Udemy

poruka: 7
|
čitano: 12.948
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Udemy

Pozdrav ekipa,

mislim da bi nam svima koristila zasebna tema o ovoj poznatoj platformi za online učenje. Vrlo korisno za sve one koji žele naučiti nešto što ih je oduvijek zanimalo, a nisu znali odkud krenuti. Jako dobra stvar za ICT školovanje (pa i posao), da se nauče vještine i tehnologije koje se tamo ne rade...

 

Za one koji ne znaju o čemu se radi evo kako se oni sami opisuju:

Udemy is a global marketplace for learning and teaching online where students are mastering new skills and achieving their goals by learning from an extensive library of over 45,000 courses taught by expert instructors.

 

Lako možete naći što vas zanima, a još lakše vidjeti koji tečaj je za to najbolji prema tome koliko je opsežan (moguće je vidjeti što se sve obrađuje i koliko traje pojedina lekcija), koliko ljudi ga je pohađalo i koji su njihovi komentari i ocjene.

Trenutno su skoro svi tečajevi po cijeni od 10€ (mislim da do 15.3. traje) i ja se još dvoumim koje da uzmem.

 

Evo neki opsežni koji se čine ok:
1. iOS 10 & Swift 3: From Beginner to Paid Professional
2. Android N: From Beginner to Paid Professional

3. Ultimate Web Designer & Developer Course: Build 23 Projects!
4. The Complete ASP.NET MVC 5 Course

5. Build Responsive Real World Websites with HTML5 and CSS3

6. Learn Linux in 5 Days and Level Up Your Career

7. Learn Photoshop, Web Design & Profitable Freelancing 2017


Evo i još nekih gdje nisu svi iz ICT područja:
1. JavaScript: Understanding the Weird Parts

2. The Complete Web Developer Course 2.0

3. The Ultimate Excel Programmer Course

4. The Complete Ruby on Rails Developer Course

5. The Complete iOS 10 Developer Course - Build 21 Apps

6. The Ultimate Python Programming Tutorial
7. Master Web Design in Photoshop

8. Become a SuperLearner V2: Learn Speed Reading & Boost Memory

9. Writing With Flair: How To Become An Exceptional Writer

10. An Entire MBA in 1 Course:Award Winning Business School Prof

11. Photography Masterclass: Your Complete Guide to Photography

12. Social Media Marketing 2017 - Complete Certificate Course

 

izvor: businessinsider.com


Naravno ovo su sve plaćeni tečajevi jer je trenutno dobra prilika upiknut neki jeftino, ali ima i puno besplatnih.

Predlažem da u ovoj temi dijelimo iskustva s pojedinim tečajem pa onda i preporuke, kodove za popuste, pitanja i slično. Navalite...

★★★★★☆
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.3.2017 11:36 (nani_cropes).
Moj PC  
2 0 hvala 2
9 godina
neaktivan
offline
Re: Udemy

Nisam čuo za Udemy još, ali svakako korisne informacije. Taman sam neki dan razmišljo naučit neš korisno pa da se može i zaradit na tome, samo još ne znam šta. 

12 godina
offline
Udemy

I ima kakvih iskustva sa njihovim tečajevima? Na koji konkretno način ovo funkcionira? i u kom obliku su te prezentacije, dal se preuzimaju lokalno na komp? Razmatram možda uzet jedan od ponuđenih tečaja za JavaScript, dal to mogu sad kupit pa onda kasnije pogledati?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Udemy

Evo našao sam kod ako netko želi besplatno početi s C#: https://www.udemy.com/csharp-tutorial-for-beginners/?couponCode=youtubepromo

Tečajevi nisu ustvari njihovi, Udemy je samo platforma gdje svatko može dijeliti znanje (besplatno ili zarađujući) iz bilo kojega područja.  Zato gore ima svakakvih predavača, ali puno jako kvalitetnih. Iskustva imaš koliko hoćeš u obliku feedbacka za tečaj. Podijelim i svoje iskustvo kad budem mogao nešto opširnije napisati.

Prije kupnje moguće je detaljno vidjeti kakav je tečaj na sljedeći način:
- vidjeti koliko studenata je uključeno u tečaj i koliko ih je ostavilo feedback

- vidjeti prosječnu ocjenu feedback-a (po meni je tečaj s ocjenom iznad 4.0 ok, a iznad 4.5 odličan)

- vidjeti reference predavača

- vidjeti detaljan program tečaja i preview (koje teme se obrađuju i koliko je trajanje svake teme i lekcije)

- bitno je vidjeti i koliko ukupno traje tečaj (sve preko 20-25 sati su opsežni tečajevi koji mogu te zaokupiti na mjesec i više dana)

@HrcHC - Ne bi tečaj nazvao prezentacijama To je ustvari skup video materijala, često i sa dodatnim .pdf ili drugim materijalima. Potrebno se je registrirati i jednom kad kupiš tečaj (ili se uključiš u njega ako je besplatan) imaš doživotan pristup. Ako predavač daje neke dodatne materijale, njih je često moguće preuzeti ali video materijali se ne preuzimaju već možeš ih preko neta gledati kad i koliko god želiš.

Naravno, možeš uzeti (platiti) tečaj sad i dobiješ pristup, a ti počneš s njim kad god želiš. Nema nekog plana koji moraš pratiti, već kao što sam napomenuo gledaš kad, što i koliko puta ili koliko dugo vremenski želiš. Po meni, najproduktivniji način učenja.

Jedino ne znam koliko često imaju ovakve akcije da su svi tečajevi po 10€ ili jako sniženi jer sam tek nedavno počeo pratiti Udemy.

★★★★★☆
12 godina
offline
Udemy

Ah zakasnil sam na akcije, nisam imal vremena prekjučer i sad akcija prošla..., ajde javi ako budu opet.

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Udemy

Ma akcije su na Udemyju svaki mjesec bar jednom. To im je cijeli model poslovanja. Sve je kao fol 100, 200€ a onda su stalno popusti od 90% tak da te navuku da kupis. Ne znam tko bi uopce bio lud kupit po punoj cijeni (osim ako se prvi put zajebe). Samo se pretplati na newsletter i zasipat ce te stalno s ponudama.

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.3.2017 20:39 (detekreten).
11 godina
offline
Udemy

@nani_cropes Jesi na kraju kupio neki kurs, kako ti se cini ? ako moze malo detalja. :)

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice