koliko je to točno ne bih htio ulaziti u to) kada PMF završiš možeš raditi i kao profesor/učitalj i kao developer, dok kad bi završio neki tehnički faks kao FESB mogao bi raditi kao developer ali za profesora moraš polagati još predmeta što su po defaultu na PMFu. Ono što znam za inf-teh smjer je da oni imaju više mehanike i elektrotehnike, no dosta predmeta na diplomskom studiju barem smo imali skupa. Ono što ti mogu reći o fakultetu je da je kao i ostali, nećeš baš imati nekog modernog praktičkog iskustva, ali to sve ovisi o tebi - možeš se provlačiti kroz studij i na kraju izaći sa znanjem "kako upaliti računalo i doći do fejsbuka" a i možeš konkretne stvari naučiti jer dosta profesora, barem u mom iskustvu, će ti dozvoliti da projekte radiš u kojem god hoćeš programskom jeziku. Projekti su uglavnom jednostavni tako da većina ih može napraviti ali svi profesori će ti dati konkretnije i kompleksnije projekte ako si jedan od onih 'koji žele naučiti više'. 

To je ukratko to, faks kao i svaki drugi - sve će ovisiti o tebi. Ako se odlučiš 'naučiti više' nemoj se dati obeshrabiti s ogromnim brojem j*bivjetara koji se provlače kroz studij s 5% truda koliko ti ulažeš da se ne dovedeš u situaciju gdje ćeš, kada diplomiraš, gledati na zadnjih 5 godina kao uzaludno potrošeno vrijeme.

I ne brini na to što je smjer 'profesorski', ja radim više od godine dana kao full-time developer s tim smjerom :)

 
2 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: FOI ili PFM-informatika
Tricoder kaže...

Ja još malo (fingers-crossed) pa ću diplomirati PMF Split smjer Informatika
....

I ne brini na to što je smjer 'profesorski', ja radim više od godine dana kao full-time developer s tim smjerom :)

 
Hvala na informaciji,ovo je jako jako korisno.Zanimalo me najvise to za developera odnosno mogucnost i znanje koje cu dobiti na faksu tako da mogu radit negdi kao programer

It's not about the money...It's about sending a message
11 godina
offline
FOI ili PFM-informatika

YW!

Ali mislim da te nijedan fakultet ne može dovoljno pripremiti za rad developera, tj. jedino ako upadneš u firmu koja ima volje, vremena i resursa da te doškoluje. Tehnički fakulteti jesu dobar početak, ali ako dosta radiš na sebi 'sa strane' i na razvijanju modernih developer kung-fua onda možeš i s ekonomijom dobiti posao developera ;)

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
FOI ili PFM-informatika

Preporučio bih FOI, imam par kolega iz srednje koji sada tamo deru i dobivaju ponude još sada kada studiraju.

https://en.wikiquote.org/wiki/Mikhail_Bakunin
Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice