Odabir srednje škole (gim., rač.tehničar ili...?)

poruka: 174
|
čitano: 219.133
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Upis u srednju skolu

Evo ja sam pri završetku osnovne škole(8r),imam dilemu sa upisom u srednju školu

Prolazim sa odličnim uspjehom(5),neznam za šta se je bolje upisati,računalni tehničar ili gimnazija,zelio bi poslje na fer.

Čuo sam da se je teško upisati na fer sa završenom školom za računalnog tehničara.

Šta je bolje?Gimnazija ili računalni tehničar(ili nešto trece)?

 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Upis u srednju skolu

građevinsko tehnička skola, i kad zavrsis jos fakultet imas najbolji posao u hrvatskoj i dosta placen

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign marka2308@hotmail.com - MSN
 
1 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Upis u srednju skolu

Gimnazija, ali neka matematička. Ako si u Zagrebu recimo V. gimnazija.

- ako gori zeleno, ne znači da sam tu -
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Upis u srednju skolu

Ekonomska

Procesor: AMD Athlon 64 X2 4200+ Matična: MSI K9N Neo V2 Grafička kartica: MSI Nvidia 8400GS 512MB RAM: 2GB HDD: Maxtor 160GB Monitor: Philips 190CW Kućište: Coolmaster OS: Windows Vista Ultimate SP1
16 godina
neaktivan
offline
RE: Upis u srednju skolu
Alex55 kaže...

Pa... Ja sam isto osmaš i ja sam isto mislio kasnije na FER...

 

Ali ja sam odabrao gimnaziju... Najrađe bih u petu, a ako neću uspjeti onda u destu... Ali mislim da ću uspjeti... Namigiva

 Jao, pobogu, nemoj u X. gimnaziju. U tom slučaju možeš zaboraviti FER.
- ako gori zeleno, ne znači da sam tu -
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Upis u srednju skolu
upisi se u Teslu :D
http://ubizec.net46.net/forum http://www.ubizeccorporation.bloger.hr Posjeite forum za gaming,programiranje i izrada igara and hacking!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Upis u srednju skolu
UBIZEC cORPORATION kaže...
upisi se u Teslu :D
 Dečko pita za ozbiljno.
- ako gori zeleno, ne znači da sam tu -
16 godina
neaktivan
offline
Upis u srednju skolu

Ako mislis  na FER, po meni najbolje ić u MIOC.

Core 2 Quad Q6600@ 3.5 GHz, Thermatake Max Orb, Asus P5K PRO, 2X2GB kingmax, WD 500 GB, Nvidia GeForce 9800 GTX+, Antec 900, Logitech G15 + Razer Death Adder + Razer eXact Mat+Logitech Cordless Rumble Pad II
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Upis u srednju skolu

Ima pravo ovaj iznad mene, idi u Mioc ako hoćeš na fer, ali i svaka bolja opća bi te trebala solidno spremiti za taj faks. Stariji mi je brat diplomirao tamo i našao je posao u roku keks.NamigivaOsmijeh

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign. Današnja djeca slušaju cajke, priče o Vukovaru njima su bajke! Zmajevi su zakon! I AMD je to priznao.
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Upis u srednju skolu
macak kaže...
UBIZEC cORPORATION kaže...
upisi se u Teslu :D
 Dečko pita za ozbiljno.
 e pa nije ovo djeći forum di se postavljaju pitanja koju školicu upisat postoje forumi o školama i lipo neka tamo postavi pitanje koju školu upisat pa će njegovi vršnjaci mu rado odgovorit recimo da san školu odavno završija i neman pravi savjet za njega
MB-Gigabyte-EP35-DS3P-Q9450 4×2.66-Crosair Dominator 4×1GB DDR-2,1066Mhz-HDD-2×SAGATE 31000340as 2×1-TB-plus vanjski hd Maxstor-500gb NVIDIJA GF 8800 Gts 512-Thermaltake W0131R,850W-Samsung T220P 1920×1200,ful HD Revoltec tipkovnica miš-Predator gejmer laser 3300dpi kućište HELLGATE-3000
15 godina
neaktivan
offline
Odabir srednje škole (gim., rač.tehničar ili...?)

Ict skolovanje ne postoji u srednjoj skoli ....

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Upis u srednju skolu
giga kaže...
macak kaže...
UBIZEC cORPORATION kaže...
upisi se u Teslu :D
 Dečko pita za ozbiljno.
 e pa nije ovo djeći forum di se postavljaju pitanja koju školicu upisat postoje forumi o školama i lipo neka tamo postavi pitanje koju školu upisat pa će njegovi vršnjaci mu rado odgovorit recimo da san školu odavno završija i neman pravi savjet za njega
 Ima nas malđih ovdje koji smo u srednjim školama i faksevima, pa ćemo rado pomoć u dilemi nekom, ja bih bio vrlo zahvalan nekom da mi je reko par riječi o svojoj školi dok sam bio osmi razred. Ja sam iz Ruđera i osnovnu sam prolazio sa 5 isto ko i ti i sad prolazim sa 5. Možda je istina ovo za FER al ko radi iz svake se škole može upisat na FER i bilo koji drugi faks.

Gdje god da odeš morat ćeš radit.
Ja sam odabro Ruđeer jer je vodeća tehnička škola u RH bio sam u Tesli na natjecanju i shvatio da se nisam tamo htjeo upisat jer je oprema dosta stara i loša (neprecizna) Ruđer zasluženo ima svoje ime.

Ako imaš ovakvu dilemu zeliš struku i dosadni su ti ovi opći predmeti npr. kemija, bio, glaz, likovni... moja preporuka ti je strukovna škola.
Ako ti to nije dosadno možda je bolji izbor gimnazija. Pogledaj stranice škola imaš na skoro svakoj nastavni plan opis zanimanja i svakako odi na dane otvorenih vrata.

P.S. Za tehničara za računalstvo u Ruđeru ti piše vage ovo ono to it je stari tekst prošle god je na tiskanim brošurama bio drugi tekst neznam zakaj nije na netu izmijenjen. Sretno u odabiru.
92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. ----------------------- Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Upis u srednju skolu
Seky kaže...
giga kaže...
macak kaže...
UBIZEC cORPORATION kaže...
upisi se u Teslu :D
 Dečko pita za ozbiljno.
 e pa nije ovo djeći forum di se postavljaju pitanja koju školicu upisat postoje forumi o školama i lipo neka tamo postavi pitanje koju školu upisat pa će njegovi vršnjaci mu rado odgovorit recimo da san školu odavno završija i neman pravi savjet za njega
 Ima nas malđih ovdje koji smo u srednjim školama i faksevima, pa ćemo rado pomoć u dilemi nekom, ja bih bio vrlo zahvalan nekom da mi je reko par riječi o svojoj školi dok sam bio osmi razred. Ja sam iz Ruđera i osnovnu sam prolazio sa 5 isto ko i ti i sad prolazim sa 5. Možda je istina ovo za FER al ko radi iz svake se škole može upisat na FER i bilo koji drugi faks.

Gdje god da odeš morat ćeš radit.
Ja sam odabro Ruđeer jer je vodeća tehnička škola u RH bio sam u Tesli na natjecanju i shvatio da se nisam tamo htjeo upisat jer je oprema dosta stara i loša (neprecizna) Ruđer zasluženo ima svoje ime.

Ako imaš ovakvu dilemu zeliš struku i dosadni su ti ovi opći predmeti npr. kemija, bio, glaz, likovni... moja preporuka ti je strukovna škola.
Ako ti to nije dosadno možda je bolji izbor gimnazija. Pogledaj stranice škola imaš na skoro svakoj nastavni plan opis zanimanja i svakako odi na dane otvorenih vrata.

P.S. Za tehničara za računalstvo u Ruđeru ti piše vage ovo ono to it je stari tekst prošle god je na tiskanim brošurama bio drugi tekst neznam zakaj nije na netu izmijenjen. Sretno u odabiru.
 Sa ovim prvim se apsolutno slazem!

Dosta ti ovisi o tome sto te interesira. Ako te interesira racunarstvo mozda je bolje upisivat matematicku gimnaziju(V ili XV - tim redosljedom), ako te interesira elektrotehnika onda tehnička škola (Ruđer, Tesla - tim redosljedom).

Po novom programu dosta brzo se odvajaju ta dva smjera, u prvih godinu i pol ucis zbilja samo osnove svega, a onda biras smjer koji te interesira.

Poznajem ljude koji su zavrsili i opću gimnaziju i normalno upisivali i prolazili na FER-u. Sve se svodi na samo jedno: RAD.


16 godina
neaktivan
offline
Odabir srednje škole (gim., rač.tehničar ili...?)

Moje mišljenje je da bi bilo najbolje da upišeš tehničku školu.

Ako ti se nešta ne daj bože desi ili ako slučajno odustaneš od faxa

imaš nekakvu stuku a u slučaju gimnazije nemaš ništa.

Drugs and alcohol are not the only addictions.Gaming is one of them too.My God i am an addict.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Odabir srednje škole (gim., rač.tehničar ili...?)

Ako ideš na faks, veliki plus će

ti biti ako imaš dobro predznanje

iz mat i fizike, zato gledaj školu koja

ima kvalitetne profesore iz ta dva

predmeta

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Upis u srednju skolu
macak kaže...
UBIZEC cORPORATION kaže...
upisi se u Teslu :D
 Dečko pita za ozbiljno.
 macak daj mi reci zakaj ti mislis stalno da se aj zahebavam?

reko sam mu nek se upise u teslu ima progam ektrotehničar nakon tog moze komotno na fer(ak ga prime) ili moze ic kruh zaradivat!

I Zasto to nebi bilo ozbiljno? Ja osobno mislim da su strucne skole puno bolji izbor za decke nego sta su to gimnazije, sta u gimnaziji naucis ?NISTA naucis neke pojmove koje nastrebas posle zaboravis ostane ti 1% znanja dok u strucnoj skoli ucis radit. nitko ti nece dat da odma sjedis u kancelarji(jedno ak podmitis)prvo treba teze poslove radit pa polako napredovat...
http://ubizec.net46.net/forum http://www.ubizeccorporation.bloger.hr Posjeite forum za gaming,programiranje i izrada igara and hacking!
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.3.2009 23:19 (UBIZEC cORPORATION).
15 godina
offline
Odabir srednje škole (gim., rač.tehničar ili...?)

jel ima koja dobra a da nisu 5. i mioc jer sam cuo od nekih da je tam nemoguce upast jedino ak imas 60 bodova i vise a ja cu imat 58

phenom II x3 720, 4 GB DDR2, GA-MA78G-DS3H, HD 4870
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Odabir srednje škole (gim., rač.tehničar ili...?)

I ja bi mozda rađe u neku strukovnu školu,ali  sam daleko od Zg-a

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Odabir srednje škole (gim., rač.tehničar ili...?)

Mislim da ti je najpametnije izabrati gimnaziju i to po mogućnosti matematičku neku. Ne triba nužno biti V. gimnazija. Bitno je jedino da si ti zainteresiran za fiziku i matematiku. A onda nije problem ni iz jedne škole upisat FER. Primjerice moja gimnazija nije uopće poznata točnije je u Senju a ima san dovoljno bodova za fer. Štaviše i više od nekih iz 5. gimnazije na temelju ocjena. A lako češ nadoknadit neke propuste pripremama prije faxa jer tamo se dobro sve razradi za prijemni.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Odabir srednje škole (gim., rač.tehničar ili...?)

A šta se tiče toga da se u gimnaziji ništa ne nauči. Velika greška. Učenici iz gimnazije su u takvoj prednosti na faxu jer su navikli sjedit i učit pojmove koji ih ne zanimaju i koji im nikad neće tribat. A takvih pojmova na faxu je jako puno bilo to na baš onon faxu koga voliš.

I imaju veliko predznanje matematike primjerice derivacije i integrali što većina strukovnih škola ne radi a da ne pričan o drugim predmetima. A najvažnije imaju radne navike ko prođe gimnaziju taj je kvalificiran za bilo koji fax sigurno.

 
1 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Odabir srednje škole (gim., rač.tehničar ili...?)

ako si ozbiljan idi u Građevinsku tehničku (malo ćeš se namučit d aprođeš sa barem vrlo dobrim, za odličan ćeš kožu izgulit)

 

jako dobra škola...ak planiraš faks s ovom školom upišeš koji oćeš skoro...al preporuka ak ti u školi malo teže išlo bjež od građevine i idi na fer ak želiš završit

 

ja osobno imam samo srednju i radim više od godine dana u struci i imam veću plaću od dipl. ing. gospode

xFire-->ddoxy When the power of love overcomes the love of power, the world will know peace
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Upis u srednju skolu
macak kaže...
UBIZEC cORPORATION kaže...
upisi se u Teslu :D
 Dečko pita za ozbiljno.
 pa i odgovor je ozbiljan. u nekim poljima tehnička škola je puno bolji izbor od gimnazije ak oće tehnički fakultet.
gimnazijalci samo bleje po zraku kad se počne spominjat struja, napon, indukcija blabla..
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.3.2009 10:55 (nixass).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Odabir srednje škole (gim., rač.tehničar ili..
Stark kaže...

I ja bi mozda rađe u neku strukovnu školu,ali  sam daleko od Zg-a

 

 

 Imaš u Zg-u učeničkih domova raspitaj se u školi gdje možeš dobit neke podatke o njima ili jednostavno upotrijebi Google.
92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. ----------------------- Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Upis u srednju skolu
Stark kaže...

Evo ja sam pri završetku osnovne škole(8r),imam dilemu sa upisom u srednju školu

Prolazim sa odličnim uspjehom(5),neznam za šta se je bolje upisati,računalni tehničar ili gimnazija,zelio bi poslje na fer.

Čuo sam da se je teško upisati na fer sa završenom školom za računalnog tehničara.

Šta je bolje?Gimnazija ili računalni tehničar(ili nešto trece)?

 GIMNAZIJA, definitivno.


sada su umjesto mature uvedeni Državni ispiti. A, ti državni ispiti su pisani po programu za gimnazije.. (program za gimnazije je mnogo opširniji od programa za streukovne škole..)
Steve Jobs je moj uzor! haha http://www.theTGC.org Dennis Ritchie"UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity.
15 godina
offline
Odabir srednje škole (gim., rač.tehničar ili...?)

e znam da je ovo ot al me zanima ona drzavna matura , oce li to imat velike veze s upisom, uopce ne kuzim to a frendovi me uvjeravaju da ak ja imam npr 5 iz nekog predmeta i na tom testu dobim 4 dacu imat 4, jel to istina il..?

phenom II x3 720, 4 GB DDR2, GA-MA78G-DS3H, HD 4870
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Odabir srednje škole (gim., rač.tehničar ili...?)

To za Državnu maturu je po meni sve jedna velika mutna bara (jako mutna) smrdi, neidgleda na ništa i nikog ne zanima. Neki kažu da će neki faksevi tražit prijemni neki ne al imat će i ove ocjene utjecaja. Znači neko bi se mogo za... četiri godine i položit maturu i sve pet, izgleda da neće bit tak.

P.S. Tehnički fakulteti neće tražit hrv na višoj razini zobg tehničkih škola, to kaj skoro svi odlični učenici idu u gimnaziju ne znači da smo mi iz tehn ičkih škola glupi... Ak ti se ne svidi program možeš se uvijek premjestit (ako ima mjesta al uvijek se nađe...).

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. ----------------------- Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Odabir srednje škole (gim., rač.tehničar ili..
Seky kaže...

To za Državnu maturu je po meni sve jedna velika mutna bara (jako mutna) smrdi, neidgleda na ništa i nikog ne zanima. Neki kažu da će neki faksevi tražit prijemni neki ne al imat će i ove ocjene utjecaja. Znači neko bi se mogo za... četiri godine i položit maturu i sve pet, izgleda da neće bit tak.

P.S. Tehnički fakulteti neće tražit hrv na višoj razini zobg tehničkih škola, to kaj skoro svi odlični učenici idu u gimnaziju ne znači da smo mi iz tehn ičkih škola glupi... Ak ti se ne svidi program možeš se uvijek premjestit (ako ima mjesta al uvijek se nađe...).

 Ja sam Rač. Tehničar, lako je naštrebat u nas je sve povezano, imamo dosta predmeta povezanih s praksom i ako neznas iz jednog nesto, to te more pitat na praksi pa  i da to uradis na tok. stroju i sl., ma nije lako(praksa je meni laka nego to je primjer).

16 godina
neaktivan
offline
RE: Odabir srednje škole (gim., rač.tehničar ili..
lucky_look kaže...

e znam da je ovo ot al me zanima ona drzavna matura , oce li to imat velike veze s upisom, uopce ne kuzim to a frendovi me uvjeravaju da ak ja imam npr 5 iz nekog predmeta i na tom testu dobim 4 dacu imat 4, jel to istina il..?

 je, imati ćeš 4, ako na državnom ispitu riješiš za 4.
takodjer, vrijedi i obrnuto. :)

da, imati će velike veze s upisima, ..(pročitaj ovo ispod citata)
Seky kaže...

To za Državnu maturu je po meni sve jedna velika mutna bara (jako mutna) smrdi, neidgleda na ništa i nikog ne zanima. Neki kažu da će neki faksevi tražit prijemni neki ne al imat će i ove ocjene utjecaja. Znači neko bi se mogo za... četiri godine i položit maturu i sve pet, izgleda da neće bit tak.

P.S. Tehnički fakulteti neće tražit hrv na višoj razini zobg tehničkih škola, to kaj skoro svi odlični učenici idu u gimnaziju ne znači da smo mi iz tehn ičkih škola glupi... Ak ti se ne svidi program možeš se uvijek premjestit (ako ima mjesta al uvijek se nađe...).

 dakle,
nije uopče "velika mutna bara".
prvo, SVI fakulteti neće tražiti prijemni već će se na fax upisivati DIREKTNO sa državnim ispiton.
Pa, ako si sposoban zajebavati se 4 godine, i položit matura sa Odličnim, onda ti svaka čast. Jer, fakulteti će napraviti kriterije za upis na dotični faks. Pa će se gledati tko je imao bolji rezultat na državnom ispitu.. znači, nije važno "samo položiti" državni ispit, važno je položiti ga što bolje, ako se želiš upisati na neki dobar faks.

Kriteriji za upis (uspjeh na državnom ispitu) će se razlikovati od fakulteta do fakulteta. ..

To će biti nešto kao upis u srednje škole, vidiš broj bodova koje imaš i onda u skladu s njima odlučiš na  koji ćeš fakultet ići..

s obzirom da dosta ovoga znam iz prve ruke, pričali su mi neki profesori sve ovo u detalje, a i znam neke ljude iz Min. Znanosti Obrazovanja i Športa, ako nimate nešto za pitati, iskoristite divnu mogučnosti Privatnih poruka.. haha..
Steve Jobs je moj uzor! haha http://www.theTGC.org Dennis Ritchie"UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity.
15 godina
offline
RE: Odabir srednje škole (gim., rač.tehničar ili..

gimnazijalci su bolje potkovani za mat i fiz,jer je puno opsirniji program njih,al tehnicke su skole sto se tice vezano za tehniku.tu su gimnazijalci u minusu.iz iskustva znam da ce ti vise treat ovo prvo,a sto se tice drzavne mature,puma ima pravo.

al jos se samo pitam kako ce to funkcionirat,jer s bolonja nije pokazala,tj. nemamo dovoljno resursa,i ljudskih i fizickih za to..al dzavna matura bi treala bit veliki korak naprijed.

i sto se tice skole,gimnazija,pogotovo matematcka,a za faks samo volju i zalaganje!

15 godina
neaktivan
offline
RE: Odabir srednje škole (gim., rač.tehničar ili..
ludimata kaže...

gimnazijalci su bolje potkovani za mat i fiz,jer je puno opsirniji program njih,al tehnicke su skole sto se tice vezano za tehniku.tu su gimnazijalci u minusu.iz iskustva znam da ce ti vise treat ovo prvo

Ne bih rekao pa 90% gimnazijalaca bi blenulo kad bi im se spomenuo napon,gibanja i slicno jednino sto
naucis u gimanaziji to je strebat.Tako da nakon skolovanaj znas isto ko sto si znao na kraju 8 razreda.
Mat u teh.skolama naucis odlicno jer ju rabis u praksi isto kao i fiz,za razliku od gimnazije.
[IMG]http://i41.tinypic.com/dz7zmt.jpg[/IMG]
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice