Pomoć pri odabiru tečaja

poruka: 6
|
čitano: 1.710
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Pomoć pri odabiru tečaja

Pozdrav.

Ja sam student treće godine anglistike i informacijskih znanosti na FFZG-u. S obzirom na to da planiram upisati informatički smjer i kasnije se baviti informatikom, razmišljam o nekom certifikatiću.

Sviđaju mi se CompTIA certifikati, jer me najviše zanima računalna sigurnost/forenzika i takve stvari, ali prvo bih krenuo s CompTIA A+ tako da dobijem dobru osnovu za sve. Koliko bi me ta "radost" koštala?

Preporučite i nešto drugo ako mislite da je primjerenije.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru tečaja

Po meni nema potrebe da ideš na predavanja za Comptiu, to sve sam možeš naučiti, a hrpa stvari ti baš i neće nešto trebati. Sve ovisi koliko ti je trenutno znanje al u Comptii učiš i stvari poput toga kako radi bubanj u printeru, koliko žica imaš na molex kablu, itd... a takve stvari ti trebaju ako radiš kao tehničar ili serviser za 3-4000kn. Svaki certifikat je dobro došao, pa tako i Comptia. Ali nemoj trošiti novce na predavanja. Nauči sam (možeš koristiti i braindump-ove) i položi cert.

Moja preporuka je ipak polagati nešto zahtjevnije certifikate.

Treat your password like your toothbrush. Dont let anybody else use it, and get a new one every six months. ~Clifford Stoll
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru tečaja
agnostes kaže...

Po meni nema potrebe da ideš na predavanja za Comptiu, to sve sam možeš naučiti, a hrpa stvari ti baš i neće nešto trebati. Sve ovisi koliko ti je trenutno znanje al u Comptii učiš i stvari poput toga kako radi bubanj u printeru, koliko žica imaš na molex kablu, itd... a takve stvari ti trebaju ako radiš kao tehničar ili serviser za 3-4000kn. Svaki certifikat je dobro došao, pa tako i Comptia. Ali nemoj trošiti novce na predavanja. Nauči sam (možeš koristiti i braindump-ove) i položi cert.

Moja preporuka je ipak polagati nešto zahtjevnije certifikate.

Ma da, to i mislim, CompTIA A+ ili MTA Windows OS Fundamentals, samostalna priprema, samo polaganje ispita. Što mi je bolje?

9 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru tečaja

Ne znam kakav je Fundamentals, nisam nikada vidio ispit ali Comptia je čist OK.

Treat your password like your toothbrush. Dont let anybody else use it, and get a new one every six months. ~Clifford Stoll
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru tečaja
agnostes kaže...

Ne znam kakav je Fundamentals, nisam nikada vidio ispit ali Comptia je čist OK.

 Ma želim iskoristiti studentsko pravo za besplatno polaganje, pa onda mora bit MS-ov cert. :)

9 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru tečaja

Sta god moues dobiti besplatno, idi i polazi. Odmoći neće, može samo pomoći.

Treat your password like your toothbrush. Dont let anybody else use it, and get a new one every six months. ~Clifford Stoll
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice