Mrežni administrator, savjete molim?

poruka: 13
|
čitano: 13.645
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Mrežni administrator, savijete molim?

Planiram si nešto da bih najvjerojatnije upisao tečaj za mrežnog administratora, pošto me sada taj dio IT indusrije interesire te bih htio nešto više i o tome naučiti, a kasnije i primijeniti.

 

E sad stvari stoje ovako:

 

prvo koju školu odabrati, ali da je u Rijeci (pošto sam iz Rijeke). Našao ovo, ovo ili možda ovo, molim preporuke polaznika ili onih koji su upučeni ili imate nešto treće...

 

drugo koliko se može na takvim tečajevima naučiti i kolike su vjerojatnosti da po završetku istih mogu konkurirati na nekom natječaju za posao, odnosno zaposliti se. Ili ovako, dali postoje realne šanse da me netko uzme za pripravnika/zaposlenika. Jer svrha istog je da nešto naučim i da se maknenm iz sadašnje firme i posla kojeg obavljem i napravim predkvalifikaciju u tom smijetru pošto me isti zanima. Znači, danas sutra koje imam realne šanse da nađem posao po završetku tečaja (školovanja) za mrežnog administrator, dali postoje potrebe.

Dobro bi došao i pokoji glas/savijet poslodavca, ako takvih ima na forumu.

 

Od ostalog, pitam u hodu i svaki dobronamjerni savjet je dobrodošao.

 

hvala.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Mrežni administrator, savijete molim?

što da nem nitko???

 

....valjda netko može pomoći...

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Mrežni administrator, savijete molim?

Moji prjedlog ti je svakako industrijski certifikat ako se radi o Microsoftu http://www.algebra.hr/MCITP_SA_akademija.asp naravno ocekuje se veliko predznanje od tebe o osnovama pa se posavjetuj u Algebri prije nego uložiš novce u sebe. Program imaš i u Rijeci pa sretno

16 godina
offline
Mrežni administrator, savjete molim?

Ako te bas zanimaju mreze, upisi Cisco CCNA tecaj na tehnickom faxu: Link
IMHO, vrijedi svake kune koju sam iskesirao...

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Mrežni administrator, savjete molim?
shell kaže...

Ako te bas zanimaju mreze, upisi Cisco CCNA tecaj na tehnickom faxu: Link
IMHO, vrijedi svake kune koju sam iskesirao...

 da, CCNA je jako kvalitetna akademija i ja ti to preporucam
15 godina
neaktivan
offline
Mrežni administrator, savjete molim?

CCNA ili neka specijalna Microsoft akademija su potrebne jedino ukoliko čovjek uistinu želi raditi samo sa mrežama i potrebno mu je vrhunske znanje iz toga polja. Ukoliko pak ne želi znati svaki detalj o Cisco opremi i slične stvari, preporuka je završiti neki općeniti mrežni seminar ... a i sve zavisi o znanju koje osoba posjeduje prije pohađanja seminara ili akademije

Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Mrežni administrator, savjete molim?

najbolje je da upišeš CCNA pa zatim CCNP akademije -> Cisco je najjači na području mrežnih tehnologija i tu ćeš najviše naučiti.

osim toga možeš položiti i CompTIA Network+ certifikat (neovisan industrijski certifikat).

samo, to ti je sve jako skupo... CCNA akademija je od 6600kn do 9000kn, a CNP još i dosta više.

i još moraš platiti polaganje certifikata, a svaki ispit je preko 1.000 kn.

sve u svemu JAKO puno para, ali se na kraju isplati.

možda najbolje odeš na CCNA (platiš na rate), nađeš posao i nakon cca 6 mjeseci prakse i daljenjeg učenja (iz knjiga, ali samostalno) upišeš CCNP (opet na rate).

 

i nekako u hodu polažeš ispite.

 

MCxxx certifikati (microsoft) ti mogu pomoći, ali nisu nužni za mrežne admine... točnije, dobro je znati neke od tih stvari, ali nitko te neće tražiti da sve znaš pogotovo ako uspiješ doći do CCNP razine.

Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
RE: Mrežni administrator, savjete molim?

Uzmi lijepo cbt nuggetse i prodi njih.

To ti je dovoljno da prodes ispit.

 

Sretno na predavanjima! Smijeh

16 godina
offline
RE: Mrežni administrator, savjete molim?
sasa kaže...
...

možda najbolje odeš na CCNA (platiš na rate), nađeš posao i nakon cca 6 mjeseci prakse i daljenjeg učenja (iz knjiga, ali samostalno) upišeš CCNP (opet na rate).

 

i nekako u hodu polažeš ispite.

...

Ma i mislim tako nešto prvo upisati, jeftinije pa kad se zaposlim u IT sektoru (i ako da), dođem do love. Nepredovati dalje, upisati višu razinu.
16 godina
offline
RE: Mrežni administrator, savjete molim?
BlackDwarf kaže...

Uzmi lijepo cbt nuggetse i prodi njih.

To ti je dovoljno da prodes ispit.

 

Sretno na predavanjima! Smijeh

cbt nuggetse
a to bi bilo.... nisam u tome tako da...
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.4.2009 21:31 (HCSC).
14 godina
neaktivan
offline
Mrežni administrator, savjete molim?

Za 200-tinjak $ mozes postati MCSA, sam uci, na internetu nadji knjige i video materijale, prijavi ispite, registruj se za second shot...

 

Ovdje imas ponesto o Microsoft certifikaciji:

 

http://www.esecuritylab.net/faruk/t0125-Microsoft-IT-certifikacija.html

www.esecuritylab.net
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Mrežni administrator, savjete molim?
HCSC kaže...
BlackDwarf kaže...

Uzmi lijepo cbt nuggetse i prodi njih.

To ti je dovoljno da prodes ispit.

 

Sretno na predavanjima! Smijeh

cbt nuggetse
a to bi bilo.... nisam u tome tako da...
 Computer based training. Npr. ovo
http://www.4shared.com/dir/4815938/2498b501/sharing.html
14 godina
neaktivan
offline
Mrežni administrator, savjete molim?

Meni je bolji TestOut od CBT Nuggetsa. Uz CBT se moze i zaspati, predavanja su po pola sata i vise i ima samo video. TestOut ima kraca predavanja, onda tekstualni dio gdje sazeto ono najvaznije, testove, simulacije...ukratko, raznovrstan je...

ttp://www.esecuritylab.net
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice