Dinamički potpis na forumu

poruka: 23
|
čitano: 3.408
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Dinamički potpis na forumu

Koliko vidim da potpis na forumu nije direktno povezan sa profilom. To znaži da promjena potpisa u profilu neće promjeniti potpise na već poslanim temama?


=WZ= Dado_mt
http://www.bfwarzone.net
"Are you trying to TK me or you're just noob"
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: Dinamički potpis na forumu
dado_mt kaže...

Koliko vidim da potpis na forumu nije direktno povezan sa profilom. To znaži da promjena potpisa u profilu neće promjeniti potpise na već poslanim temama?


 Tako je.

Domagoj
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dinamički potpis na forumu

Hmmm, mislim da bi se to trebalo izmjeniti i uraditi da se potpis direktno ucitava iz mysql baze.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Dinamički potpis na forumu
Domagoj kaže...
dado_mt kaže...

Koliko vidim da potpis na forumu nije direktno povezan sa profilom. To znaži da promjena potpisa u profilu neće promjeniti potpise na već poslanim temama?


 Tako je.

 A to bi onda trebalo značiti da se pri postanju svake poruke potpis ponovo upisuje u bazu zajedno sa porukom.
Po meni je to glupo jer se pospotrebno popunjava baza podataka.

There's too many self-Indulgent wieners in this city with too much bloody money!
16 godina
moderator
offline
Dinamički potpis na forumu

Potpis je sastavni dio poruke, a ne dio profila - nešto si napisao i zatim to potpisao, što se smatra pristojnim u pismenoj komunikaciji, i ne vidimo zašto bi se to naknadno automatski mijenjalo - u trenutku pisanja poruke si imao potpis koji si imao i njime potpisuješ svoj tekst. To što ga možeš definirati u profilu samo je pomoć da ga ne moraš svaki puta kucati. Uostalom, tako je to rješeno u svim e-mail klijentima (doduše, tamo niti ne može biti drugačije).

 

To što ga mnogi koriste za druge stvari, drugi je par rukava. Vjerujem da bi mnogi rado da ako dodaju neki svoj URL u potpis, da se pojavi na svim porukama koje su do sada napisali, no to nije smisao potpisa.

 


Domagoj
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Dinamički potpis na forumu
Domagoj kaže...

Potpis je sastavni dio poruke, a ne dio profila - nešto si napisao i zatim to potpisao, što se smatra pristojnim u pismenoj komunikaciji, i ne vidimo zašto bi se to naknadno automatski mijenjalo - u trenutku pisanja poruke si imao potpis koji si imao i njime potpisuješ svoj tekst.


 Ima jos jedna stvar koja ide u prilog ovom stavu, bar sto se mene tice. Ja sam kao i mnogi drugi koristio potpis za prikaz vlastite konfiguracije. E sad, u nekim raspravama sam navodio ''vidi potpis'' da ne tipkam ono isto sto stoji u potpisu. Sad da se to promjeni i u tim prijasnjim porukama nakon sto ja u profilu izmjenim potpis, ne bi bilo dobro (navodilo bi na zabunu ako bi neko kasnije citao te postove). Mislim da je to slucaj i sa drugim korisnicima koji su radili na isti nacin.

Opinion is like an as*hole, everyone has it!
16 godina
moderator
offline
RE: Dinamički potpis na forumu
DrNasty kaže...
 Opinion is like an as*hole, everyone has it!

Eto još jedan izvrstan primjer - ne bi li bilo šteta da DrNasty jednom u budućnosti promijeni potpis i onda se promijeni i u ovoj temi, a tako izvrsno paše u temu :-)

Domagoj
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dinamički potpis na forumu
Domagoj kaže...

Potpis je sastavni dio poruke, a ne dio profila - nešto si napisao i zatim to potpisao, što se smatra pristojnim u pismenoj komunikaciji, i ne vidimo zašto bi se to naknadno automatski mijenjalo - u trenutku pisanja poruke si imao potpis koji si imao i njime potpisuješ svoj tekst. To što ga možeš definirati u profilu samo je pomoć da ga ne moraš svaki puta kucati. Uostalom, tako je to rješeno u svim e-mail klijentima (doduše, tamo niti ne može biti drugačije).

 

To što ga mnogi koriste za druge stvari, drugi je par rukava. Vjerujem da bi mnogi rado da ako dodaju neki svoj URL u potpis, da se pojavi na svim porukama koje su do sada napisali, no to nije smisao potpisa.

 


 Ok, sa potpisom potpisuješ tekst koji si napisao. Pošto nikada nećeš pisati istu poruku, ostaje da mjenjaš potpis svaki puta kada odgovaraš nekome ili postavljaš novu temu.
Znači ideš odgovarat na poruku, prvo moraš otić u profil i izmjenit potpis pa tek onda odgovorit nekome.

E sad, u nekim raspravama sam navodio ''vidi potpis'' da ne tipkam ono isto sto stoji u potpisu. Sad da se to promjeni i u tim prijasnjim porukama nakon sto ja u profilu izmjenim potpis, ne bi bilo dobro (navodilo bi na zabunu ako bi neko kasnije citao te postove).
E to što se tebi ne da pisat koju konfu imaš pa ju jednom napišeš u potpis nije nikakav razlog zašto bi se potpis vezao za poruku.




There's too many self-Indulgent wieners in this city with too much bloody money!
16 godina
offline
Dinamički potpis na forumu

Domagoj je rekao da moj potpis sve govori :) Tebi pase ovo, meni ono, nekom nesto trece, itd...a bugovci onda odluce kako ce biti na njihovom forumu. Ne moze se svima udovoljiti pa ne treba ni pokusavati. 1000 ljudi, 1000 cudi.


Opinion is like an as*hole, everyone has it!
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: Dinamički potpis na forumu
coder_ kaže...
 Ok, sa potpisom potpisuješ tekst koji si napisao. Pošto nikada nećeš pisati istu poruku, ostaje da mjenjaš potpis svaki puta kada odgovaraš nekome ili postavljaš novu temu.
Znači ideš odgovarat na poruku, prvo moraš otić u profil i izmjenit potpis pa tek onda odgovorit nekome.

Pročitao sam ova dva reda pet puta (stvarno, ne pretjerujem) no jednostavno ne kužim što želiš reći, zašto bi želio mijenjati potpis za svaku poruku? 

Domagoj
16 godina
offline
Dinamički potpis na forumu

On izgleda kad nekom odgovara, ne pise post ko i svi, nego ostavlja prazan post a odgovara potpisom :)


Opinion is like an as*hole, everyone has it!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dinamički potpis na forumu
Domagoj kaže...
coder_ kaže...
 Ok, sa potpisom potpisuješ tekst koji si napisao. Pošto nikada nećeš pisati istu poruku, ostaje da mjenjaš potpis svaki puta kada odgovaraš nekome ili postavljaš novu temu.
Znači ideš odgovarat na poruku, prvo moraš otić u profil i izmjenit potpis pa tek onda odgovorit nekome.

Pročitao sam ova dva reda pet puta (stvarno, ne pretjerujem) no jednostavno ne kužim što želiš reći, zašto bi želio mijenjati potpis za svaku poruku? 

 E pa vidiš...
Napisao si da potpisom potpisuješ tekst koji si upravo postao. Dakle, po tome bi potpis trebao biti barem na naki način vezan uz poruku koju si upravo napisao.
Pošto se potpis ne može mjenjati, ostaje jedino da prije svakog postanja odgovora promjeniš potpis pa da bude u skladu sa odgovorom.

Evo Domagoj što si napisao:

nešto si napisao i zatim to potpisao

I zamisli imaš potpis "Zemlja" a nekome odgovoriš "Nebo".
Dakle napisao si "Nebo" i potpisao ga sa zemlja. Dvije krajnosti.

I da, potpis se mjenja u postavkama profila a ne u poruci. :))) Dakle, potpis je dio profila (pošto je ovo forum i njegova primarna funkcija su rasprave preko poruka).

 

There's too many self-Indulgent wieners in this city with too much bloody money!
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.4.2008 14:10 (coder_).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dinamički potpis na forumu
DrNasty kaže...

On izgleda kad nekom odgovara, ne pise post ko i svi, nego ostavlja prazan post a odgovara potpisom :)


Huh? 

Entrepreneurs are simply those who understand that there is little difference between obstacle and opportunity and are able to turn both to their advantage.
16 godina
offline
RE: Dinamički potpis na forumu
naxeem kaže...


         Huh? 

 Ma malo sam se nasalio jer zeli da mu potpis bude u skladu s porukom koju pise. Uglavnom to je rasprava izmedju njega i Domagoja pa se ne zelim vise ukljucivati. :)

Opinion is like an as*hole, everyone has it!
16 godina
moderator
offline
RE: Dinamički potpis na forumu
coder_ kaže...
I zamisli imaš potpis "Zemlja" a nekome odgovoriš "Nebo".
Dakle napisao si "Nebo" i potpisao ga sa zemlja. Dvije krajnosti.

Ja tekst (mail, poruku, članak...) koji napišem obično potpisujem svojim imenom, ponekad i prezimenom te još ponekim kontakt podatkom.

Ako se ti želiš potpisivati sa "Zemlja", samo izvoli. Ako želiš mijenjati potpise ovisno o poruci, te tako spomenuti i ostale planete kad misliš da bolje pašu, također, samo daj. :-)

Ne vidim kakve to sve skupa ima veze s naslovom ove teme i uvodnim pitanjem koje je postavljeno, tako da odustajem od daljnje rasprave.

Domagoj
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dinamički potpis na forumu
DrNasty kaže...

On izgleda kad nekom odgovara, ne pise post ko i svi, nego ostavlja prazan post a odgovara potpisom :)


 A ti to meni reko, pa negi skonto da nije naxeem se umješao.

Al si rekao upravo suprotno onome što cijelo vrijeme pokušavam reć.

There's too many self-Indulgent wieners in this city with too much bloody money!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dinamički potpis na forumu
Domagoj kaže...
coder_ kaže...
I zamisli imaš potpis "Zemlja" a nekome odgovoriš "Nebo".
Dakle napisao si "Nebo" i potpisao ga sa zemlja. Dvije krajnosti.

Ja tekst (mail, poruku, članak...) koji napišem obično potpisujem svojim imenom, ponekad i prezimenom te još ponekim kontakt podatkom.

Ako se ti želiš potpisivati sa "Zemlja", samo izvoli. Ako želiš mijenjati potpise ovisno o poruci, te tako spomenuti i ostale planete kad misliš da bolje pašu, također, samo daj. :-)

Ne vidim kakve to sve skupa ima veze s naslovom ove teme i uvodnim pitanjem koje je postavljeno, tako da odustajem od daljnje rasprave.

 Oprosti, ali to si ti. I TI potpisuješ sve sa imenom. No primjetio sam da na ovom forumu ima još(trenutno) 2439 ljudi. Oćemo sad svi potpisivat imenom?
 Vjerovao ili ne, ovo ima itekakve veze sa pitanjem. Pošto ja pokušavam ukazati na to da je potpis vezan za profil a ne za poruku.

I evojedna za kraj: "You are missing tghe point...".tako da i ja odustajem od rasprave.

There's too many self-Indulgent wieners in this city with too much bloody money!
16 godina
offline
RE: Dinamički potpis na forumu
coder_ kaže...
 A ti to meni reko, pa negi skonto da nije naxeem se umješao.

Al si rekao upravo suprotno onome što cijelo vrijeme pokušavam reć.

Ja rekao da necu, al moram :)
Ja jesam rekao suprotno tvom misljenju jer takvo mi je stajaliste. Zelim da moj potpis predstavlja mene i moj moto/izreku/sta vec, neovisno od poruke koju pisem. Mislio sam i ranije napisati ono sto je Domagoj napisao al mi se nije dalo (ono da se potpisuje s imenom).
A ako zelim jos nesto dodati na kraju poruke pa tu lijepo onda stavim p.s.

p.s. evo necu vise :)

 

Opinion is like an as*hole, everyone has it!
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.4.2008 11:45 (DrNasty).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dinamički potpis na forumu
DrNasty kaže...
coder_ kaže...
 A ti to meni reko, pa negi skonto da nije naxeem se umješao.

Al si rekao upravo suprotno onome što cijelo vrijeme pokušavam reć.

Ja rekao da necu, al moram :)
Ja jesam rekao suprotno tvom misljenju jer takvo mi je stajaliste. Zelim da moj potpis predstavlja mene i moj moto/izreku/sta vec, neovisno od poruke koju pisem. Mislio sam i ranije napisati ono sto je Domagoj napisao al mi se nije dalo (ono da se potpisuje s imenom).
A ako zelim jos nesto dodati na kraju poruke pa tu lijepo onda stavim p.s.

p.s. evo necu vise :)

 

 Čekaj, pa ja to cijelo vrijeme pokušavam reći. Da potpis ne bi trebao biti striktno vezan za poruku. Ajd ti još jednom, ako ti se da, pročitaj što sam ja pisao pa onda odgovaraj. A ako ti se ne da, onda se nemoj ni upuštat u takve rasprave.

There's too many self-Indulgent wieners in this city with too much bloody money!
16 godina
offline
RE: Dinamički potpis na forumu
coder_ kaže...
 Ok, sa potpisom potpisuješ tekst koji si napisao. Pošto nikada nećeš pisati istu poruku, ostaje da mjenjaš potpis svaki puta kada odgovaraš nekome ili postavljaš novu temu.
Znači ideš odgovarat na poruku, prvo moraš otić u profil i izmjenit potpis pa tek onda odgovorit nekome.

E sad, u nekim raspravama sam navodio ''vidi potpis'' da ne tipkam ono isto sto stoji u potpisu. Sad da se to promjeni i u tim prijasnjim porukama nakon sto ja u profilu izmjenim potpis, ne bi bilo dobro (navodilo bi na zabunu ako bi neko kasnije citao te postove).
E to što se tebi ne da pisat koju konfu imaš pa ju jednom napišeš u potpis nije nikakav razlog zašto bi se potpis vezao za poruku.




 Evo iz prvog dijela sam te razumio da zelis da ti se potpis mijenja s porukom. A u drugom djelu si ti mene isto tako (pogresno?) razumio
da ja zelim da mi se mjenja potpis u prijasnjim porukama. A ja to NE zelim (to se vidi iz djela u kojem kazem da sam navodio konfiguraciju kao potpis i da sam u nekim postovima navodio vidi potpis i da ne bi bilo dobro da se to promjeni u prijasnjim porukama nakon sto ja promjenim potpis u profilu) A tako trenutno i radi, one poruke s prijasnjim potpisom su ostale s njim dok ove s novim su s novim :)
Ako je sve ovo nesporazum evo ja se izvinjavam (citao sam temu u navratima, a tako se smisao prijasnjih postova najcesce jednostavno previdi) a vi ostali se dogovorite Cool

 

Opinion is like an as*hole, everyone has it!
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.4.2008 12:22 (DrNasty).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dinamički potpis na forumu
warezb kaže...

Hmmm, mislim da bi se to trebalo izmjeniti i uraditi da se potpis direktno ucitava iz mysql baze.

 U potpunosti se slažem s tobom! Zbog toga što u prošlim temama u kojima sam sudjelovao, još mi piše onaj dugi potpis koji nije dopušten, i ja sam ga promjenio, i onda nakon nekog vremena samn dobio karton zbog prijašnjeg potpisa kojeg sam promjenio.

I love yoooooogurt...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dinamički potpis na forumu

To moraš objasniti moderatorima i karton će ti se uklonitiako si ga dobio nakon promjene.

 

If it's sent by ship then it's a cargo, if it's sent by road then it's a shipment.
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.4.2008 12:04 (naxeem).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dinamički potpis na forumu

he he nisam znao da će biti popularna tema, a tako banalan upit :-)

 

 

Zašto sam pitao jer svi poznatiji forumi u nazad 2 godine prelaze na dinamičke potpise i čitanja zapisa iz baze. Ideja je da potpis sadržava osobnost člana i kao takav ga nosimo, pa i prepisujemo iz raznih foruma.  

 

Sve je stvar pogleda, jel potpisujemo poruku, ili sebe u poruci :-) u doba kad se dinamički mjenja sve, pa se pretpostavlja da i dinamički potpis olakašava upravljanje multi porukama.

 

Nije bad ako ga nema, ali neki forumi koriste to kao svoju marketinšku prednost.   

 

=WZ= Dado_mt
http://www.bfwarzone.net
"Are you trying to TK me or you're just noob"
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.4.2008 9:32 (dado_mt).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice