Informatika Varaždin ili Split? razlika?

poruka: 43
|
čitano: 26.658
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Informatika Varaždin ili Split? razlika?

Pozdrav svima! Planiram upisati informatiku a zivim u dalmaciji.  Imam dvije otvorene opcije, Informatika u Splitu ili Varazdinu. Zanima me kolika je razlika u nastavnom programu izmedu ta dva fakulteta jer zbog spleta okolnosti sam primoran da biram. Prema mojim saznanjima Informatika na FOI u Varazdinu je kvalitetnija ali me zanima dali je razlika velika. Ako zavrsim Informatiku u Splitu hocu li biti slabije kvalificiran nego da sam studirao u Varazdinu. Molim pomoc, hvala!

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Informatika Varaždin ili Split? razlika?

Gdje u Splitu postoji Informatika? Samo FOI u Hrvatskoj ima studij Informatike. FESB ima Informacijsku tehnologiju i Računarstvo i osjetno je kvalitetniji (prema vlastitom i iskustvu drugih koji su bili na FOI-ju). Uostalom Sveučilište u Splitu je daleko ispred ostalih u Hrvatskoj. Naravno, ako želiš Informatiku, onda je za tebe bolji FOI, jer to nije isto što i Računarstvo ili IT. PMF također ima Informatiku, navodno dobru.

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.7.2012 7:58 (Tonči).
11 godina
neaktivan
offline
Informatika Varaždin ili Split? razlika?

Da ima u splitu bas Informatika na PMF-u i Informatika i tehnologija takoder PMF. pa da bas zelim ciljano informatiku a eto s obzirom da ti tako kazes onda mi je bolje ostat u splitu na informatici.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.7.2012 0:33 (knopso).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Informatika Varaždin ili Split? razlika?
knopso kaže...

Da ima u splitu bas Informatika na PMF-u i Informatika i tehnologija takoder PMF. pa da bas zelim ciljano informatiku a eto s obzirom da ti tako kazes onda mi je bolje ostat u splitu na informatici.

 

  A razlika je, sve ovisi o osobnim ciljevima. Koliko vidim po planu i programu ova informatika na PMF-u se više orijentira na matematiče metode, vizualno modeliranje i puno je kolegija orijentirano na računalstvo.

Informatika na FOI-u je okrenuta k informacijskim sustavima, njihovom funkcioniranju u poslovnom okruženju te se tu mješa sa ekonomijom.

Sve ovisi što želiš.

We are nothing but the stones to pave the way...
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.7.2012 7:53 (Ad4pt3r).
15 godina
offline
Re: Informatika Varaždin ili Split? razlika?
knopso kaže...

Pozdrav svima! Planiram upisati informatiku a zivim u dalmaciji.  Imam dvije otvorene opcije, Informatika u Splitu ili Varazdinu. Zanima me kolika je razlika u nastavnom programu izmedu ta dva fakulteta jer zbog spleta okolnosti sam primoran da biram. Prema mojim saznanjima Informatika na FOI u Varazdinu je kvalitetnija ali me zanima dali je razlika velika. Ako zavrsim Informatiku u Splitu hocu li biti slabije kvalificiran nego da sam studirao u Varazdinu. Molim pomoc, hvala!

Kako si napisao očito imaš opciju Split i Varaždin. Ali ja ti dobronamjerno savjetujem da si pogledaš i Sveučilište u Puli. Znam da je meni pri upisu faksa odgovaralo da imam što više otvorenih opcija. 

Ja baš privodim kraju studij "Poslovne Informatike" u Puli i iskreno nisam požalio što sam to upisao.

 

Dva interesantna smjera imaš:

 

Poslovna informatika - smjer kojeg ja završavam. To je zapravo smjer ekonomije sa pojačanom informatikom. Relativno usporedivo sa FOI smjerovima. Baza smjera su ekonomija i poslovni sustavi, mreže unutar sustava, poslovne aplikacije, web aplikacije... 

 

Informatika - smjer koji se znatno više bazira na informatici. Broj ekonomskih/poslovnih predmeta je sveden gotovo na nulu. Taj smjer je pokrenut prije dvije ili tri godine. Da je to bilo u doba kada sam ja upisivao, vjerojatno bi to upisao. 

 

 

Ja živim i studiram u Puli i normalno stojim ti na raspolaganju za bilo kakve inormacije koje bi te mogle zanimati. 

I rather like the restless nights
14 godina
offline
Re: Informatika Varaždin ili Split? razlika?
Tonči kaže...

Uostalom Sveučilište u Splitu je daleko ispred ostalih u Hrvatskoj.

Ja gledam upravo istraživanje SIR-a na koje se u toj vijesti i ispada da to sto pise u toj vijesti nije ni priblizno tocno. U istrazivanju stoji da je Sveučilšte u Splitu na 97. mjestu (a ne na 51. kao što u članku piše):

a Sveučilište u Zagrebu je na 9. mjestu (ne na 91. mjestu kao što u članku piše):

 

 

Twitter- @capttawish Linux/GNU live forever.
13 godina
neaktivan
offline
Informatika Varaždin ili Split? razlika?

Svako svog konja hvali..

LoL acc THCJoshi
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Informatika Varaždin ili Split? razlika?

Captaine imaš potpuno prave. Odakle onda novinarima ono? LOL Koji fail.

11 godina
neaktivan
offline
Informatika Varaždin ili Split? razlika?

Mislim da je FESB ipak FESB...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Informatika Varaždin ili Split? razlika?

Kao FESB-ovac ti kažem da bih bio odabrao FOI da je u Splitu, ali nije a ja nisam htio ići iz Splita (dakle ako ti selidba ne smeta ajde na FOI). Na FESB-u ima previše beskorisnih predmeta, a i oni koji su korisni se tretiraju tako da puno manje njih učiš nego one koji su ti beskorisni (za posao). Ne znam jel se to možda promijenilo u zadnje vrijeme, moguće da je. FOI je praktičniji, jedan moj frend je išao tamo i po onome šta sam čuo nastavni program zvuči bolje (premda je kod njih umiješano malo ekonomije, ovisi jel to voliš, ja ne baš). Plus FESB je pun čudaka i idiota, i među profesorima i među studentima, makar ima i puno dobrih u obje grupe, ali prosjek nije sjajan IMHO. No offense nikome (siguran sam da odi ima puno bivših FESB-ovaca), ali takav sam dojam ja stekao (radi usporedbe recimo u 3. gimnaziji di sam išao u srednju i osoblje i učenici su mi u prosjeku bili normalniji i simpatičniji). Plus čuo sam navodno da je FOI priznatiji u inozemstvu (za dobit posa). Istina, ima uglednih faca i na FESB-u, evo Puljak ovih dana stalno po novinama...

 

P.S.

Znam dvoje ljudi koji su studirali i živili u Varaždinu i znam od njih da je to najciviliziraniji i najčišći grad u Hrvatskoj. Da još imaju more preselio bi se tamo. E i da mi još neko preseli Rivu, Marjan i Dioklecijanovu palaču tamo. Ostalo nek vrag nosi, ionako je samo ružni beton... {#}

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.7.2012 22:15 (Enkidu).
 
3 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Informatika Varaždin ili Split? razlika?

Što si tako ogorčen, zar nisi uspio diplomirati? :)
No, to na stranu, naši fakulteti se ne cijene pretjerano nigdje vani tako da je to mislim nebitno. Postoji neko smiješno vjerovanje i zabluda, ali nikoga nije briga za nikakve fakseve u Hvatskoj. Sve je to vrlo individualno.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Informatika Varaždin ili Split? razlika?
Tonči kaže...

Što si tako ogorčen

 

A nisam ogorčen nego je činjenica da je FESB pun čudaka, freakova i idiota (jasno ima i mnogih super ljudi i među profesorima i asistentima i studentima).

Evo par primjera :

-jedan tip s faksa (ne student nego zaposlenik) je znao hodati po faksu noseći samo bijelu pamučnu potkošulju iznad pasa (to je u redu za pivu na gradilištu, ali ne baš za faks)

-jedan od meni najsimpatičnijih profesora (legenda prava) je pola predavanja proveo pričajući o svojim iskustvima iz Japana, o posjetima gejšama, o tome kako isti japanski znak znači i zgodna cura i debela ovca, o tome kako su Japankama sviđala bjelačka dlakava prsa i krivi nosevi (drugu polovicu njegovih predavanja smo većina nas proveli igrajući Counterstrike u laboratoriju, jer su predavanja ionako bila beskorisna, ne krivnjom profesora nego zato što su nam ubacili ultrakompleksno gradivo bez ikakvog predznanja pa niko nije ima pojma o čemu on priča, al bar sam te godine posta majstor Counterstrikea {#})

-jedan honorarac koji nam je trebao biti profesor (honorarci su općenito najgori) nije održa niti jedno predavanje nego su držali studenti svoje seminarske, onda se pred sam kraj semestra sjetio da ipak neće samo dati ocjenu iz seminarskog kao što je cijeli semestar govorio nego da treba pisati ispit, onda mu je još bilo teško napisati pitanja za ispit pa smo mi sami morali, onda su svi napisali ultralaka pitanja pa je on dodao svoja u zadnji čas iako je bio rekao da će biti samo naša, i onda mu je na kraju bilo preteško pregledati ispite pa smo mi morali pregledati sami svoje ispite, tako da basically nije uradio apsolutno ništa cijeli semestar a primio je plaću za to

-i studenti su me malo razočarali svojim konformizmom i ovčjim mentalitetom, ni traga studentskog pobunjeništva, npr. jedanput je jedan profesor sitio se stavit kolokvij (il ispit, ne sićam se više) na sami dan nakon Nove Godine, kad svi normalni ljudi se još oporavljaju od mamurluka, a plus to znači da nemoš ni slavit praznike nego zabit nos u knjigu dok je svima drugima fešta, moja ekipa iz srednje bi recimo na to prosvjedovala žestoko i vjerovatno masovno picala (znali smo to uradit u srednjoj kad profesori pretjeraju, ali nismo to nikad radili pristojnim profesorima), dok ovi na faksu su svi odreda lipo išli na kolokvij dan nakon Nove kao ovce na klanje. Beeeeeee...

To je moj dojam a ako ti misliš drukčije to je tvoje mišljenje (everybody's got one...).

 

 

P.S.

Kad smo već kod dojmova o faksevima, jel se samo meni čini ili su cure sa ekonomskog uvijek najvrelije (u prosjeku) ? Plus ih ima u najvećem postotku, i uvik su savršeno modno / estetski skockane i često u nekim vrelim kratkim minicama ili tako nečemu... Ko da je neki manekenski faks a ne ekonomski.

Istina, ima i na FESB-u slasnih mladih komada dosta... Sve više i više s vremenom. {#}

 

P.P.S.

To me sitilo, bia sam proljetos par puta u bivšu vojnu bolnicu, iz nekog razloga jutrom tamo sve VRVI hrpama VRELIH mladiH medicinskih sestara na praksi... HELLO NURSE ! {#} Hebote počinjem sliniti, bolje da prestanem razmišljati o ovome... {#}

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.7.2012 12:07 (Enkidu).
12 godina
offline
Informatika Varaždin ili Split? razlika?

Meni je FESB OK. Računalstvo je fino sređeno, ima super profesora (doduše znam samo Gotovca, i Jadrijević, ali čujem da su i drugi OK), jedino što fali je diplomski studij brodogradnje i definitivno reorganizacija programa na strojarstvu.

 

Što se tiče debila, to ima svugdje, a ono što je na visokoj kvaliteti kod FESB- a je Matematika.

 

Imaju odlične materijale online, meni su puno puta pomogli.

 
1 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Re: Informatika Varaždin ili Split? razlika?
Ranko Kukumar kaže...

ima super profesora (doduše znam samo Gotovca, i Jadrijević, ali čujem da su i drugi OK)

 

Gotovac je najbolji profesor na FESB-u što se tiče čisto vještina podučavanja. Nažalost mnogi nisu baš jaki u tom polju, iako ih ima koji su majstori u liječenju nesanice.

 

 

Ranko Kukumar kaže...

jedino što fali je diplomski studij brodogradnje i definitivno reorganizacija programa na strojarstvu.

 

Znam par ljudi koji su išli na strojarstvo, nisam čuo nikakve pritužbe.

 

 

Ranko Kukumar kaže...

ono što je na visokoj kvaliteti kod FESB- a je Matematika.

 

Istina, i fizika isto. Ali FESB nije PMF, bar ne bi triba biti.

 

 

Ranko Kukumar kaže...

Imaju odlične materijale online, meni su puno puta pomogli.

 

To se tek uvodilo kad sam ja išao. Al kad smo kod materijala iz mnogo predmeta sam ima prilično beskorisne materijale, bilo online or offline, koji su se sastojali od slideova za grafoskop sa par natuknica. Da praktično moraš sam izmislit gradivo pa ga onda naučit.

 

 

 

12 godina
offline
Re: Informatika Varaždin ili Split? razlika?
Enkidu kaže...

Ranko Kukumar kaže...

jedino što fali je diplomski studij brodogradnje i definitivno reorganizacija programa na strojarstvu.

 

Znam par ljudi koji su išli na strojarstvo, nisam čuo nikakve pritužbe.

 

Nije problem do profesora, malo je program lošije izveden. Cijeli prediplomski studij izvode na općem smjeru, i tek onda na diplomskom pružaju 3 glavna smjera.

 

U usporedbi sa FSB-om (Zagreb) situacija je sljedeća: FSB na 2. godini preddiplomskog nudi 7 smjerova, i kasnije na diplomskom podusmjerenja.

 

Od tehnike automobila, energetike, klimatizacije, inženjerstva materijala, konstruiranja, automatike i robotike, simulacija, dizajna medicinskih konstrukcija, termotehnike, itd... Za svakoga ponešto.

 

FESB to ništa ne nudi. Oni nude 3 smjera: Proizvodni inženjering, Konstrukcijsko-Energetski, i Računalni inženjering. Doduše imaju odvojen industrijski inženjering, ali po meni nepotrebno. I naravno da bi došao do smjera koji te zanima moraš proći hrpetinu nepotrebnih predmeta kasnije (dvije termodinamike - Totalno nepotrebno za veliku većinu smjerova).

16 godina
neaktivan
offline
Informatika Varaždin ili Split? razlika?

A sad san tek skužia da ti tu o organizaciji govoriš o ovom novom raspolovljenom faksu od 3+2 godina di prvo učiš za postati znastveni neženja a onda šta ja znam valjda muž ? {#} Anyway ja i ovi frendovi koje sam spominja smo se upisali prije tih bolonjskih gluposti, tako da je organizacijski drukčije...

 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Informatika Varaždin ili Split? razlika?

Da, bolonja je dosta toga skratila i osiromašila što se sadržaja tiče. Nažalost, prije je bilo puno bolje. Neki fakultetu su bolje prošli uvođenjem bolje nego FESB - Baš je primjer FSB koji nije izgubio previše.

11 godina
neaktivan
offline
Informatika Varaždin ili Split? razlika?

A svi pričate o FESBU kako je težak a ja ću vam odat tajnu ako ste hrabri i sposobni prepisat 95% predmeta na fesb ćeš prepisat...uključujući matematiku..Jbg ja ko budala ucio jedva  položio MATEMATIKE FIZIKE OSNOVE ITD a moj cimer sve to prepisa...I jbg to frustrira kad ti se slomiš učeći a on dođe i prepiše...Znam da je offtopic ali eto na fesbu možeš prepisat..

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Informatika Varaždin ili Split? razlika?

Da to bi bilo moguće kad bi fesb imao resursa i obučenih ljudi za takva predavanja...Nažalost ja sam na ELEKTRONICI pa da sam nešto ne naučim i ne pokušan napravit od faxa i sve silne teorija i enciklopedija nebi bilo ništa...

13 godina
neaktivan
offline
Informatika Varaždin ili Split? razlika?

šta ste se vi razvezali o fesbu?? lik iz početnog posta pita za informatiku! a na fesbu nisam vidio nikakve informatike.

 

inače, sam pogledaj plan i program pmfa i vidjet ćeš da je usmjereno dosta matematici i nastavničkom smjeru, jos profesori i sama organizacija je jako jako loša, nastava se održava na 3 lokacije, više kolokvija u nekoliko dana, užasni usmeni ispiti(bologna ??? ) itd. no preživi se nekako, moj savjet FOI, jedino ako već ne živiš u splitu.

nema mi pomoci tu tu tu turuturtutu tu
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Informatika Varaždin ili Split? razlika?

@Enkidu

A jesi se nasra u ku*ac!

 

@Horatio_Hornblower

Prepisivačina je na FESB-u ko dobar dan. Nekad frustrira, ali to te ne treba zabrinjavat jer učiš za sebe.

Mene ispunjava kad položim nešto svojim trudom, a ove prepisivače može bit sram prepisivat kod npr. Lelasa i Slapničara!

 

Ontopic:

Glasam i ja za FOI. Jednostavno je tamo jača informatika od Splita...

Powerless, depressed. I try to conceal all the wreckage inside.
 
4 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Informatika Varaždin ili Split? razlika?

Definitivno...Ali isto živcira kad posli dođu i reknu a jesam brate satra me ispit...Mislin spuca bi ga tad da bi obašao mjesec 2 put{#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Informatika Varaždin ili Split? razlika?
Horatio_Hornblower kaže...

A svi pričate o FESBU kako je težak a ja ću vam odat tajnu ako ste hrabri i sposobni prepisat 95% predmeta na fesb ćeš prepisat...uključujući matematiku..Jbg ja ko budala ucio jedva  položio MATEMATIKE FIZIKE OSNOVE ITD a moj cimer sve to prepisa...I jbg to frustrira kad ti se slomiš učeći a on dođe i prepiše...Znam da je offtopic ali eto na fesbu možeš prepisat..

 

Svaka čast, stari! {#} Jesi li možda razmišljao o tome koliko će te koštati tvoje prepisivanje, tj. (ne)"znanje" i hoće li te ijedan poslodavac htjeti zaposliti?

 

joannain kaže...

šta ste se vi razvezali o fesbu?? lik iz početnog posta pita za informatiku! a na fesbu nisam vidio nikakve informatike.

 

inače, sam pogledaj plan i program pmfa i vidjet ćeš da je usmjereno dosta matematici i nastavničkom smjeru, jos profesori i sama organizacija je jako jako loša, nastava se održava na 3 lokacije, više kolokvija u nekoliko dana, užasni usmeni ispiti(bologna ??? ) itd. no preživi se nekako, moj savjet FOI, jedino ako već ne živiš u splitu.

 

Prve tri godine su "općenite", dok je tek diplomski studij nastavnički.

Imaš li neki dokaz da su profesori loši? Dobar dio profesora s PMF-a predaje i na FESB-u, što bi značilo i da na FESB-u ima "jako jako loših" profesora. ;) Kao što je već rečeno, FOI je spoj informatike i djelomično ekonomije. Za onoga koji želi studirati informatiku kao čisto tehničku znanost je zasigurno PMF bolji. ;)

 

 

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Informatika Varaždin ili Split? razlika?
premiere kaže...
Svaka čast, stari! {#} Jesi li možda razmišljao o tome koliko će te koštati tvoje prepisivanje, tj. (ne)"znanje" i hoće li te ijedan poslodavac htjeti zaposliti?

 

 

Kakve veze ima sa poslodavcem prepisivanje onoga što njemu ne treba i što nema nikakve veze sa poslovima u informatici a to je jedno 80% onoga što se uči na FESB-u na studiju informatike ?

 

 

premiere kaže...

što bi značilo i da na FESB-u ima "jako jako loših" profesora. ;)

 

Istina. Imao ih čast upoznati.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.7.2012 7:51 (Enkidu).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Informatika Varaždin ili Split? razlika?

Enkidu, još nisi rekao jesi li diplomirao na FESB-u ili ne? Očito si studirao nekad. Nego, studij Informacijske Tehnologije na FESB-u je tek odnedavno. Loših profesora ima svugdje, kao i dobrih. Najčešće je problem studenta, a ne profesora.

12 godina
offline
Re: Informatika Varaždin ili Split? razlika?
Tonči kaže...

. Nego, studij Informacijske Tehnologije na FESB-u je tek odnedavno. Loših profesora ima svugdje, kao i dobrih. Najčešće je problem studenta, a ne profesora.

btw, što je sa onim fakultetom na kopilici?

 

Studij informacijske tehnologije.

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.7.2012 9:38 (Ranko Kukumar).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Informatika Varaždin ili Split? razlika?

A o Kopilici ne znam. Ja govorim samo o http://www.fesb.hr/Nastava/Dodiplomskistudiji/Sveu%C4%8Dili%C5%A1nistudiji/tabid/80/Default.aspx

 

Kad sam predlagao, govorio sam o: http://www.fesb.hr/Nastava/Dodiplomskistudiji/Sveu%C4%8Dili%C5%A1nistudiji/Ra%C4%8Dunarstvo/tabid/126/Default.aspx - stari studij koji sam ja završio.

 

Bolonjski http://www.fesb.hr/Nastava/Bolonjskistudiji/tabid/79/Default.aspx  su sada nešto jednostavniji i sadržajno skraćeni, ali ne vjerujem da su drastično lošiji. Nema nekih profesora, neki su tu, ali ne vjerujem da su svi loši. Koliko znam, jedan od CERN-ovih znanstvenika predaje fiziku još uvijek (Puljak I.). Inače vrhunski profesor. Ima ih još odličnih itekako, tako da meni Enkidove priče zvuče k'o da je malo ljut.

 

Istina je da studiji mogu biti bolji, ali radi se o čistom nedostatku praktične nastave i komunikacije studenata s industrijom. Iako je i za vrijeme mog studiranja bilo dodira. Napredne mreže mi je predavao i M. Vojnović, stručnjak Microsoftovog Researcha u Cambridgeu. Studenti su na prakse odlazili u Siemens, Ericsson i manje firme itd. Preko razmjene studenata su išli u SAD, Švicarsku, Portugal na prakse. Predavali su i vježbe držali ljudi iz struke.

Također, studenti s FESB-a su višestruki i uzastopni pobjednici Imagine Cup natjecanja. To da su mnogi bivši studenati s FESB-a (baš moja generacija) vrlo uspješni direktori, menadžeri, konzultanati i developeri u tehnološkim tvrtkama, znanstvenici na domaćim i stranim institutima i fakultetima, samo govori u prilog FESB-u.

 

Prepisivati se može. Uvijek ima načina, ali to je posve suludo. Pa nisi na faksu za skupiti diplomu samo, već i naučiti. Danas te samo diploma neće nigdje zaposliti, a kamoli u IT-u gdje se traži znanje. Možeš i diplomirati da ti napiše netko drugi diplomski rad, ali to je više vlastiti gubitak, nego uspješna prevara. Diplomu navodno lako i kupiš u jednoj drugoj državi, zašto bi se mučio s FESB/FOI/FER kombinacijama uopće, ako ti nije stalo? To o tome što ti treba, a što ne, objasni poslodavcu kad budeš morao napisati pixel shader baziran na fizici, matematici... kad budeš morao izračunati neke volumene u prostoru za zapremnine tankera u softveru koji radiš ili sl. 

 

Naravno, govorim o računarstvu. Nemam pojma što se radi na drugim studijima i kako. Koliko vidim prema onima koje znam s diplomom FOI-a, to je drugačiji studij.

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.7.2012 14:10 (Tonči).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Informatika Varaždin ili Split? razlika?
Tonči kaže...

Ima ih još odličnih itekako, tako da meni Enkidove priče zvuče k'o da je malo ljut.

I meni se čini jer lik uporno pljuje bez ikakvih osnova.

 

Što se tiče profesora naravno da ima boljih i lošijih, ali meni osobno ima puno više boljih.

Dokaz je šta tri profesora fizike (Puljak, Lelas i Godinović) rade u CERN-u.

Slapničar iz matematike je jednostavno genijalan čovjek, doktorirao je i držao predavanja u Njemačkoj.

Jajac, kolko god ga neki mrzili je ipak vrhunski stručnjak na svom polju, ali eto lik je oldschool pa se mnogim studentima ne sviđa njegov pristup.

 

Jedino imam primjedbu na Mateljana iz programiranja. On je jednostavno mrtvo puhalo, ništa mu se neda, samo sjedi i tipka po svom MacBooku, nezanimljiv je i zato mu nitko ne dolazi na predavanja.

 

A ovaj Enkidu je jedan ogorčen lik i ne vidim razloga za bezumno pljuvanje po FESB-u kao da je to najgori faks na svijetu pun čudaka i frikova sa lošim profesorima kako on kaže...

Powerless, depressed. I try to conceal all the wreckage inside.
11 godina
neaktivan
offline
Informatika Varaždin ili Split? razlika?

Hvala vam na tako opširnoj i detaljnoj analizi, u meduvremenu sam ipak ostao na Informatici PMF-a u Splitu

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Informatika Varaždin ili Split? razlika?
Nuclear kaže...

I meni se čini jer lik uporno pljuje bez ikakvih osnova.

 

A ovaj Enkidu je jedan ogorčen lik i ne vidim razloga za bezumno pljuvanje po FESB-u

 

Lol, fascinantno kako redovito neki na ovom forumu kad god se ne slažu s nečijim mišljenjima počnu ga napadat na osobnoj osnovi.

Bez ikakvih osnova bi bilo da nisam nikad vidio taj faks, a itekako sam ga vidio. Da je najgori na svijetu nisam rekao niti bih to ikad mogao osnovano reći jer nisam sve ostale studirao. Ne mogu znati mane i prednosti ostalima (samo znam glasine o njima a o FOI-u su uglavnom dobre) ali znam dobro mane i prednosti FESB-a. S većinom gore navedenih "dobrih" profesora se slažem (pogotovo Slapničar), ali i dalje stoji da sam vidio niz psihopata i niz skandala. A jednako tako stoji da me prosječni mentalitet studenata razočarao u odnosu na moju srednju školu (bez obzira što su studenti zreliji, nije tu u tome stvar). Vi smatrate da je s faksom sve u redu, ja smatram da ima niz relativno lako ispravljivih mana, i tačka, svakom svoje mišljenje. A osim toga to mišljenje nije samo moje pa da sam ja neki jedinstven lik, recimo znam pouzdano da se mnogo ljudi prebacivalo sa FESB-a na FER jer im se prvi zgadio a drugi su završili bez problema (ajte njima recite da je FESB super savršen, pogledaće vas ka luđake), a nisam nikad čuo za prebacivanje u suprotnom smjeru. A meni dosta više rasprave o ovome, OP je tražio mišljenje i ja sam ga dao i gotovo.

 

 

Nuclear kaže...
Jedino imam primjedbu na Mateljana iz programiranja. On je jednostavno mrtvo puhalo, ništa mu se neda, samo sjedi i tipka po svom MacBooku, nezanimljiv je i zato mu nitko ne dolazi na predavanja.

 

Ja sam imao totalno suprotno iskustvo. Kad sam ja iša kod njega svi su išli na njegova predavanja, tip možda je malo flegmatičan ali se uvik trudio podučavati i objašnjavati, nije me neizdrživo uspavljivao kao neki drugi, uvik je bio razuman i pristupačan studentima za pitanja, materijale ili bilo kakvu pomoć. Daleko od mrtvog puhala kao što ga ti opisuješ (then again ne treba očekivati objektivnost od nekoga ko bilo koga ko se ne slaže sa njim proglasi ogorčenim). Jedino u biti što mi se nije sviđalo kod njegovog predmeta je šta smo između ostaloga učili i Assembler a ja sam to smatrao relativno obsolete. Inače skoro idealan profesor. Kod njega sam recimo vidio jednom kako u svom uredu nekoj studentici pomaže sa njenim programom jedno 20-30 minuta, dok neki nemaju vrimena ni za primit te... Naša bi niz profesora puno pogodnijih za kritiku od njega...

Na kraju evo za sve koji stvarno jesu ogorčeni nešto da ih oslobodi takvih osjećaja :

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.7.2012 18:54 (Enkidu).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice