To algebra or not to algebra ??

poruka: 32
|
čitano: 25.047
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
To algebra or not to algebra ??

Pozdrav svima!

 

Student sam na FOI-u , trenutno pohađam 2. semestar. E sad ono što me zanima jest, dali mi se isplati otić polagat jedan od certifikata (bilo microsoft, Linux itd.). Naravno trenutno me zanima System admin usmjerenje (Linux ili Microsoft). Nisam siguran dali bi to mogao pored faksa pohađat ali možda preko ljeta ako ima takvo što? Molio bih nekakve preporuke di,šta,kada,kako i zašto ako ima tko da je položio što već ? Također znaima me nešto serious, što bi značilo nekakvi certifikati koji su međunarodno priznati a ne samo lokalno. 

Ono što me najviše muči jest koliko je to zaista isplativo, te koliko mi to doprinosi prilikom prednosti kod zapošljavanja naspram ljudima koji imaju npr. (samo završeni faks), a ja i faks i npr (Microsoft ili Linux sys admin certifikat). Dajte molim vas nekakve prijedloge.{#}{#} (btw. čitao sam nešto o algebri i tako to ali svakog koga nešto  pitam mi kaže različiti odgovor, pa bih molio nekakve prijedloge ili tako nešto a ne prepucavanja kako obrazovni sustav u RH ne valja{#}).

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
To algebra or not to algebra ??

Vidim, na ovom forumu koda su svi ribe...

<\\ c1on3r //>
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
To algebra or not to algebra ??

Imas milijardu i jednu temu sa odgovorima na tvoje pitanje. Koristi pretragu.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
To algebra or not to algebra ??

Moze brisanje posta pls? Moderator?

<\\ c1on3r //>
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: To algebra or not to algebra ??
Not algebra...

i sto trazis brisanja postova kad se to nece dogoditi...

Prijavi sam sebe i trazi lock...
Marija Antoaneta je intelektualni Mount Everest za Jadranku Kosor...
16 godina
neaktivan
offline
To algebra or not to algebra ??

Da ne ostane bez konkretnog odgovora, a ne samo na neargumentiranim i kratkim "ne", ja ću ti pokušati pomoći.

 

Dakle, ako imaš vremena, razvijene radne navike, te volje i materijale koje su ti potrebni, sam možeš naučiti bilo koju tematiku (Linux, Microsoft i sl.) i nakon nekog vremena položiti željeni certifikat. Ukoliko lakše učiš prateći strukturirana predavanja, vježbe i sl., onda je preporuka da odeš na neki tečaj. Tečaj kao takav se ne svodi na puko bubanje i kliketanje (iako i to možeš ako želiš, na tebi je da odlučih koliko biti interaktivan i sudjelovati na predavanjima) već je tu za one koji to žele hrpa drugih prednosti (iskusni predavači, kolege polaznici i sl.).

 

Postoji i treći način, a to je varanje, to jest, učenje ispita na pamet. To se u konačnici nikome ne isplati i to ti ne bih preporučio.

 

Ukoliko imaš dodatnih pitanja glede Algebre ili takvog načina edukacije slobodan si me kontaktirati na PM da izbjegnemo nepotrebno trolanje od strane dobronamjernika.

 

I da, ja radim za Algebru. ;)

Opinion is like an asshole, everybody has one! - Inspector Callahan AKA Dirty Harry
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.6.2011 18:24 (mfrankovic).
Moj PC  
5 0 hvala 8
14 godina
neaktivan
offline
To algebra or not to algebra ??

@autor

Moja preporuka ti je da pokušaš prvo naći praksu u IT odjelu neke tvrtke (koja sama ne mora nužno biti IT) preko ljeta. Želja za učenjem je tu, pošto još studiraš ne treba ti ni puno love da bi preživio ;], a kroz 2-3 mjeseca "rada na terenu" shvatit ćeš što te zanima. Imat ćeš barem neku podlogu iz prakse i znat ćeš koliko-toliko odvojiti bitno od nebitnog. Onda se fokusiraj na to što te interesira, upiši tečaj ili počni to sam proučavati. Polaganje certifikata nakon tečaja ili štrebanja iz knjiga bez da si se ikad u realnim radnim uvjetima susreo s tehnologijama za koje se certificiraš nije nešto što će ti pomoći kod dobivanja dobrog / boljeg posla - takvi se kandidati na razgovoru za posao vrlo brzo "srežu" sa dva-tri precizno plasirana pitanja.

 

Druga pozitivna stvar kod prakse je da ćeš početi stvarati bazu kontakata - vrlo važno, pogotovo danas.

 

Treća pozitivna stvar - moći ćeš u životopis staviti crticu i o nekom praktičnom iskustvu nakon faksa.

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: To algebra or not to algebra ??

Prednost ti je sigurna, u najmanju ruku šta se tiče znanja.

 

Moja preporuka ti je da po  internetu nađeš materijale, dignaš par virtualnih mašina i sam učiš i polažeš.

Sigurno će ti tribat više vrimena za naučit i položit certifikate ukoliko ne ideš na akademiju. Ali za 17 000 - 18 000 kn koliko primjerice dođe MCITP: Server Administrator akademija možeš sabi doma sastavit i više nego dobar lab koji će ti pomoć da naučiš puno više od plaćenog programa akademije.

 

15 godina
neaktivan
offline
To algebra or not to algebra ??

Wow, dugo je trebalo da se odgovori, ali svejedno hvala na prijedlozima

{| qu!ck_s!1\/3r |}
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
To algebra or not to algebra ??

U subotu 1.10. imam završni ispit iz Web dizajna u Algebri. Da li možda netko tko je to položio zna kakva su otprilike pitanja? Te ako netko ima nekakve primjere pitanja/odgovora slobodno neka pošalje na PM. Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
To algebra or not to algebra ??

Pozdrav.

Ovako, interesira me sljedeće:

Nabavio sam komplet od 6 cd-a za računalnog operatera / ECDL. Makar znam sa računalima i sa istima sam već desetak godina, ovo bi mi došlo kao obnavljanje, ponavljanje i neku kakti pripremu za ispit. Spomenuvši ispit, primjetio sam da ne moram polaziti seminare i obuke, nego mogu direkt izaći na ispit.

Pitanje prvo - kako se često ti ispiti održavaju i da li im je cijena još uvijek 500 kn? Ili ja mogu u bilo kojem trenutku izaći na ispit?

 

Sljedeće, razmatram o polaženju obuke, tj komplet obrazovne serije za smjer grafičkog dizajnera. Ne odmah, ali recimo kroz pola godine više-manje. Sa photoshopom znam neke sitnice koje sam naučio preko youtube-a, ali ja sam u glavi zacrtao svoj cilj kako bi se u budućnosti volio baviti izradom vizitki, logotipova, ispisa, obrade fotografija i slično.

- Da li ja mogu u bilo kojem vremenu početi polaziti te seminare ili onog trenutka kako Algebra odredi?

- Kako često su predavanja i u kojem vremenskom periodu? Jer radim, pa ću vjerojatno trebat kombinirat.

 

Hvala :)

Gimme a bag of donuts, and no one gets hurt :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: To algebra or not to algebra ??
HBomb kaže...

Pozdrav.

Ovako, interesira me sljedeće:

Nabavio sam komplet od 6 cd-a za računalnog operatera / ECDL. Makar znam sa računalima i sa istima sam već desetak godina, ovo bi mi došlo kao obnavljanje, ponavljanje i neku kakti pripremu za ispit. Spomenuvši ispit, primjetio sam da ne moram polaziti seminare i obuke, nego mogu direkt izaći na ispit.

Pitanje prvo - kako se često ti ispiti održavaju i da li im je cijena još uvijek 500 kn? Ili ja mogu u bilo kojem trenutku izaći na ispit?

 

Sljedeće, razmatram o polaženju obuke, tj komplet obrazovne serije za smjer grafičkog dizajnera. Ne odmah, ali recimo kroz pola godine više-manje. Sa photoshopom znam neke sitnice koje sam naučio preko youtube-a, ali ja sam u glavi zacrtao svoj cilj kako bi se u budućnosti volio baviti izradom vizitki, logotipova, ispisa, obrade fotografija i slično.

- Da li ja mogu u bilo kojem vremenu početi polaziti te seminare ili onog trenutka kako Algebra odredi?

- Kako često su predavanja i u kojem vremenskom periodu? Jer radim, pa ću vjerojatno trebat kombinirat.

 

Hvala :)

Misli mda je za sve ovo najbolje direktno kontaktirat Algebru ili još bolje, svratiti do Maksimirske 58 i osobno razgovarati s kolegicama na upisnom pultu.

Opinion is like an asshole, everybody has one! - Inspector Callahan AKA Dirty Harry
11 godina
neaktivan
offline
Re: To algebra or not to algebra ??

Prije svega, not algebra....

 

Pogledaj Netakademiju, oni nude MICROSOFT akademiju, a koliko znam nudili su i Linux. Pošalj upit, ništa te ne košta...

 

NetAkademiaj djeluje pod Tehničkim veleučilištem te imaju bolje educirane instruktore, plus daju veću satnicu po manjim cijenama:) Nisu privatno orijentirani, samo na profit i to se osjeti

12 godina
neaktivan
offline
Re: To algebra or not to algebra ??
shiki_miki kaže...

Prije svega, not algebra....

 

Pogledaj Netakademiju, oni nude MICROSOFT akademiju, a koliko znam nudili su i Linux. Pošalj upit, ništa te ne košta...

 

NetAkademiaj djeluje pod Tehničkim veleučilištem te imaju bolje educirane instruktore, plus daju veću satnicu po manjim cijenama:) Nisu privatno orijentirani, samo na profit i to se osjeti

 

Bolje educirane instruktore? U Algebri su Robert Petrunić i ovaj gore guru Marin Franković... 

15 godina
offline
To algebra or not to algebra ??

ja sam u algebri slusao CCNA....zadovoljan sam s dobivenim....

Remember my friends, God is dead. Marx is also dead. But the market lives. The market must become your new God.
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: To algebra or not to algebra ??
shiki_miki kaže...

Prije svega, not algebra....

 

Pogledaj Netakademiju, oni nude MICROSOFT akademiju, a koliko znam nudili su i Linux. Pošalj upit, ništa te ne košta...

 

NetAkademiaj djeluje pod Tehničkim veleučilištem te imaju bolje educirane instruktore, plus daju veću satnicu po manjim cijenama:) Nisu privatno orijentirani, samo na profit i to se osjeti

 prije svega nauči se kvalitetno diskutirat

 

što se tiče same cijene u to ne želim ulazit, svatko (osoba ili firma) cijeni svoj rad više ili manje i s više ili manje uspjeha konkurira ostalima no izjavit da netakademija ima bolje educirane instruktore samo zato kaj djeluje pod TVZ-om je blago rečeno potpuno besmislena tvrdnja.......tim više što instruktori iz algebre rade na visokoj školi za primijenjeno računarstvo

 

nažalost na stranicama netakademije nisam pronašao instruktore niti njihove reference no za algebru znam da su većina njih MVP sa ogromnim znanjem i odgovorima na svako postavljeno pitanje....

kod mene normalno radi.....(osim usranog apple iJpeg-a)
11 godina
neaktivan
offline
Re: To algebra or not to algebra ??

prihvaćam kritiku.

 

nisam htio reći da netaakademija ima bolej predavače samo zato što je pod TVZ-om, već da moraju uložiti možda više u kvalitetu s obzirom da kao javna institucija nemaju nikakva sredstva dozvoljena za marketing kao što algebra ima i to se očito vidi....

 

11 godina
neaktivan
offline
Re: To algebra or not to algebra ??
Balvan8 kaže...

U subotu 1.10. imam završni ispit iz Web dizajna u Algebri. Da li možda netko tko je to položio zna kakva su otprilike pitanja? Te ako netko ima nekakve primjere pitanja/odgovora slobodno neka pošalje na PM. Hvala

 

Mene isto zanima bilo kakva informacija o ovome :)

Da znam otprilike kako krenuti učiti, do koje dubine će biti pitanja itd :)

 

Ps. Navodno je prolaznost 60-70%, tako da nije baš prelagano. Zanima me i što u slučaju pada, treba li ponovni izlazak na ispit platiti?

11 godina
neaktivan
offline
Re: To algebra or not to algebra ??
HBomb kaže...

Pozdrav.

Ovako, interesira me sljedeće:

Nabavio sam komplet od 6 cd-a za računalnog operatera / ECDL. Makar znam sa računalima i sa istima sam već desetak godina, ovo bi mi došlo kao obnavljanje, ponavljanje i neku kakti pripremu za ispit. Spomenuvši ispit, primjetio sam da ne moram polaziti seminare i obuke, nego mogu direkt izaći na ispit.

Pitanje prvo - kako se često ti ispiti održavaju i da li im je cijena još uvijek 500 kn? Ili ja mogu u bilo kojem trenutku izaći na ispit?

 

Sljedeće, razmatram o polaženju obuke, tj komplet obrazovne serije za smjer grafičkog dizajnera. Ne odmah, ali recimo kroz pola godine više-manje. Sa photoshopom znam neke sitnice koje sam naučio preko youtube-a, ali ja sam u glavi zacrtao svoj cilj kako bi se u budućnosti volio baviti izradom vizitki, logotipova, ispisa, obrade fotografija i slično.

- Da li ja mogu u bilo kojem vremenu početi polaziti te seminare ili onog trenutka kako Algebra odredi?

- Kako često su predavanja i u kojem vremenskom periodu? Jer radim, pa ću vjerojatno trebat kombinirat.

 

Hvala :)

 

Poznavanje photoshopa nije graficki dizajn. Graficki dizajner je prije svega osoba koja zna radit u svim alatima jer se oslanja na svoje primarno znanje o grafickom dizajnu. U Algebri neces postat graficki dizajner i ne kuzim zasto ministarstvo uopce dozvoljava laziranje zvanja ili zanimanja, naucit ces koristit alate za posao grafickog dizajna sto u najvecu ruku mozes bit pomocnik ili tehnicar sa nekim jadnim certifikatom o poznavanju alata za rad (ne i struke) u izvodjenju dizajna sto u hrvatskoj nitko ne trazi s obzirom da PRAVI graficki dizajneri izvode sve te poslove sami jer su dio procesa rada. Da bi bio graficki dizajner trebas znati povjest umjetnosti, stilove i boje, trendove, logo dizajn, print dizajn i web dizajn, marketing i management, project managment, izradu dijagrama i sustava, relacijsko razmisljanje, tipografija i izrada fontova, razne druge tehnikalije kao inzinjerska grafika, tehnike tiska, strojevi i alati, prese, vrste tiska i slojeviti tisak koji omogucuje prosirenje gamuta izvan ogranicenja cmyk sustava i sl.. a alati poput photoshopa se onda uce na kraju i imaju najmanji broj sati. Od nabrojanog neces osim photoshopa nista uciti u Algebri. Tak da imas samo dva izbora - upisati doskolovanje za grafickog dizajnera  ut rajanju od 2 godine sto ce te izac 20 000kn ili upisati informaticki faks ili faks za graficki dizajn ili neki drugi oblik medija gdje najkvalitetniji u nasim podrucjima je onaj u sloveniji koji traje 3 godine. Ne bacaj novac na gluposti. Treca opcija je da uzmes godinu dana i sam sve to naucis. Youtube i Google je svuda oko nas. U algebri nijedan predavac ne zna ni pola ovoga sto sma ti nabrojao, osim ako ovog trena ne pocnu dzeparit po google, jer vecinom su poslove dobili ko studenti kojima je hobi bio dizajn a pripremu za tisak znaju toliko povrsno da tehnicarima u tiskari kad im dostave rad za tisak dodje da ih zadave. Toliko o predavacima u Algebri.

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.10.2014 11:55 (StroyentFISH).
11 godina
neaktivan
offline
Re: To algebra or not to algebra ??
Eve* kaže...
Balvan8 kaže...

U subotu 1.10. imam završni ispit iz Web dizajna u Algebri. Da li možda netko tko je to položio zna kakva su otprilike pitanja? Te ako netko ima nekakve primjere pitanja/odgovora slobodno neka pošalje na PM. Hvala

 

Mene isto zanima bilo kakva informacija o ovome :)

Da znam otprilike kako krenuti učiti, do koje dubine će biti pitanja itd :)

 

Ps. Navodno je prolaznost 60-70%, tako da nije baš prelagano. Zanima me i što u slučaju pada, treba li ponovni izlazak na ispit platiti?

 

Debilana je jer pitanja su koji gumb sto radi. Nema strucnih pitanja, takvi su im i predavaci - "strucni". Najteze je pitanje ono kad te pita sto neka ikona koju nikad u zivotu neces koristiti radi - a nalazi se u help kategoriji koju u zivotu nikad neces ni otvoriti. Kvaliteta po vidjenju Algebre.

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.10.2014 11:42 (StroyentFISH).
12 godina
offline
To algebra or not to algebra ??

Mislim da je kolega nakon dvije godine polozio ispit, neznam zasto bumpate temu

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: To algebra or not to algebra ??

Isplati li se java programiranje u algebri? Ne zanima me to samo da bi lakše dobio posao, nego zanima me samo programiranje. 

Dali se tu nešto nauči ili je bacanje novca?

 

EDIT: uz to me zanima, razvoj web aplikacija i programer mobilnih aplikacija- android. Java je koliko ja znam ionako potrebna za oboje, ne toliko za web aplikacije tu se mogu koristiti i drugi jezici.

http://informacijsketehnologije.blogspot.com/
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.6.2015 19:39 (77ari).
8 godina
neaktivan
offline
To algebra or not to algebra ??

Nedavno je osnovan prvi besplatan MOOC na webu. Sve koji su zainteresirani za IT administraciju i sigurnost preporučam da istraže https://www.cybrary.it/

 
1 0 hvala 2
10 godina
odjavljen
offline
To algebra or not to algebra ??

-cut-

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.8.2015 11:21 (MacolaToni).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
To algebra or not to algebra ??

Malo da dignem temu iz pepela...

Netko išao na edukaciju Programer internet aplikacija - C# i ASP.NET? Zanimaju me iskustva onih koji su prošli to.

 

Taman imaju neki popust na to, ali me zanima kakva su iskustva sa predavanja, koliko su dobri predavači i koliko se "pohvata" nakon toga? Šaljem im mailove, ali ništa od odgovora, a i čitam po netu da nisu baš nešto poznati po brzim odgovorima...

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein ----- www.cigoff.eu -----
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
To algebra or not to algebra ??

Algebra ti je dobra ako imas viska para i vremena, dalje tog nema neku svrhu jer poslodavcima to jako malo znaci ako nemas 20god iskustva.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: To algebra or not to algebra ??

Nije baš tako, ne traže svi toliko iskustva. Meni bi ovo bilo super ako bi nakon toga znao dovoljno da me netko zaposli kao Junior .NET programera ako ništa...

Iznos nije prevelik, ispod 5k krznenih je što mi je ok za broj sati, ali opet me zanimaju iskustva onih koji su to prošli.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein ----- www.cigoff.eu -----
16 godina
offline
Re: To algebra or not to algebra ??

Ima još netko iskustva, prvenstveno netko tko možda radi pa je išao na tu edukaciju?

U edukaciji je uključen i izlazak na MTA Exam 98-361 Software Development Fundamentals ako ništa. 

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein ----- www.cigoff.eu -----
15 godina
offline
Re: To algebra or not to algebra ??
Pero Dinamit kaže...

Ima još netko iskustva, prvenstveno netko tko možda radi pa je išao na tu edukaciju?

U edukaciji je uključen i izlazak na MTA Exam 98-361 Software Development Fundamentals ako ništa. 

 Da li ti se isplati ići na to ako možeš na internetu pronaći dosta dobre video treninge vezano za C# i .NET besplatno (torrent included) ?

After Effects,Sony Vegas Pro i Nuke tutoriali na hrvatskom: http://www.youtube.com/user/AdobeTemplate
11 godina
neaktivan
offline
To algebra or not to algebra ??

Pošto je prošlo vise od godinu dana od zadnjeg posta vezanog za graficki/web dizajn, zanima me da li je netko u meduvremenu bio na tome i kakva su iskustva? Hvala unaprijed

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice