Ovaj Forum se sporo učitava

poruka: 30
|
čitano: 4.165
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Ovaj Forum se sporo učitava
pitanje

// dakle, znam da je BETA, i ovako općenito bih rekao sve 5, samo veliki problem mi je kaj mi se forum učitava predugo. Svako čekanje duže od 8 sek. gubi u meni želju za tim forumom. Da se razumijemo to je naučno dokazano... Pa ako ikako može da se ovaj naš dragi forum maaalo ubrza. Znači da se ubrza samo učitavanje stranica. To bi mi bilo jako od pomoći te bi mi dalo još veću motivaciju da budem još bolji i češći forumaš.

 

Unaprijed se zahvaljujem.

 

lp


"U bezptičju i krava zvuči kao slavuj"
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: Ovaj Forum se sporo učitava

Kako se spajaš na Internet? Preko koga i koja ti je brzina veze?

 

Forum sam po sebi je vrlo brzo, kad mu se pristup lokalno, "dolazi" gotovo trenutno.


Domagoj
16 godina
offline
RE: Ovaj Forum se sporo učitava

Čuj možda si došao u špicu, možda imaš modem, možda si skidao nešto pa se sporije učitava ,...

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.4.2008 13:37 (Ag008).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ovaj Forum se sporo učitava
autorov komentar
// ma ja to s između 8-16h s posla, e sada koliko nam je na poslu brz internet to neznam, ali npr. kada pravim direktnu usporedbu s drugim forumima, znači ista internetska veza, onda mi se ovaj forum fakat sporo učitava. A neznam zakaj?!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ovaj Forum se sporo učitava

Nemreš verovat stari, e , ''lokalno se vrlo brzo ucitav''. Ko bi rekl?

16 godina
neaktivan
offline
RE: Ovaj Forum se sporo učitava
autorov komentar
// ne kontam?!
16 godina
moderator
offline
RE: Ovaj Forum se sporo učitava
petrol kaže...

Nemreš verovat stari, e , ''lokalno se vrlo brzo ucitav''. Ko bi rekl?

Onima koji se u to kuže, ta informacija nešto znači. Tebi očito ne znači ništa.

Domagoj
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ovaj Forum se sporo učitava
autorov komentar
// ... kužim da nekužim, al eto, ako se na bilo koji način može postići da se to sve skupa bar malo ubrza, bilo bi u svakom slučaju od višestruke koristi. Unaprijed se zahvaljujem.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ovaj Forum se sporo učitava

Problem je u tebi, ne u forumu. (tvojoj vezi)


Entrepreneurs are simply those who understand that there is little difference between obstacle and opportunity and are able to turn both to their advantage.
16 godina
offline
RE: Ovaj Forum se sporo učitava
jabuka555 kaže...
// ma ja to s između 8-16h s posla, e sada koliko nam je na poslu brz internet to neznam, ali npr. kada pravim direktnu usporedbu s drugim forumima, znači ista internetska veza, onda mi se ovaj forum fakat sporo učitava. A neznam zakaj?!
 Hm i ja se nakacim s posla nekad (recimo sad :)) Ovdje je 4 Mb/384 kb veza i ima vise zaposlenika nakacenih ali forum svejedno leti. Ti si mozda na 14k modemu, a mozda i imas brzu vezu na poslu ali neko drugi trosi bandwidth. Nije sve do brzine veze nego i do ostalih korisnika iste veze. Mozda neko od tvojih radnih kolega gleda youtube hehe Cool

Opinion is like an as*hole, everyone has it!
16 godina
moderator
offline
RE: Ovaj Forum se sporo učitava
jabuka555 kaže...
// ... kužim da nekužim, al eto, ako se na bilo koji način može postići da se to sve skupa bar malo ubrza, bilo bi u svakom slučaju od višestruke koristi. Unaprijed se zahvaljujem.
Nije tebi išao taj reply, nego petrolu koji se pravio pametan... :-)

Što se tiče tvog problema... evo "dijagnoze":

Generalno, forum (ili bio koji drugi web) se može sporo učitavati iz dva razloga: male propusnosti veze i problema na serveru. S obzirom da lokalno forum "leti", problema na serveru nema, znači problem je u vezi.

Veza može biti problematična na tri mjesta: kod servera (kod nas u Bugu), kod tebe ili negdje između. Prilično smo sigurni da kod nas nije, jer se radi o optičkoj vezi od puno megabita, što nas ostavlja kod dva moguća uzroka:
a) tebi je spora veza na poslu (čak i ako je brza, a puno ju ljudi koristi, efekt je isti)
b) između nas (Buga) i tebe (tvoja firma) iz nekog razloga ima problema u komunikaciji

Pretpostavljam da je ovo prvo u igri, no čisto da eliminiramo ovo drugo - ajde odi u Command Prompt i napiši "tracert www.bug.hr" pa mi privatnom porukom pošalji rezultate. Tu se može vidjeti ako negdje veza pucketa. Nemoj to slati ovdje jer ćeš otkriti puno o sebi, da ne bi imao problema.


Domagoj
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ovaj Forum se sporo učitava

Pa kao prvo, da odgovorim dragom Domagoju koji kaže da se ne razumijem u LAN WLAn GLAn itd. Evo, za tvoju informaciju, svaki program, forum itd. bi se trebao učitavati brzo(normalno) ako je na LAN-u osim ako taj program ili forum ili nesto trece nije loše isprogramiran jer je LAN mreža malog dosega, velike brzine i malog kasnjenja. Ako te zanima više podataka o LAN-u mogu ti poslat skriptu ali molin te nemoj druge optuzivat da se ne kuže kad se u biti ti ne kuzis.

Hvala i pozdrav

16 godina
neaktivan
offline
Ovaj Forum se sporo učitava

ovaj se forum zapravo ucitava nevjerovatn brzo... pogotovo u usporedbi s ostalima, recimo forum.hr svako malo busy ili se ucitava po minutu...


Intel C2D 2,66 GHz, 4 Gb RAM, HD 3850, SB 320 Gb + WD 250 Gb, Philips 200ws, 850 W RMS panasonic 5.1 sound system
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Ovaj Forum se sporo učitava

forum se brzo ucitava na adsl vezama(moglo bi i brze) ali kad imas gprs ili 56kbps vezu katastrofa je spor


intel q6600,500gb hard,4gb ram corsair520w
16 godina
offline
Ovaj Forum se sporo učitava

Evo da se i ja javim. Također se i meni javlja problem kao i kolegi forumašu jabuka555. Sporo mi se učitava ovaj forum (u večini slučajeva), dok se ostali forumi brže učitavaju, a i Internet stranice. S ovim stvarno zna biti problema prilikom učitavanja, sporije od ostalih, kad se učita, poslije Ok otvara teme. (Učitavanje oko 7 sek, ostali oko 2 sek).

 

Inače od doma se spajam preko T-com-a (paket 2Mbit/s download).

Od posla ista stvar, sporije učitavanje. Samo neznam brzine i davatelja ali sporije od ostalih foruma.

 

 

Ajde znam da postoji mogući problemi zbog čega, ali neznam dali se i drugima to isto javlja. Ajde zna i brže otvariti, ali u glavnini je sporiji od ostali.

 

hcsc
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.4.2008 13:59 (HCSC).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Ovaj Forum se sporo učitava

Ova stranica sada ima 113KB. Za učitati 113KB u realnoj situaciji na 2Mbps DSL-u od T-Coma (75% iskoristivosti bandwidtha) i ako uzmemo u obzir da nikada nemamo full brzinu u startu zbog prilagodbe MTU-a, treba <1 sekunde, a za rendering cca 1-2.

Upravo sam nekoliko puta pokušao učitati različite podforume i teme na različitim browserima (da izbjegnem keširanje) i sve radi apsolutno brzo.


Entrepreneurs are simply those who understand that there is little difference between obstacle and opportunity and are able to turn both to their advantage.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Ovaj Forum se sporo učitava

Jel' sad brže?


Domagoj
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ovaj Forum se sporo učitava
Domagoj kaže...

Jel' sad brže?


  meni se cini malo brže.
Mada  ni  prije  nije  bilo  sporo 

 

C2D@3430mhz@1,35V,GA-P35-DS4,2x1gb Geil ultra 800mhz@980mhz@2,2V, Gigabyte radeon HD 3870
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.4.2008 16:06 (LUXX).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ovaj Forum se sporo učitava
Domagoj kaže...

Jel' sad brže?


Uključi trace, pa da vidimo. :) 

Entrepreneurs are simply those who understand that there is little difference between obstacle and opportunity and are able to turn both to their advantage.
16 godina
offline
RE: Ovaj Forum se sporo učitava
Domagoj kaže...

Jel' sad brže?


 Probao par puta i bilo je brže, mada jednom i nije. E sad treba samo vidjeti kako će se dalje pokazati.

hcsc
16 godina
offline
Ovaj Forum se sporo učitava

ja nemam problema sa brzinom dok sam u internet kaficu.... al imam zato jedan drugi problem i jako me zivcira i ne dopusta mi sudjelovanje na forumu koliko bi ja htjeo....

 

naime  na  zalost  kuci  nemam  internet  veze,  al  zato  koristim  simpin  10MB  web  n  walk....

 

e  sad  pocinje  problem....  kad  se  spojim  na  laptop  sve  je  okay  ali  to  trosi  puuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuno  KB  jer  su  bugove  str  su  ogromne....

zato  ja  koristim Opera mini i opera mini mod.... e sad sa svim operama (mini 3.0, 3.1, 4.0,  mini mod 1.26,  2.6  itd )mi normalno otvara bug forum ali se nemogu ulogirat....jedino opera 4.1 mi dopusta da se ulogiram ali mi neda odgovorit niti na jednu temu........Grrrrrrrrrrrr

napominjem  i  to  da  sa  svim  ostalim  forumima  nemam  problema  (ni  sa  PHP,  ni  sa  ASP  forumima)

na  dalje  symbian  opera  8.65  mi  cak  pokazuje  gresku  i  snjom  tek  nemogu  vamo...(mogu  screenshot  greske  napravit  da  vidite)

a  default  web  browser  ugradjen  u  Nokiu  n80  radi  kako  treba  al  snjim  se  vracam  na  prvi  problem  kao  i  sa  laptopom  TROSI  PREVISE  KB.....a  sami  znate  da  10  MB  na  netu  nije  apsolutno  NISTA!!

i  sad  kad  god  pozelim  ostavit  odgovor  ovdje  moram  potrosit  pravo  bogatstvo....ali da mogu normalno sa operom mini bilo bi fino...

jer  naprimjer  jedna  stranica  od  100KB  je  na mini operi optimizirana na otprilike 10KB!!!!!

 

steta  grrrrr

 


eeehhheem...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ovaj Forum se sporo učitava

Firefox ima mogućnost isključivanja slika. Downlodira html stranicu al ne i slike. Probaj to.

16 godina
offline
RE: Ovaj Forum se sporo učitava

to nece rijesit moj problem......

svugdje  uokolo  mogu,  samo  tu  ne  ebga


eeehhheem...
16 godina
offline
Ovaj Forum se sporo učitava

Ja imam Metrocarnet, 2 Mbit i primjetil sam da mi se sporo učitavaju aktivne teme, tj. kad kliknem na aktivne teme  stvar  stoji  nekih  5-8  sec  i  tek  onda  se  počne  učitavati (učita se za 1-2 sec)...  Svi  drugi  dijelovi  foruma  mi  se  počnu  učitavati  odma  čim  kliknem, samo kod tih aktivnih tema postoji delay (probal sam s drugim kompovima u mreži i druge browsere, ali ista stvar, znači nije kriv  ni browser niti moj komp). Moj frend koji je na Optimi nema taj problem.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
beta

Koliko dugo će ovaj forum biti BETA?


Nema pitanja na koje ne postoji odgovor.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ovaj Forum se sporo učitava

Imam metronet i "uvrhglave" 1 do dvije sec treba a nekad trenutno. 


v_maxcpp
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ovaj Forum se sporo učitava

meni sve normalno. sve 5.

16 godina
moderator
offline
RE: beta
pc-haker kaže...

Koliko dugo će ovaj forum biti BETA?


 Gmail nam je uzor! :)

p.s.
Ovaj tvoj post je off-topic!
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.4.2008 21:55 (Miro).
15 godina
offline
Ovaj Forum se sporo učitava

Ja mislim da je problem sa hit counterom... gemius bla bla...

 

Primjecujem da kad mi loada stranicu da na njemu najvise zapinje...

Ima bit da je njihov server spor (odnosno zagusen) jer se na njih kaci masu drugih stranica. Mrzim to (iosta stvar je sa stranicama sa adwordsima ili sa drugim stranicama koje se kace na vanjske servere tipa oglasavanje, statistike posjeta bla bla...).

 


I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Ovaj Forum se sporo učitava

Tu sam oko dva mjeseca i mada ne pišem često, puno puta sam "gore" i nikad nije bilo problema sa brzinom.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice