Boja moderatorskih postova na TN monitoru zaključana tema

poruka: 11
|
čitano: 1.746
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Boja moderatorskih postova na TN monitoru

Evo forumasi, ako biste bili ljubazni da se izjasnite da li imate problema s prikazom moderatorskih postova na TN LCD monitorima?

Ja pratim forum s TN i CRT monitorima, na jednom je jasno vidljiva boja moderatorskog posta - svijetlo plava (CRT), dok je na LCD-u neprimjetna. Jedino je vidim ako monitor gledam odozdo, ali je onda kontrast gornjeg dijela ekrana katastrofa.

Znam da je mozda do mog settinga, ali je monitor podesen kao kompromis izmedju raznih sadrzaja i sve prikazuje vrlo dobro, osim ovako nekih uleta :)

Evo, recimo, ova sivkasta nijansa iz dijela gdje se upisuje naziv teme je vidljiva (slika1).

Moj TN monitor je Samsung SM 931bf s postavkama brigh:60 contrast:80

Mozda sam ja osjetljiv jer prelazim sa crt-a na lcd, svakodnevno pa primjetim te razlike.

Ako neko ima slicnu kombinaciju(crt+lcd), zamolio bih za komentar.

Sa slika u prilogu mozete priblizno dobiti sliku kakvo je stanje na ekranu. Na slici2 je naxeemov ''plavi'' post (to sam vidio na CRT-u :))

Sad na TN-u moram pogadjati da li moderator samo ucestvuje u temi ili moderira (siva ili plava).

 

Unaprijed hvala na misljenjima.

 

Depresivni? Glup posao? Problemi u kući? Ne cijene vas? Novčani problemi? Umorni od svega? RJEŠENJE U JEDNOJ PILULI: YebiGA® 1000mg Kad je sve u k..., YebiGA®!
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.10.2008 16:35 (DrNasty).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Boja moderatorskih postova na TN monitoru

Zašto moraš pogadati? Pa lijepo ti ispod avatara pise dali je mod i onda vidis post... Mislim stvarno budalastina ja cu sada pratiti boje da razlikujem... Tek sam sada skuzio da to postoji. I btw kakav je tvoj problem? I zašto je to u ideje i sugestije? Neodlučan

"An expert is a person who has made all the mistakes that can be made in a very narrow field." - Niels Bohr
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Boja moderatorskih postova na TN monitoru

TN monitori inače se tako zovu jer kratica dolazi od govTNo. :)

Internet forumi, revolucija komunikacije, zajedno s ostalim medijima, opterećeni su hrpom šuma u informaciji koja munjevito gubi na kvaliteti. Dekadentno međusobno oglupljivanje prvi je simptom kronične bolesti cyber-društva punog zombija koji hrle ka izvoru najveće buke.
16 godina
offline
RE: Boja moderatorskih postova na TN monitoru

De dijete drago radje suti.

Ova tema sluzi Domagoju kao feedback jer ce na osnovu toga on promijeniti nijansu (ako bude zahtjeva).

To sto nisi kuzio da to postoji je samo potvrda problema.

I jos nesto, to sto je moderator neko, ne mora znaciti da mu je svaki post plav. Plavi su oni samo kad je neko u*rao motku :))

 

Zato, ucini nam uslugu i ne pisi vise u ovoj temi ako ne mozes dati konstruktivan prijedlog.

Depresivni? Glup posao? Problemi u kući? Ne cijene vas? Novčani problemi? Umorni od svega? RJEŠENJE U JEDNOJ PILULI: YebiGA® 1000mg Kad je sve u k..., YebiGA®!
16 godina
neaktivan
offline
Boja moderatorskih postova na TN monitoru

Ma ne deri se na njega jadnoga, jer i on valjda ima TN monitor:)

 

Ne može Domagoj tu puno. Ako želi neupadljivu, a ipak jasno raspoznatljivu boju, drži ovu plavu ili neku drugu nijansu blisku bijeloj. Problem je što TN monitori imaju jako lošu pokrivenost spektra, pa uopće ne kuže neke boje.

Ja sam imao smiješnu situaciju sa suradnikom koji je nedavno prešao na LCD, pa mi je dok je rezao PSD u HTML potpuno izostavio neke nijanse iz dizajna, što je ispalo jako smiješno jer on te boje nije ni primijetio, a ja sam vrištao što je propustio obojati plohe. :)))

Loši monitori su prokletstvo koje ozbiljno ugrožava svijet boja na računalima.

Internet forumi, revolucija komunikacije, zajedno s ostalim medijima, opterećeni su hrpom šuma u informaciji koja munjevito gubi na kvaliteti. Dekadentno međusobno oglupljivanje prvi je simptom kronične bolesti cyber-društva punog zombija koji hrle ka izvoru najveće buke.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Boja moderatorskih postova na TN monitoru

Znam, naxeem, ali ipak je realnost da je dosta korisnika na TN-u, iako ''To Ne valja''.

Zbog ovih gluposti sam rekao da cu pljunuti masnu lovu na slijedeci ne-TN monitor.

Evo ova sivkasta nijansa koju sam naveo je neupadljiva a ipak jasno vidljiva, mozda neka bliska toj?

Jedino ako nije vec jedna od ovih par-nepar nijansi koje se izmjenjuju na porukama?

Depresivni? Glup posao? Problemi u kući? Ne cijene vas? Novčani problemi? Umorni od svega? RJEŠENJE U JEDNOJ PILULI: YebiGA® 1000mg Kad je sve u k..., YebiGA®!
16 godina
neaktivan
offline
Boja moderatorskih postova na TN monitoru

Može se staviti neka zelena ili crvena. To bolje prolazi na TN-u mislim. Žuta, plava, ljubičasta... mislim da ne.

Internet forumi, revolucija komunikacije, zajedno s ostalim medijima, opterećeni su hrpom šuma u informaciji koja munjevito gubi na kvaliteti. Dekadentno međusobno oglupljivanje prvi je simptom kronične bolesti cyber-društva punog zombija koji hrle ka izvoru najveće buke.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Boja moderatorskih postova na TN monitoru

Imam LCD monitor :)

Meni sve uredno radi... Dijete drago :)

"An expert is a person who has made all the mistakes that can be made in a very narrow field." - Niels Bohr
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Boja moderatorskih postova na TN monitoru

Strašno loše si slikao monitor ,ali "Bago" se dobro vidi!....mala šala ,ali ako bude više ovakvih
primjedbi neka g.Domagoj reagira.Jer stavrno je slika loša a i razlika.

16 godina
neaktivan
offline
Boja moderatorskih postova na TN monitoru

Hm...hm...hm... pokušaj sa tabletom iz potpisa!!

Samo nemoj pretjerati, zbog mogućih nuspojava ;-))

Ah,ah, kakva sreća, stega sve je veća! Al me ovaj čovjek strogo gleda, ovdje mora biti reda. Njegovi mi prsti prijete, ti odavno nisi dijete. O da, ja nisam dijete, tebi moji prsti prijete.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Boja moderatorskih postova na TN monitoru

Evo, uspio sam podesiti monitor da bude koliko-toliko vidljivo.

Ovo gov.no od monitora je uzas i uvijek moram traziti neki kompromis za prikaz raznih sadrzaja, a ni jedan ne valja.

Sad mi je katastrofa kod prikaza drugih sadrzaja i vuce na zutu.Viče

Modovi, moze lock.

Depresivni? Glup posao? Problemi u kući? Ne cijene vas? Novčani problemi? Umorni od svega? RJEŠENJE U JEDNOJ PILULI: YebiGA® 1000mg Kad je sve u k..., YebiGA®!
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice