TVZ računalstvo

poruka: 33
|
čitano: 28.991
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
TVZ računalstvo

jel dobar smjer? ja sam završio tehničar za računalstvo. Što je najteže? Kakva je općenito težina? jel treba dosta učit ili se može i malo "lutat"?

League of Legends Nick (WEST): mp14 cro ( novi acc- dobio ga od jednog clana foruma.. hvala :))
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
TVZ računalstvo

Ukratko - mozes lutat, samo ne na programiranju i osnovama elektrotehhnika i elektronike

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
TVZ računalstvo

Jesu li elektrotehnika i fizika opasne? Mislim, da li je profesor zeznut pa traži gluposti ili je normalan {#}?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
TVZ računalstvo

Upiši informatiku tamo se može lutat, kako čujem.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
TVZ računalstvo

Mozes eventualno lutat kako svi kazete prvi semestar na informatici, drugi ako bus lutao gadno bus se iznenadio kad ces naletiti na html i css te na programiranje i gradu digitalnih sustava.

 

Na racunalstvo i ne pomisljaj ici ako nemas nekakvog predznanja iz programiranja i osnova elektrotehnike, grgi (dalibor grgec) ti je najozloglaseniji profesor na cijelom tvz-u, s razlogom.

Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
TVZ računalstvo

Ja sam mislio ic na racunalstvo, idem u gimnaziju i nemam apsolutno nikakvog predznanja iz elektrotehnike, a iz programiranja neznam, nismo jos stigli do toga.

 

If there's one thing I can't tolerate, it's cheap imitations of my work - Red John
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ računalstvo
Volvox kaže...

Ja sam mislio ic na racunalstvo, idem u gimnaziju i nemam apsolutno nikakvog predznanja iz elektrotehnike, a iz programiranja neznam, nismo jos stigli do toga.

 

Bolje nemoj onda, moj topli savjet.

12 godina
offline
Re: TVZ računalstvo
Volvox kaže...

Ja sam mislio ic na racunalstvo, idem u gimnaziju i nemam apsolutno nikakvog predznanja iz elektrotehnike, a iz programiranja neznam, nismo jos stigli do toga.

 

Upiši informatiku ako si slabiji, tamo je lakše nego na računalstvu

12 godina
neaktivan
offline
TVZ računalstvo

Pa nisam slabiji, imam fiziku 4, informatiku 5, jedino nemam tu elektrotehniku, jbg, nemamo ju uopce kao predmet.

If there's one thing I can't tolerate, it's cheap imitations of my work - Red John
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
TVZ računalstvo

Uči je sa strane, sad priko lita, vidjet češ jeli to za tebe ili nije.

The world belongs to the enthusiast who keeps cool.
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: TVZ računalstvo
Volvox kaže...

Pa nisam slabiji, imam fiziku 4, informatiku 5, jedino nemam tu elektrotehniku, jbg, nemamo ju uopce kao predmet.

Elektrotehnika se radi u 2. razredu iz Fizike u gimnaziji.

 

Ili u 3., tj. tamo je optika i valovi ako se ne varam.

12 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ računalstvo
Ranko Kukumar kaže...
Volvox kaže...

Pa nisam slabiji, imam fiziku 4, informatiku 5, jedino nemam tu elektrotehniku, jbg, nemamo ju uopce kao predmet.

Elektrotehnika se radi u 2. razredu iz Fizike u gimnaziji.

 

Ili u 3., tj. tamo je optika i valovi ako se ne varam.

  hmm.. optika i valovi su u 3., u 2. smo radili elektromagnetizam, jel to to?

If there's one thing I can't tolerate, it's cheap imitations of my work - Red John
12 godina
offline
Re: TVZ računalstvo

Da, to spada pod elektrotehniku, uz još sve što ste prije toga radili (struje, polja, zakoni, krugovi, itd.)

12 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ računalstvo
Ranko Kukumar kaže...

Da, to spada pod elektrotehniku, uz još sve što ste prije toga radili (struje, polja, zakoni, krugovi, itd.)

  Aha, onda dobro. A programiranje? Jel dosta ovo šta se u školi radi po gimnazijskom programu, nema bas puno. Ili da učim sa strane iako neznam od kud.

If there's one thing I can't tolerate, it's cheap imitations of my work - Red John
15 godina
neaktivan
offline
TVZ računalstvo

Programiranje svakako moraš učit sa strane, neovisno u kojoj si srednjoj, ako hočeš išta postić.

The world belongs to the enthusiast who keeps cool.
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: TVZ računalstvo
Volvox kaže..

  Aha, onda dobro. A programiranje? Jel dosta ovo šta se u školi radi po gimnazijskom programu, nema bas puno. Ili da učim sa strane iako neznam od kud.

Mislim da će ovi gore bolji odgovor dati, ali ja mislim da ne moraš puno. Dovoljno osnove, ionako sa faksa se kreće od nule pa dalje (iako jako brzim tempom pa dobro dođe predznanje).

12 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ računalstvo
thuglife kaže...

Programiranje svakako moraš učit sa strane, neovisno u kojoj si srednjoj, ako hočeš išta postić.

  A mi ga jos nismo ni krenuli, da pricekam da u školi to obradimo pa onda krenem pomalo po nekim knjigama ili da krenem sam od početka?

If there's one thing I can't tolerate, it's cheap imitations of my work - Red John
15 godina
neaktivan
offline
TVZ računalstvo

Nabavi demistificirani c++ i kreni lagano.

The world belongs to the enthusiast who keeps cool.
Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: TVZ računalstvo
thuglife kaže...

Nabavi demistificirani c++ i kreni lagano.

Da, super knjiga, ali i skupa. Imao sam je kod sebe (uzeo iz knjižnice) i čitao malo i stvarno je odlična.

12 godina
neaktivan
offline
TVZ računalstvo

upisala san to sad. neman nikakvog predznanja, a u školi na satovima smo bili samo na fejsu.. sve ide otpočetka na faxovima tako da se i ne bojin baš tog sveg. volin to i trudit ću se i nije tolko bitno iman li predznanja.. informatiku san na dr. maturi napisala bolje od nekog ko je iša u tehničku školu, tako da.. sve je na nama i kolko nan je stalo do tog. :) a to šta pitate možete li "lutat", to je također sve na vama. :)

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
TVZ računalstvo

Kakva je situacija sa izvanrednim studiranjem na TVZ-u?

Konkretno računarstvo. Nešto ga je bilo, pa nije...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
TVZ računalstvo

nema ga...

nema mi pomoci tu tu tu turuturtutu tu
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
TVZ računalstvo

Kada brucoši dobivaju indeks?

Roses Are Red, Violets Are Blue, I've Got Alzheimers, Cheese On Toast
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
TVZ računalstvo

kakva je vjerojatnost i statistika te algoritmi i strukture? nekako me je toga najviše strah... vučem strahove još od fera xD  

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ računalstvo
sinister_axe kaže...

Kada brucoši dobivaju indeks?

Vjerojatno će nam o tome reć na uvodnom predavanju.

LoL EUW: Axmuth / // / // /shizoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo
12 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ računalstvo
Blade18 kaže...

kakva je vjerojatnost i statistika te algoritmi i strukture? nekako me je toga najviše strah... vučem strahove još od fera xD  

 

ViS, Mat 1, Mat 2 i vjerojatno sve ostalo što predaje Urbiha je smijurija. Na kolokviju dobiješ 3 zadatka koji se riješavaju prema šabloni. Te zadatke si možeš i sam izgenerirati preko njegovog generatora kolokvija - nađi link negdje na forumu. Taj generator koristi i on za kolokvije tako da je predmet stvarno smijeh.

 

Algoritmi su malo teži od ViS-a ali svejedno smijurija. Nećeš ništa naučiti na ni jednom predmetu kojeg predaje Slamić, ako će ti on to predavati.

15 godina
online
TVZ računalstvo

T. Strmečki mi predaje ViS, a Algoritme imam kod Slamića :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ računalstvo
Blade18 kaže...

T. Strmečki mi predaje ViS, a Algoritme imam kod Slamića :D

 

Tihana je meni samo vježbe držala, ne znam jel sad ona predaje.

15 godina
online
TVZ računalstvo

Imaš pravo, ona drži vježbe, a predavanja su kod onog 'generatora' :D 
Nego A. Radovan, čini mi se dosta dobar, zna biti zaheban možda? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: TVZ računalstvo
Blade18 kaže...

Imaš pravo, ona drži vježbe, a predavanja su kod onog 'generatora' :D 
Nego A. Radovan, čini mi se dosta dobar, zna biti zaheban možda? 

 

Radovan je najbolji profesor na cijelom TVZ-u, hands down. Svakako kod njega odi na predavanja, dat će vam gomiletinu primjera iz stvarnog života, pojasnit će neke stvari 100 puta ako treba, izuzetno je susretljiv etc, ALI, traži puno. Kolokviji su mu malo zeznuti, uglavnom trik pitanja i slično + negativni bodovi. Ako će ti predavati Javu na TVZ-ovom forumu imaš cijeli workspace u Eclipse-u sa riješenim labosima od lani pa si prouči, vjerojatno će pomoći.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice