Upis na informatički fakultet

poruka: 15
|
čitano: 11.414
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Upis na informatički fakultet

Pozdrav, odlučio sam upisati informatički fakultet, problem je sljedeći, dosadašnje učenje je jako slabo i nikakvo, znanje matematike također, tako da od više razine ništa (smatram da sa ovakvim znanjem stić za par mjeseci toliki zaostatak nije baš realno za očekivat, nije da meni ona neide kad bi učio, išla bi kao i bilo što drugo ali, opet ali..). Jedan problem veže drugi tako je i u ovom slučaju pa od upisa na neki fakultet s reputacijom primjerice FOI, TVZ i ostale neće biti moguć a upitni su i drugi.

 

Želio bi neki preddiplomski pa poslije na diplomski s tim da imam mogućnost i posljediplomskog, sad kako to ide s faxevima koji su stručni i veleučilišni ne znam, kao ni jeli moguće na diplomski poslje stručnog, sve mi to još nije sjelo ima 100 pitanja o tome.

 

Koji bi fakultet mogao odabrat kao izbor, a da imam neke šanse da se na njega uistinu i upišem. Stanovanje nije uvjet niti me je briga u kojem sam gradu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Upis na informatički fakultet

Kreni se pripremat, napisi maturu kako treba i biras fakultet koji hoces. A onda prema svojim bodovima biraj fakultete. Jedno je htjeti a drugo upisati.

https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Upis na informatički fakultet
Over(C)lock kaže...

Pozdrav, odlučio sam upisati informatički fakultet, problem je sljedeći, dosadašnje učenje je jako slabo i nikakvo, znanje matematike također, tako da od više razine ništa (smatram da sa ovakvim znanjem stić za par mjeseci toliki zaostatak nije baš realno za očekivat, nije da meni ona neide kad bi učio, išla bi kao i bilo što drugo ali, opet ali..). Jedan problem veže drugi tako je i u ovom slučaju pa od upisa na neki fakultet s reputacijom primjerice FOI, TVZ i ostale neće biti moguć a upitni su i drugi.

 

Želio bi neki preddiplomski pa poslije na diplomski s tim da imam mogućnost i posljediplomskog, sad kako to ide s faxevima koji su stručni i veleučilišni ne znam, kao ni jeli moguće na diplomski poslje stručnog, sve mi to još nije sjelo ima 100 pitanja o tome.

 

Koji bi fakultet mogao odabrat kao izbor, a da imam neke šanse da se na njega uistinu i upišem. Stanovanje nije uvjet niti me je briga u kojem sam gradu.

 Na TVZ-u možeš upisati preddiplomski stručni studij pa poslije njega diplomski (specijalistički) studij. A sad se zakon mijenja pa bude uskoro moguće i poslijediplomski upisati (doktorat iz struke).

 

Ali sve ovisi i što točno želiš upisati jer mislim da se za informatiku bude ubuduće tražila A razina matematike na TVZ-u...

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.1.2015 21:34 (TracerCPP).
12 godina
offline
Upis na informatički fakultet

Pripremit ću se maximalno koliko mogu, krenuo sam sa samostalnim pripremama, moram se odlučit o razini matematike imam još 10 dana, na TVZ-u je A razina tj viša tako da od toga ništa ukoliko nebi polagao višu ali znanje me muči tako je i na ostalim ZG faxevima jedino:

-PMF Split (Informatika i tehnika)

-Rijeka (Informatika)

-Pula (Informatika)

 

Nude minimalni uvjet B matematiku. S tim da PMF ima kriterij minimalne ocijene 3.

 

EDIT: Sva tri faxa nude Prije/Diplomski/Poslje..

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.1.2015 22:05 (Over(C)lock).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Upis na informatički fakultet

Kako misliš na "tehnički" faks a nebi pisao A razinu?

12 godina
offline
Upis na informatički fakultet

Ma sigurno na faxu ima ponavljanja i da se stić, dok je matura test znanja s kojim se ne mogu baš ponosit. Ma stavio bi ja višu što bi mu imam Magistra Građevine  u kući s tim i besplatne instrukcije (koliko mu vrijeme od posla dozvoljava). Ako i padnem što bi mu neću se ubit.. to bi mi otvorilo automatski više mogućnosti samo opet nebi volio past, ako imam šansu da stignem to gradivo sa sadašnjim nikakvim znanjem odabrat ću višu razinu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Upis na informatički fakultet

Zaje*bi ti tehnički fakultet ako nisi spreman matematiku učit dan noć :D

Kontakt broj: 0800 9000
Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Upis na informatički fakultet

Krećem u matematičke odaje onda, pa budemo vidili jel se da naučit dovoljno za neki prolaz na višoj matematiki iako je predznanje jednako nuli. Bit će nadam se zanimljiv podhvat. Ako netko ima kakav savjet dobrodošao je.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Upis na informatički fakultet

Ja planiram na FER, dakle slično kao ti. U 1. razredu sam išao na popravni iz mat, u drugom imao solidnu dvojku, a treći razred i sad četvrti uopće nisam imao matematiku. Dakle predznanje 0. Od 9. mjeseca učim praktički svaki dan i sad mogu riješiti nekih 60-70% zadataka sa više matematike. Nema nikakve tajne ili nečega, samo treba redovito učiti. Vjerojatno imaš pripreme za matematiku u školi, pa ti preporučam da ih redovito pohađaš. Također preporučam Khan Academy, na toj stranici sam dosta naučio. Ako imaš problema sa nekim određenim gradivom, pitaj tu na forumu u temi Matematika - pomoć, netko će ti uvijek odgovoriti.

Trava raste tamo gdje je posadiš.
12 godina
offline
Upis na informatički fakultet

Hvala, ja se nadam da budemocto nekako izgurali ;)

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Upis na informatički fakultet
Medikus kaže...

Ja planiram na FER, dakle slično kao ti. U 1. razredu sam išao na popravni iz mat, u drugom imao solidnu dvojku, a treći razred i sad četvrti uopće nisam imao matematiku. Dakle predznanje 0. Od 9. mjeseca učim praktički svaki dan i sad mogu riješiti nekih 60-70% zadataka sa više matematike. Nema nikakve tajne ili nečega, samo treba redovito učiti. Vjerojatno imaš pripreme za matematiku u školi, pa ti preporučam da ih redovito pohađaš. Također preporučam Khan Academy, na toj stranici sam dosta naučio. Ako imaš problema sa nekim određenim gradivom, pitaj tu na forumu u temi Matematika - pomoć, netko će ti uvijek odgovoriti.

Ja sam u matematičkoj gimnaziji (zagrebački MIOC) prolazio sve 4 godine s čvrstom četvrkom (tendencija prema 5). Maturu iz matematike sam položio sa 90-ak % i nije mi jednostavno na FER-u. Ne želim djelovati obeshrabrujuće, ali realnost je takva da ti teško možeš nadoknaditi 4 godine učenja, a čak i da ih nadoknadiš, opet nije jednostavno. 

Također, nemoj se previše ravnati prema ispitima s mature, koji su jednostavno prelagani. FER nije uopće problem upisati. Filter je već u prvom semestru, gdje je prolaznost matematike debelo ispod 50%. A nakon toga većina okreće pravac na www.pao-sam-fer.com.

 

Ono što ti pokušavam reći jest da dobro razmotriš svoje mogućnosti, kako ne bi bezveze gubio godinu, studentska prava i sve što ide s tim. Ako si pak siguran da ti to možeš - go for it. Javi ishod i ako uspiješ imaš moj naklon. 

www.damagehigh.com // Don`t fix what ain`t broken!
13 godina
online
Upis na informatički fakultet

Sve se može naučiti uz volju,naravno.

Neki prolaze matematičku gimnaziju i padaju po FER-u(što mi je iskreno jako začuđujuće),

jer znajući ljude s MIOC-a na FESB-u,svi odreda prolaze,nerijetko s velikim prosjecima.

LP

Kontakt broj: 0800 9000
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Upis na informatički fakultet

Krenuo sam opasno po matematici, samo me strah da neću stić naučit za prolaz... Ova niža mi je super hahha al viša hmm ima puno gradiva koje probam ubrzano učit i kad krenem sa riješavanjem naljećem na ozonske rupe u znanju.. Pa nisam kako treba ni potencije savladao, korijene, tako neka elementarna računanja mi stvaraju probleme zasad.. Ovo drugo da nepričam, sad me strah višu zaključat a s nižom nema zg informatike, nema vjerojatno ni s višom al bar mogu stavit na popis :P

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Upis na informatički fakultet

Ja sam upisala pripreme u Trinomu. Matematiku prolazimo skroz od početka, skupovi brojeva, potenciranje, korjenovanje i profesor zna sve jako dobro objasniti.

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.12.2016 9:22 (Ornela).
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Upis na informatički fakultet

E ljudi moja je želja da idem na Fesb samo tu postoji problem ja idem u Ekonomsku školu i sad po logici stvari FESB traži fiziku u Ekomskoj nema fizike, a moram je polagati pod obavezno na maturi da li postoji ikakva šansa da nakon srednje upišem Fesb ?

 

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice