Dijeljenje titule po postovima

poruka: 36
|
čitano: 4.339
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Dieljenje titule po postovima

Imam jedan prijedlog u vezi titula u BUG-u pošto vidim da ljudi pišu svakojake gluposti kako bi postali moljac (lol)

dobiti veću titulu.Možda bi mogli djeliti titule po pametnim i pomoćnim postovima koje rade za druge!

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Dieljenje titule po postovima

Ideja sama po sebi nije loša ali teško izvediva.

Eventualno  bi  išlo  kad  bi  se  ono  ocijenjivanje  uvelo.

Pa  zavisi  o  broju  dobrih  ocijena  povisivati  rang.

To  bi  možda  bilo  najbolje.

Moglo  bi  se  povezati  kao  i  sadašnji  sistem  sa  brojem  postova  samo  što  bi

se  dobio  veci  rang  sa  vecim  brojem  dobrih  ocijena.


C2D@3430mhz@1,35V,GA-P35-DS4,2x1gb Geil ultra 800mhz@980mhz@2,2V, Gigabyte radeon HD 3870
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dieljenje titule po postovima
LUXX kaže...

Ideja sama po sebi nije loša ali teško izvediva.

Eventualno  bi  išlo  kad  bi  se  ono  ocijenjivanje  uvelo.

Pa  zavisi  o  broju  dobrih  ocijena  povisivati  rang.

To  bi  možda  bilo  najbolje.

Moglo  bi  se  povezati  kao  i  sadašnji  sistem  sa  brojem  postova  samo  što  bi

se  dobio  veci  rang  sa  vecim  brojem  dobrih  ocijena.


 Imaš pravo teško je izvediva jer nema toliko moderatora koji bi pratili topice
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dieljenje titule po postovima
Onda barem stavite da se ne broje poruke u podforumu Predstavljanje jer je to skoro sve teme su spam
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dieljenje titule po postovima
ali onda če forum svi napustiti ako makez broj postova jer većina su spameri i žele veću titulu od naxeema
16 godina
moderator
offline
RE: Dieljenje titule po postovima
sub_zero kaže...

Imam jedan prijedlog u vezi titula u BUG-u pošto vidim da ljudi pišu svakojake gluposti kako bi postali moljac (lol)

dobiti veću titulu.Možda bi mogli djeliti titule po pametnim i pomoćnim postovima koje rade za druge!

 Već sam ovo objasnio u nekoj drugoj temi - u planu je uvođenje ocjenjivanja (od samih korisnika i moderatora) smislenosti i kvalitete pojedinih postova. Na taj način će se dobiti jedan posebna rang lista ili kvalifikacije pojedinih autora. To je u planu za prvu veću nadogradnju...

Sadašnje titule su šaljive, valjda je to svima jasno, a doista je nemoguće suzbiti megaprodukciju vrlo malo smislenih postova - ima ljudi kojima je dovoljan povod samo broj postova koje su proizveli, pa čak i da nema bilo kakve titule - oni bi mlatili praznu slamu. Baš zato, da bismo "poštedjeli" forum tog smeća, uvedeni su polusmisleni podforumi poput "predstavljanja" jer očito ljudi vole dijeliti međusobne informacije kao što je tko je odakle, kakvu ima konfiguraciju, ima li ovo ili ono...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dieljenje titule po postovima
sub_zero kaže...
LUXX kaže...

Ideja sama po sebi nije loša ali teško izvediva.

Eventualno  bi  išlo  kad  bi  se  ono  ocijenjivanje  uvelo.

Pa  zavisi  o  broju  dobrih  ocijena  povisivati  rang.

To  bi  možda  bilo  najbolje.

Moglo  bi  se  povezati  kao  i  sadašnji  sistem  sa  brojem  postova  samo  što  bi

se  dobio  veci  rang  sa  vecim  brojem  dobrih  ocijena.


 Imaš pravo teško je izvediva jer nema toliko moderatora koji bi pratili topice
 Evo ja se za dobrobit foruma javljam za posao moderatoraCool

Windows XP is a 32-bit shell for a 16-bit extension to an 8-bit operating system designed for a 4-bit microprocessor by a 2-bit company that can't
stand one bit of competition
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dieljenje titule po postovima
Paolo2612 kaže...
sub_zero kaže...
LUXX kaže...

Ideja sama po sebi nije loša ali teško izvediva.

Eventualno  bi  išlo  kad  bi  se  ono  ocijenjivanje  uvelo.

Pa  zavisi  o  broju  dobrih  ocijena  povisivati  rang.

To  bi  možda  bilo  najbolje.

Moglo  bi  se  povezati  kao  i  sadašnji  sistem  sa  brojem  postova  samo  što  bi

se  dobio  veci  rang  sa  vecim  brojem  dobrih  ocijena.


 Imaš pravo teško je izvediva jer nema toliko moderatora koji bi pratili topice
 Evo ja se za dobrobit foruma javljam za posao moderatoraCool

 Također Smijeh
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dieljenje titule po postovima
NoNo sad ce se svi javljat za modove.
Ovdje se raspravlja o tome šta bi bilo dobro napravit sa rangovima i postovima.
A i to je vec odgovoreno od Mire
16 godina
neaktivan
offline
Dieljenje titule po postovima

Da se nadovežem na ovaj topic, ako će se uvest nekakvo ocjenjivanje forumaša s obzirom na aktivnost, kvalitetu postova i sl. mogli bi npr. glasat za forumaša mjeseca pa da se podijeli i kakva nagrada npr. BUG majica !Cool


AMD Athlon64 X2 4000+, Gigabyte GA-M56S-S3, 2x1GB DDR2 Kingmax 800 Mhz, ATI Radeon HD2600XT, Hitachi 250 GB SATA II, Maxtor 250 GB SATA II, Samsung DVD-RW, Logitech Wireless Keyboard & Mouse, Philips 190CW Widescreen 1440 X 900 !
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Dieljenje titule po postovima

Uh ovo bi bilo super kada bi se moglo provesti, no tko će sve silne korisnike pratiti


AMD Athlon64 X2 6000+, oc 6400, Sapphire HD3870 512MB DDR4, 4 x 2Gb Kingmax, 800Mhz, Asus M2R32-MVP, HDD Segate 250Gb, 16Mb, Chieftec power supply 650W Turbo Series
16 godina
offline
RE: Dieljenje titule po postovima

Nadopuna...

 

Bilo bi lakše da se odabere najbolja otvorena tema za svaki mjesec


AMD Athlon64 X2 6000+, oc 6400, Sapphire HD3870 512MB DDR4, 4 x 2Gb Kingmax, 800Mhz, Asus M2R32-MVP, HDD Segate 250Gb, 16Mb, Chieftec power supply 650W Turbo Series
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dieljenje titule po postovima

imam ideju

mogli bi BUGovci (i moderatori) nakon jednog mjeseca na jedan dan zatvorit forum i onda davat titule ili netko bi mogao postat moderator.

Što mislite?

16 godina
offline
RE: Dieljenje titule po postovima

Također se onda javlja pitanje hoće li se dobiti veća ocjena za dobar odgovor na neki post ili za dobro postavljen inicijalni post? Imamo tu i odgovora koji su prihvaćeni od strane nekoga tko postavlja pitanje u vezi nekog problema (bonus bodovi?) ili recimo nekog unutar istog thread-a tko se samo nadovezuje na neku temu i sl. Trebat će se to razraditi malo, ali u načelu dobra ideja Osmijeh


Intel Core2 Duo E8400 6MB, 4GB OCZ Gold 800Mhz, Gainward GF8800GTS 640MB, Gigabyte X38-DS4 Ultra Durable 2
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dieljenje titule po postovima
imam još jednu ideju :)
zasto nebi uveli za moderatore jedan gumb na svakom postu pa tako kome se svidi neka klikne taj gumb (od moderatora) pa tako kada se skupi pojedini broj računalo mu automatski daje veću titulu
što mislite?
16 godina
offline
RE: Dieljenje titule po postovima

To sa 'gumbima' zvuči kao dosta dobra ideja..   

 

moderatori, vaš potez!


Intel Core2 Duo E8400 6MB, 4GB OCZ Gold 800Mhz, Gainward GF8800GTS 640MB, Gigabyte X38-DS4 Ultra Durable 2
16 godina
offline
Dieljenje titule po postovima

Možda malo out teme, ali mislim da bi pridonijelo kvaliteti foruma je možda da se sve teme koje nisu vezane za IT obrišu i da se iste ne mogu otvarat, odmah se u protivnom brišu, naravno forumaši imaju mogićnost prijave istih.

Dobro postoji za sad odvojena podcijelina za to, ali onda da se ne broje postovi, kako se voli reći nabijamo si postove.

 

 

A sad što se tiše dodijeljivanja titula treba to dobro od strane forumske ekipe, mislim na moderatore to sve organizirati da si nebi netko otvorio još jedan NIK kojim bi nabijao postove svom pravom, za kojeg si drži. Mislim, treba tu dosta truda i ideja, kako to sve organizirati ako se želi isto napraviti.

 

Ima nas nekolicina ovdije koja je spremna pomoći, idejama/sugestijama...

 

 


hcsc
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dieljenje titule po postovima

pa mogli bi uvest  ono kao i na BUX-da si nemožeš napravit drugi account ako ti prvi nije izbrisan

16 godina
neaktivan
offline
RE: Dieljenje titule po postovima
Sve su to fine ideje ali kao što rekoh teško izvedive.
Lako je neku funkciju ugraditi u forum.
Druga stvar je zloupotrebljavanje iste.
Dakle ako se takvo što napravi mora funkcionirati bez mogucnosti varanja.

To sa gumbima nije loša ideja ali onda bi se ocijenjivali samo modovi.
A naša funkcija nije primarno odgovarat u threadovima.
Dakle koliko nam vrijeme dozvoli toliko pišemo.
16 godina
neaktivan
offline
Dijeljenje titule po postovima

Pa to je OK, ako da oni koji su protjerani ne mogu opet otvoriti account kao da ništa nije bilo.

Mislim da je ona ideja od sub_zero-a sa gumbima jako dobra

Off Topic: Na BUX možeš imat više account-a, samo moraš pazi da e ne uhvate


Windows XP is a 32-bit shell for a 16-bit extension to an 8-bit operating system designed for a 4-bit microprocessor by a 2-bit company that can't
stand one bit of competition
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dijeljenje titule po postovima

Imam još jednu ne baš dobru ideju kao s gumbovima.

Možda bi mogli stavit da korisnici ocjenjuju postove,ali znam da će se neki dogovorit (ja klikćem za tebe ti za mene) ali zato ti ocjenjeni postovi ne bi mogli biti valjani sve dok neki moderator to ne potvrdi.(naravno mora pročitat postove kako bi ih ocijenio) a ako netko ima dogovor (ja klikćem za tebe ti za mene) i moderator skuži odma jedan ban!

pa bi svaki mjesec ostavili (recimo) 5 korisnika koji su imali dobre postove i topice, da  korisnici glasaju za moderatora.

Što mislite?


Što je cigara?
Cigara je smotak dima koji na jednoj strani ima vatru, a na drugoj budalu.
16 godina
moderator
offline
RE: Dieljenje titule po postovima
sub_zero kaže...

pa mogli bi uvest  ono kao i na BUX-da si nemožeš napravit drugi account ako ti prvi nije izbrisan

Silno me zanima kako bi se to izvelo. Ja to ne znam napraviti i mislim da se ne može. Možda netko zna? 

Domagoj
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dieljenje titule po postovima
Domagoj kaže...
Silno me zanima kako bi se to izvelo. Ja to ne znam napraviti i mislim da se ne može. Možda netko zna? 

 pa pročitaj ono iznad što sam napisao što misliš o tome ? to je ipak bolja ideja.Zar ne?

Što je cigara?
Cigara je smotak dima koji na jednoj strani ima vatru, a na drugoj budalu.
16 godina
moderator
offline
RE: Dieljenje titule po postovima
sub_zero kaže...
Domagoj kaže...
Silno me zanima kako bi se to izvelo. Ja to ne znam napraviti i mislim da se ne može. Možda netko zna? 

 pa pročitaj ono iznad što sam napisao što misliš o tome ? to je ipak bolja ideja.Zar ne?

Miro je već odgovorio što je u planu.
Glasanje za moderatore nikada neće biti javno. Izbor moderatora je autonomna stvar redakcije i takva će ostati za vijeke vjekova.

Domagoj
16 godina
neaktivan
offline
Dijeljenje titule po postovima

Obično se titule dijele po postovima, ali ima ljudi koji su manje od tjedan dana na forumu, a već imaju 200 postova.

 

Ove sve ideje s gumbima čine mi se prekomplicirane. Ja mislim da bi bilo najbolje da se zamrzne jedna tema koja bi se zvala "Forumaš mjeseca" ili sl. u kojoj bi svako pisao svoje dojmove o drugima. No opet, mogao bi neko drugoga zablatit pa bi možda nastale i svađe...

 

BTW meni ne trebaju statusi, ja znam da sam faca! :)

Ne fakat, ja dolazim na forum, ne da skupljam postove, nego da saznam stvari koje me zanimaju. Čak bi i ukinuo statuse, samo da postoje moderatori i korisnici, a da možeš postati moderator ako se stvarno istićeš.


volim jesti metkeeee!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dieljenje titule po postovima
Domagoj kaže...
Miro je već odgovorio što je u planu.
Glasanje za moderatore nikada neće biti javno. Izbor moderatora je autonomna stvar redakcije i takva će ostati za vijeke vjekova.

 ma ja govorim o ideji o gumbima  evo napisat ću opet

I

mam još jednu ne baš dobru ideju kao s gumbovima.

Možda bi mogli stavit da korisnici ocjenjuju postove,ali znam da će se neki dogovorit (ja klikćem za tebe ti za mene) ali zato ti ocjenjeni postovi ne bi mogli biti valjani sve dok neki moderator to ne potvrdi.(naravno mora pročitat postove kako bi ih ocijenio) a ako netko ima dogovor (ja klikćem za tebe ti za mene) i moderator skuži odma jedan ban!

pa bi svaki mjesec ostavili (recimo) 5 korisnika koji su imali dobre postove i topice, da  korisnici glasaju za moderatora.

Što mislite?


Što je cigara?
Cigara je smotak dima koji na jednoj strani ima vatru, a na drugoj budalu.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dieljenje titule po postovima

Imam još jednu ideju ala Forumaš Mjeseca, zvala bi se Spamer Mjeseca pa bi to možda navelo neke ljude na ovom forumu (neću nikoga imenovat) da prestanu sa bezveznim bildanjem postova !


AMD Athlon64 X2 4000+, Gigabyte GA-M56S-S3, 2x1GB DDR2 Kingmax 800 Mhz, ATI Radeon HD2600XT, Hitachi 250 GB SATA II, Maxtor 250 GB SATA II, Samsung DVD-RW, Logitech Wireless Keyboard & Mouse, Philips 190CW Widescreen 1440 X 900 !
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dieljenje titule po postovima
Groza kaže...

Imam još jednu ideju ala Forumaš Mjeseca, zvala bi se Spamer Mjeseca pa bi to možda navelo neke ljude na ovom forumu (neću nikoga imenovat) da prestanu sa bezveznim bildanjem postova !


  AHAHAHA kako sam se dobro nasmijao :D :D xD xD   Burn them all xD
Ne  kuzim  zašto  izmišljate  glu*****  i  pretvarate  ovaj  forum  u  djecji  forum  sa  svim  tim  glu********.
PCE-e  je  jednom  davno  imao  isto  tako  neko  bodovanje  rankove  i  te  "piz******"  i  to  je  bilo  ukinuto.  Bugovci  NHF  ali  imate  dosta  "sr*****"  vec  sad  po  forumu  i  sa  ovim  dosadašnjim  "titulama" koje neki clanovi smatraju da trebaju što prije "osvojiti". Besmisleno je nekoga poticati da piše korisne postove kako bi dobio neke bodove i sl. A i mogu vam reci kako ce to izgeldati pojedinci koji nemaju pametnijega posla ce copy/paste sa stranih foruma i sitova na ovaj forum samo kako bi dobili za to "bodove" a oni nešto genijalniji ce to mozda prevesti. Onaj koji zeli i i moze pisati korisne postove ce to raditi bez poticaja sa nekim bodovima ;)
I  ovako  vam  po  mojem  mišljenju  manjka  moderatora,  supermoderatora    pa ne znam kako cete se onda još nositi sa tim...

May The Force be With You DuDe!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dieljenje titule po postovima
Darth Punisher kaže...

  AHAHAHA kako sam se dobro nasmijao :D :D xD xD   Burn them all xD
Ne  kuzim  zašto  izmišljate  glu*****  i  pretvarate  ovaj  forum  u  djecji  forum  sa  svim  tim  glu********.
PCE-e  je  jednom  davno  imao  isto  tako  neko  bodovanje  rankove  i  te  "piz******"  i  to  je  bilo  ukinuto.  Bugovci  NHF  ali  imate  dosta  "sr*****"  vec  sad  po  forumu  i  sa  ovim  dosadašnjim  "titulama" koje neki clanovi smatraju da trebaju što prije "osvojiti". Besmisleno je nekoga poticati da piše korisne postove kako bi dobio neke bodove i sl. A i mogu vam reci kako ce to izgeldati pojedinci koji nemaju pametnijega posla ce copy/paste sa stranih foruma i sitova na ovaj forum samo kako bi dobili za to "bodove" a oni nešto genijalniji ce to mozda prevesti. Onaj koji zeli i i moze pisati korisne postove ce to raditi bez poticaja sa nekim bodovima ;)
I  ovako  vam  po  mojem  mišljenju  manjka  moderatora,  supermoderatora    pa ne znam kako cete se onda još nositi sa tim...

  Ovaj post stoji i za uokvirit je.
Kao  prvo  bi  trebalo  uvest  još  modova.
Da  ne  pada  sve  na  mene  i  naxeema.
Ljudi  iz  redakcije  nemogu  uvijek  biti  tu  tak  da  kontrola  fali.
Ostatak  napisanog  stoji  također.
Ali  vidi  se  vec  po  napisanom  i  poznamo  mi  vec  naše  pacijente  da  znamo  da  netko  ko  uvijek  samo
brlja  gluposti  i  stalno  nešto  pita  nemože  napisat  howto  o  necem  kompliciranom.
Ljudi  se  jednostavno  moraju  uozbiljit. 

C2D@3430mhz@1,35V,GA-P35-DS4,2x1gb Geil ultra 800mhz@980mhz@2,2V, Gigabyte radeon HD 3870
16 godina
moderator
offline
RE: Dieljenje titule po postovima

Jedna je stvar da li nam fali moderatora, a druga koliko treba uvesti strogosti? Sasvim sigurno nam fali moderatora u smislu da bi baš u svakom trenutku netko bio online i reagirao ako naleti neka budala i počne raditi svinjarije. Tako da ćemo uskoro povećati broj moderatora.

 

No, puno je veći problem - koliko biti strog i brisati teme koje su besmislene? Ima dosta tema "ovo protiv onog", ali neke su čak i zanimljive, ima dobrih komentara - pa se ne može moderatorima reći "brišite sve što sluti na spamerski kutak"

 

Onda ima bezveznih poruka ("ha ha ha", "nemam pojma, ali...", "ne kužim...") - jednostavno ih je obrisati, ali na taj način se ubije i svaki oblik spontanosti...

 

Da li potpuno zabraniti off topic teme (ZERP, vicevi, TV serije...)? Ako bi doista htjeli uredni i pristojni IT forum - sve bi to trebalo obrisati! Ali, ljude valjda veseli razmjenjivati i takve pričice, pa bi bilo puno uvrijeđenih...

 

Forum je sam po sebi javno okupljalište i očekivati sterilno uredne stranice je iluzorno.

 

Ima nekolicina ljudi koji svojim "mlaćenjem prazne slame" idu moderatorima na živce, ali ih ne kažnjavaju jer ne rade ništa izravno loše (to što su nepismeni i možda malo manje pametni, zreli, školovani - nije grijeh), no ako to ide na živce drugim sudionicima foruma - neka se koriste mogućnošću "prijavi poruku" i na taj način ukažu moderatorima koga treba opomenuti ili udaljiti s foruma!

 

Forum će biti onakav kakvog ga svi skupa budemo stvarali i održavali!

 

P.S.

Npr. - pogledajte naslov ove teme! Moderator je i njega mora popravljati jer ga sub_zero, kao pokretač, nije pravilno napisao! :(

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.3.2008 21:31 (Miro).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice