Glasovanje i grafički prikaz jer je puno svađe

poruka: 14
|
čitano: 1.510
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Glasovanje i grafički prikaz jer je puno svađe

Možda naslov ove teme nije najspretnije izrečen ali mislim da ovo što ću napisati bi bilo jako dobro da postoji na forumu.


Skroro na svakoj temi koja je ovdje postavljena a pogotovo teme u koje su uključene simpatizeri i fanovi određenog branda postoji jako puno nadmudrivanja, prepucavanja, citiranja, citiranja citiranja... i tako u nedogled.

Puno puta se tema svede na iznošenje argumenata nekoliko članova foruma i cjela rasprava se odvede na potpuno drugu stranu od teme o kojij se raspravlja.

 

Predlažem da se na početku svake rasprave postavi upitnik tj. da ima mogućnost glasovanja sa nekoliko ponuđenih odgovora tako da ljudi mogu dati glas o onome što misle da je točno, što podržavaju ili u što su uvjereni.

 

Ako bi se vidjelo za koga je većina forumaša glasovala onda bi vjerovatno oni koji traže savjet o toj temi ili se zanimaju za tu temu a nemaju "svoje mišljenje o tome jer neznaju" vidjeli koja je opcija, proizvod i sl. bolje i tako bi donjeli odluku o kupovini i sl.

 

Isto tako ima dosta ljudi koji imaju jedno mišljenje a npr. ima nekoliko forumaša koji su "glasniji" i iznose drugo mišljenje pa na kraju izgleda kada se čita forum da je "istina" ono što se više piše i više puta ponavlja.

 

Grafički prikaz glasovanja o temi gdje bi bilo ponuđeno nekoliko opcija za koje bi se dalo glas mislim da bi podiglo kvalitetu ovog ionako kvalitetno napravlkjenog foruma.

 

Molio bih one koji se slažu sa ovim prijedlogom da daju svoje mišljenje o tome kako bi se ovo moglo primjeniti i na koji bi način podiglo kvalitetu foruma.

 

hvala

 

bar graph bar graph
Onaj tko nikad nije pogriješio, nikad nije pokušao napraviti nešto novo
Moj PC  
10 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Glasovanje i grafički prikaz jer je puno svađe
Čitam prvi put - ne kužim.
Čitam drugi put, polako, koncentrirano - nešto kužim, ali nije mi ništa jasno.
Što ti zapravo misliš da se treba uvesti?
Ingame: (_.:BRUNO:._) /// Ako ti je netko pomogao, stisni Hvala (ispod potpisa). ///// Od ponedjeljka do petka sam na: m.bug.hr
15 godina
offline
Glasovanje i grafički prikaz jer je puno svađe

Mislim da se zna koji članovi ovog foruma se prepucavaju skoro u svakoj temi nakon što napišu jedan post pa drugi forumaš se ne slaže pa nastane jedan prelijepi flame war.

 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Glasovanje i grafički prikaz jer je puno svađe

mislim npr. tema je izašao je 8 core procesor od AMD-a i umjesto da se piše o tom procesoru i njegovim karakteristikama i slično

nakon nekoliko postova počnu argumenti sa druge strane kako je intel bolji jer ovo ili ono pa sa druge strane onda protuargumenti amd fanova kako će novi 8 core amd uništit intel i tako u nedogled

 

na nekim forumima postoji npr. anketno pitanje u temi

npr. za temu 8 core amd procesor može se postaviti anketno pitanje tipa mislite li da će novi 8 core amd pomoći amd-u da poveća tržišni udio

a kao ponuđeni odgovori mi moglo biti npr.

-hoće

-neće

-nije me briga

-intel je kralj procesorskog tržišta

-amd se ide prema vrhu

-.....

-....

 

 

na taj način bi se demokratskim glasovanjem moglo vidjeti mišljenje korisnika a dok čitanjem postova na forumu o toj temi se nekad izgubiš jer se razgovor odvede na posve drugu temu

 

Onaj tko nikad nije pogriješio, nikad nije pokušao napraviti nešto novo
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Glasovanje i grafički prikaz jer je puno svađe
E, tako mi objasni :)
To se čini kao dobra 'nadogradnja'
Ingame: (_.:BRUNO:._) /// Ako ti je netko pomogao, stisni Hvala (ispod potpisa). ///// Od ponedjeljka do petka sam na: m.bug.hr
16 godina
offline
RE: Glasovanje i grafički prikaz jer je puno svađe

Tvoja ideja bi se mogla još malo razraditi, ali što se tiče rasprava, prvenstveno su krivi moderatori. Ili sam ja "dobar" pa ih ne primjećujem da su tu ili ih stvarno nema..

Odabrao Đelo Hadžiselimović, preveo Saša Kolka. tekst čitao Miljenko Kokot..
14 godina
neaktivan
offline
Glasovanje i grafički prikaz jer je puno svađe

mislim da implementacija ove ideje nebi trebala biti problem jer već na bugovim stranicama postoji anketa i njena primjena na forumu nebi trebala predstavljati problem

 

još kad bi ovu ideju čuli i mjerodavni u bugu bilo bi odlično

 

vjerovatno se puno forumaša pita što je prava istina koje je mišljenje većine forumaša o nekoj temi a anketnim pitanjem i grafičkim prikazom odgovora bi jasno dobili uvid u mišljenje

 

 

Onaj tko nikad nije pogriješio, nikad nije pokušao napraviti nešto novo
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Glasovanje i grafički prikaz jer je puno svađe
Geophysics kaže...
.....

 

Lijepo zamišljeno ,ali ,previše kompliciranja ... ali ,to je samo moje mišljenje ...

ferovca1 kaže...

Tvoja ideja bi se mogla još malo razraditi, ali što se tiče rasprava, prvenstveno su krivi moderatori. Ili sam ja "dobar" pa ih ne primjećujem da su tu ili ih stvarno nema..

Ovdje ,na ''redovnom'' forumu ih ima ,ali na komentarima ,gdje je najviše trollanja i spama ih nikad nema! Čak i kad prijaviš post ,vrlo rijetko da se

nešto dogodi.

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
15 godina
neaktivan
offline
RE: Glasovanje i grafički prikaz jer je puno svađe
Ali meni je baš super čitat te 'svađe', pogotovo u Apple temama. Logic, Psiho246, itd. protiv artfulla, anshe i još mrvicu forumaša. :D
Ingame: (_.:BRUNO:._) /// Ako ti je netko pomogao, stisni Hvala (ispod potpisa). ///// Od ponedjeljka do petka sam na: m.bug.hr
15 godina
offline
RE: Glasovanje i grafički prikaz jer je puno svađe
Šef kaže...
Ali meni je baš super čitat te 'svađe', pogotovo u Apple temama. Logic, Psiho246, itd. protiv artfulla, anshe i još mrvicu forumaša. :D

Da ali dosadi nakon 14 stranica Osmijeh

14 godina
neaktivan
offline
Glasovanje i grafički prikaz jer je puno svađe

Ja mislim da si ti to zamislio ko npr. na nekim forumima kada otvaras temu imas opciju Nova tema ili Nova tema sa anketom,pa u vrhu imas par ponudjenih odgovora i ti izaberes sta mislis da bi bilo najbolje.

For gamers by gamers
Moj PC  
2 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
RE: Glasovanje i grafički prikaz jer je puno svađe
Gman kaže...

Ja mislim da si ti to zamislio ko npr. na nekim forumima kada otvaras temu imas opciju Nova tema ili Nova tema sa anketom,pa u vrhu imas par ponudjenih odgovora i ti izaberes sta mislis da bi bilo najbolje.

upravo to

čitaš mi misli

Onaj tko nikad nije pogriješio, nikad nije pokušao napraviti nešto novo
14 godina
neaktivan
offline
Glasovanje i grafički prikaz jer je puno svađe

Mislis da to i nije losa zamisao.Dobro bi doslo a dosta ljudi u nekim tema ne zele sudjelovati bas zbog cestih izbijanja Flame warowa od nekih fanboy-a.

For gamers by gamers
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.5.2010 10:34 (Gman).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Glasovanje i grafički prikaz jer je puno svađe

ja puno puta odustanem od praćenja neke teme jer kad vidiš 37 stranica prepucavanja pripadnika fan klubova izgubiš volju za čitanjem

 

anketom o svakoj temi bi se vidjelo pravo stanje stvari tj. stajalište ljudi o nečemu umjesto da se čitaju prepucavanja nekoliiko forumaša i nevidi se pravo stajalište većine

Onaj tko nikad nije pogriješio, nikad nije pokušao napraviti nešto novo
Moj PC  
3 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice