TVZ-općenito-pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 420
|
čitano: 301.385
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori
domoi kaže...

@cruelcore1

 

Jel bi mogao kao u onoj temi ( http://www.bug.hr/forum/topic/ict-skolovanje/koji-faks-odabrati/235448.aspx ...u kojoj si za 5. semestar...) napisati kratki opis predmeta koje si uzeo u 6. semestru 

 Riješeno =)

12 godina
neaktivan
offline
TVZ-općenito-pitanja i odgovori

Pozz 

 

Ove godine upisujem tvz pa me zanima smjer elektrotehnika(šta se radi,jeli zanimljivo,kakvi su uvjet itd.) i strojarstvo(šta se radi,jeli zanimljivo,kakvi su uvjet itd.) ako netko može odgovoriti malo detaljnije bio bi jako zahvalan

 

btw. kako se krece cijena vanrednog studiranja za tvz?

eune : Flaeryy
 
0 0 hvala 0
7 godina
online
TVZ-općenito-pitanja i odgovori

Ja ti mogu pomoći samo oko elektrotehnike, ali daj neka baš konkretna pitanja, da ne pišem bezveze u nedogled.

Kruha i igala...
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori

1)Jeli teško hvatati gradivo kada si vanredni student?

2)postoji li mogucnost osim nocnih predavanja da imam predavanja sa redovnim studentima

3)čemu se nadaš raditi poslje studiranja

4)Šta se radi na tom smjeru, kakvo je gradivo itd.

5) ako znaš možda cijenu vanrednog studiranja

eune : Flaeryy
7 godina
online
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori
Super flaeryy kaže...

1)Jeli teško hvatati gradivo kada si vanredni student?

2)postoji li mogucnost osim nocnih predavanja da imam predavanja sa redovnim studentima

3)čemu se nadaš raditi poslje studiranja

4)Šta se radi na tom smjeru, kakvo je gradivo itd.

5) ako znaš možda cijenu vanrednog studiranja

 Završio sam prve tri godine i dvije godine specijalističkog još prošle godine.

Prve tri sam bio na redovnom.

1)  Mislim da je, jer smo se mi i na redovnom opako namučili s osnovama elektrotehnike i još par kolegija, na vanrednom je ziher puno teže sve pohvatat, osim ak njima olakšaju program, to ne znam.

2) Da, sjećam se da su na nekim grupama vanredni studenti išli skupa s nama na predavanja, ovisi o predavaču.

3) Radio sam i tijekom specijalističkog studija, trenutno ne radim više još nekih mjesec dana. Uglavnom, ja sam fulao smjer(KIRT) pa uopće ne gajim nade da ću u Hrvatskoj ikad raditi u struci, a ostali smjerovi imaju perspektivu i kod nas.

4) Prvu godinu svi smjerovi imaju iste kolegije, općenito osnove elektrotehnike su kamen spoticanja za 99% studenata, i tu upri maksimalno, jer si u protivnom u banani.

Imaš i neke laboratorijske vježbe koje moraš obavezno položiti, ali nisu teške ako paziš(vanredni možda nemaju, ne znam).

I matematika i komponente su ti donekle teške na prvoj godini. Nakon prve godine biraš smjer i onda dolaze specijalizirani kolegiji, i oni su daleko najteži na energetici.

5) ZA cijenu ne znam, ali ziher ima na TVZ stranicama.

 

 

 

Kruha i igala...
8 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori
Super flaeryy kaže...

4)Šta se radi na tom smjeru, kakvo je gradivo itd.

 

 Koji smjer? Ili brkaš studij i smjer?(česta pogreška, ne brini se)

https://en.wikiquote.org/wiki/Mikhail_Bakunin
8 godina
neaktivan
offline
TVZ-općenito-pitanja i odgovori

kakva je procedura kad se prebacuje s jednog faxa na npr. TVZ?

u ovom slucaju planiram PMF-inf jednu godinu, i onda ic na tvz po mogucnosti inf- inf dizajn ili racunarstvo.

jer ove godine ne upadam na tvz :((

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
TVZ-općenito-pitanja i odgovori

Pozz,

 

Kolika je razlika u težini između Računarstva i informatike? (vidim po forumima da je nebo i zemlja, jel to istina?)

Zanima me sistemašenje, po logici bi trebao na organizaciju i informatizaciju, ali kolko vidim na razgovorima za posao, računarstvo se daleko više cijeni u svakom pogledu.

Pa ako netko možda zna/ima preporuku koji smjer da upišem?

 

I ako netko možda zna, izvanredni studij se plaća 12 000kn, a kaj bude u slucaju da padnem neki ispit ili ne položim sve u roku, jel to pokriveno sa ovim iznosom ili se to dodatno placa?

 

Hvala unaprijed!

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori
I informatika i računarstvo imaju sistemaški smjer. Osobno sam išao na organizaciju. Sasvim ok.
Jedina je razlika je da ćeš na informatici imati malo više ekonomskih predmeta a na računarstvu malo više programiranja.
https://en.wikiquote.org/wiki/Mikhail_Bakunin
8 godina
neaktivan
offline
TVZ-općenito-pitanja i odgovori

Jel iko zna kako se prebaciva sa izvanredno u redovite? xD

Mogu li odma u istoj godini ili?

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
TVZ-općenito-pitanja i odgovori

Par pitanja za tvz računalstvo:
1.Koji programski jezici se sve uče?

2.Kakav je raspored nastave,jel ima puno rupa između predmeta, (vidio sam negdi da se nastava odvija na fsbu i u konaovskoj?)?
3.Jel se moze prolazit kampanjski?
4.Da li se vani prizna njihov spec. informatike znači +2god.?

5.Ako ne može li se prebaciti na neki od sveučilišnih te diplomirati tipa foi,fesb,etf... i koji je postupak?


Hvala na odg.

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori
Tvz diplome su prevedene na Engleski i ima EU markicu, tako da se unutar EU priznaje čak i bez akreditacije.
https://en.wikiquote.org/wiki/Mikhail_Bakunin
8 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori
I možeš se prebacit više manje svugdje osim na UniRi i FER.
https://en.wikiquote.org/wiki/Mikhail_Bakunin
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori
el pistlero123 kaže...

1.Koji programski jezici se sve uče?

Tu imaš nastavni plan i program pa pogledaj što se uči na kojem kolegiju: http://bartolomeo.tvz.hr/mojtvz/service/popis_pred_ex.php?stu=rac&jezik=hrv

Ukratko C, C++, Java, C#, Python kao i HTML, CSS, PHP itd...

 

el pistlero123 kaže...

5.Ako ne može li se prebaciti na neki od sveučilišnih te diplomirati tipa foi,fesb,etf... i koji je postupak?

Diplomski na FER-u ne možeš upisati, ali koliko sam čuo na FOI, FESB I ETF možeš uz polaganje razlikovne godine koju sam plaćaš. Isto tako postoji mogućnost da bez polaganja razlikovne godine upišeš diplomski na FERI-u u Mariboru. Koliko sam čuo taj faks je jako dobar i kvalitetan, nastava je na engleskom i meni se osobno to čini kao zanimljiva opcija. Iako ne znam baš puno o tome jer se nisam dovoljno informirao.

Dvije stvari su beskonačne; svemir i ljudska glupost, ali što se svemira tiče nisam posve siguran.
16 godina
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori
nj0fra kaže...

Diplomski na FER-u ne možeš upisati, ali koliko sam čuo na FOI, FESB I ETF možeš uz polaganje razlikovne godine koju sam plaćaš. Isto tako postoji mogućnost da bez polaganja razlikovne godine upišeš diplomski na FERI-u u Mariboru. Koliko sam čuo taj faks je jako dobar i kvalitetan, nastava je na engleskom i meni se osobno to čini kao zanimljiva opcija. Iako ne znam baš puno o tome jer se nisam dovoljno informirao.

 Ovdje bih se nadovezao na boldano - nastava je na slovenskom, ali ti neki profesori(možda i svi) dopuste da seminare i sl. radove pišeš na engleskom ili hrvatkom umjesto na slovenskom, barem na 4. godini. Mislim da isto vrijedi i za usmeni.

12 godina
neaktivan
offline
TVZ-općenito-pitanja i odgovori

Pozdrav! Imam dilemu između informatike (oiu/id) i mehatronike na tvz-u.

 

Plus za informatiku mi je specka +2 godine, mogućnost polaganja raznih certifikata...

Plus za mehatroniku, smjer budućnosti sve se svodi na elektrotehniku, informatiku i mehaniku što i opisuje mehatroniku kao jednu cjelinu.

Minusi za mehatroniku, nema strucnog diplomskog, relativno novi je smjer, nisu uhodani, slabije organiziran...

 

Može li netko nadodati jos neke prednosti/mane pogotovo osoba koje su studirali/studiraju na ova 2 navedena smjera?

Float like a butterfly, sting like a bee!
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori

ja sam za mehatroniku

9 godina
neaktivan
offline
TVZ-općenito-pitanja i odgovori

OK, pitanje, teško da ću na TVZ Računarstvo jer se nisam proslavio na matematici nimalo, a ove godine izgleda da je i prag viši jer prošle godine npr. netko s mojim bodovima je bio na sred liste (721.5 bodova)?. Prvo sam razmišljao o Informatici (Elektroničko poslovanje) ili jedan od ta tri smjera. 
Ipak me više zanima računalstvo, što kažete o RiTeh računalstvu? Koje su mi druge alternative?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori

Imas opciju ic tu, na FOI koji ima diplomski progr. inzinjerstvo, FER ako oces, ili PMF u splitu isto ima diplomski racunarstvo svi dobri faxevi...

DAFAQ nisi se proslavia na matematici?!?!? Ja 2 dobija lmao sritan ko guzica

A sad moje pitanje xDD

Pise da triban na upise donit potvrdu tj svjedozbu o maturi, a ona se meni u skoli dodjeluje 21.7, a upisi su 19.7 sta cu onda?

12 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori
koweratus kaže...

Imas opciju ic tu, na FOI koji ima diplomski progr. inzinjerstvo, FER ako oces, ili PMF u splitu isto ima diplomski racunarstvo svi dobri faxevi...

DAFAQ nisi se proslavia na matematici?!?!? Ja 2 dobija lmao sritan ko guzica

A sad moje pitanje xDD

Pise da triban na upise donit potvrdu tj svjedozbu o maturi, a ona se meni u skoli dodjeluje 21.7, a upisi su 19.7 sta cu onda?

Upisi su 20-22.07 na TVZ-u, to ispitni koordinatori u tvojoj školi dogovaraju i uvijek će ti se potrefit da ćeš dobit potvrdu/imat upis isti/sljedeći dan nikako obrnuto 

Float like a butterfly, sting like a bee!
8 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori

Znam da nije vezano uz tvz, ali ovo je datum za upis na pmf u split :/

9 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori

Jebate, ja na TVZ Rač ne upadam, a kao da na fer idem? 
A taj FOI mi se tako gadi iskreno, gledao sam šta ima, previše je tu meni ekonomije i tog bullshita 
Ja sam 52%, zajebalo me vrijeme, nisam baš bio time efficient i nisam rješio solidan dio testa, da sam krenuo od iza rješavat, bar bih više bodova postigao, nisu baš pretjerano teški bili ti zadnji zadaci, bar znatan dio.

EDIT: c) svjedodžba o završnom ispitu srednje škole i potvrda o položenom ispitu državne mature (ako pristupnik nije dobio potvrdu do dana upisa, dostaviti će je Studentskoj službi TVZ najkasnije do 23. rujna 2016. g.). 
nađeno na natjecaj_strucni_redovni

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.7.2016 23:52 (VedranMik).
12 godina
neaktivan
offline
TVZ-općenito-pitanja i odgovori

ja sam razmisljao foi i fakat ima previse ekonomije pogotovo prva godina imam osjecaj ko da je bubanje napamet i tjt

 

btw: posto nisam upao u tvz racunalstvo morati cu elektroteh pa da pitam ima li mozda nekakvih programiranja na tvz elo  kada se odabere neki od 3 smjera i koji bi bio slican tome.

btw2: jeli postoji mogucnost prebacivanje iz vanrednog u redovni i ako da koji je uvjet? hvala.

eune : Flaeryy
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori
Super flaeryy kaže...

ja sam razmisljao foi i fakat ima previse ekonomije pogotovo prva godina imam osjecaj ko da je bubanje napamet i tjt

 

btw: posto nisam upao u tvz racunalstvo morati cu elektroteh pa da pitam ima li mozda nekakvih programiranja na tvz elo  kada se odabere neki od 3 smjera i koji bi bio slican tome.

btw2: jeli postoji mogucnost prebacivanje iz vanrednog u redovni i ako da koji je uvjet? hvala.

 Ne vjerujem da ćeš imat išta, mislim da sam prije gledao za Elektrotehniku i da tokom jednog ili dva semestra da ima programiranje.
Ima masa predmeta koje sam ja imao u srednjoj (Tehničar za računalstvo), koliko imam predznanja za računarstvo, toliko isto imam i za elektrotehniku, jer eto, divan je ovaj smjer što promjene nije doživio znatne već 20+ godina.

8 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori
Imaš više programiranja na Informatici ako te to zanima.
Opcija vam je i ETFOS. A ima nešto i na Filozofskom kao i na Prometnom u Zg.
https://en.wikiquote.org/wiki/Mikhail_Bakunin
9 godina
neaktivan
offline
TVZ-općenito-pitanja i odgovori

jel zna neko ak dela ovaj tvz-ov forum http://forum.sztvz.hr/, meni ne dela. 

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori

(Povučen)

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.7.2016 20:52 (cruelcore1).
10 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori
el pistlero123 kaže...

Par pitanja za tvz računalstvo:
1.Koji programski jezici se sve uče?

2.Kakav je raspored nastave,jel ima puno rupa između predmeta, (vidio sam negdi da se nastava odvija na fsbu i u konaovskoj?)?
3.Jel se moze prolazit kampanjski?
4.Da li se vani prizna njihov spec. informatike znači +2god.?

5.Ako ne može li se prebaciti na neki od sveučilišnih te diplomirati tipa foi,fesb,etf... i koji je postupak?


Hvala na odg.

 

 

1) C, C++, Java, C#. (izborno Python). No sami jezici su doslovno stvar komunikacije, najteže su razvojne tehnologije, a njih se može učit puno.

2) Može bit rupa, neću lagat. Al sad jedan od profesora radi na programskom rješenju optimizacije rasporeda kak bi bilo što manje rupa. Da: Konavoska, FSB sjever/jug i Vrbik 8  (Vrbik i FSB su blizu).

3) Ovisi o kolegiju. Kasnije se puno programira pa je to teško izvest. Ovi teorijski se mogu, svi osim Osnova elektrotehnike i elektronike.

4) Yup. Master of Applied Science, ili specificičnije Master of Engineering.

5) Moraš platiti i polagati razlikovne predmete godinu dana. Jedino ti FER ne dozvoljava da to izvedeš.

 

 

maxy440 kaže...

Pozdrav! Imam dilemu između informatike (oiu/id) i mehatronike na tvz-u.

 

Plus za informatiku mi je specka +2 godine, mogućnost polaganja raznih certifikata...

Plus za mehatroniku, smjer budućnosti sve se svodi na elektrotehniku, informatiku i mehaniku što i opisuje mehatroniku kao jednu cjelinu.

Minusi za mehatroniku, nema strucnog diplomskog, relativno novi je smjer, nisu uhodani, slabije organiziran...

 

Može li netko nadodati jos neke prednosti/mane pogotovo osoba koje su studirali/studiraju na ova 2 navedena smjera?

 Možeš i s mehatronikom na specku. Bilo spec inf ili spec el.

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.7.2016 21:05 (cruelcore1).
8 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ-općenito-pitanja i odgovori
el pistlero123 kaže...

jel zna neko ak dela ovaj tvz-ov forum http://forum.sztvz.hr/, meni ne dela. 

 Ne radi.

Imaš ovo:

https://plus.google.com/communities/114736844775513336094

Imaš facebook grupu...

A imaš i ovo:

http://tvz.com.hr/index.html

https://en.wikiquote.org/wiki/Mikhail_Bakunin
12 godina
neaktivan
offline
TVZ-općenito-pitanja i odgovori

Zna li netko zašto za mehatroniku i graditeljstvo još nisu uploadali konačne rang liste sa datumima upisa i točnom lokacijom. Postavljeni su pdf-ovi od računarstva, elektrotehnike i informatike...

 

EDIT: Došlo

Float like a butterfly, sting like a bee!
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.7.2016 9:39 (maxy440).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice