Daljnji status TU / TD zaključana tema

poruka: 223
|
čitano: 26.747
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
moderator
offline
Daljnji status TU / TD

Radit ćemo na nekim osvježavanjim foruma, pa je to prilika da se možda nešto promijeni (ili ne?) s prikazom slažem se / ne slažem se, odnosno TU / TD, odnosno pluseva i minusa, kod nas prikazanih kao palac gore / palac dolje.

 

Svojedobno je to uvedeno da bi se smanji broj poruka u kojima bi se izražavalo tek obično slaganje i neslaganje. Potom smo imali problema sa serverom i prikazom svih koji su dali neki recimo TU, ako je njih bilo na stotine, a poseban je problem bilo ratovanje (uglavnom vrijeđanje korz pp) s onima koji bi nekome dali TD. Najviše od svega su problem bile svakodnevne pritužbe na to da netko nekome daje TD u seriji. To je bilo vrlo iritantno za sve moderatore. Stoga je u tom trenutku ukinut prikaz imena onih koji stoje iza TU ili TD.

 

U međuvremenu je server nadograđen, bilo je dosta iskaza nezadovoljstva sadašnjim stanjem, pa nas zanima kakve sugestije imate za rješenje toga u sljedećem periodu. Vidjeli smo ankete koje ste i vi slagali, pa evo nekih mogućih rješenja:

 

- ostaviti sve kako je (znači anonimno izjašnjavanje)

- ostaviti TU, maknuti TD, s prikazom imena (znači ići samo na lajk, na pozitivu)

- potpuno ukloniti i TU i TD (jednostavno rješenje s kojim bi forum vjerojatno postao ozbiljniji, ali možda i dosadniji)

- vratiti prikaz imena uz TU/TD (povratak na staro, ostavljanje TU i TD, uz prikaz nickova)

- uvesti ocjene od 1 do 5 s prikazom imena (prikazivala bi se prosječna ocjena, a samo ako ju je dala jedna osoba, onda se zna koliku je ocjenu dala, a čim ih je više, to postaje nebitno)

- novo, naprednije rješenje (vezivanje mogućnosti davanja TU/TD uz staž na forumu ili da se prikaz nickova omogući pak samo forumašima sa stažem ili neka druga opcija)

 

Kojem rješenju dajte prednost?

 

 

19 ostaviti sve kako je, anonimno
9 ostaviti TU, maknuti TD
94 vratiti prikaz imena uz TU/TD
2 uvesti ocjene od 1 do 5
230 novo, naprednije rješenje
...
Moj PC  
68 0 hvala 54
12 godina
offline
Daljnji status TU / TD

Iako je dobra opcija vraćanja imena, meni osobno se najviše sviđa ova zadnja opcija. Tako da osobno glasam za ovo:

-novo, naprednije rješenje (vezivanje mogućnosti davanja TU/TD uz staž na forumu ili da se prikaz nickova omogući pak samo forumašima sa stažem ili neka druga opcija)

 

Razlog tomu što mislim da je uvijek potrebno osvježavanje, te da je najbolje napraviti nekakvo rješenje koje je kombinacija novoga i staroga, uz preuzimanja pozitivnog iz oba slučaja.

Moj PC  
8 3 hvala 2
16 godina
offline
Re: Daljnji status TU / TD

Meni osobno se svidja ono sto je neko napisao u temi "Ukinite TU TB", a to je da novim korisnicima nije dopusteno stavljati TU/TD (u ovoj anketi bi to bila zadnja opcija).
Mogli bi recimo to napravit (npr. minimalno 1 godina staza ili neki odredjeni broj postova) + da bude vidljivo tko daje TU/TD.

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.8.2014 0:59 (djigibao).
12 godina
protjeran
offline
Re: Daljnji status TU / TD
assassin.st kaže...

Iako je dobra opcija vraćanja imena, meni osobno se najviše sviđa ova zadnja opcija. Tako da osobno glasam za ovo:

-novo, naprednije rješenje (vezivanje mogućnosti davanja TU/TD uz staž na forumu ili da se prikaz nickova omogući pak samo forumašima sa stažem ili neka druga opcija)

 

Razlog tomu što mislim da je uvijek potrebno osvježavanje, te da je najbolje napraviti nekakvo rješenje koje je kombinacija novoga i staroga, uz preuzimanja pozitivnog iz oba slučaja.

takoder za novo i naprednije, no jedino u slucaju ako je ovaj "staž" vezan za kolicinu postova & naravno ponajvise osobnih tema doticnog forumasa a ne samo dobivanjem teme prvim komentarom vaseg clanka...itd!lp

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
15 godina
offline
Daljnji status TU / TD

Evo drugovi i drugarice, demokratija na forumu. Iskoristite mogućnost i glasajte, predlažite i nemojte izigrati ukazano povjerenje. {#}

 

Ovaj zadnji prijedlog je privlačan, ali mislim da bi svi trebali imati isto pravo da vidimo tko se slaže ili ne slaže.

U slučaju da se odabere zadnja opcija, neznamo koji prag će biti određen za omogućavanje takve opcije, također imat ćemo slučajeve da će se neki "mlađi" forumaši obraćati veteranima da im kažu tko im je dao TU ili TD.

 

 

 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Moj PC  
6 2 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Daljnji status TU / TD

Bio sam protiv uklanjanja nickova (popisa) kad se klikne na TU/TD, ali naviko sam nakon 2 tjedna i sad uopce ne marim za to tko je dao, ne znam kako to da je tako puno ljudi osjetljivo na to, cini mi se da je najbolje rjesenje ovakvo kakvo je, a daljnji razvoj bi eventualno u nekom trecem smjeru, ne bih po stazu jer to svatko moze nabit.

 

Sudeci po glasanju, mnogo se ljudi "nece slagati" ni s ovim, mojim postom, ali meni bolje kad ne znam tko se to tocno ne slaze, ako netko ima nesto konkretno argumentirano protiv, javit ce se u postu, sto je po meni odlicna stvar (ali zna prec u spam, ali opet nemre bit savrseno). Cini mi se da je razlog ukidanja bio dobar, ljudi su emotivna bica i vole stvari shvatit osobnije nego sto je mozda predvideno.

 

Moje osobno misljenje. Veseli me pomisao vidjeti neku promjenu na BOL-u, ne samo u ovom konkretno

 

EDIT: evo recimo upravo bih u glasanju promijenio da se moze covjek predomisliti, nisam ocekivao da odgovor "nesto modernije" ipak znaci nesto odredeno, pa sam i sam glasao za zadnje, dok sam zapravo najvise za prvo (a opet tko mi kriv sto prvo ne citam nego bam prvo klikni na anketu :). Mozda bi kakav popis imena u glasovanju bio napredak?

Niste li ste stesali prije ljeta?
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.8.2014 1:14 (Mojpismonosa).
Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
online
Daljnji status TU / TD

Ako bude opet plakanja, onda samo njima ukinite prikaz imena. Ima previše osjetljivih ljudi na forumu

 
16 0 hvala 4
10 godina
offline
Daljnji status TU / TD

Nema šta bit plakanja neka svak stane iza svojih postupaka

koristimo dijalekte kojih je Hrvatski jezik prepun a ne Englesko smeće
Moj PC  
16 0 hvala 2
11 godina
neaktivan
offline
Re: Daljnji status TU / TD
Mojpismonosa kaže...

Sudeci po glasanju, mnogo se ljudi "nece slagati" ni s ovim, mojim postom, ali meni bolje kad ne znam tko se to tocno ne slaze, ako netko ima nesto konkretno argumentirano protiv, javit ce se u postu, sto je po meni odlicna stvar (ali zna prec u spam, ali opet nemre bit savrseno). Cini mi se da je razlog ukidanja bio dobar, ljudi su emotivna bica i vole stvari shvatit osobnije nego sto je mozda predvideno.

 

EDIT: evo recimo upravo bih u glasanju promijenio da se moze covjek predomisliti, nisam ocekivao da odgovor "nesto modernije" ipak znaci nesto odredeno, pa sam i sam glasao za zadnje, dok sam zapravo najvise za prvo (a opet tko mi kriv sto prvo ne citam nego bam prvo klikni na anketu :). Mozda bi kakav popis imena u glasovanju bio napredak?

Dok sam imao svoju ekipicu koja mi je davala TU uvijek sam otvarao da vidim tko mi je dao i činili su da mi je toplo oko srca.

 

Mislim, forum ima mane, počevši od toga što je XXX-man moderator do toga što su skoro svi ljudi od prije nekoliko godina nestali, ali otkako je uvedena TU/TD promjena sve se promijenilo. Sve je zahladnjelo.

 

Ovo "Nešto novo" je super rješenje, samo da se još uvede da se prva dva-tri sata ne vidi tko je dao TU/TD da se spriječi masovno stackanje i to je to.

14 godina
offline
Daljnji status TU / TD

Definitivno je bolje naprednije rjesenje.. A i onda nece biti problema da netko napravi drugi profil i dislajka sve nekomu koga ne voli. {#}

★★★★★ ako sam ti pomogo stisni HVALA!!!★★★★★
Moj PC  
2 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Daljnji status TU / TD

Lijepo je vidjeti da se reagira na prijedloge forumaša.. stoga pohvala moderatorima..

Meni se osobno najviše sviđa novo naprednije riješenje.. jer ima dosta ljudi koji naprave više profila pa bespotrebno spamaju ljude sa TD..

Možda taj TD i nema neki veliki značaj ali zna biti poprilično iritirajući..

Smrt u penziji
 
10 2 hvala 0
13 godina
offline
Daljnji status TU / TD

Za naprednije rješenje sam. Da novoregistrirani korisnik ne može stiskati palčeve godinu dana od registracije ili ako više od tih godinu dana prođe a nema određen broj postova (100,200 npr.) ni onda ne smije stiskati. Kao drugo da taj isti novopečeni ne može vidjeti listu TU/TD prvu godinu (može i dvije) od registracije. Pošto ima onih koji se registriraju samo da bi dijelio palčeve a k tome nikad ništa ni ne napišu, njihov broj bi se smanjio. Zapravo bi nestali i rasprave o Eposima i sličnima više ne bi bilo. A kako recimo riješiti eventualni problem ako budu stalna pitanja po temama ''zašto si mi dao TD''? Tu bih recimo takvome koji to češće ponavlja nekih 6 mjeseci i više ukinuo mogućnost pregleda TU/TD liste a i nekim kartonom počastiti ga.

Moj PC  
5 3 hvala 0
15 godina
offline
Re: Daljnji status TU / TD

U anketi fali stavka "potpuno ukloniti" koja je nekako najavljena u tekstu <.<

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.8.2014 1:38 (Dr. Zoidberg).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Daljnji status TU / TD
Nije los prijedlog da je za davanje TU/TD potreban odredjeni staz (npr. 4 mj +/- koji mjesec) s tim da novi clanovi u tom vremenskom intetvalu nemaju pravo niti pregled liste zato ak se neki pravi trol registrira sumnjam da ce bit aktivan duze od par mj., a prije toga bi mogo zayebavat clanove bezveze.

Uglavnom vracanje liste ce omoguciti bolji filing zajednice koju tvore clanovi foruma.

http://isvijet.com.hr
14 godina
offline
Re: Daljnji status TU / TD

Kao jedan od dugogodišnjih članova imam osjećaj dužnosti da se ponovno izjasnim po ovom pitanju.

 

Kada se prikaz liste nickova maknuo, forum se značajno promijenio. Taj mali detalj je toliko strgao način na koji je ovaj forum funkcionirao da sam prvi karton u forumaškoj karijeri dobio upravo pokušavajući objasniti zašto se stvari trebaju vratiti na staro.

Naime, postoji par načina na koje su svi korisnici s imalo iskustva tumačili te slavne palčeve, ovisno o kontekstu:

  1. Rasprave. U kojekakvim raspravama i diskusijama gotovo uvijek sudjeluje više od dvoje ljudi i ne uključe se svi u diskusiju u isto vrijeme. Isto tako, nije uvijek sve crno-bijelo, pa se pojedini forumaš A može slagati s nekim stavovima (postovima) forumaša B, ali s nekima ne mora. Ostavljanjem svoga nicka uz znak TU/TD forumaš A obzanjuje forumašu B s kojim se točno postovima slaže, a s kojima ne. Stvari se kompliciraju kada se u raspravu uključi više sugovornika (gotovo uvijek). Kako je svatko točno mogao vidjeti koji forumaš ima kakvo mišljenje o kojem postu, cijeli sistem je poticao raspravu (argumentiranu ili ne, stvar je pojedinca) i da, to je nekada uzrokovalo flame, ali sada flamea nema jer nema niti rasprave. Kvalitetne diskusije gotovo da su nestale, a po forumu sada uglavnom ordinira dičurlija (pritom ne mislim na godine, nego na način razmišljanja) pišući postove čije bi se kvalitete posramio i 4chan /b/. Stvar je jednostavno izgubila smisao. TU/TD nikada nisu niti bili namjenjeni rejtnigu forumaša, već su u kontekstu kojekakvih rasprava značili upravo to što je i pisalo - slažem se i ne slažem se. Prvo lice jednine. Što mi znači da se samnom slaže 5 ljudi, kada nemam pojma kojih je to 5 od ovih 10 koji vode raspravu. Za rejting smo oduvijek imali "Hvala", a TU/TD je bio unique feature ovog foruma koji je pogodio u sridu onoga što nam na forumu i treba - poticanje diskusije i smanjivanje beskorisnih "potpisujem" postova. Elegantno. Sada je to jedna velika 0. 
  2. Prijedlozi. Koliko god bi bilo super da svačije mišljenje vrijedi jednako, to jednostavno nije tako. Pogotovo ovdje gdje se nečija mišljenja skrivaju iza pseudonima starog 3 tjedna. Nakon godina provedenih na forumu ljudi se upoznaju i znaju tko koliko zna o pojedinoj temi. Samim time, kada primjerice neki poznavaoc hardvera stisne TU na neki prijedlog hardvera, znaš da je to to. Prijedlog je legitiman jer je korisnik kojem vjerujem potvrdio prijedlog, iako ga nije sam napisao. Opet - vrlo korisno, a beskrajno jednostavno. Ne moram tražiti još nečije mišljenje, jer su mi mišljenja tu na dohvat ruke. Pogledam listu TU/TD i vidim tko misli da je prijedlog dobar, a tko misli da nije.
  3. Opovrgavanje. Korisnik A napiše "Core i7 ti znači da proc ima 7 jezgri", korisnik B stisne TD. Ovdje sad pak nije stvar mišljenja, već jednostavno opovrgavanja netočne činjenice. Korisnik B je iskusni "hardver guru" i svi odmah znaju da korisnik A piše gluposti.
  4. Društveni aspekt. Kada je ukinuta lista nickova ukinut je i značajan društveni aspekt foruma. Jednostavno si bio u mogućnosti pronaći svoje istomišljenike. Neki s istim ciljem imaju face grupe, neki idu na kojekakve radionice, neki idu u crkvu, a mi smo imali TU/TD. Ljudi koji isto misle postaju bliski, a ukidanjem ove liste forum je baš postao "hladno" mjesto.

 

Najbolja stvar je to što ovo gore nije nigdje pisalo. Stvar se razvijala spontano. Vi ste nam dali alat, a mi smo ga pretvorili u puno više od "+" i "-" koji postoje i na ostalim forumima. Siguran sam da ovo što sam napisao iznad nisu svi načini na koji su TU/TD bili korisni.

 

Mislim da je iz svega navedenog jasno da je jedino pravo riješnje jednostavno vratiti stvari kakve su bile. Nisam fan niti ovog novog prijedloga da se prikaz nickova omogući samo forumašima sa stažem jer se nije jednom desilo da su se forumaši sa povelikim stažem malo zaigrali sa stilom pisanja i pobrali ban, pa napravili novi account. Osim toga, postoje i oni koji dugo prate forum, ali su se tek nakon t vremena odlučili registrirati. Ne vidim zašto njih uskratiti za ovaj esencijalni feature. Između ostalog, tko kaže da i novi članovi ne mogu imati bogato znanje i želju za konstruktivnim sudjelovanjem na forumu.

 

Post sam počeo pisati dok još nitko nije u temi odgovorio. Pregledom teme sada na kraju vidim da su se između ostalih javila i dva stara kompanjona sa vrlo sličnim razmišljanjem:

boxer kaže...

Ovaj zadnji prijedlog je privlačan, ali mislim da bi svi trebali imati isto pravo da vidimo tko se slaže ili ne slaže.

Onjegin kaže...

Dok sam imao svoju ekipicu koja mi je davala TU uvijek sam otvarao da vidim tko mi je dao i činili su da mi je toplo oko srca.

 

Mislim, forum ima mane, počevši od toga što je XXX-man moderator do toga što su skoro svi ljudi od prije nekoliko godina nestali, ali otkako je uvedena TU/TD promjena sve se promijenilo. Sve je zahladnjelo.

{#}

 

Btw., što se tiče ovih prijava za "osvetu putem TD" - i to je imalo svoje čari. Točno vidiš tko je dovoljno balav da mu tako nešto padne na pamet, a i egoistu kojega to smeta. Predlažem da se u pravilima napomene da TU/TD ne utječu na rejting, te da, koliko god nekome to čudno zvučalo, nije moguće nekoga prijaviti moderatorima na osnovu toga što ima drugačije mišljenje...

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
11 godina
neaktivan
offline
Re: Daljnji status TU / TD
DamageHigh kaže...

 

TU

15 godina
neaktivan
offline
Daljnji status TU / TD

Mozda bi bilo dobro omoguciti stavljanje TD-ova samo u podforumima u kojim doticni korisnik ima barem x poruka. Tako su vece sanse da taj korisnik i ima nekakvog pojma o npr mobitelima a nije dosao samo spamati sa td-ovima.

 

Tako npr ja ako nemam nijednu poruku u podforumu za mobitele pretpostavlja se da nisam dovoljno kompetentan za slaganje odnosno ne slaganje sa nekim postom. broj poruka ne treba biti velik posto je cilj unistiti spam sa td ovima a rijetko koji troll nabije recimo deset postova unutar nekog podforuma.

--------------------------------------------------------------------------------------------
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.8.2014 7:32 (zerocool12).
 
2 8 hvala 0
16 godina
offline
Daljnji status TU / TD

Ja sam jednom davno predlozio da bi mogli uvesti sljedece resenje, ali malo nadogradjeno:

Stisnes TD i otvori ti se mali popup ili neka mala opcija ispod posta s kojim se ne slazes, i imas dvije opcije. 

1. Napisati u par recenica zasto se ne slazes i to bi se prikazivalo ispod posta ali bi bilo nevidljivo i trebalo bi se kliknuti za prikaz tog kratkog teksta neslaganja. 

2. Druga opcija za pravi post. 

 

E sad, nekaj od toga bi morao napisati. Ako nis ne napises, nema td. Gluposti, trolanje i spamanje, naravno, zastoko kazniti. 

Uglavnom, to bi bilo kao "quick reply" i pravi "reply" - nekaj moras izabrati. Quick bi bio vezan za post i vidljiv samo ako se klikne, a pravi bi bio klasican citat i zezi. 

Steam: ukay1000 Xfire: ukay1000 LoL: Cquencer Molten WoW Warsong: Steelrock (ally)
Moj PC  
4 8 hvala 0
13 godina
offline
Re: Daljnji status TU / TD

Ja sam za novo, naprednije rješenje. Ne bih htio da se uvodi nikakva diskriminacija po pitanju staža, broja postova ili sličnog. Bolje bi bilo kada bi se pratio omjer TU/TD-ova, učestalost bilo kojeg od ova dva u jednoj temi (npr veseljak kojeg uveseljava da zakelji TD svima u temi bez obzira o čemu pisali) ili nešto drugo u ovom smjeru.

 

Da li prikazati ili ne onoga tko je dao TD ili TU? U nekim situacijama bi volio vidjeti a u drugima me to jednostavno ne zanima. vjerujem da je tako i s većinom ostalih na forumu.

Stručnjak za odmaganje...
13 godina
offline
Daljnji status TU / TD

Iako sam za prikaz liste korisnika isto tako sam za novo, naprednije rješenje.

Bilo bi fora kada bi se uvela neka zabrana novim korisnicima i dodala lista korisnika koji su dali TU/TD. Mislim da tada više ne bi bilo priča o Eposu i njegovim klonovima.

 

U temi "Ukinite TU TB" dao sam još jednu korisnu ideju, da se postavi na profilu gumb "Prijavi autora" kojim bi se mogli prijaviti Eposovi klonovi, a i neki drugi autori. Njegove klonove je malo teže prijaviti jer oni ne pišu nikakve poruke, jedina im je svrha lupati TD određenim forumašima. Ti se klonovi trenutno ne mogu nikako prijaviti osim privatnih poruka, a glupo mi je bezveze spamati moderatore 

 

Bilo je slučaja kada neki forumaš nije htio prihvatiti moj savjet za rješenje jednog problema i to sve zbog dva ili tri TD-a. 

 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Daljnji status TU / TD

Ukinite skroz, korisnik neka argumentira zašto se oko nečega slaže ili ne slaže. Prst dolje ili gore često navodi na pogrešan zaključak.

Moj PC  
7 12 hvala 0
13 godina
offline
Re: Daljnji status TU / TD
ukay1000 kaže...

Ja sam jednom davno predlozio da bi mogli uvesti sljedece resenje, ali malo nadogradjeno:

Stisnes TD i otvori ti se mali popup ili neka mala opcija ispod posta s kojim se ne slazes, i imas dvije opcije. 

1. Napisati u par recenica zasto se ne slazes i to bi se prikazivalo ispod posta ali bi bilo nevidljivo i trebalo bi se kliknuti za prikaz tog kratkog teksta neslaganja. 

2. Druga opcija za pravi post. 

 

E sad, nekaj od toga bi morao napisati. Ako nis ne napises, nema td. Gluposti, trolanje i spamanje, naravno, zastoko kazniti. 

Uglavnom, to bi bilo kao "quick reply" i pravi "reply" - nekaj moras izabrati. Quick bi bio vezan za post i vidljiv samo ako se klikne, a pravi bi bio klasican citat i zezi. 

Čini se kao dobra ideja ali kada Epos da TD on može napisati razlog "uwbgdksoalavdsjdv" ili  ....................... pa ti je to onda kao i da nemaš tog prozorčića.

XXX kaže...

Ukinite skroz, korisnik neka argumentira zašto se oko nečega slaže ili ne slaže. Prst dolje ili gore često navodi na pogrešan zaključak.

Također sam i za to jer Epos se izjasnio kako nam on nikada neće dati TU ili hvala tako da je sa time problem riješen.

16 godina
neaktivan
offline
Daljnji status TU / TD

sry na {#} ,but who is fu{#}ing Epos o kojem pričati???

 

i da ne bude skroz off i ja sam za da se vrati ili na staro da se vide imena ili da bude limitirano novim članovima sa djeljenjem TU i TD dok ne sakupe određeni staž i/ili godinu na forumu tj.novo, naprednije rješenje.

Dok ne probam lava, svinja je za mene kralj životinja!
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.8.2014 11:13 (jura).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Daljnji status TU / TD
Marko :D kaže...
Čini se kao dobra ideja ali kada Epos da TD on može napisati razlog "uwbgdksoalavdsjdv" ili  ....................... pa ti je to onda kao i da nemaš tog prozorčića.

Onda mu moderator da ban, ali ni to se nije pokazalo kao riješenje.

Ne obaziri se na TD, to su samo TD Trollovi, nemaju pojma o ničemu, pa moraju zaje... one koji nešto znaju. ;-))))))) (i3 4130 pojede ovaj tvoj i3 3240 za doručak) :D OMG.
14 godina
offline
Daljnji status TU / TD

Pod razlog može napisati da se ne slaže

http://www.youtube.com/user/Brzi559
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.8.2014 11:19 (Gremlin144).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Daljnji status TU / TD

Ja predlažem da se vrati lista TU, a TD lista ne.

 

U početku je bilo čudno pisati u raspravi i ne znati tko se eksplicitno slaže s tobom, iako se često da iščitati iz tuđih postova tko je istomišljenik, a tko nije. Doduše, to ne znači da se uvijek istomišljenici slažu s tvojim postovima. A ostaviti TD listu skrivenom čisto zato da se spriječe svađe i žaljenje moderatorima ako netko smatra da nije zaslužio TD. Osobno jako rijetko dajem TD, ali ima forumaša čije mišljenje poštujem pa daju TD za doslovno bilokakvo neslaganje što je meni isto ok (zato gumb i služi pa je na svakome da procijeni kad će ga iskoristiti). I često su laki na TD-u bili prozivani kad je postojala lista i često su im ljudi u osveti davali TD.

 

Ako netko izjavi glupost - da iskoristim već navedeni primjer da i7 ima 7 jezgri - neovisno o tome je li lista TD vidljiva, javit će se 5 ljudi u periodu od 5 minuta koji će opovrgnuti tu tvrdnju. Čak postoji i "zakon" koji podržava ovu tvrdnju, tzv. Cunningham's law. Dakle, ubrzo će se riješiti problem dezinformiranja budući da je Bugov forum megalomanski i ima forumaša koji će reagirati. Uz to, postoji i gumb TD koji će tih 5 ljudi pritisnuti pa uz sve navedeno nije potrebno i vidjeti je li i neki stručnjak za temu dao TD da se shvati da je tvrdnja kriva.

 

A što se tiče trollerskih TD, ostavio bih moderatorima na izbor (ne)rješavanje tog problema. Meni ne smetaju TD na moje postove. Vidim ih i kad bih mogao odabrati, radije bih da ih nema, ali mi ne smetaju.

 

Što se tiče multi-accova, nisam u toku tko to radi i koliko ljudi to radi, ali mi se ipak čini da je više unikatnih korisnika koji dolaze na forum u dobroj namjeri. Stoga se ne slažem da je dobra ideja zabraniti novim korisnicima palčevanje. A što se tiče trollova, možda je najbolje ignorirati ih.

Broz before hoes
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.8.2014 11:21 (i_rambo_plache).
Moj PC  
2 3 hvala 0
13 godina
offline
Re: Daljnji status TU / TD
jura kaže...

sry na {#} ,but who is fu{#}ing Epos o kojem pričati???

 

i da ne bude skroz off i ja sam za da se vrati ili na staro da se vide imena ili da bude limitirano novim članovima sa djeljenjem TU i TD dok ne sakupe određeni staž i/ili godinu na forumu tj.novo, naprednije rješenje.

To ti je jedan lik na forumu koji je jednom dobio ban (ne sjećam se više zašto) i od tada stalno radi nove račune na forumu.

Cilj mu je uvlačiti forumaše u Off-Topic, davanje TD-a na svaki post te vrijeđanje forumaša. 

Na forumu ima jako puno njegovih računa (najčešće ih se prepoznaje po tome što su aktivni svaki dan i ne pišu nikakve poruke). Iako su ga moderatori već valjda 100 puta banali odnosno dali mu crni on se i dalje prijavljuje.

 

Jel ti sada malo jasnije? :)

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.8.2014 14:39 (Marko :D).
12 godina
protjeran
offline
Daljnji status TU / TD

Najsuvremenije rješenje je da se može vidjeti tko ti je lupio TD, zabraniti da se vidi  TU a pogotovo zabraniti da se vidi tko ti se zahvalio.

Ima tu hrpa ekipe koja lupa HVALA "kolegama" i za što treba a pogotovo za što ne treba, te jedni drugima dižu ranking, koji dakle nije objektivan prikaz "znanja" nekog forumaša o informatičkim temama.

( s vremenom će nestati "klanova" ).

 

Uvijek me zanimao odgovor čovjeka koji ima dosta buba ili kasnije zvjezdica, jer za pretpostaviti je da ta osoba ipak neki k**** zna o temi u kojoj se piše, no bezbroj puta sam se uvjerio da čovjek ima npr. četiri zvjezdice a mlati gluposti na kub.

 

Hvala na čitanju. {#}

Greška Poštovani, proizvod koji tražite trenutno nije dostupan.
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.8.2014 12:03 (Budokai).
 
1 8 hvala 0
16 godina
offline
Daljnji status TU / TD

Pa napisi da se ne slazes i dobit ces karton ili ban (ili bilo kakvu drugu glupost tipa ksjdkajdfhklasj). Ja recimo vise koristim mobilni bug cisto iz razloga da ne gledam TU/TD, ne zato sto mi smeta, nego da ne gledam fanbojeve i ignorantske istomisljenike koji se medjusobno podrzavaju bez obzira kakve im ti argumente plasiral. Najbolji primjer potonjeg je dok Baksa nekima zacepi svojom ostrom logikom (ponekad bezprijekornom), ali ljudi se s njome ne slazu. Tu sam od samog pocetka foruma i mogu slobodno reci da je i popustanje samih moderatora (ajmo reci da su postali softy), TU/TD zavrzlama i jos neki dodadjaji bas unistili onaj spirit kojeg je forum imao u pocecima. Svi smo raspravljali, trudili se nekaj napisati, bile su teme za chilanje i zaebanciju, bilo je fanboj ratova izmedju apple vs android, MS vs Linux vs MACos, Intel Vs AMD, CoD vs BF, ali sve je to nekako bilo lakse prozvakano i niko nikoga bas nije mrzil. Pogledaj na kaj forum danas lici. Napises da je mobicity muljanje lose i odmah dobijes prozivku da si kvazipostenjacina, prava 'rvatina, debil, idiot i slicno, a moderatori preko toga predju  bez kartona samo brisanjem poruka. Dok opet, neki moderatori i za najmanju glupost daju kartone (samo sto se nalaze u krivim podforumima, tamo di je zestoko moderatora kao da nema). Puno je faktora koji su doveli forum u ovo stanje kakvo je i trebalo bu poraditi na svemu, ne samo na TU/TD. 

Necu da ispadne da prozivam moderatore da ne rade svoj posao, ali moram reci da se radi o jakoj pristranosti s slabim razumijevanjem nekih. Imam osjecaj da ponekad samo prelete prijavljene postove, zakelje kartone i GG. Mozda je tako jer ih ima malo, neki jako slabo aktivni, pogotovo u nekim podforumima di su samo dva nadlezna (mislim da sam negdi videl i da je samo jedan).

Jos da spomenem mobilnu lakrdiju. Bug je u strasnom zaostatku tu. Ocito vrijedi ona - za koga je, dobro je.

Puno problema, malo resenja, a i nade. 

{#}

Steam: ukay1000 Xfire: ukay1000 LoL: Cquencer Molten WoW Warsong: Steelrock (ally)
Moj PC  
0 3 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Daljnji status TU / TD
Dr. Zoidberg kaže...

U anketi fali stavka "potpuno ukloniti" koja je nekako najavljena u tekstu <.<

Doista! U pravu si... Previdom to nisam uvrstio u listu ponuđenih odgovora... {#}

...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice