Koji tečaj za Web programera ?

poruka: 44
|
čitano: 29.847
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Koji tečaj za Web programera ?

Zanima me koji tečaj za Web programera je najbolje odabrat ? PHP, .NET, Java ? znam otprilike koje su razlike, ali ne mogu se odlučit.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koji tečaj za Web programera ?
gamecoder kaže...

Zanima me koji tečaj za Web programera je najbolje odabrat ? PHP, .NET, Java ? znam otprilike koje su razlike, ali ne mogu se odlučit.

PHP te "ograničava" na razvoj web aplikacija.

Java i dotNet ti daju šire mogućnosti - i web i desktop i mobilne aplikacije.

ja bih ti svakako preporučio jedno od toga.

ok, možda ipak prednost dajem dotNetu.

14 godina
neaktivan
offline
Koji tečaj za Web programera ?

A kakvo je tvoje znanje iz programiranja?

Ukoliko si radio u c/c++ onda da pokušaš sa PHP-om, pogledaj šta ti leži, probaj Ruby on Rails to je isto zanimljiva platforma, međutim ja ti toplo preporučam .NET iz više razloga:

možeš programirati u bilo kojem od .net jezika, veliki broj gotovih kontrola, jednostavnost, Visual Studio je najmoćniji IDE...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koji tečaj za Web programera ?

Inače nešto u C++ znam programirat ... u php-u sam samouki početnik.  Mene vuče na .NET, ali trenutno imam jednu stranicu za održavat koja je u php-u pisana, pa sam zato php uzeo u obzir. A Java? Kolko sam čuo, Java programera nedostaje na tržištu već jedno vrijeme ...  

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.12.2010 16:40 (gamecoder).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Koji tečaj za Web programera ?

Ukoliko te vuče na .net onda kodiraj u .net-u(preporuka c#).

 

Neznam za potražnju to pogledaj na Moj-Posao.net i posao.hr, a to ti i nije previše važno ukoliko si stručnjak u svome području.

 

.net developeri su nešto manje plaćeni od JAVA developera!

15 godina
neaktivan
offline
RE: Koji tečaj za Web programera ?

Za .NET bih trebao kupit IDE ukoliko bih radio sam ili je onaj Express besplatan dovoljan?

 

Sad opet ne znam jel Javu ili .NET..   rolleyes

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.12.2010 17:30 (gamecoder).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Koji tečaj za Web programera ?

Express verzije su besplatne, a možeš i skinuti trial ultimate verzije koje traju 90 dana, ukoliko si student možeš se prijaviti u DramSpark program, a koliko ja znam Microsoft ima neku akciju dijeljenja licenci svojih programa za mala i srednja poduzeća.

 

Ako se planiraš ozbiljno baviti programiranjem kupnja IDE-a je ulaganja i svaka kuna će se višestruko isplatiti.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Koji tečaj za Web programera ?

Da li se Web programiranje više isplati od programiranja recimo aplikacija za iPhone i slično ? Da li je uopće 'dobar' korak krenut u programiranje Web Sajtova?

14 godina
neaktivan
offline
RE: Koji tečaj za Web programera ?

Programiranje za mobilne platforme neke je proslavilo(ima i hrvatskih primjera) međutim većina aplikacija košta 1$ ili je potpuno besplatna pa trebaš prodati znatan broj aplikacija da bi zaradio.

 

Ukoliko pratiš trendove znaš da je danas glavna tema cloud computing, dakle desktop se seli u web i aplikacijama se pristupa preko browsera. Web programiranje može biti jako unosno ukoliko imaš pravu ideju ali znaj da postoje na 1000 drugih koji pokušavaju isto što i ti.

 

Ukoliko misliš programirati u .net-u onda možeš razvijati za Windows Phone, iPhone(MonoTouch) i android(MonoDroid).

15 godina
neaktivan
offline
RE: Koji tečaj za Web programera ?

hvala Joco!   e mene sad zanima što bi bilo bolje za mene upisat ? Za sad imam položen C++ tečaj koji sam polagao dopisno (doma sam solo učio), znači i nisam baš neko napredno znanje pokupio. Dal' da pokušam sam dalje napredovat u C++u, pa pokušat nać poso u tome (što i nije baš nešto traženo) ili da odem na neki tečaj baš za Web programera, bilo da nakon tog pokušam nać poso ili počnem sam radit ? 

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.12.2010 18:36 (gamecoder).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Koji tečaj za Web programera ?

Po meni bi ti najbolje bilo nabavi dosta literature o c#, jako je sličan c++ i kada stekneš dovoljno znanja prijavi se za polagat ispite.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Koji tečaj za Web programera ?
Joco55 kaže...

Po meni bi ti najbolje bilo nabavi dosta literature o c#, jako je sličan c++ i kada stekneš dovoljno znanja prijavi se za polagat ispite.

Na kakve si ispite točno mislio ??

14 godina
neaktivan
offline
Koji tečaj za Web programera ?

To su ti Microsoft-ovi certifikati npr. ispit 70-536 osposobljava te za razvoj .net desktop aplikacija i sl. O ispitima se raspitaj na Microsoft-ovoj stranici a polagati ih možeš u Algebre.

Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koji tečaj za Web programera ?
Joco55 kaže...

To su ti Microsoft-ovi certifikati npr. ispit 70-536 osposobljava te za razvoj .net desktop aplikacija i sl. O ispitima se raspitaj na Microsoft-ovoj stranici a polagati ih možeš u Algebre.

Jel ne bi bilo isplativije upisat tečaj Web programera u Algebri ?

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.12.2010 22:38 (gamecoder).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Koji tečaj za Web programera ?

To ti odluči ali jeftinije ti je se sam pripremati pa polagati ispit, to te iziđe cca. 1000 kn dok je pohađanje tečaja mnogo skuplje.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Koji tečaj za Web programera ?
sasa kaže...
gamecoder kaže...

Zanima me koji tečaj za Web programera je najbolje odabrat ? PHP, .NET, Java ? znam otprilike koje su razlike, ali ne mogu se odlučit.

PHP te "ograničava" na razvoj web aplikacija.

Java i dotNet ti daju šire mogućnosti - i web i desktop i mobilne aplikacije.

ja bih ti svakako preporučio jedno od toga.

ok, možda ipak prednost dajem dotNetu.

a kakvu budućnost imaju desktop aplikacije?

prednost php-a je ta što je cross platform i može se staviti na server sa bilo kojim OS-om, također to vrijedi i za javu.

ima mono, ali.......

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.12.2010 22:28 (MarkoCro).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koji tečaj za Web programera ?
MarkoCro kaže...
sasa kaže...
gamecoder kaže...

Zanima me koji tečaj za Web programera je najbolje odabrat ? PHP, .NET, Java ? znam otprilike koje su razlike, ali ne mogu se odlučit.

PHP te "ograničava" na razvoj web aplikacija.

Java i dotNet ti daju šire mogućnosti - i web i desktop i mobilne aplikacije.

ja bih ti svakako preporučio jedno od toga.

ok, možda ipak prednost dajem dotNetu.

a kakvu budućnost imaju desktop aplikacije?

prednost php-a je ta što je cross platform i može se staviti na server sa bilo kojim OS-om, također to vrijedi i za javu.

ima mono, ali.......

 

 

a desktop aplikacije nemaju budućnost? cloud je jako jako daleko kod nas...

s druge strane php ima najodvratniju sintaksi kod izgleda jadno u odnosu na c/c++/c# ili javu.... ako vec ides na opensource mozda bolje d amu kazes python.. barem je oo i ima genijalnu sintaksu.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Koji tečaj za Web programera ?
sasa kaže...
MarkoCro kaže...
sasa kaže...
gamecoder kaže...

Zanima me koji tečaj za Web programera je najbolje odabrat ? PHP, .NET, Java ? znam otprilike koje su razlike, ali ne mogu se odlučit.

PHP te "ograničava" na razvoj web aplikacija.

Java i dotNet ti daju šire mogućnosti - i web i desktop i mobilne aplikacije.

ja bih ti svakako preporučio jedno od toga.

ok, možda ipak prednost dajem dotNetu.

a kakvu budućnost imaju desktop aplikacije?

prednost php-a je ta što je cross platform i može se staviti na server sa bilo kojim OS-om, također to vrijedi i za javu.

ima mono, ali.......

 

 

a desktop aplikacije nemaju budućnost? cloud je jako jako daleko kod nas...

s druge strane php ima najodvratniju sintaksi kod izgleda jadno u odnosu na c/c++/c# ili javu.... ako vec ides na opensource mozda bolje d amu kazes python.. barem je oo i ima genijalnu sintaksu.

Desktop aplikacije definitivno imaju budućnost, ali u narednih par godina primat će preuzet cloud, a to što pričaš da php sintaksa izgleda jadno u odnosu na c jezike ili javu su gluposti jer baš php sintaksa jako liči na njih, petlje, uvjeti, funkcije...

16 godina
neaktivan
offline
RE: Koji tečaj za Web programera ?
sasa kaže...

 

a desktop aplikacije nemaju budućnost? cloud je jako jako daleko kod nas...

s druge strane php ima najodvratniju sintaksi kod izgleda jadno u odnosu na c/c++/c# ili javu.... ako vec ides na opensource mozda bolje d amu kazes python.. barem je oo i ima genijalnu sintaksu.

na desktop-u budu alati i programi tipa obrada audio i video datoteka, office i sl.

a poslovne aplikacije na webu.

python nije loš, ima jednu manu, a to je da nije još stabilan što se tiče kompatibilnosti sa starijim verzijama, pa onda moraš čekati da se biblioteke koje tebi trebaju prebace na noviju verziju.

kad to riješe i kad se još malo ustabili, onda će biti vrhunski.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.1.2011 20:38 (MarkoCro).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koji tečaj za Web programera ?
Joco55 kaže...

Desktop aplikacije definitivno imaju budućnost, ali u narednih par godina primat će preuzet cloud, a to što pričaš da php sintaksa izgleda jadno u odnosu na c jezike ili javu su gluposti jer baš php sintaksa jako liči na njih, petlje, uvjeti, funkcije...

ne razumiješ...

SVAKI jezik ima petlje, kontrolne uvjete, funkcije i sl., ALI u PHP-u to "ružno" izgleda.

usporedi malo c/c++/c# i php ... ili javu i python ili ruby sa php-om... svi imaju čišći i elegantniji kod... i da, svi imaju petlje i funkcije i varijable i sl...

15 godina
offline
RE: Koji tečaj za Web programera ?
Php je zbilja ruzan. Phyton je cist, ruby isto, ali to nisu bas rasireni jezici. Preporuka .net, drugo mjesto Java.
DUMP udruga mladih programera
14 godina
neaktivan
offline
Koji tečaj za Web programera ?

Ima li ijedna tema gdje ti ne hvališ .NET i govoriš kako znaš sve jezike sa "samo" 19 godina?

EOT

Nista nije sveto sve je bruto i neto, sve je zabava!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Koji tečaj za Web programera ?
Shody_1994 kaže...

Ima li ijedna tema gdje ti ne hvališ .NET i govoriš kako znaš sve jezike sa "samo" 19 godina?

EOT

 

A šta cu kad je gadno -.-

 

<? bla bla -.-

 

Primjeti da san reka da je Phyton lijep  {#}

DUMP udruga mladih programera
15 godina
offline
RE: Koji tečaj za Web programera ?
Shody_1994 kaže...

Ima li ijedna tema gdje ti ne hvališ .NET i govoriš kako znaš sve jezike sa "samo" 19 godina?

EOT

PHP jest ruzan. Bar meni, jel.

 

Meni kolegica kuca u PHP-u u notepadu (vulgaris notepadu) i ne zeli ni da joj spominjemo druge editore koji bi joj olaksali zivot. Jbg, linuxasi i PHP-ovci su mazohisti :)

Idemo kod Petre Sanader na party... nema joj staroga doma!
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.1.2011 0:37 (tnakir).
15 godina
offline
RE: Koji tečaj za Web programera ?
tnakir kaže...
Shody_1994 kaže...

Ima li ijedna tema gdje ti ne hvališ .NET i govoriš kako znaš sve jezike sa "samo" 19 godina?

EOT

PHP jest ruzan. Bar meni, jel.

 

Meni kolegica kuca u PHP-u u notepadu (vulgaris notepadu) i ne zeli ni da joj spominjemo druge editore koji bi joj olaksali zivot. Jbg, linuxasi i PHP-ovci su mazohisti :)

 

BOŽE SAČUVAJ.

 

I sad ti reci da je ona normalna.   Bože oprosti, nikad od nje software arhitecta sigurno -.-

DUMP udruga mladih programera
15 godina
offline
RE: Koji tečaj za Web programera ?
Fearless kaže...

 

BOŽE SAČUVAJ.

 

I sad ti reci da je ona normalna.   Bože oprosti, nikad od nje software arhitecta sigurno -.-

Dapace, nije normalno koliko je dobar programer, pedantna, brza, uredna. Ja ne mogu zamislit kucanje icega bez dobrog editora.

Idemo kod Petre Sanader na party... nema joj staroga doma!
14 godina
neaktivan
offline
RE: Koji tečaj za Web programera ?
tnakir kaže...
Shody_1994 kaže...

Ima li ijedna tema gdje ti ne hvališ .NET i govoriš kako znaš sve jezike sa "samo" 19 godina?

EOT

PHP jest ruzan. Bar meni, jel.

 

Meni kolegica kuca u PHP-u u notepadu (vulgaris notepadu) i ne zeli ni da joj spominjemo druge editore koji bi joj olaksali zivot. Jbg, linuxasi i PHP-ovci su mazohisti :)

Shame on me :O

Ma ja nisam nikakav programer, to mi je hobi, idem 3. srednje MIOC-a ali pomalo kucam jezike, bilo web, bilo ostale.

PHP je meni sasvim ok, (neznam .NET i ostalo) ali mi se PHP sviđa jer ima sintaksu istu kao C kojeg učim u školi :D , pa sam možda zato ovako reagirao.

 

Pozdrav iz Splita Splićani moji :D

Nista nije sveto sve je bruto i neto, sve je zabava!
15 godina
offline
RE: Koji tečaj za Web programera ?
Shody_1994 kaže...
tnakir kaže...
Shody_1994 kaže...

Ima li ijedna tema gdje ti ne hvališ .NET i govoriš kako znaš sve jezike sa "samo" 19 godina?

EOT

PHP jest ruzan. Bar meni, jel.

 

Meni kolegica kuca u PHP-u u notepadu (vulgaris notepadu) i ne zeli ni da joj spominjemo druge editore koji bi joj olaksali zivot. Jbg, linuxasi i PHP-ovci su mazohisti :)

Shame on me :O

Ma ja nisam nikakav programer, to mi je hobi, idem 3. srednje MIOC-a ali pomalo kucam jezike, bilo web, bilo ostale.

PHP je meni sasvim ok, (neznam .NET i ostalo) ali mi se PHP sviđa jer ima sintaksu istu kao C kojeg učim u školi :D , pa sam možda zato ovako reagirao.

 

Pozdrav iz Splita Splićani moji :D

Sve 5. O ukusima se ne raspravlja. Ako ti lezi PHP, go for it.

Idemo kod Petre Sanader na party... nema joj staroga doma!
15 godina
offline
RE: Koji tečaj za Web programera ?
tnakir kaže...
Fearless kaže...

 

BOŽE SAČUVAJ.

 

I sad ti reci da je ona normalna.   Bože oprosti, nikad od nje software arhitecta sigurno -.-

Dapace, nije normalno koliko je dobar programer, pedantna, brza, uredna. Ja ne mogu zamislit kucanje icega bez dobrog editora.

 

Zna mala, a? :)

Daj broj ili GTFO :D {#}  Obozavan zene programerke...uf...kad ti milozvucno šapne IEnumerable grrr :D

DUMP udruga mladih programera
15 godina
offline
RE: Koji tečaj za Web programera ?
Fearless kaže...
Zna mala, a? :)

Daj broj ili GTFO :D {#}  Obozavan zene programerke...uf...kad ti milozvucno šapne IEnumerable grrr :D

Mala ti moze bit mater po godinama. I da mi cura nakon radnog dana prica o kompjuterima zatuka bi je batom za meso.

Idemo kod Petre Sanader na party... nema joj staroga doma!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice